Монстера: чому не можна тримати вдома, негативні та позитивні прикмети

Більшість людей, які вирощують вдома квіти, не розуміє, чому не можна тримати вдома монстеру. Тропічна ліана з різьбленими блискучими листям оточена міфами і повір’ями. Цю квітку можна часто помітити в поліклініках, робочих кабінетах, школах і лише зрідка будинку, оскільки існує повір’я, що від нього виникає багато проблем в сімейному житті. Деякі вважають це вигадкою, а інші намагаються прислухатися до міфів і відмовляються від покупки рослини.

Чи можна тримати вдома монстеру

Деякі сумніваються, що можна вирощувати монстеру будинку. Винні стародавні легенди, згідно з якими люди знаходили в тропічних лісах останки аборигенів, обвиті листям і стеблами ліани. Вважалося, що так рослина забирала життя.

Вчені спростовують цей факт. Пагони монстери проростали через скелети, а до смерті квітка не мав ніякого відношення.

Незважаючи на відсутність доказів, що квітка негативно впливає на людей, багато хто намагаються уникати такого сусідства, продовжуючи довіряти упередженням.

Негативні забобони про екзотичному рослині

monstera Монстера: чому не можна тримати вдома, негативні та позитивні прикметиБагато хто цікавиться, чи можна тримати вдома квітка монстера, адже він означає «монстр». Це не так. Назва має латинське походження і означає «незвичайний». Також є інші прикмети, які стосуються того, чому не можна тримати вдома ліану:

 • Вона виступає в якості вампіра, що висмоктує життєву енергію домочадців, погіршуючи їх здоров’я. Якщо квітка вирощувати в квартирі, всі, хто там живе, почнуть хворіти, з’являться проблеми не тільки в сімейному житті, але і на робочому місці.
 • Квітка не можна тримати в будинку, де живе самотня дівчина. Якщо вона довго не може вийти заміж, часто це пов’язують з негативним впливом монстери, вважаючи, що вона відлякує потенційних женихів.
 • Є повір’я, що монстера, зростаюча в будинку, виділяє вуглекислий газ, особливо з настанням темряви. В результаті сплячій людині не вистачає кисню, і він може просто задихнутися.
 • Вважають, що монстера отруйна. Коли сік рослини випадково потрапляє всередину, можна сильно отруїтися і навіть померти. Ось чому квітка не рекомендують тримати в будинку з дітьми і тваринами.

Доведено, що в рослині немає отруйного соку. Але на зворотному боці листя є ледь помітні голочки, при зіткненні з якими може виникнути печіння. Тільки щоб добитися такої реакції, листок треба відкусити.

Позитивний вплив монстери

Незважаючи на велику кількість негативних забобонів, кімнатний квітка приносить багато користі:

 • Сік листя монстери містить особливу речовину, яка надає протизапальну і антибактеріальну дію. При правильному застосуванні може використовуватися як ліки.
 • Тропічна рослина, що вирощується будинку, поглинає пари формальдегіду. Це отруйний газ, що виділяється низькоякісної меблями і матеріалами.
 • Рослина добре поглинає вуглекислий газ, насичуючи повітря киснем. Частинки пилу, збираючись на його великих аркушах, не поширюються по повітрю, тому в кімнаті людина легко дихає. Також монстера пригнічує розмноження грибків і бактерій, завдяки чому мешканці будинку рідше хворіють.
 • Квітка називають домашнім лікарем. Якщо посидіти біля нього пару хвилин, зникає головний біль. Внаслідок цього нерідко монстеру вирощують у лікарнях, щоб вона допомагала швидкому одужанню.
 • Монстеру деякі називають природним барометром, так як вона може передбачати погоду. Існує прикмета: якщо листя рослини опускаються вниз і на них з’являються водяні краплі — бути затяжного дощу.
 • Багатьом людям монстера допомагає заспокоїтися, розслабитися, зосередитися і зібратися з думками. Також деякі відзначають, що після появи квітки будинку налагодилися стосунки в родині.
 • Рослина сама по собі дуже привабливо. Ліана вписується в будь-яке приміщення.
 • Листя квітки поглинають електромагнітні хвилі, тому його рекомендується ставити близько електричних приладів.
 • Народні повір’я стверджують, що коли в будинку є рослина з великими листками, воно приносить фінансовий добробут.

У східних країнах багато тримають ліану будинку. Вона оберігає оселю, підносить хазяїнові і всім його родичам довголіття і удачу. Рослина садять перед входом в будинок, захищаючи тим самим його мешканців від прикрощі невдач, різних захворювань. У Китаї його підносять в подарунок на будь-які урочистості.

Де краще поставити рослину

Рослина монстера можна тримати вдома, але тільки слід враховувати, що йому треба багато простору. Квітка любить свободу, добре розростається (до 6 і більше метрів). Краще всього поставити горщик у вітальні, близько до телевізора, так як ліана здатна поглинати електромагнітні хвилі. Також відмінним місцем для вирощування квітки є офіс, кабінет, приміщення, де проводяться робочі зустрічі.

В квартирі краще розмістити монстеру на відстані 1-2 метри від вікна, де переважає розсіяне світло. Коли прямі сонячні промені потрапляють на листя, вони повертаються до джерела світла, внаслідок чого вам доведеться милуватися тільки тильною стороною листків.

Монстеру не рекомендується часто переміщати з одного місця на інше, інакше вона перестає рости.

У спальні тримати монстеру забобонні люди не вирішуються. Згідно фен-шуй, якщо квітка розташовується у приміщенні, де сплять подружжя, їхні стосунки можуть сильно охолонути. Також є повір’я, що він поглинає позитивну енергетику будинку. Люди стають розбитими, втомленими, слабкими, сонними. Проте всі ці безпідставні домисли.

Догляд за рослиною нескладний. У будинку, де стоїть ліана, треба підтримувати підвищену вологість повітря. Чим тепліше в кімнаті, тим частіше поливайте квітка. Застою вологи в ґрунті допускати не можна. У зимовий час монстері необхідно додаткове освітлення і оптимальний температурний режим в 20°C. При таких умовах ліана краще розростається, листя стають великими і візерунчастими.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради