Як швидко вилікувати застуду на губі — 10 способів

Застуда на губі або лабіальний герпес – це приносить серйозний дискомфорт захворювання і крім того, яскраво виражена візуальна проблема.

Найчастіше захворювання зачіпає область в куточках рота, але іноді поширюється на всі губи і навіть висипає на інших особових зонах. Герпес передається повітряно-крапельним шляхом і підхопити його можна навіть на вулиці.

Симптоми захворювання проявляються не відразу і хворий може відчувати лише легке відчуття печіння в області губ. Через кілька годин в області рота з’являються невеликі герпетичні бульбашки, згодом перетворюються в нариви і нарости.

ab6863a88688b6d05499d53b5fdfc943 Як швидко вилікувати застуду на губі — 10 способів

Як правило, герпес при своєчасному лікуванні швидко проходить не приносячи додаткових симптомів. Але у деяких пацієнтів застуда на губі може супроводжуватися сверблячкою по всьому тілу і підвищенням температури.

Давайте розбиратися, чим можна лікувати це захворювання, і якими методами. Я сама стикалася з подібними ситуаціями, тому хочу вам запропонувати ефективні способи боротьби з цією недугою, які я спробувала.

Причини виникнення герпесу на губах

Лабіальний герпес – це легко розповсюджується вірусне захворювання. Пацієнт, яка заразилася на одного, залишається носієм захворювання на все життя.

Вірус залишається в організмі і при будь-якому дражливому факторі проявляється знову.

d82ffc2090973f1c3ad312520a132f10 Як швидко вилікувати застуду на губі — 10 способів

Заразитися застудою на губі можна наступними способами:

 • Повітряно-крапельним шляхом. В місцях загального користування, громадському транспорті або на вулиці. Зараження відбувається в тому випадку, якщо носій вірусу чхне або раскашляется в присутності здорової людини.
 • За допомогою прямого контакту з носієм вірусу. При поцілунку або обіймах.
 • Побутовим шляхом. Лабіальний герпес передається не тільки при прямому контакті з носієм вірусу. Заразитися можна через домашню начиння, в громадських лазнях, їдальнях або басейні. Це стосується і салонів краси, де для загального користування призначені гребінці, пилочки для нігтів, солярій та інші пристосування.
 • У медичній організації. У тому випадку, якщо шприци та інструменти огляду не піддалися професійної обробки після попереднього пацієнта.

Ризик виникнення вірусного захворювання більш високий при недотриманні правил гігієни, при зниженому імунітеті і на тлі поточного простудного або вірусного захворювання.

Як зупинити застуду на губі на початковій стадії

Легко заразитися Герпесом навіть на вулиці і вірус досить швидко прогресує при попаданні в організм, розвиваючись за лічені години. При оперативному лікуванні можна досягти легкого перебігу захворювання і короткострокового одужання.

0a937e6f6d3ec23816ff391b46fbc706 Як швидко вилікувати застуду на губі — 10 способів

Вірус лабіального герпесу можна зупинити, при виявленні ознак захворювання на початковій стадії.

Якщо з’явилися такі тривожні симптоми:

 • Пощипування і печіння
 • Почервоніння області навколо губ
 • Больові відчуття біля рота і гортані
 • Температура і свербіж на губі

1e422d507859a5c777434df194cb4cf2 Як швидко вилікувати застуду на губі — 10 способів

Слід негайно розпочати лікування від герпесу. Ці ознаки свідчать про початок захворювання і на даному етапі можна встигнути попередити герпес.

У пацієнта є приблизно дві доби на лікування до того моменту, як з’явиться наступний симптом – прозорі бульбашки, що свідчить про перехід захворювання в більш важку стадію.

Також почати лікування слід в тому випадку, якщо мав місце контакт з носієм вірусу.

Для лікування лабіального герпесу на початковій стадії слід використовувати противірусні препарати. Сьогодні існує велика кількість мазей та таблеток проти застуди на губі, які відпускаються без рецепта.

Противірусні препарати уповільнюють перебіг хвороби, знімають симптоми і полегшують стан пацієнта.

af5b8c5965553b9fe9b174094d6d9a03 Як швидко вилікувати застуду на губі — 10 способів

Що робити, якщо назріває застуда на губі

Попередити застуду на губі можна безпосередньо після контакту з носієм захворювання, якщо такий інцидент мав місце бути.

Для профілактики виникнення герпесу на губі до появи очевидних ознак захворювання необхідно:

 • Обробити губи і шкіру навколо них антисептиком
 • При наявності косметики на обличчі, змити її спеціальним засобом
 • Дотримуватися правил гігієни
 • Намагатися уникати місць загального користування, басейнів, саун або салонів краси
 • Не чіпати область губ руками, не розчісувати шкіру
 • Пропити курс вітамінів і підтримувати імунітет

Завдяки цим простим правилам можна попередити виникнення герпесу і не дати вірусу розвинутися в організмі. Крім того, після безпосереднього контакту з носієм можна для профілактики нанести на область навколо губ противірусну мазь.

dc267110ab2d343b7cf798aa68c20541 Як швидко вилікувати застуду на губі — 10 способів

Мазь не погіршить стан, але зможе блокувати вірус, не давши йому осісти в організмі.

Найбільш ефективна мазь від герпесу

Мазь, що це саме перший засіб, яке повинно бути в аптечці, щоб при перших ознаках вдатися до застосування.

Як правило, для лікування застуди на губі використовують противірусні мазі. Вони швидко знімають свербіж і печіння, заспокоюють шкіру і зупиняють подальший розвиток захворювання.

А крім того, безпечні для організму і практично не мають протипоказань.

08c0b9f2bff35df3947ecfd335ab8235 Як швидко вилікувати застуду на губі — 10 способів

Найефективнішими мазями проти герпесу на губах є:

 • Ацикловір. Спеціалізований засіб по боротьбі з лабиальным герпесом, що сповільнює хід хвороби. Компоненти мазі блокують ДНК вірусу і не дають йому розвиватися. Ацикловір максимально ефективний на початковому етапі розвитку герпесу. Він не тільки рятує від застуди на губах, але також знімає всі больові відчуття і свербіж за короткий термін. Ацикловір практично не має протипоказань і відпускається без рецепта лікаря.
 • Пенцикловир. Ефективний засіб проти герпесу, за принципом дії аналогічний Ацикловіру. Різниця проявляється в більш високої результативності та ціною. Пенцикловир здатний зупинити вірус на 10-12 годин швидше аналогів.
 • Рибавірин. Врізається в геном вірусу герпесу і викликає безпечні для організму пацієнта мутації, але смертельні для вірусу. Виступає в якості окремого засобу від застуди на губі і в якості ефективного доповнення для Ацикловіру. Завдяки різним механізмам дії ці препарати чудово доповнюють один одного.
 • Эразабан. Засіб на основі докозанола, ефективно діє проти вірусу герпесу. Спосіб дії препарату значно відрізняється від інших, а саме, эразабан блокує проникнення вірусу в клітини організму. Крім того, препарат має підсушують ефектом і є засобом для профілактики виникнення захворювання.

Менш ефективними і рідше використовуються мазями проти застуди на губі також є такі препарати як доконазол, аллостатин і інші противірусні засоби.

Як швидко вилікувати застуду на губі в домашніх умовах за 1 день у дорослого

Лобиальный герпес не попереджений на ранньому етапі може стати серйозною проблемою. У пацієнта в області губ з’являються спочатку невеликі водянисті пухирці, які згодом перетворюються в нариви і нарости.

На даній стадії вилікувати герпес за один день практично неможливо, але існують засоби, які здатні підсушити виразки і зупинити подальший розвиток захворювання.

2079b786d1f0769b1f1976feeeaf32d5 Як швидко вилікувати застуду на губі — 10 способів

Крім мазей, перерахованих вище, проти застуди на губі найчастіше використовуються такі препарати:

 • Вацикловир (таблетки). Препарат нового покоління, здатний купірувати вірус герпесу швидко і ефективно. Слід приймати 2 рази на день, запиваючи великою кількістю води протягом 4-5 днів до повного одужання.
 • Фенистил Пенцивир (гель). Засіб, найбільш ефективне на пізніх стадіях захворювання. Допомагає підсушити виразки і нарости навіть у занедбаному стані. На відміну від своїх більш дешевих аналогів. Кількість нанесень на добу необмежені засіб практично не має протипоказань.
 • Фамвир (таблетки). Ліки в складі якого лежить діюча речовина фамцикловір. Володіє високою ефективністю не тільки в боротьбі з герпесом, але також з оперізувальним лишаєм та багатьма іншими захворюваннями. Досить сильний засіб, здатне не тільки лікувати, але і повністю зупинити розмноження вірусу. Приймати препарат необхідно 3 рази в день протягом тижня.
 • Інтерферон, кагоцел, ехінацея, віферон, неовір та ін. Група лікарських засобів, націлених на підвищення імунітету організму і як наслідок, здатності протистояти вірусу. Такі препарати можна використовувати в якості основних при боротьбі з вірусом герпесу або ж в якості додаткового засобу разом з одним із перерахованих вище для максимального ефекту.

Лікуємо герпес на губі за 1 день народними засобами

Народні засоби відрізняються високою ефективністю у боротьбі з застудою на губі і підходять у тому випадку, якщо потрібно терміново позбутися від виразок і наростів, які псують естетику обличчя.

68164df2527aa24885f9b3d36a7b6043 Як швидко вилікувати застуду на губі — 10 способів

Народні методи можна використовувати як додаток до вищевказаних засобів, так і окремо.

 • Ефірні олії містять у своєму складі повністю натуральні компоненти, отримані внаслідок обробки лікарських рослин. Для лікування герпесу відмінно допомагають примочки з обліпихової і пихтового масла, а також масла чайного дерева.
 • Настоянка прополісу допомагає позбутися багатьох захворювань. У тому числі і від лабіального герпесу. Цілющу настоянку можна наносити в невеликих кількостях на виразки і нарости, а також використовувати примочки, просочені цим засобом.

5ab4c74b7c56fa50eec2b9759040974f Як швидко вилікувати застуду на губі — 10 способів

 • Лікування часником є самим незвичайним методом боротьби із застудою на губі. Але, незважаючи на свою пекучість, рослина чудово справляється з поставленим завданням. Для позбавлення від герпесних наривів часник натирається на тертці і поміщається в марлю. Такі примочки необхідно робити кожні 3 години для ефективного одужання.

e28e77aaab967a580f6b255a7ed3f722 Як швидко вилікувати застуду на губі — 10 способів

Мені дуже допомагає натуральне масло чайного дерева. Я змащую їм тільки уражені ділянки. Змащувати потрібно кожні пару годин, і важливо використовувати натуральний якісний продукт.

d06e6795112fc70947d8f4cb1874e3e9 Як швидко вилікувати застуду на губі — 10 способів

Зазвичай, аптечні дешеві масла не дуже ефективні, і краще придбати якісні, перевірених фірм.

Ефективна зубна паста при герпес на губах, і яка

Для лікування герпесу на губі найчастіше використовують зубну пасту. Це перевірений народний метод, який дозволяє швидко позбутися від виразок на губах навіть при запущеній формі захворювання.

Пасту слід наносити на ніч, оскільки засіб повинен працювати довгий час. Маса наноситься безпосередньо на рану і залишається до повного висихання на 3-4 години, можна на всю ніч.

2cdf78c83cbfcc8358f23ce0c8cf8709 Як швидко вилікувати застуду на губі — 10 способів

Зубна паста висушує герпесні нариви і нарости і допомагає швидко позбутися від них. Але щоб засіб допомогло, необхідно використовувати пасту лише з природним складом.

Серед компонентів не повинно бути штучних ароматизаторів і барвників. Найкраще підійде дешева біла паста з прополісом або лікарськими травами.

Можна назавжди позбутися від вірусу герпесу в організмі

Позбавитися від вірусу герпесу назавжди неможливо. Він проникає в організм і залишається у пацієнта до кінця життя. Вірус живе в нервових клітинах і спинному мозку, але при цьому може не викликати жодних порушень або ускладнень життєдіяльності.

Так чи інакше, 90 відсотків всього населення планети є носіями вірусу герпесу. На даний момент існує велика кількість лікарських препаратів, здатних купірувати ДНК вірусу.

Але при цьому засіб, який дозволяє назавжди позбутися герпесу, досі не було винайдено.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради