Томат Рожеві купола F1: детальний опис, методика вирощування, відгуки

Томати, приносять солодкі, рожеві плоди завжди користуються повагою городників. Для захоплених людей виростити на власній ділянці пару таких сортів – обов’язкова програма. У статті представлений гібрид Рожеві купола F1. З докладним описом, методикою вирощування і відгуками можна ознайомитися нижче.

tomat rozovye kupola f1: detalnoe opisanie, metodika vyrashhivaniya, otzyvy50 Томат Рожеві купола F1: детальний опис, методика вирощування, відгуки

Як виглядає гібрид

Над появою різновиди працювали селекціонери Придністров’я. В результаті світу представили витривала рослина з дуже смачними і красивими плодами серцеподібної форми. Виходячи з останнього, томат отримав назву Рожеві купола.

Виглядає гібрид так:

 • Зростаючий без зупинки кущ (індетермінантний). У відповідних умовах томат витягується більше 2 м у висоту.
 • Першу кисть томат утворює на рівні 8-9 сайту. Наступні йдуть через 3 аркуша.
 • Квітки у різновиди простого типу.
 • Плоди у формі серця. В зрілому вигляді томат рівномірно забарвлений в рожевий, без залишків світлих ділянок.
 • Вага плодів до 250 р. При нормування зав’язі і посиленою агротехніці отримують екземпляри вагою в півкіло.
 • По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плодів
  Ранньо-стиглий (98-100 днів) Индетерми-нантный (в теплиці більше 2 м; в городі до 1,5 м) Універсальний Для відкритого грунту і теплиць 200-250 У теплицях 20-25; на відкритих грядках до 18 Серцеподібні, рожеві, щільні, м’ясисті

  Переваги і недоліки

  Позитивні характеристики:

 • Томат стійкий до збудників хвороб пасльонових.
 • Раннє дозрівання. Перший помідор пробують через 14 тижнів вегетації.
 • Томат дає однакові за формою і розміром плоди, що важливо для тих, хто вирощує овочі на продаж.
 • Товарний вигляд і хорошу переносимість транспортування.
 • Стійкість до розтріскування. Навіть при підвищеній вологості томат залишається цілим.
 • Високі цифри врожайності. За сезон кожен кущ, вирощений під укриттям, приносить 5-6 кг.
 • Особливих недоліків у моделі немає. Єдине нарікання – висока ціна на посадковий матеріал.

  Як вирощують томатів

  Насіння на розсаду висівають в один час з більшою частиною сортів. У помірному кліматі найбільш відповідний період – останні числа березня. На грядку томат «переселяють» тільки тоді, коли настає стійка тепла погода. На 1 м2 розміщують 4-5 рослин.

  tomat rozovye kupola f1: detalnoe opisanie, metodika vyrashhivaniya, otzyvy51 Томат Рожеві купола F1: детальний опис, методика вирощування, відгуки

  Після закінчення 2-х тижнів після пересадки, рослини починають пасинкувати і підв’язувати до шпалери. Зайві відростки обламують завдовжки 5-6 см. При вирощуванні в теплиці формують кущі в 1 стебло. В незахищеному ґрунті залишають за 2 втечі.

  Увага! Для отримання гідного врожаю, після появи 6 кисті стебло прищипують. Так помідори наберуть хороший вагу і швидше дозріють.

  До видалення старих, що відслужили своє листя, приступають тільки тоді, коли на нижній кисті плоди підростуть до 4-5 см в діаметрі. У тижневий термін обламують 1-2 аркуша.

  Відгуки городників

  Анастасія з Криму. У минулому сезоні зять привіз з поїздки насіння цього гібриду. Вирощену самостійно розсаду посадила на грядці без укриття. Кущі вийшли потужними, високими. Формувала томат в 2 стебла, подвязывала до встановленої заздалегідь шпалері. Коли підійшла осінь, пріщіпнула верхівку. До холодів ще встигла зібрати хороший урожай. Помідори сподобалися на смак і на вигляд. Майже всі однакового розміру. Залишки виносила на місцевий ринок. Швидко розкуповувалися навіть за високою ціною.

  Олена з Підмосков’я. Томат вирощувала в теплиці. Залишала по 1 стеблу з куща. Підгодовувала спеціальними мінеральними сумішами. В кінці червня дозрів перший «купол». На смак томат нічого, але плотноват. Що здивувало, так це кількість плодів. До кінця серпня з 6 кущів зібрала 3 відра. Їли в салатах, засолювали на зиму, передавливали на сік.

  Рожеві купола – відмінний варіант і для особистого господарства і для фермерського. Невибагливий і при цьому високоврожайний томат з лишком окупить всі витрати на вирощування.

  Посадка помідорів: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради