Колеус: прикмети і забобони, чи можна тримати вдома квітка крапивку

Кімнатна рослина колеус родом з тропічної Азії. У народі його іменую крапивкой, так як форма листя нагадує кропив’яні. Незважаючи на декоративність і яскраве листя, що поєднує малинові і зелені відтінки, багато людей не хочуть заводити колеус в квартирі. Всьому виною дурні повір’я, пов’язані з крапивкой.

63963a6d50c1d23fefa845a83dac61cb Колеус: прикмети і забобони, чи можна тримати вдома квітка крапивку

Прикмети і забобони про колеусе

Енергетика кімнати змінюється, як тільки в ній з’являється колеус. Позитивний вплив рослини за прикметами:

 • гарне самопочуття мешканців;
 • набуття ясності розуму під час догляду за крапивкой;
 • підвищення активності і концентрації;
 • зняття поганого магічного впливу.

З колеусом пов’язані й негативні прикмети, які зараз вважаються неактуальними:

 • чим довше в квартирі знаходиться квітка, тим біднішим стає сім’я;
 • проганяє гідного чоловіка, привертає невдалі стосунки;
 • притягає проблеми.

Більшість забобонів з поганим тлумаченням пов’язано з тим, що раніше крапивку вирощували тільки бідняки, у яких були проблеми і з фінансами, і зі здоров’ям. Це виробило міцну асоціацію «колеус одно бідність».

На противагу старовинним повір’ям сучасні езотерики радять тримати вдома крапивку. Рослина знімає пристріт, порчу та приворот з домочадців, захищає від злих язиків. Колеус позбавляє від хвороб, приносить удачу і благополуччя.

За прикметами квітка покращує загальний настрій у квартирі, запобігає сварки і розбіжності, зміцнює відносини між домочадцями.

Кропивко очищає повітря в будинку, позбавляє від шкідливих домішок, сприяє прискореному зростанню інших кольорів.

Чи можна тримати вдома

Декоративне домашнє рослина ставлять на сонячному підвіконні, за необхідності поливають і позбавляють від засохлих листочків.

Репутація у кропивки зіпсована багаторічної вірою в те, що її вирощували тільки бідняки. Забобонні люди стверджують, що колеус здатний позбавити господарів достатку, привести до фінансових труднощів, тому тримати його вдома не можна.

В азіатських країнах крапивку висаджують біля могил, називаючи її рослиною мертвих. Джерело несприятливої енергетики асоціюють з вогнем, вважаючи, що квітка призводить до пожеж у квартирі. Сучасні езотерики спростовують негативну дію колеуса, виділяючи його цілющі властивості.

Рослина належить до отруйних, не виділяє сильних запахів, тому його можна вирощувати навіть в будинку, де є алергіки. Якщо у квартирі проживають маленькі діти або домашні вихованці, крапивку потрібно поставити в недоступне для них місце. Сік, що міститься в листі, може викликати отруєння, якщо цікавий дитина або кішка з’їсть пару листочків.

Куди поставити за фэншую

Фахівці в області фэншуя радять розміщувати рослину в будинку, де люди часто відчувають смуток, фінансові труднощі, лінуються або не можуть сконцентруватися. Езотерики впевнені, що колеус приносить радість і приваблює щастя.

За фэншую крапивку розташовують у північно-східній зоні приміщення. Краще в кімнаті студента або школяра, так як квітка підсилює розумові здібності, підвищує концентрацію і працездатність. За прикметами рослина доречно в кабінеті, де часто приймаються важливі рішення.

Якщо в будинку часто відбуваються неприємності, то колеус можна розмістити в зеленому горщику в передпокої, ближче до дверей. Як тільки ситуація покращиться, можна знову переставити рослина в звичне місце.

За прикметами колеус вбирає погану енергію і очищає простір, покращуючи якість життя мешканців будинку.

Прикмети станом квітки

Кропивко є індикатором думок і енергетики людини. Станом рослини можна визначити, яка атмосфера панує в будинку, що загрожує його мешканцям:

 • Якщо до колеусу підійде людина зі злом, то листочки почнуть скручуватися, в’янути.
 • Перебуваючи в квартирі, де панує мир і спокій, рослина зацвітає.
 • Засохле листя символізують хвороби і горе. Якщо кропивко загинула, то її виносять з дому разом з горщиком.
 • Якщо у колеуса пожовкло листя, то це попередження про майбутні проблеми, з якими не вийде впоратися поодинці.
 • Якщо жовте листя скручуються або опадають, значить, на сім’ю навели порчу. За прикметами джерело потрібно шукати в квартирі. Це може бути будь-який незнайомий предмет, встромлена в меблі голка або шпилька. Підклад не беруть голими руками, тільки в рукавичках, а потім обов’язково виносять з квартири.

За прикметами якщо кропивко в’яне поряд з іншими квітами, то попереджає про появу ворога. Потрібно відставити рослина в інше місце, забезпечивши велику кількість світла.

Якщо колеус зацвів

Езотерики люблять цю квітку за особливі магічні властивості. Рослина вбирає чорну магію як губка, переробляючи її у світлу енергію. Корисно мати вдома яскравий кущик, здатний захистити домочадців від зовнішнього магічного впливу.

За прикметами колеус цвіте до сприятливого результату важливої події. Цвітіння віщує успіх, фінансове благополуччя і влаштований побут.

Якщо ця квітка зацвіла взимку — чекати біди і проблем з грошима.

Квітучий колеус потребує енергетичної підтримки, корисно приділяти йому більше часу і розмовляти. Вважається, що бурхливе цвітіння в середині або наприкінці літа обіцяє багатство, яке прийде до майбутньої зими.

Якщо квітка почав в’янути

Погана прикмета, якщо колеус почав в’янути на очах: пожовтів, засох і в кінцевому підсумку загинув. Це може означати наступне:

 • наближаються фінансові проблеми;
 • скоро захворіє один з мешканців;
 • в квартирі надлишок негативної енергії.

В’януча рослина здатне завдати шкоди людям. А загиблий і висохлий колеус буде витягувати життєві сили, у мешканців з’являться головні болі, втому, безсоння, депресія. Краще позбавитися від сухостою.

За прикметами зів’яле рослина вказує на прихований недуга: потрібно перевірити стан здоров’я або приступити до лікування, якщо перші симптоми вже проявилися.

Коли колеус довго живе у одного господаря, то зовнішній вигляд рослини є індикатором стану здоров’я власника.

Ознаки часу року

Колеус характеризується сезонністю росту і цвітіння. За його станом в різний час року наші пращури передбачали майбутнє:

 • Несприятлива прикмета, якщо кропивко зацвіла в зимовий час. Значить, доведеться випробувати фінансові труднощі. Можливі негативні ситуації на роботі, зниження зарплати або необхідність сплати штрафу.
 • Якщо рослина зацвітає влітку, це віщує вдалий рік господареві. Квітучий колеус обіцяє швидку прибуток. Цілителі для приготування настоїв використовують квітки кропивки, тільки якщо цвітіння проходить влітку.
 • Якщо квітка зів’яв взимку, значить, літо буде важким для мешканців будинку.
 • Рослина, охлялий навесні, віщує самотність, розлад у тривалих відносинах.

Езотерики радять вчасно обрізати сухі листочки, поливати колеус, стежити за станом грунту, щоб уникнути загибелі рослини. У будь-який час року здоровий квітка є сильним оберегом для домочадців.

8f7690002b1beac69cdfc0c519b733cf Колеус: прикмети і забобони, чи можна тримати вдома квітка крапивку

Повір’я для жінок

Прикмети і забобони про колеус для жінок спрямовані на сімейне щастя і відносини:

 1. Якщо зацвів у бездітної пари, значить, скоро чекати поповнення.
 2. Самотній дівчині краще не заводити таку рослину, так як воно буде відлякувати партнерів.
 3. Якщо пара починає спільне життя, то колеус захистить їх від пліток і пересудів.
 4. В’яне кропивко віщує жінці хвороби.
 5. Коли дівчина забуває піклуватися про рослину, то воно починає приносити нещастя, нагадуючи про свою важливість.

Раніше крапивку ставили в кімнату зовсім юної дівчини, щоб відвадити від неї женихів, та не вийшла заміж дуже рано. Коли, на думку батьків, наступало підходить для одруження час, то квітка переставляли в іншу кімнату.

Не рекомендується заводити колеус в квартирі, де є немовлята. За прикметами молоде рослина погіршує стан здоров’я дитини.

Якщо кропивко була в будинку до появи малюка, то не завдасть шкоди, а захистить немовля від пристріту і псування.

Незвичайне кімнатна рослина принесе в дім щастя, радість і удачу, якщо не забувати про нього піклуватися. Довготривале перебування поруч з колеусом покращує пам’ять, увагу і піднімає настрій.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради