Вивіз будівельного сміття вантажниками, вартість послуг

Біля будівельних майданчиків часто можна помітити стихійні звалища. Їх залишають підрядники, які кидають сміття і відпрацьований матеріал на місці будівництва. Проблема далеко не так проста, як здається на перший погляд. Організація довільних звалищ веде до серйозних екологічних збоїв. Місце починає активно рости, забруднюючи навколишнє середовище. Такі звалища не обладнані за правилами, чому завдають ще більшої шкоди.

Послуга вивезення будівельного сміття

vyvoz stroitelnogo musora gruzchikami, stoimost uslug208 Вивіз будівельного сміття вантажниками, вартість послугБудівельне сміття – це всі види відходів, які залишаються на будівельному майданчику

Будівельне сміття – це все різновиди відходів, які залишаються на майданчику. Сюди входять залишки будівель, споруд на об’єкті, вироби з бетону і металу, елементи арматури і кабелів, шматки дощок, використовуваних для опалубки, упаковки від техніки, цегла, мішки і фарби.

Рекомендованим і найбільш зручним способом утилізації великого сміттєвого обсягу є співпраця з компаніями, що спеціалізуються на наданні даного виду послуг. Схема виглядає так: підприємство укладає з клієнтом договір, згідно з яким зобов’язується вивести відходи, дотримуючись вимог законодавства. В термін до місця зберігання під’їде транспорт для збору сміття та відправки на полігон.

Вартість послуги порівняно невелика. Договір з компанією полягає в одноразовому формі, так і на постійній основі – друге використовується будівельними компаніями для оптимізації процесів.

Сміттєві контейнери

При тривалому співробітництві організація готова надати клієнту спеціальні контейнери для сміття. Це великі баки з кришками. Вони досить об’ємні, тому зручні для складання великогабаритних будівельних відходів. Якісні контейнери – запорука герметичності і збереження вмісту при транспортуванні на полігони.

Найчастіше зустрічаються резервуари, представлені у вигляді сталевих ємностей. Вони вважаються найбільш надійними і довгоживучими. Також випускаються оцинковані і пластикові моделі, але вони значно більш вузько спеціалізовані і підходять виключно для певних категорій сміття.

В термін або при заповненні контейнерів фірма-виконавець починає організований вивіз. Замовник знімає з себе всі турботи – робота падає на плечі працівників обслуговуючої компанії. Єдине, потрібно не забувати про регулярній оплаті.

Класифікація будівельного сміття

vyvoz stroitelnogo musora gruzchikami, stoimost uslug209 Вивіз будівельного сміття вантажниками, вартість послугУламки цегли та інших матеріалів відносяться до першої категорії будівельних відходів

Будівельні відходи поділяються на декілька категорій:

 • В першу потрапляє сміття, що виробляється на початкових етапах ремонту.
 • До другої належать відходи від самого будівництва.
 • До третьої – сміття, що отримується в процесі оздоблювальних робіт.
 • У першу категорію вносять великогабаритні відходи. Це пов’язано з отчисткой майданчика перед початком будівельних і ремонтних робіт. Сюди відноситься знесення будівель, демонтаж стін, прорізів дверей, вікон та ін Сміття першої категорії володіє великими обсягами і значною масою. Його вивезення проводиться ще до будівельно-ремонтного етапу.

  Після початку будівництва відходи стають іншими – пакування матеріалів, їх частини тощо. Сміття вивозиться за межі майданчика – на полігони, коли накопичується в достатній кількості. Він не повинен заважати проведенню робіт.

  По закінченні основного будівництва починається обробний етап, протягом якого з’являються габаритні, але легковагі відходи. Їх потрібно транспортувати на полігони: якщо викидати залишки в баки побутового призначення, на вас буде накладено штраф. Рекомендується звернутися в компанію, у якої є потрібна техніка і кваліфікація.

  Іноді будівельні відходи можна не вивозити, а повторно задіяти за призначенням. Приміром, уламки бетону і бита цегла потрібні при зведенні фундаменту. Їх трамбують в грунт перед бетонними роботами, щоб сформувати вимощення.

  Якщо заздалегідь звільнити будівельний майданчик від непотрібного мотлоху, буде простіше зменшити витрати на привоз і складування нових будматеріалів. Це полегшує роботу з технікою і пересування самих будівельників. Якщо позбавлятися від відходів регулярно, це не буде гальмувати роботу на об’єкті.

  Відходи можуть бути відправлені на переробку. Повторна експлуатація вважається екологічною мірою, зменшує шкоду навколишньому середовищу. Часто з бетонних будівель, що підлягають знесенню, одержують вторинний щебінь, який не впливає на якість кінцевого будови.

  Самостійний вивіз

  vyvoz stroitelnogo musora gruzchikami, stoimost uslug210 Вивіз будівельного сміття вантажниками, вартість послугЯкщо будівельного сміття трохи, можна упакувати його в мішки і вивезти самостійно

  Вивезення великогабаритних відходів можна реалізувати самостійно, але тільки при малих обсягах. Єдина умова – процес здійснюється так, щоб не порушити ні одну норму законодавства. Якщо це правило не дотримуватися, на порушника накладено штраф. Дотримуватися законодавства складно: доводиться шукати полігон, готовий прийняти відходи. Викидати сміття на першому ж пустирі нерозумно і заборонено нормативними актами і моральними засадами.

  Самостійно позбавитися від будівельного сміття можна різними способами:

  • Реалізація – компанії навмисно скуповують бита цегла і бетон, залишки деревини, щоб переробити матеріали в нову будівельну одиницю. Такий підхід розумний, якщо є значний обсяг відходів.
  • Установка контейнерів – труднощі в тому, що не всі виконавчі організації, що обслуговують будинок, готові збирати будівельне сміття. За правилами, в їх обов’язки входить тільки утилізація ТПВ.
  • Вивезення своїми силами – при невеликому сміттєвому обсязі можна зібрати відходи в мішки і перевезти їх на особистому автомобілі на найближчу смітник.

  Якщо розкидати матеріали в недозволеному місці, наприклад, в полі, лісі або на пустирі, на порушника буде накладено адміністративна відповідальність.

  Вартість і договір з компанією

  vyvoz stroitelnogo musora gruzchikami, stoimost uslug211 Вивіз будівельного сміття вантажниками, вартість послугЦіна послуг залежить від обсягу і типу сміття. Вартість коливається в діапазоні від 3 до 25 тисяч рублів за тонну. Всі умови угоди регулюються типовим договором, що укладається перед початком робіт.

  На ціноутворення впливають і податки. Компанії зобов’язуються віддавати частину прибутку державі. Ці витрати включаються у вартість послуг. Обсяг податкової бази може відрізнятися в залежності від типу компанії і форми оподаткування, тому різняться і ціни на ринку.

  На вартість вивезення впливає обладнання, точніше, типи автомобілів, що використовуються для транспортування, їх потужності і місткості. Наприклад, газель коштує дешевше самоскида, оскільки економічніша в експлуатації, щастить менше вантажу і витрачає менше палива.

  Середні ціни:

  • газель до 1.5 тон або 6-12 м3 – від 3.5 тисяч рублів;
  • газель до тонни або 1-3 м3 – від 1.7 тисяч рублів;
  • контейнери до 10 тонн, або 27 м3 – від 8 тисяч рублів;
  • самоскиди від 10 тонн або 10 м3 – від 4.5 тисяч рублів;
  • ЗІЛ до 6 тонн, 12 м3 – від 4.5 тисяч рублів;
  • BAW до 3.5 тонн або до 16 м3 – від 4 тисяч рублів.

  Вивезення бункера:

  • контейнер на 8 м3 (5 тонн) – від 3 тисяч рублів;
  • бак на 20 м3 (від 15 до 26 тонн) – від 6 до 8 тисяч рублів;
  • бункер на 27 м3 (від 15 до 26 тонн) – від 7.5 до 9 тисяч рублів;
  • контейнер на 32 м3 (від 15 до 26 тонн) – від 8 до 9 тисяч рублів.

  Компанії часто пропонують робітників для вантаження сміття. Вартість залежить від організації. Можна спробувати самостійно знайти вантажників, ціна у цьому випадку індивідуальна.

  Типовий договір надання послуг

  Як сказано в ЦК, в рамках угоди одна особа бере на себе зобов’язання з виконання будь-яких робіт на замовлення, а інша повинна оплатити дані послуги. Договір несе особистий характер. Виконати роботу, за правилами, зобов’язується саме та особа, на яку спочатку покладається обов’язок. Простежуються подібності з приводу угоди про виконання послуг і трудовим контрактом.

  Вимог до суб’єктів законодавство не висуває. У ролі сторін можуть виступати як фізичні, так і юридичні особи. Коли в ролі виконавця виступає ПІДПРИЄМЕЦЬ або комерційна організація, а замовником звичайний громадянин, і послуга використовується в некомерційних цілях, роботу можна назвати побутовою. Права та обов’язки сторін регламентовані законом «Про захист прав споживача», а також правилами обслуговування населення.

  Найчастіше угода оформляється в письмовій формі, хоча між громадянами може бути і усна домовленість, якщо вартість послуг не перевищує 10 тисяч рублів.

  Якими машинами вивозять будівельні відходи

  vyvoz stroitelnogo musora gruzchikami, stoimost uslug212 Вивіз будівельного сміття вантажниками, вартість послугДля кожного виду будівельних відходів є своя спецтехніка, від якої залежить вартість послуги

  Стандартні контейнери обслуговуються сміттєвозами з бічної механізованої навантаженням ТПВ. Ці машини менш ефективні, але популярні в маленьких містах і округах. Частіше зустрічаються моделі з заднім завантаженням бункера.

  Інша різновид сміттєвозів – контейнерні та транспортні бункеровози. Це автомобілі з відкритою платформою, на яку монтується заповнений будівельними відходами бункер. Деякі моделі здатні проводити вантажно-розвантажувальні роботи.

  Автомобілі поділяються на такі категорії:

  • Малотоннажні – піднімають вантаж до трьох з половиною тон і вміщають до 8.6 м3. Побудовані на шасі ГАЗ. Виділяються рухливістю, ефективні в малих житлових районах.
  • Среднетонажные – піднімають вантаж до п’яти з половиною тон і вміщують до 11 м3. Побудовані на базі КАМАЗ, ЗІЛ і МАЗ. Потрібні для роботи з великогабаритними відходами.
  • Крупнотонажные – піднімають до дванадцяти з половиною тонн і вміщають до 24 м3. Побудовані на основі МАЗ, УРАЛ і КАМАЗ.

  Нові розробки в технічному оснащенні представлені обертовим циліндричним кузовом, здатним подрібнювати і ущільнювати відходи. Такі сміттєвози не надто поширені із-за високої вартості.

  Куди вивозять будівельне сміття

  vyvoz stroitelnogo musora gruzchikami, stoimost uslug213 Вивіз будівельного сміття вантажниками, вартість послугБудівельні відходи вивозять на сміттєві полігони

  Машини вивозять відходи на полігони для відходів. Це спеціально зібрані споруди, здатні забезпечити тривале і безпечне зберігання сміття. Приміром, полігони, на яких збирається ТПВ, формуються у вигляді великого котловану зі спеціально організованим або природним покриттям. Наявність накладення дозволяє убезпечити грунт, не забруднювати підземні води і рослини. Зазвичай застосовується щільна поліетиленова плівка

  Полігон – це окремий комплекс, який організовується для ізоляції привезених відходів і сміття. Часто схема споруди передбачає наявність підземних ходів та інших господарських будівель.

  На полігонах є власні автопарки зі спеціальною технікою для преса, оброблення та утилізації сміття.

  Вивіз будівельного сміття повинен здійснюватися відповідально і організовано. Недбалість призводить до екологічних проблем і штрафів, тому краще довіритися спеціалізованим компаніям.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради