До чого свербить піднебіння у роті, десна чи горло: прикмети

При появі свербежу в ротовій порожнині людина насамперед думає про алергічних реакціях або симптоми якого-небудь захворювання. Однак часто роздратування виникає без видимих причин. Існують народні прикмети, що пояснюють значення такого явища. Тлумачення розрізняються в залежності від того, яка область ротової порожнини свербить — піднебіння, ясна або горло.

1e659a05db603908ac153f8a68da6f52 До чого свербить піднебіння у роті, десна чи горло: прикмети

Загальні прикмети про свербінні у роті

При появі ознак подразнення порожнини рота потрібно, в першу чергу, визначити причину. Іноді піднебіння, ясна або мову починають свербіти із-за алергії. Трапляється, що свербіж вказує на наявність захворювань порожнини рота або на розвиток інфекцій.

Якщо ж медичні причини виключаються, а в роті раніше свербить, то варто звернути увагу на народні забобони.

Здавна вважалося, що свербіж у ділянці піднебіння, ясен або в горлі — вірна прикмета, що вказує на пересуди і розмови навколо «потерпілого». Це може бути:

 • свідоцтво пліток навколо людини і обговорень, які мають негативний відтінок;
 • провісник важливих переговорів;
 • передбачення майбутньої дружньої зустрічі і легкої невимушеної бесіди.

Це загальна трактування проявів свербіння в порожнині рота. Значення забобони змінюється в залежності від того, свербить піднебіння, горло чи десни.

До чого свербить піднебіння

Іноді людина відчуває неприємне свербляче відчуття в ротовій порожнині. Згідно з твердженнями медиків, такий стан може бути викликано наступними причинами:

 • інфекційні захворювання;
 • недотримання гігієни;
 • пошкодження, що виникли під час процесу пережовування їжі, і інші травми;
 • запалення в порожнині рота;
 • простудні захворювання;
 • стоматологічні проблеми;
 • алергічна реакція на який-небудь продукт.

Якщо ж людина здорова, потрібно прислухатися до народних прикмет. Правильно розтлумачивши їх, можна спробувати поліпшити своє життя і усунути негатив.

Наші предки вважали, що якщо в роті свербить піднебіння, то це вірний показник пліток, гуляють навколо людини. Причому чутки розпускає недоброзичливець, який не бажає вступати в прямий конфлікт. Це заздрісник або просто затамувавши злобу ворог, який намагається очорнити людини в очах оточуючих.

Відомо ще одне тлумачення цього стану. Якщо піднебіння часто свербить, можливо, чутки розпускають близькі люди, з якоїсь причини затаившие образу.

993c3f4c057ba5e8f8105a019793cfad До чого свербить піднебіння у роті, десна чи горло: прикмети

Чому свербить горло

Коли починає свербіти горло, насамперед варто подумати про причини виникнення свербежу. Найчастіше неприємні відчуття в роті з’являються під час простудних захворювань, коли людина кашляє. В такі моменти в горлі завжди свербить і дере. У цьому випадку позбутися від роздратування, що доставляє занепокоєння, допоможуть ліки. Алергіки теж часто страждають від сверблячки, спричиненого реакцією організму на алерген. Звісно, таким людям не варто згадувати всілякі прикмети при кожному прояві алергії.

Якщо ж хвороби немає, а в області гортані свербить, то народна прикмета стверджує, що потрібно готуватися до приходу відвідувачів.

Можливо, з візитом прийде старий знайомий, про який давно не було чутно. У разі такого відвідування людину чекають довгі неспішні бесіди на приємні теми.

Прикмети про свербінні ясен

Часто виникає роздратування в області зубів. Постійний свербіж, доставляє занепокоєння, може свідчити про стоматологічні проблеми. Особливо тривожна ознака — ясна розпухають і запалюються.

Якщо ж людина не страждає захворюваннями стоматологічного характеру, можливо, причина криється в іншому. За народним забобонам подразнення верхніх, нижніх або обох ясен відразу передрікає:

 • можливу ділову зустріч або любовне побачення;
 • прийдешні зміни — зміну місця проживання або роботи, нові доленосні знайомства.

Поширене тлумачення сверблячих ясен і роздратованою ротової порожнини — появу пліток і пересудів навколо людини. В цьому випадку потрібно уважно придивитися до власного оточення. Можливо, серед друзів і знайомих з’явився таємний недоброзичливець або заздрісник.

90cdfce79fcdd3dbcbb472ab62da4d26 До чого свербить піднебіння у роті, десна чи горло: прикмети

Трапляється, що чоловікові або жінці сниться, що область близько зубів свербить. Це трактується як показник нервозності і роздратованого стану людини. Вірять у значення сновидінь люди вважають, що після цього потрібно подбати про душевний стан і постаратися уникати стресів. Інакше виникає ризик придбання хвороб і проблем в особистому та професійному житті.

Чешущееся піднебіння, горло або десни іноді свідчать про медичні проблеми. Якщо людина здорова, а роздратування не дає спокою, на допомогу приходять народні забобони. А вірити прикметам чи ні — особиста справа кожного.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради