До чого розбити келих (фужер, келих, чарка): вдома чи на весіллі, порожній або повний, тріснув (лопнув) в руці, відламалася ніжка – народні прикмети

13417c05c2a0d8272d85ee3b427777ac До чого розбити келих (фужер, келих, чарка): вдома чи на весіллі, порожній або повний, тріснув (лопнув) в руці, відламалася ніжка – народні прикмети

Розбилася посуд – до удачі! З цими словами люди зазвичай прибирають з підлоги розбитий келих і викидають осколки в смітник, миттєво забуваючи про дрібної неприємності. Але якщо вірити прикметам, то не все так просто. Для правильного тлумачення передбачення потрібно точно знати, як розбилася посуд, випадково впала або навмисно.

До чого б’ються келихи

У народі вважається, що якщо розбити келих, то це не дуже добрий знак. Знаючі люди радять скоріше вимести всі осколки і викинути їх не в домашнє відро для сміття, а відразу в вуличний сміттєвий бак – подалі від неприємностей. Хоча є чимало традицій, слідуючи яким люди навмисно били скляний посуд, щоб бути щасливими, багатими і щасливими.

Чому ж вірити? Адже й донині існує прикмета, згідно з якою, якщо розбити келих на якомусь святі, то це призведе до неминучого щастя. Причому неважливо, випадково або з необережності відбувся бій посуду: щастя обов’язково постукає у будинок.

Ще браві офіцери царської армії після виголошеного тосту з силою розбивали чарку об підлогу. Постраждала «пузата жертва» служила запорукою того, що всі добрі побажання обов’язково збудуться, і кожен з присутніх гостей отримає свою частку удачі.

6e10365da61d4b405da4ebc4fd0789d0 До чого розбити келих (фужер, келих, чарка): вдома чи на весіллі, порожній або повний, тріснув (лопнув) в руці, відламалася ніжка – народні прикмети

Будь езотерик скаже, що якщо тендітна кухонне начиння регулярно вислизає з рук, то людина переповнена негативом і поганими думками. Так підсвідомість дає господареві знати, що пора розібратися з проблемами, гнітючими його тривалий час. У Китаї, наприклад, існує особливий ресторан, де клієнти можуть не тільки насолодитися смачними стравами та напоями, але і зняти стрес, розколів про стіну будь-який предмет, взятий зі столу.

Ось кілька прикмет, пов’язаних з битими келихами:

 • розбився подарований кимось келих – незабаром між подарував і разбившим відбудеться серйозна сварка, і спілкування припиниться;
 • самотній чоловік впустив фужер – до романтичних відносин;
 • посуд розбилася під час миття – намічається швидке застілля;
 • скляний посуд розбив п’яний чоловік – до втрати здоров’я;
 • бокал розбився під час сварки – перемир’я ще довго не бувати в будинку, відносини тільки погіршаться;
 • скляна начиння розбилася вщент в день народження – до довголіття, прибутку і щастя;
 • бокал розбився в новорічні свята – весь рік родину супроводжуватиме успіх у всіх починаннях;
 • розлетівся склянку або фужер в понеділок – всі задумані справи зважаться незабаром;
 • скляна начиння випадково вислизнула з рук в суботу – можна сміливо сідати в літак самої сумнівної авіакомпанії – удача неодмінно буде на стороні винуватця події, і він спокійно долетить на інший кінець світу;
 • якщо неприємність відбулася в неділю – слід чекати сімейних проблем;
 • дружина випадково розбила улюблений келих чоловіка – на нього задивляється чужа жінка, навіть якщо про це сам «серцеїд» не підозрює.

24199a14095afeecc45e524e2976b227 До чого розбити келих (фужер, келих, чарка): вдома чи на весіллі, порожній або повний, тріснув (лопнув) в руці, відламалася ніжка – народні прикмети

Якщо тріснув або лопнув в руці

В будинку не будуть з’являтися гості з-за складного фінансового положення або життєвих неприємностей, якщо у господаря лопне (трісне) брудний старий келих в руці. Якщо ж посуд була новенькою і чистою, то незабаром від гостей не буде відбою, і будинок стане повною чашею.

 • Якщо незручність сталася із заміжньою жінкою, то їй потрібно уважно стежити за своєю другою половинкою. Ймовірно, чекає серйозна сварка через суперниці. Адже хрускіт скла символізує розбилися стосунки з чоловіком.
 • Посудину несподівано лопнув в руках незаміжньої дівчини – чекає розлука з нареченим.
 • Келих тріснув сам по собі – слід чекати хвороби близьких родичів.
 • Подивився через ушкоджену келих – чекай нещастя.
 • Якщо відламати ніжку

  Існує чудове весільне ворожіння: наречений і наречена одночасно кидають келихи на підлогу і дивляться, у кого ніжка посуду залишиться неушкодженою. Якщо «переможе» фужер нареченого, то первістком у сім’ї буде хлопчик, а якщо пощастило нареченій – першою народиться дівчинка. Якщо ж у молодих ніжки фужера розкололися, то «виграє» той, у кого осколки виявляться більшими.

  Порожній келих або повний

  Якщо погубленный посудину був заповнений напоєм, то це свідчить про майбутніх переживання господаря і винуватця події. І чим міцніше був градус спиртного, тим переживання будуть сильніше.

  • Якщо повний келих (чарку, келих, фужер) перекинув ділова людина – незабаром він укласти вигідну угоду. Якщо стакан порожній, то чекає знайомство з новим діловим партнером.
  • Розбив повний келих вина неповороткий гість – господареві доведеться відповідати за погані вчинки іншої людини.
  • Якщо бризки від вина або шампанського потрапили на одяг, коли нещаслива скляна начиння з дзвоном розкололася, то це ознака душевних переживань. Чим п’яніший винуватець події, тим тяжче його внутрішні муки.
  • Келих з водою або соком розлетівся вщент – слід контролювати свої емоції і менше висловлювати свої думки стороннім людям.
  • Келих з водою розлив не бізнесмен – до незапланованих грошовими надходженнями.

  Цікаво! Розбити келих у сні – погана прикмета. Це означає, що людині потрібно бути обережним – його чекають великі неприємності, і він ризикує бути обманутим. Особливо погано, коли такий сон приснився хворій людині – хвороба прогресує і може призвести до сумних наслідків.

  Розбити келих на весіллі

  За традицією у багатьох країнах наречені без жалю розбивають весільні келихи. Це символізує:

 • Попередження. Коли молодий чує дзенькіт посуду, що б’ється, він «прокидається» від любовного сну, і готується розділити зі своєю обраницею не тільки трепетні щасливі хвилини, але і горе.
 • Захист. Боєм скла і кришталю відганяють злі сили і заздрісників, які бажають нашкодити новоспеченої сім’ї. Дізнайтеся прикмети про розбитому склі.
 • Неміцність. Розбити келих – це найменше з усіх прикростей, які можуть спіткати молодих. Адже людські взаємини – так само тендітні, як і скло. Так що краще зіпсувати посуд на весіллі, ніж потім зруйнувати своє життя.
 • Стійкість. «Розбиту чашу не склеїш» так говорить знаменита приказка. Шлюб назавжди змінює життя закоханих, і потрібно докласти чимало зусиль, щоб його зберегти. Розбитий келих нагадує про це.
 • Але якщо фужер впустив хто з гостей, то такий знак вважають недобрим. Особливо обережними з крихким посудиною потрібно бути батькам нареченого і нареченої. Якщо теща або свекруха розіб’є келих, то між сватами будуть непрості стосунки в майбутньому, а в сім’ї молодих суперечки і лайка стануть незмінними супутниками подружніх відносин.

  f081a000fbb1047059e46a6eb7558f0f До чого розбити келих (фужер, келих, чарка): вдома чи на весіллі, порожній або повний, тріснув (лопнув) в руці, відламалася ніжка – народні прикмети

  Якщо бокали б’ються в будинку постійно

  Посуд, з регулярною періодичністю б’ється в будинку, може означати кілька речей:

  • В будинку скупчилося багато негативної енергії, яку пора кудись дівати. Не потрібно ходити до бабок або починати займатися Аюрведою, намагаючись виправити ситуацію. Досить подумати, що в сім’ї йде не так, поговорити, налагодити стосунки.
  • Негатив і справді був, але розбиті келихи взяли зло на себе. Так вважають марокканці: «Все, що розбилося, відвело від будинку нещастя».

  Якщо домочадці звикли з’ясовувати стосунки биттям посуду, то тут нарікати нема на кого. Похмуру атмосферу в оселі люди створюють самі. І чим більше келихів складуть скляну голову на полі бою, тим більше негативу накопичується.

  Нейтралізація поганих ознак

  Особливо недовірливим людям корисно дізнатися декілька прийомів нейтралізації поганих прикмет, пов’язаних з розбитим келихом:

 • Осколки розбитого посуду відразу викидають на смітник або закопують в землю, подалі від дому. Головне, при цьому не порізатися, так як це не тільки боляче, але і пророкує хворобу.
 • Осколки розбитого на поминках склянки збирають у паперовий або поліетиленовий пакет, намагаючись не торкатися до скла. Зверху кладуть частування з поминального столу і відносять на кладовищі.
 • Якщо по необережності розбився весільний келих, негайно розбивають другий. Якщо фужер розбила теща або свекруха, наречений кидає залишки судини через ліве плече.
 • Якщо наречений впустив склянку (а це погана прикмета, згідно з якою він у майбутньому може пристраститися до спиртного), наречена негайно збирає в совок осколки, примовляючи: «Приймете не збутися, тобі, мій чоловік (ім’я), не спитися!».
 • Наречена зачепила крихкий посуд, і він розбився на шматки – це до зрад. Щоб поганий пророцтво не збулося, їй потрібно наступити лівою ногою на найбільші уламки: так можливі суперниці будуть знищені і нейтралізовані.
 • Коли в будинку часто б’ється посуд, кут кухні ставлять блюдце з молоком і кладуть шматочки солодкого печива. Зголоднілий Домовик наїсться і перестане злитися.
 • Там, де люди впевнені, що бокали б’ються тільки до хороших подій, прикмети і будуть означати тільки хороше. Туди, де дрібна невдача викликає занепокоєння і побоювання, негаразди збираються з особливою охотою. Чим менше негативних думок і переживань буде випромінюватися при дзенькіт розбитого посуду, тим більше радісних моментів трапиться в житті.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради