До чого дарують жовті троянди: значення для жінки, чому означають розлуку

Багато жовті квіти, незалежно від їх виду, протягом століть вважалися символами розставання. Не дарма в популярній пісні про них співається, як про вісниках розлуки. Букет з жовтих троянд у минулому також символізував ревнощі і зраду. Але останнім часом відношення до цих кольорів кардинально змінилося.

a92e560f938299e16f182e484b045fba До чого дарують жовті троянди: значення для жінки, чому означають розлуку

Що означають жовті троянди

За старих часів у різних народів існували схожі легенди, що розповідають про якусь невірній дружині, в руках якої подаровані чоловіком червоні або білі бутони незмінно набували отруйний жовтий відтінок. Звідси пішла прикмета: дарувати жовті троянди — до розлуки.

Однак за останні десятиліття повір’я змінилося. Можливо, сталося це з-за того, що в кінці минулого століття Росія відкрилася світові, і в уми наших співвітчизників проникло безліч іноземних забобонів. Так, у Японії «золота» троянда завжди вважалася символом сонця, щастя і благополуччя, а її подарувати близьким означало виявити до них повагу і любов. Подібні переконання з деяких пір все більше поширюються і у нас.

Можна дарувати

Сучасні флористи і екстрасенси переконані: троянди жовтого кольору дарувати не тільки можна, але і потрібно. Яскраві сонячні квіти надовго заряджають позитивним настроєм, говорять про глибокі і щирі почуття того, хто дарує. І не важливо, кому робиться такий подарунок: юній дівчині, зрілій жінці або улюбленої бабусі.

До чого дарують жовті троянди

В останні роки піднести подібні квіти означає поділитися з близькою людиною позитивними емоціями, подарувати йому радість. Іноді жовті троянди підносять як знак примирення. Однак навіть у цьому випадку вони не несуть ніякого негативного значення.

Той, хто дарує коханій людині сонячні квіти, робить це не тому, що змінив і хоче вибачитися, а з причини звичайного непорозуміння або вимушеної розлуки.

Значення відтінку

Чим яскравіше колір троянд, тим більше позитивного сенсу вкладає в букет дарує його людина. Бутони насиченого, майже апельсинового, відтінку частіше дарують юним дівчатам і обожнюваним дружинам, які самі символізують молодість і радість життя. На противагу цьому, квіти більш спокійного біло-жовтого відтінку вибирають для батьків, друзів і колег.

Особливості квіткових поєднань

Подарувати коханій людині золотисті троянди — відмінний спосіб підняти йому настрій. Однак флористи настійно рекомендують не обмежуватися однотонним букетом, а розбавляти його та іншими квітами, що несуть певне смислове навантаження:

 1. Композиція з жовтих та рожевих або червоних бутонів — прекрасний подарунок коханій жінці. Роза сама по собі символізує любов, тому букет цих кольорів різних відтінків краще всяких слів висловить ставлення чоловіка до його обраниці.
 2. Букет золотих троянд у поєднанні з ніжними фіалками більше підійде для молодої людини, яка тільки починає обережно висловлювати свої почуття вподобаної йому дівчині.
 3. Композиція жовтих троянд з білими хризантемами несе більш нейтральну енергетику. Такий букет буде доречно подарувати колезі або улюбленій вчительці.

Кому можна сміливо дарувати букет жовтих троянд

Деякі люди до сих пір відносяться до сонячних квітів з побоюванням, вважаючи їх символом майбутнього розставання. Тому, перед тим як подарувати кому-то жовті троянди, краще все-таки з’ясувати: не суверен той, кому будуть такі піднесені квіти. Якщо немає, то їх можна спокійно дарувати:

 1. Артистам, художникам, людей інших творчих професій — як знак захоплення талантом.
 2. Молодій дівчині — щоб висловити симпатію. При цьому букет краще складати з квітів, які тільки починають розкриватися бутонами, що символізують зародження почуттів.
 3. Коханій дружині. Розкішна оберемок жовтих троянд ясно скаже, що кожен день, проведений з жінкою, чоловік розглядає як щастя.
 4. Вчитель — як знак визнання від учнів. Особливо доречні такі квіти на випускний вечір в інституті або на останній дзвінок у школі.
 5. Керівнику або колезі — як знак поваги і вдячності за плідну спільну роботу.
 6. На ювілей — щоб побажати людині здоров’я і довгих років життя. Такий же сенс квіткова композиція буде мати, якщо прийти з нею до лікарні, щоб провідати хворого родича або знайомого.
 7. Одному — подарований сонячний букет символізує не тільки любов, щастя, добробут, але і міцну дружбу.

Будь букета варто боятися

Зрозуміло, ніхто не зрадіє, якщо йому подарують парне число троянд, адже за російським прикметами таку кількість квітів приносять тільки на могили покійних. Відповідно, отримавши подібний букет анонімно, варто задуматися: чи немає серед ваших знайомих таємного недоброзичливця.

Мало кому буде приємно отримати вже прив’ялі золотисті троянди. Тут будь-який, навіть не забобонна людина згадає повір’я про те, що жовті квіти — вісники розлуки. А звідси недалеко до думки про натяки на те, що любов вмирає, і стосунки з коханою людиною знаходяться під загрозою.

cfbaa8ff14f47a7dd6e363d8468dc263 До чого дарують жовті троянди: значення для жінки, чому означають розлуку

Крім того, слід враховувати, що є цілий ряд людей, які можуть поставитися до жовтого букету вкрай негативно, навіть якщо він складається з непарного числа дуже свіжих квітів:

 1. Існує окреме повір’я про те, що жовті троянди не можна дарувати у весільному букеті нареченої — у шлюбі будуть чекати зради.
 2. Ревнива дружина також майже напевно оцінить такий подарунок від чоловіка, як натяк на його невірність і бажання розлучитися.
 3. Для коханки отримати букет жовтих квітів — теж дуже погана жіноча прикмета — швидше за все, даму збираються кинути.
 4. Нарешті, не варто дарувати букет з повністю розпустилися бутонів на ювілей літнім людям — батькам, колегам, вчителям. Ювіляр може вирішити, що розпустилися бутони позначають, що його життя вже прожите, і нічого хорошого попереду немає. Щоб не засмучувати літньої людини, краще дарувати квіти з не до кінця розкритими бутонами — як натяк на те, що все найкраще у нього ще попереду.

Звичайно, складно позбутися від забобонів, що накопичувалися в народі століттями, у тому числі забути про те, яке значення надають жовтим трояндам. Але якщо згадати, що троянда — квітка любові, а жовтий — колір сонця, що дарує життя, то важко повірити, що поєднання цих позитивних символів може означати щось погане. Тому, отримавши в подарунок сонячні квіти, краще просто посміхнутися і повірити, що все буде добре.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради