Сорт Пролісок – томат для холодних регіонів. Опис та відгуки

Раніше у садівників північних областей нерідко виникали проблеми з вирощуванням помідорів. Але зараз селекціонери створюють чимало різновидів томатів, до яких відноситься і сорт Пролісок, цілком нормально почувають себе в таких умовах. Судячи з опису і відгуками томатоводов, він успішно плодоносить в холодних регіонах, даючи непогані врожаї.

sort podsnezhnik – tomat dlya kholodnykh regionov opisanie i otzyvy68 Сорт Пролісок – томат для холодних регіонів. Опис та відгуки

Опис сорту

Вже сама назва сорту говорить про стійкість томату Підсніжник до похолодань. Був створений сибірськими селекціонерами саме для північних регіонів. Виробником насіння є агрофірма Біотехніка. Призначений для відкритого грунту. Але при необхідності можна вирощувати його і в плівкових теплицях або парниках.

Увага! Для південних областей томат не дуже підходить, так як погано переносить спеку і засуху.

Кущ томату полуштамбовый, компактний, середньої облиственности. Плоди щільні, на перших гронах зазвичай більш великі. Виглядають вони дуже симпатично. Зрілі помідори червоного кольору, хороших для ранніх різновидів смакових якостей.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Над-ранній (80-90 днів) Полудетер-минантный (80-110 см) Універсальний Для відкритого ґрунту 90-150 Грядка – 6-10 кг Червоний. Плоско, гладкий, соковитий, м’ясистий, по 5 штук в кисті

Переваги і недоліки

Морозостійкість – одне з основних достоїнств томату. Він непогано переносить прохолодну погоду і навіть короткочасні заморозки, що практично не позначається на її врожайності.

Володіє томат і рядом інших переваг:

 • скороспілість та дружне зав’язування плодів;
 • міцний імунітет;
 • рясне плодоношення;
 • невибагливість до клімату, погодних умов, складу грунту;
 • можливість транспортування і зберігання врожаю.

Рада. Помідори цього сорту мають високими товарними якостями, тому садівники часто вирощують томат Пролісок не тільки для себе, але і на продаж.

Призначення помідорів універсальне. Можна використовувати дозрілі плоди свіжими для приготування страв, соління, консервування.

Яких-небудь особливих недоліків у цього сорту не виявлено. Говорячи про мінуси можна відзначити тільки необхідність формування рослин, а також деяку їх чутливість до підкормкам (за кількістю і якістю).

sort podsnezhnik – tomat dlya kholodnykh regionov opisanie i otzyvy69 Сорт Пролісок – томат для холодних регіонів. Опис та відгуки

Особливості агротехніки та відгуки томатоводов

Томат не вимагає тривалого вирощування розсади. Він може зрости навіть самосівом. В необогреваемих теплицях насіння висівають відразу в грунт до 2 або 3 декаду квітня, що залежить від поточної погоди. На відкриті грядки в саду молоді кущики переносять у першій половині червня. В подальшому при проведенні підгортання на рослині формується 3 стебла. На кожному з них утворюється по 3 квіткових кисті.

Більшість садівників дають томату позитивну оцінку:

 • Леонід з Ульяновська садить ці помідори вже 7 років і цілком задоволений сортом.
 • Галині з Тверської області помідори Пролісок сподобалися гарним смаком і дружним зав’язуванням плодових кистей. Буде садити їх і далі.
 • Залишився задоволений і Сергій з Санкт-Петербурга. Отриманий результат перевершив всі її очікування. Вже в середині липня він зняв перші червоні плоди цього томату. Правда, вирощував його в теплиці, а не на городньої грядці.
 • Користувач під ніком «andy04» з Балашихи зазначив скоростиглість томату, хоч і чекав від нього кілька більшої врожайності, ніж було в реальності. Вирішив наступного разу висівати на розсаду у березні, що радить робити іншим садівникам.

Завершуючи характеристику сорту, доповнену відгуками городників, можна сказати, що найкращі результати томат Пролісок показує в Ленінградській області і Карелії. Залишаться задоволеними і садівники середньої смуги і Уралу. Вони також нерідко обирають його для посадки на своїх ділянках, адже ці помідори не тільки стійкі до холодів, але і досить врожайні.

Пролісок: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради