Епісція або срібний квітка: різновиди, сорти, догляд в домашніх умовах

ehpisciya ili serebryanyjj cvetok: raznovidnosti, sorta, ukhod v domashnikh usloviyakh165 Епісція або срібний квітка: різновиди, сорти, догляд в домашніх умовахЕпісції – одне з небагатьох кімнатних рослин, в якому поєднуються яскравість бутонів і декоративність листя. Як містити культуру і доглядати за нею в домашніх умовах висвітлено у статті.

Загальний вигляд рослини і його різновиди

Епісція належить до того ж сімейства, що і глоксинії, і сенполії – геснериевые. Названі представники тропічної фауни давно завоювали серця кімнатних квіткарів. Епісція поки мало поширена в домашніх умовах, але інтерес до неї наполегливо зростає.

Опис рослини виглядає так:

 • Стебло трав’янисте, досить гнучкий. Поверхня опушена.
 • Листки розташовані по втечам супротивно або по черзі.
 • Форма пластин широкоовальна. У більшості різновидів пофарбована в кілька кольорів.
 • Квітки наділені 5-ма пелюстками. Виходять з пазух поодиноко або пучками. Забарвлення залежить від виду.
 • Підземна частина – товсті бульбоподібний втеча, на якому знаходяться недовгі, тонкі корінці.
 • ehpisciya ili serebryanyjj cvetok: raznovidnosti, sorta, ukhod v domashnikh usloviyakh166 Епісція або срібний квітка: різновиди, сорти, догляд в домашніх умовах

  Епісція, подібно суниці, випускає «вуса» з розеткою на кінці. Цей факт дозволяє вирощувати її в підвісних кашпо як ампельну культуру.

  У природному середовищі рід епісція об’єднує близько 40 видів. Проте в домашніх умовах зустрічаються лише деякі з них:

  • Епісція мідна. Поширений в кімнатах любителів вигляд. Стебла утримуються прямо. Оливково-зелене листя оточені коричневою облямівкою. Прожилки яскраві, срібні, з різних, незалежних від сорту відтінком. Пелюстки бутонів червоні чи помаранчеві.
  • Епісція лілова. Листя з густим зубчиками по краю, забарвлені в червоно-фіолетовий. Прожилки чітко виділяються. У кожного сорту свій колір. Бутони більше, ніж у попереднього виду. Пелюстки з зубчиками по окантовці, пофарбовані в блакитний або блідо-бузковий колір.
  • Епісція гвоздикоцветковая. Ампельна різновид. Листя округлі, дрібні, густо покриті ворсинками. Колір пластин сизо-зелений. Бутони великі, білі, з голчастою бахромою по краї.
  • Епісція повзуча. Лист рослини змінює забарвлення залежно від умов утримання. Притінення пластина сріблясто-зелена. На сонці стає коричневою. Цією особливістю відрізняються всі сорти і гібриди повзучої різновиди. Пелюстки яскраво-червоні, з бахромою по краї.

  Увага! Листя протягом декількох років не опадають зі стебел, що робить рослину декоративним протягом усього життя.

  Популярні сорти

  Крім основних видів існує багато сортів і гібридів епісції. Пов’язано це з легкістю схрещування.

  • Срібний блиск. Сорт отриманий на основі мідної епісції. Листя яскрава, зелена, з сріблом і мідної окантовкою. Помаранчеві бутони.

  ehpisciya ili serebryanyjj cvetok: raznovidnosti, sorta, ukhod v domashnikh usloviyakh167 Епісція або срібний квітка: різновиди, сорти, догляд в домашніх умовахСрібний блиск

  • Блакитний Ніл. Прародителькою послужила лілова епісція. Квітки великі, з блакитними пелюстками і жовтою серединкою. Листочки сильно опушені, коричнево-зелені.
  • Срібні небеса. Бутони оранжевого кольору відразу кидаються в очі на тлі срібних, невеликого розміру пластин.

  ehpisciya ili serebryanyjj cvetok: raznovidnosti, sorta, ukhod v domashnikh usloviyakh168 Епісція або срібний квітка: різновиди, сорти, догляд в домашніх умовахСрібні небеса

  • Рожева пантера. Сорт придбав популярність завдяки невибагливості і великому розміру куща. Пластини пофарбовані в бронзовий, пелюстки рожеві.
  • Пінк акажу. Різновид наділена дуже яскравою листям з білувато-зеленими жилками, виграють рожевим. Пелюстки квітки оранжеві, зів жовтий.

  ehpisciya ili serebryanyjj cvetok: raznovidnosti, sorta, ukhod v domashnikh usloviyakh169 Епісція або срібний квітка: різновиди, сорти, догляд в домашніх умовахПінк акажу

  • Смужка тигра. Рослина з сріблястими прожилками і м’якими, пухнастими листками.
  • Сунична латочка. Листочки у сорту загострені. Пластина забарвлена в рожевий колір. Червоні бутони, жовта серединка.
  • Шоколадний крем. Один із найефектніших сортів. Пластини листя темно-коричневі з сріблястими прожилками, виграють рожевим.

  ehpisciya ili serebryanyjj cvetok: raznovidnosti, sorta, ukhod v domashnikh usloviyakh170 Епісція або срібний квітка: різновиди, сорти, догляд в домашніх умовахШоколадний крем

  Всі сорти об’єднує безперечно ефектний вигляд рослини. Ампельні форми «вибудовують» листочки в мозаїку і покривають стіну живим, що світиться килимом.

  Рада. Якщо в будинку є акваріум, горщик з рослиною краще розмістити поряд з ним. З поверхні імпровізованого водойми постійно йде випаровування, що створює відмінний клімат для епісції.

  Зміст срібною красуні

  Щоб в домашніх умовах епісція добре себе почувала, слід забезпечити середовище, що нагадує природну.

  Основні параметри, при яких потрібно утримувати квітка:

 • Освітлення. Назва «епісція» в перекладі звучить як «затінений», що свідчить про потреби квітки в розсіяному світлі. Недолік призводить до витягування стебла, а надлишок до здрібніння і втрати яскравості пластинами листя. Пекучі сонячні промені здатні сильно пошкодити всі частини срібною красуні. Горщик встановлюють на західних і східних підвіконнях. Ампельні форми підвішують збоку від вікна.
 • Температура навколишнього повітря, при якій рослина добре себе почуває, у діапазоні +18..+25 °C. Такий режим повністю відповідає житла людини.
 • Грунт потрібно водо – і повітропроникна. Показник рН 5,5. Підійде готовий грунт для сенполій, який купують у спеціалізованих магазинах.
 • Увага! Не можна часто повертати або переставляти горщик з рослиною. Листочки не зможуть правильно вишикуватися і створити суцільне панно.

  Необхідний догляд

  Епісцію не можна зарахувати до невибагливим вихованцям. Квітка досить вимогливий до відходу. Основні роботи включають:

 • Полив. Грунт зволожують тоді, коли підсохне верхній шар. Вода повинна пройти через грунт і виділитися в дренажному отворі. Обприскувати надземну частину не потрібно. Висока вологість може завдати шкоди листя і стебла.
 • Пересадка. Пункт виконують щорічно. Горщик повинен бути широким і низьким. Габарити змінюють залежно від розростання кущика.
  ehpisciya ili serebryanyjj cvetok: raznovidnosti, sorta, ukhod v domashnikh usloviyakh171 Епісція або срібний квітка: різновиди, сорти, догляд в домашніх умовах
 • Підгодівля. Добриво вносять навесні і влітку 1 раз в 2 тижні. Підійде комплекс мінералів для сенполій.
 • Формування та обрізування. Ніжні стебла можуть травмуватися про край горщика. Щоб уникнути цього, встановлюють сітку по колу ємності. Після заповнення опори, епісції надають ампельну форму.
 • В період осінь-зима срібна красуня потребує досвечивании.
 • Розмножують епісції в домашніх умовах отсаживанием розеток, укоріненням листя і посівом насіння. Частіше користуються найпростішим, першим методом.
 • Увага! Розмноження геснерієвих насінням не зберігає сортові властивості.

  Епісція, яку часто називають срібною квіткою, здатна стати основною прикрасою житла. Однак щоб культура довго радувала декоративним виглядом, слід постійно приділяти йому увагу.

  А які квіти з незвичайними листям подобаються вам?

  Сорти епісції: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради