Помідор черрі Зимова вишня F1: опис і особливості агротехніки гібрида, відгуки садівників

Дрібноплідний томат під назвою ” Зимова вишня F1 — універсальний гібрид для більшості з/х регіонів РФ. Його вирощують під плівковими укриттями, в стаціонарних теплицях і у відкритому грунті. Ознайомтесь детальніше з описом і властивостями, агротехнікою цього томату і відгуками про нього.

tomat cherri zimnyaya vishnya f1: opisanie i osobennosti agrotekhniki gibrida, otzyvy sadovodov72 Помідор черрі Зимова вишня F1: опис і особливості агротехніки гібрида, відгуки садівників

Опис сорту, його особливості

Зимова вишня F1 — черрі-сорт томатів. Його вивели в 90-х, в Держреєстр включили в 2003 р. Оригінатор — агрофірма Іллівна. За роки культивації томату садівники навчилися домагатися її максимальної продуктивності. Гібрид є унікальним результатом селекції. Однойменних чистих сортів-побратимів не має.

Томат орієнтований на всі регіони європейської частини країни. Даних про успішне вирощуванні в Сибіру, на Уралі чи Далекому Сході немає. Рослина високоросла, слабооблиственное, з середніми за розміром листям. Кульки-плоди щільні, м’ясисті з відмінними для гібридів дегустаційними якостями. У період дозрівання вони покривають стебла густими червоними кетягами по 18-20 шт.

Увага! В каталозі насіння компанії Біотехніка є сорт Зимова Вишня. Це зовсім інший томат: детермінантний, среднеплодный, з малиновим забарвленням плодів.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий (95-100 днів) Индетерми-нантный (1,5-1,8 м) Універсальний Універсальний Близько 18-30 15-18 у захищеному грунті, 10 — у відкритому Червоного кольору, округлий, гладкий, має 2-3 гнізда

Переваги і недоліки черрі

Цей сорт по достоїнству оцінять любителі дрібноплідних томатів. У м’якоті плодів присутня характерна для чері бадьорить кислинка. Смакова гамма повноцінно проявляється у свіжих нарізках, при використанні плодів в якості декору, в цільноплодової консервації, в соусах і соках.

Інші переваги гібридного помідора:

 • Низька сприйнятливість до ВТМ, фузаріозу, кладоспоріозу, борошнистої роси.
 • Скоростиглість. Досить рідкісна характеристика для индетерминантов.
 • Висока врожайність. Один кущ за сезон дає 2,5-3,7 кг плодів.
 • Велика частка товарної якості плодів. У загальному обсязі врожаю таких помідорів близько 75% або до 10 кг/кв. м (в тепличному укритті).
 • Стійкість до негативних погодних факторів.
 • Мінуси у гібрида теж є:

  • відсутні дані про лежкістю і транспортабельністю плодів;
  • заявлена обмеженість зон для культивації;
  • терміни дозрівання томату припадають на щорічну спалах фітофторозу;
  • рослина вимагає додаткового догляду на грядці: підв’язки, формування і підтримки форми.

  Особливості агротехніки в деталях

  На грядці томат відрізняється невибагливістю. Висаджують його розсадою. Орієнтуйтеся на початок квітня. До пересадки на постійне місце паростки будуть готові приблизно через 50-65 днів (в залежності від подальшого способу вирощування). Зовнішній ознака — 5-6 справжніх листочків. Розташовуйте на 1 кв. м відкритої ділянки до 4-х кущиків, в тепличному укритті — 2,5-3 шт. на ту ж площу.

  tomat cherri zimnyaya vishnya f1: opisanie i osobennosti agrotekhniki gibrida, otzyvy sadovodov73 Помідор черрі Зимова вишня F1: опис і особливості агротехніки гібрида, відгуки садівників

  Рада. На початку життя томата в грунті проведіть формування куща. Залиште 2-3 стебла. Перев’яжіть їх і в подальшому ретельно пасынкуйте.

  Відгуки практикуючих садівників

  Оригінатор позиціонує томат як перший у світі гібрид з стійкістю до борошнистої роси. Надія з Підмосков’я підтверджує цю тезу. Також вона відзначила високу стійкість томата до ВТМ. Рослина заболіло, але після першої допомоги відновився і почав плодоносити. Сорт швидко розвивався в теплиці і витривало переносив погодні негаразди.

  Олена кілька сезонів поспіль ростить томат у своєму саду в Чорноземному регіоні. Помідор дуже ароматний, урожайний. Він нормально росте під відкритим небом. А в теплиці його розвиток прискорюється.

  Крім відгуків садівники діляться на тематичних форумах фото свого врожаю. Заявлені характеристики культура підтверджує. Думка дачників про це гібрид позитивне.

  Зимова вишня: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради