Як прибрати стрази з одягу без слідів: пименение тепла і холоду

Якість клею не завжди дозволяє прибрати стрази з одягу без слідів. З-за неправильної прання, недбалого носіння речі, камінчики відпадають, залишаючи при цьому некрасиві кружечки на одязі. Однак не варто поспішати викидати улюблену річ, так як існує багато різних методів позбавлення від слідів клею.

 Як прибрати стрази з одягу без слідів: пименение тепла і холоду

Як видалити стрази правильно?

При виборі засобу для видалення камінців, потрібно враховувати, що в залежності від свого складу очисники або розчинники, впливають і на сам матеріал. Тому важливо звернути увагу на ряд чинників, які допоможуть захистити річ від такого роду впливу, зберігши зовнішній вигляд виробу.

Розчинники на основі ацетону наносять тільки з вивороту, використовуючи ватяний диск. З лицьового боку, прикладаю папір для поглинання надлишків кошти, яку міняють у міру забруднення. Залишки клею прибирають точково, не розтираючи його по поверхні чистої тканини, скориставшись смужкою клейкого скотча для того, щоб не залишити зайвого на одязі. Після видалення страз річ замочують у воді, ретельно застирывая місця, де був декор. Краще всього скористатися ручним пранням для отримання більш якісного результату. Щоб клей відійшов від матеріалу остаточно, необхідно пропрасувати попрану річ праскою, захистивши при цьому підкладкою з обох сторін.

Для того щоб не зіпсувати одяг агресивними хімічними засобами, слід перевірити їх дію на окремому лоскуте тканини.

Способи видалення страз

 Як прибрати стрази з одягу без слідів: пименение тепла і холодуДля довговічності декору застосовується якісний стійкий клейовий матеріал.

Зазвичай при декоруванні виробів використовується досить міцний, термостійкий добре проникає в тканину клей. Знаючи його складу, можна набагато швидше відклеїти стрази з одягу, докладаючи якнайменше зусиль. Але якщо річ куплена в магазині, встановити, чим саме були прикріплені камінчики практично неможливо, тому існує декілька поширених способів.

Застосування тепла

Щоб видалити стрази з одягу цим способом можна скористатися праскою. Для цього слід захистити тканину з двох сторін підкладкою з паперу або марлею, потім пропрасуйте її праскою, дотримуючись температурний режим, зазначений на ярлику виробу. Після того як клей став м’якшим, його акуратно прибирають швидкими рухами. Однак при високих температурах може статися і зворотне дію, в залежності від складу клейкої речовини, яка ще більше скріпить його з одягом.

Якщо використані термостразы, видалити їх можна спеціальним паяльником для рукоділля. Пристрій нагрівають до певної температури, дотримуючи всі запобіжні заходи. Потім обережно підносять до основи кожного кристала, щоб клей розплавився. Видаляють зайве з допомогою пінцета. Цей метод досить копітка і може залишити після себе сліди. Тому його краще застосовувати, якщо є сенс замінити старі прикраси новими.

Щоб розм’якшити і зняти якомога більше клею зі стразами одночасно, потрібно скористатися пральною машиною. Виріб завантажується в барабан з використанням миючого засобу. Виставляється максимально можлива температура, тривалість прання — 2 години. Цей спосіб не підійде для матеріалу, що вимагає дбайливого відношення, так як високі температури приведуть річ в непридатність.

Використання холоду

 Як прибрати стрази з одягу без слідів: пименение тепла і холодуТривалий вплив низьких температур допоможе очистити тканина.

Іноді застосовують наступний спосіб позбавлення від страз без слідів:

 • Загорнути виріб в поліетиленовий пакет і залишити в морозильній камері до повного заморожування на 5-8 годин.
 • Після закінчення часу заморозки отримати річ, за допомогою щітки відокремити камінчики від тканини.
 • За необхідності повторити.
 • Якщо стрази приклеєні з допомогою акрилового клею, який піддається руйнуванню тільки при температурі -40 градусів за Цельсієм, варто скористатися аерозольній заморожуванням, що володіє моментального ефекту. Наносити слід точково, поступово і не поспішаючи переходити від однієї ділянки з клеєм до іншого для ретельної обробки тканинної поверхні виробу.

  Ефективність бензину

  Для таких цілей краще використовувати засіб з запальничок фірми Zippo, який не має у своєму складі їдкі домішки, а також не залишає неприємний запах на одязі. Змочену в бензині ватний диск, залишають на 5 хвилин з виворітного боку речі, де розташовані стрази. Потім з лицевої ділянки акуратними рухами видалити непотрібний декор за допомогою пінцета або ножа.

  Інші способи

  В залежності від складу клею можна скористатися наступними засобами:

  • ацетон;
  • розчинник 646 з етилацетатом у складі;
  • «Димексид»;
  • уайт-спірит.

  Одними з важливих правил усунення слідів клею за допомогою цих засобів, є підкладання під оброблювану поверхню паперової підкладки або білої тканини, які змінюються у міру намокання. Хімічні речовини наносяться обережно, у гумових рукавичках, щоб менше забруднень потрапило на чисті місця і шкіру рук. Після проведення всіх процедур, річ застирывается у воді із застосуванням господарського мила.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради