Декабрист квітка — догляд в домашніх умовах, прикмети про цвітінні будинку

Рослина, яка цвіте серед зими, – велика рідкість. Більшість з них для цього етапу свого розвитку вибирають весну або літо – пори року, багаті сонячними і теплими днями. Тим привабливіше для господинь квітка декабрист – прикмети, пов’язані з ним, когось можуть налякати, але все одно він зустрічається повсюдно і всю зиму радує око власників ніжними і яскравими бутонами. Цвіте зигокактус (шлюмбергера, різдвяник) білими, помаранчевими, рожевими квітами.

Історія квітки

Складно повірити, дивлячись на декабрист, що в будинку росте справжній гість з Бразилії. Його батьківщина – вологі тропічні ліси, повсюдно зустрічаються в цій країні.

dekabrist cvetok  ukhod v domashnikh usloviyakh, primety o cvetenii doma10 Декабрист квітка — догляд в домашніх умовах, прикмети про цвітінні будинкуУ природних умовах декабрист виростає на інших, більш великих рослинах – таким чином він намагається бути ближче до сонця і отримати максимальну освітленість.

В Європу квітка завезли на початку XVIII століття. Тоді і почали з’являтися прикмети і забобони, пов’язані з декабристом. Вважалося, що, спостерігаючи за ним, можна дізнатися свою долю.

Чи можна тримати вдома

Саме пов’язані з цими квітами негативні прикмети часто дають привід замислитися, чи варто тримати декабрист будинку. Завжди варто пам’ятати про те, що будь-яка прикмета – це ще не ознака неминучого настання поганого події. Швидше, вона є попередженням для людини: правильно витлумачивши її, можна прийняти всі необхідні заходи і запобігти появі проблеми.

До того ж, декабрист не обов’язково постійно тримати в приміщенні. У період, коли рослина «відпочиває» після бурхливого цвітіння, горщик з зигокактусом можна виносити на балкон або на вулицю. Там він може перебувати аж до настання заморозків.

Різноманіття прикмет і забобонів

Прикмети про квітку декабрист різноманітні. Вони можуть вказувати як на можливе настання гарних подій, так і на прийдешні проблеми.

Якщо звернутися до філософії фен-шуй, то вона наділяє рослину тільки позитивними якостями. Декабрист рекомендується ставити в приміщенні, через яке проходить великий потік людей. Це може бути офіс або кімната в квартирі, де часто збираються гості. Тут квітка здатна очищати енергетику від негативу, допомагати встановлювати контакт між людьми, дарувати гарний настрій.

Народні прикмети не радять тримати декабрист в будинку тим жінкам, які ще не вийшли заміж. Він вважається мужегоном – якщо його поставити в кімнаті незаміжньою особи, вона буде відчувати труднощі в побудові особистих відносин або зовсім ніколи не вийде заміж.

Чоловікогін може впливати і на стосунки подружжя: дружина буде часто сваритися з чоловіком, якщо в їх квартирі є різдвяник.

Тримати рослину краще всього на робочому місці. Зігокактус хороший тим, що точно вказує на недоброзичливців, допомагає людям знайти компроміс, передбачає настання певних подій.

Будь-яка негативна ознака повинна сприйматися не як неминуче настання нещастя, а як можливе небажане наступ проблеми, яку ще можна запобігти.

Хороші прикмети

Перебуваючи в домашній атмосфері, декабрист чітко вловлює всі зміни, що відбуваються в сім’ї. Доглядаючи за квіткою, власник точно бачить, коли очікується настання чогось хорошого. Головне, до чого варто придивлятися – це цвітіння зігокактуса.

 1. Рослина зацвіла в строк – найкраща прикмета. Отже, в родині панує мир і спокій, домочадці ладнають один з одним, а будинок наповнений коханням і взаєморозумінням.
 2. Декабрист, розпустилася в перший місяць зими, говорить про те, що весь наступний рік буде багатий на приємні події.
 3. Ще одне марновірство, пов’язане з цвітінням, яке відбулося раніше покладеного терміну. Цей знак може вказувати на цілий ряд приємних моментів: швидке отримання спадщини, підвищення зарплати, приємне знайомство, позитивні зміни в житті.
 4. Вважається, що в будинку, де є декабрист, часто ведуться розмови по душам.
 5. Якщо у власника є захворювання, пов’язані з нирками, рекомендується поставити зігокактус поруч із ліжком – він допоможе впоратися з недугою.
 6. Якщо ще в листопаді на декабристе сформувалося багато бутонів – зима очікується люта.
 7. По тому, як веде себе декабрист в присутності тих чи інших людей, судили про їхні наміри. Після відвідин будинку недоброзичливцем квітка стає млявим.
 8. Якщо в будинку знаходиться важкохворий чоловік, декабрист, як правило, починає в’янути. Але якщо рослина пішла на поправку, то і хворий неодмінно одужає.

dekabrist cvetok  ukhod v domashnikh usloviyakh, primety o cvetenii doma11 Декабрист квітка — догляд в домашніх умовах, прикмети про цвітінні будинкуДекабрист здатний пробудити в кожній людині такі якості, як доброта, чуйність, співчуття. Саме тому його часто можна побачити в кабінеті психоаналітика.

Негативні забобони

Прикмети і забобони, які розповідають про квітку декабрист, часто мають і негативну спрямованість:

 1. Найстрашніша прикмета пов’язана зі смертю. До неї потрібно готуватися, якщо рослина раптом без причини почало сохнути і загинуло. Але за деякими прикметами, це збувається лише в тому випадку, якщо на момент в’янення в будинку знаходився хворий чоловік. У всіх інших випадках загибель декабриста смерті не віщує. Це може бути просто свідченням поганого догляду за квіткою.
 2. Пізнє цвітіння декабриста може вказувати на різні труднощі, з якими сім’ї незабаром доведеться зіткнутися: фінансова нестабільність, часті сварки і конфлікти, хвороби.
 3. Занадто буйний ріст листя по весні вказує на те, що хтось у родині захворів.

dekabrist cvetok  ukhod v domashnikh usloviyakh, primety o cvetenii doma12 Декабрист квітка — догляд в домашніх умовах, прикмети про цвітінні будинкуЯкщо декабрист не цвіте – це вірна прикмета того, що в сім’ї відсутні любов і взаєморозуміння. Для подружжя це має стати сигналом до того, що потрібно всіма силами спробувати знайти точки дотику і врятувати відносини від краху.

Прикмети і забобони про квітку декабрист говорять не тільки про позитивні, і про негативні події. Зигокактус в цьому сенсі не відрізняється від інших кімнатних рослин: кожна з них є носієм і хорошого, і поганого початку.

Прикмети про цвітінні декабриста

Буває, що декабрист зацвів невчасно. З цим пов’язані цікаві прикмети:

 • Гарна прикмета для молодого хлопця чи дівчини, якщо цвіте декабрист навесні – це ознака скорого весілля.
 • Декабрист зацвів раніше терміну в будинку молодят – варто готуватися до швидкого народження дитини.
 • Один з бутонів розпустився набагато раніше за інших – до візиту важливого людини.

Квітка декабрист і астрологія

На думку астрологів, різдвяник об’єднує вплив двох планет – Венери і Меркурія. Перша планета відповідає за час. Тому в сім’ях, де є декабрист, завжди все встигають і роблять вчасно, вміють планувати свій день, ніколи не спізнюються.

Меркурій відповідає за комунікабельність. Квітка допомагає легко знаходити контакт з людьми, йти на компроміс, будувати благополучне сімейне життя.

Жінки в присутності декабриста стають ще більш дбайливими і ніжними, а чоловіки менше схильні до агресії.

Догляд за декабристом, захворювання і можливі проблеми з квіткою

Рослина досить витривала, не боїться спеки, краще помірний полив, невибаглива до грунту. Тому догляд за декабристом в домашніх умовах не відрізняється особливою складністю.

У тому випадку, якщо різдвяник вирощується в приміщенні з дуже сухим повітрям, йому потрібно періодичне обприскування. У період росту і цвітіння шлюмбергера потребує підгодівлі.

Восени полив скорочують – неприпустимо перезволоження грунту в горщику. Декабрист не любить прямих сонячних променів, але і в темному кутку йому буде некомфортно. Необхідно підібрати оптимальне місце по освітленості – не надмірно світле, але і не в глибині кімнати.

Як і будь-кактус, квітка схильний до таких захворювань:

 • фузаріоз (поява сухих плям на листках, відмирання коренів);
 • фітофтороз (потускневшая листя сіро-зеленим відтінком);
 • м’яка гниль (бактеріальне ураження, що характеризується чорним слизьких нальотом).

У разі, коли квітка забезпечений правильним доглядом, він буде радувати своїх власників красивими квітами протягом 20-25 років.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради