Як прибрати сліди від скотчу на меблів

При перевезенні дверцят меблів зазвичай скріплюють скотчем. З його допомогою також захищають кути і декоративні елементи. Клейка стрічка використовується для закріплення деталей і заготовок при виробництві шаф і стінок. При її знятті залишаються некрасиві плями клею, які важко прибрати. Проте є способи привести меблі в порядок за допомогою покупних або підручних засобів.

Чому залишаються сліди від скотчу

kak ubrat sledy ot skotcha na mebeli141 Як прибрати сліди від скотчу на меблівПісля видалення скотча з меблів, на ній можуть залишитися сліди клею

Скотч представляє собою стрічку, на яку нанесено клейове покриття з однієї або двох сторін. Як правило, основу складає акрил або каучук. Саме через них на поверхні залишаються некрасиві сліди. Каучуковий клей має великий зчепленням або адгезією. Тому для його зняття знадобляться більш сильні розчинники. Як правило, його використовують при виробництві двостороннього скотчу.

Якщо слід вже не першої свіжості, видалити його буде складніше, так як речовини клею під впливом кисню повітря окислюються і тверднуть. Тому дуже важливо боротися з плямами негайно після їх появи.

Завдання будь-якого засобу для видалення скотчу розм’якшити або зруйнувати клейову основу. У першому випадку використовують тепло, в другому розчинники. Останні бувають натуральними (олії) або хімічними, які ефективно видаляють забруднення, але можуть також зашкодити дерев’яну поверхню меблів.

Дешевий неякісний товар найчастіше залишає важкі плями.

Чим і як прибрати сліди від скотчу на меблів

kak ubrat sledy ot skotcha na mebeli142 Як прибрати сліди від скотчу на меблівЛегке забруднення від клею можна видалити мильним розчином і жорсткою губкою

Щоб видалити некрасиві забруднення від липкої стрічки, можна купувати покупні засоби або використовувати народні методи, які добре зарекомендували себе.

Готову побутову хімію зручно наносити. Більшість таких коштів зроблені у вигляді аерозолю, який зручно легко на поверхні великої площі. Проте в основу входять леткі розчинники, і вони негативно позначаються на здоров’ї. Якщо в квартирі живуть алергіки або маленькі діти, краще уникати використання таких коштів. Як правило, вони продаються у великих ємностях і коштують недешево.

Народні методи не так агресивні і небезпечні, але в деяких випадках їх ефективність менше, ніж у покупної побутової хімії.

Однак починайте прибирання саме з домашніх способів. Можливо, їх буде достатньо, і це не вимагає додаткових грошових витрат.

Щоб відмити від меблів клей від скотчу, підготуйте наступні засоби та матеріали:

 • серветки з мікрофібри, ганчірки, і ватні диски і палички;
 • жорстку губку, зубну щітку і скребок;
 • чистий аркуш паперу, фен, праска;
 • дриль;
 • скотч, шкільний ластик;
 • мило або миючу рідину;
 • уайт-спірит, бензин, ацетон;
 • спиртовмісну рідину;
 • ефірні і рослинні масла;
 • майонез, соду, оцет.

Ймовірно, вам знадобляться не всі речовини, але краще мати їх під рукою.

Обраний склад наносите виключно на забруднене місце з допомогою ватних паличок, серветок або дисків. Уникайте потрапляння на чисту поверхню. В залежності від типу розчинника і ступеня забруднення, витримайте деякий час. Видаліть вологою, а потім сухою ганчіркою або серветкою.

Починайте зведення плям за допомогою найбільш безпечних, наприклад, теплових або механічних способів, і тільки при відсутності результату переходите до більш агресивним – хімічним.

Універсальні домашні методи видалення клею з дерева

kak ubrat sledy ot skotcha na mebeli143 Як прибрати сліди від скотчу на меблівЗалишки клею від скотчу можна обережно прибрати скребком

Механічні способи вимагають фізичних зусиль. У цьому випадку ваша задача – зрізати і зішкребти шар забруднення. Вам допоможуть:

 • Скотч. На засохлий слід приклейте шматочок нової стрічки. Добре притисніть її, а потім різко відірвіть. Повторіть кілька разів. Разом зі скотчем втечуть і сліди старого. Такий спосіб абсолютно безпечний для будь-якої поверхні.
 • Скребок. Спробуйте віддерти шар клею за допомогою предмета з тупим кінцем або лінійки, обернутої серветкою або тонкої ганчіркою. Такий метод підійде, якщо меблі недорога і покрита лаком. Ковзаєте по площині і не тисніть інструментом занадто сильно. Якщо шар дуже товстий, можна спробувати зрізати його верхню частину лезом.
 • Гумка. Ще одне безпечне засіб – це ластик. Він підійде для будь-якого типу меблів. Однак відтирати доведеться енергійно і довго. Саме тому метод не підходить для видалення великих за розміром забруднень. Після обробки залишиться тільки змахнути крихти гумки, протерти поверхню вологою серветкою і пройтися по ній сухою ганчіркою.
 • Дриль. Допоможе видалити липке пляма великого розміру. Для цього потрібна спеціальна гумова насадка або вентиль для безкамерних шин. При роботі вмикайте середні обороти, щоб не пошкодити поверхню. Зусилля при оттирании в даному випадку мінімальні. За вас все зробить інструмент.
 • Пемолюкс. Будь-які миючі порошки прибирають залишки від скотчу, але пошкоджують делікатні поверхні. Наносьте їх на ватний диск або ганчірку і рухайтеся круговими рухами. Слід бути обережними при очищенні лакованої меблів, щоб не залишилися подряпини.
 • Сода. Кашка з неї і води також допоможе при збиранні. Залишки засобу потрібно ретельно вимити і насухо витерти. Сода є абразивним речовиною, яке стирає клей, але вона також може пошкодити верхній шар лакованих і пофарбованих предметів.

Якщо ці способи очищення від клейових плям не дали результату, переходьте до наступних.

Засоби для видалення сильних забруднень

kak ubrat sledy ot skotcha na mebeli144 Як прибрати сліди від скотчу на меблівЯкщо нагріти скотч феном перед видаленням, він не залишить слідів клею

Тепловий метод безпечний практично для будь-яких меблів. Для цього потрібно нагріти поверхню потужним феном протягом декількох хвилин. Якщо вона лакована, тримайте побутовий прилад на відстані не менше 20 см від неї. Після нагріву, механічним способом приберіть залишки. Використовуйте серветки, ластик і силу ваших рук. Метод незамінний при видаленні двостороннього скотча, до складу якого входять важкі речовини. Аналогічну дію надає гаряча вода. В ній розчиняють невелику кількість засобу для миття посуду, змочують серветку, витримують 3-5 хв і відтирають. Після цього місце видалення просушують.

Господарське мило, розчинену в теплій воді, також усуває забруднення. Попередньо його натирають на тертці. Потім наносять на поверхню жорсткою губкою видаляють сліди скотча.

Натуральні розчинники абсолютно безпечні і в більшості випадків ефективні. Використовуйте для очищення полірованого або пофарбованого дерева рафінована рослинна олія. Достатньо змочити в ньому ватний диск і відтерти залишки. Максимальний час витримки — 15 хв. Цей спосіб не можна застосовувати на необробленому дереві, так як масло вбереться і залишить після себе жирні плями.

Не менш ефективно впливають на клей ефірні масла. Вони руйнують клейову основу. Для цього потрібно лише докласти невелике зусилля. Клей легко оттирается серветкою. Вибирайте безбарвна або слабо забарвлене масло із запахом, який вам приємний.

Для видалення клею ефірами не підійдуть дешеві кошти, так як вони містять у своєму складі нелеткі смоли, що залишають плями на меблях. Олії можна замінити жирним майонезом, який потім потрібно змити.

Хімічні розчинники

 Як прибрати сліди від скотчу на меблівУайт-спірит ефективно видаляє клей від скотча з лакованої або полірованої поверхні

Якщо попередні методи не допомогли, використовуйте сильні хімічні препарати.

Уайт-спірит видалить клей з лакованих чи полірованих меблів. Аналогічною дією володіє бензин. Однак це сильні розчинники, які при довгому впливі ушкоджують верхній декоративний шар і залишають негарні плями. Тому перед використанням їх краще провести тест на стійкість матеріалу до нього на якомусь прихованому ділянці. При роботі з бензином і уайт-спіритом необхідна хороша вентиляція.

Спирт також є ефективним розчинником, але його не застосовують на лакованих і пофарбованих поверхнях. Для нанесення використовуйте ватяний диск. Місце відразу ж промийте водою і витріть насухо. Засіб для чищення вікон також містить алкоголь, а, значить, буде ефективно для прибирання.

Ацетонсодержащая рідина – ще один вірний спосіб видалити плями з дерев’яної поверхні. Скоротіть час його витримки з меблями до мінімального.

Нашатирний спирт. Легко видаляє клей, але пошкоджує лаковану поверхню.

Зводити плями при використанні сильного розчинника потрібно в захисних рукавицях.

Чим відтерти скотч від м’яких меблів

Якщо клей від липкої стрічки залишився на тканини, змочіть його ацетоном. Після цього потрібно почистити забруднення жорсткою губкою, змоченою в мильному розчині. Засіб можна замінити на рідина для зняття лаку.

Не менш ефективний тепловий метод. На забруднену ділянку помістіть чистий білий аркуш або паперовий рушник і пропрасуйте гарячою праскою. Якщо клею багато, періодично замініть їх на нові. Функція пари в побутовому приладі при проведенні процедури, повинна бути відключена.

Клей можна ефективно видалити з тканини з допомогою спирту. Змочіть їм пляма, витримайте кілька хвилин, а потім круговими рухами зчистите його.

Оцтова кислота добре розчиняє клейові плями. Для цього просочіть ватний диск, покладіть його на забруднену ділянку тканини і почекайте декілька хвилин.

Невеликі кількості розчинників наносите ватною паличкою.

Спеціальні засоби

Побутова хімія для очищення випускається у вигляді олівців-стікерів, аерозолів і рідин. Перші знадобляться для видалення забруднень з невеликих поверхонь. У них відсутній неприємний запах. Спреї – універсальні. Їх легко наносити, вони швидко впливає і можуть приємно пахнути, завдяки ароматизирующим добавок. Рідини вимагають більшої обережності при нанесенні, так як вони більш концентровані. Їх також важче наносити на плями.

Якщо фінанси дозволяють, можна прикупити побутову хімію. Найбільшою популярністю при видаленні забруднень користуються наступні препарати:

 • Duty Scotch. Універсальний засіб, яке також допоможе очистити шафа від забруднень, залишених липкою стрічкою. Являє собою препарат на базі відразу декількох розчинників. Його розпилюють на поверхню або наносять за допомогою губки, а через 5-хв видаляють сухою ганчіркою.
 • Glutoclean Pufas. Легко і швидко розчиняє клейову основу липкої стрічки. Витримують всього пару хвилин і видаляють залишки серветкою.
 • Очищувач скотча від Berner. Зручний аерозоль, який за 5 хв прибере забруднення. Має приємний цитрусовий аромат.
 • Grass “Antigraffiti”. Склад на основі органічних розчинників і терпенових масел. Розпорошується на пляму і в залежності від забруднення витримується 1-10 хв.
 • Antistick. Спрей-очищувач. Час дії – 3-5 хв.


У продажу є також спеціальні засоби для видалення етикеток і наклейок, які приберуть сліди від скотчу. Уважно читайте інструкцію по застосуванню перед нанесенням на меблі. Багато засоби при неправильному використанні можуть не тільки очищати від клею, але і пошкоджувати поверхню шаф і стінок.

Будь-яка речовина потрібно попередньо випробувати на невеликій ділянці. Вхідні до складу розчинники, як правило, сильні. Тому вони можуть пошкодити меблі.

Працювати із засобами потрібно тільки при відкритих вікнах. Використовуйте захисні рукавички і маску.

Як уникнути утворення слідів при знятті скотча

 Як прибрати сліди від скотчу на меблівДля захисту меблів під час фарбування краще використовувати не скотч, а малярську стрічку

Проблему завжди легше запобігти, ніж потім з нею боротися. Щоб після видалення липка стрічка не залишала забруднень, підніміть її за край і повільно потягніть. Не застосовуйте різких рухів.

Використовуйте якісні двосторонні скотч типу Remo One або TeachersTape. Такий продукт являє собою плівку, нанесену на спінену основу. Для її виробництва використовується спеціальний клей, який легко відліпити від поверхні навіть через довгий час. На одну сторону завдано незнімний клей, а на іншу знімний.

Щоб захистити меблі, наприклад, при фарбуванні, краще використовувати спеціальну малярську стрічку. Вона має меншу адгезією і її легко зняти після закінчення ремонтних робіт.

По можливості використовуйте стрічку меншої ширини, що якщо і залишить сліди, то в мінімальній кількості.

Щоб меблі зберегла свій первісний вигляд, регулярно доглядайте за нею:

 • Раз на тиждень потрібно видаляти пил м’якою ганчіркою.
 • Дерев’яну поверхню спочатку відчистити серветкою, змоченою в мильному розчині, а потім насухо витерти після прибирання.
 • Важливо використовувати антистатичні речовини.
 • Для натуральної деревини краще застосовувати засоби на восковій основі.

Не ставте меблі під прямі сонячні промені, не допускайте різкого перепаду температури в приміщенні і занадто високої або низької вологості. Все це негативно позначається на зовнішньому вигляді стінок.

Правильний догляд і своєчасне видалення забруднень дозволить зберегти презентабельний вигляд вашої меблів. У разі необхідності використовуйте найбільш ефективні методи видалення слідів і плям.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради