Чорний кіт в хаті – прикмети і забобони

Чорні коти – провісники неприємностей. Так вважали і продовжують вважати люди, які погано розбираються в народні прикмети та забобони. Насправді ж, у тварин чорної забарвлення немає нічого поганого.

8a8e3326edf2ae2ef02aef6fa3f8041e Чорний кіт в хаті – прикмети і забобони

Секрет кольору

Чорний колір – символ смутку, нічних страхів, смерті. Але коти такої забарвлення до цього не мають ніякого відношення. Навпаки, чорна кішка в домі – прикмета позитивного характеру. Головне, задобрити вихованку, щоб вона не покинула сім’ю, в яку потрапила. Переконатися в правильності вибору можна на власному досвіді.

Чорний кіт – потужний оберіг. Вважається, що ця забарвлення зібрала в собі всі відтінки, значить, секрет могутності саме в цьому. Щоб стало зрозуміліше, про що йдеться, варто ознайомитися з позначеннями кольорів:

 • білий – символ чистоти, непорочності, добра і щастя;
 • рудий (жовтий) – це забарвлення золота, а значить, багатства;
 • коричневий – родючість, знак землі;
 • синій – колір неба, а зелений – достатку, надії, новизни;
 • червоний – сімейні узи.

Природно, що червоних, синіх і зелених котів не буває. Але якщо все змішати докупи, то вийде чорний. Пухнастий володар кольорової суміші обдаровує господаря всіма зазначеними благами.

Передвісником проблем чорна кішка по прикметам і забобонам стала з-за великої, складної енергетики, яку несе тварина.

Не кожен чоловік здатний прийняти її, контролювати. Звідси додаток до народних вірувань: такі тварини можуть бути тільки з відьмами, відунами і іншими володарями езотеричних знань.

Прикмети про чорних улюбленців

Про те, що переходить дорогу чорна кішка передвіщає невдачі, неприємності, знають практично всі слов’янські народи. Але не завжди це так. Нерідко представники забарвлення попереджають про небезпеку, захищають людей від біди. Домашні улюбленці стають оберегами від зла, негативного впливу.

У різних культурах до чорним кішечки ставилися з повагою, так як:

 • за уявленнями древніх єгиптян вони охороняли світ живих, не даючи проходу мертвим;
 • китайці вірили, що коти допоможуть привернути удачу, благополуччя в будинок;
 • італійці запровадили свято День чорної кішки.

Слов’яни побоювалися чернышей, але шанобливо ставилися до них, вважаючи, що образити чорного котика – накликати роки неприємностей і бід.

Про бродячих тварин

Прикмета «чорний кіт перейшов дорогу – чекай небезпеки», більше стосується бродячих тварин. Репутація зіпсована давно, і виправити її складно. Щільно вкоренилося негативне значення.

 • Приблудний кіт з’явився на горизонті – чекай біди будинку;
 • помічений в момент негоди – блискавка вдарить туди, де сидить;
 • лащиться до людини – чекай зради від партнера;
 • стрімко перебіг перед важливою зустріччю – удача відступить від людини.

Всі прикмети виникли в Середніх віках, коли інквізиція вирішила знищити не тільки жінок з рудим волоссям, але і чорних котів, руденьких за їх нібито приналежність до потойбічного світу.

Про домашніх мышеловов

До прийняття християнства тримати чорну кішку в якості щуролова було почесно. Там, де живе чорний кіт, ніколи не будуть помічені щури, миші. Також відзначалося, що тварини такої забарвлення приносять удачу у всіх сферах діяльності. Так позитивними слов’янськими прикметами стали вважатися наступні моменти:

 • якщо чорний кіт сів на речі гостя, намагається йому нашкодити по-котячому – значить, прийшов за маскою доброзичливості приховує ненависть, злість, заздрість на господарів;
 • коли кіт приносить в дім «улов», власники вихованця можуть тільки радіти. Це означає, що протягом тривалого часу сім’я не буде мати потребу в грошах, продуктах;
 • чорні кошенята, як і дорослі особини, ніколи не зашкодять дітям. Навпаки, будуть охороняти сон, посилаючи приємні сновидіння;
 • такий житель в квартирі сильний талісман, який не пропустить зло, при необхідності вилікує господаря від важкої хвороби.

Чорний кіт в хаті: добре чи погано

За народними переказами, кіт чорної масті – власник потужної сили, енергії, з якою впоратися не кожен може. Звідси головне забобон: тварина помічник відьом, магів. Насправді ж, не обов’язково бути магом, щоб мати сильний характер або схильність до віщуванню. А точніше, до аналізу дій, розрахунку можливих результатів.

dc32fc956df2847acaa3cfc9290e0a56 Чорний кіт в хаті – прикмети і забобони

Міркуючи логічно, погані тлумачення можна переосмислити, зробити інакше:

 • Тварина, навпаки, попереджає про небезпеку. Тому перебігає дорогу.
 • Приходячи на поріг будинку, кішка захищає потужною енергією мешканців. Ще не відомо, як було насправді. Адже в ісламських країнах вважається: чорний кіт захистить від пожежі. Наприклад, вдарила блискавка могла завдати більше шкоди, ніж просто знеструмлення електроживлення.
 • Лащиться: зовсім не означає, що створює ситуацію, сприяє зраді. Навпаки, шкодує, знімає емоційну напругу.

Якщо є бажання взяти в квартиру чорненького кошеня, сумніватися не варто. Зла тварина не принесе. А господарям потрібно уважніше ставитися до поведінки, прогнозам, які робить новий член родини.

Прикмета: якщо чорна кішка сама прийшла в будинок

Не треба вірити тим, хто стверджує, що якщо чорненький котик прибився або пішов за людиною – до біди, проблем. Це знак: гряде неприємність, але тварина намагається прибрати негатив. На відстані цього зробити неможливо. А значить, єдиний варіант – піти за тим, кому загрожує небезпека.

Помітивши маленького підкидька – беріть сміливо, як нового мешканця квартири. Велика особина теж обіцяє захист від небезпек, ворогів. Сучасні маги розкрили правду про призначення милих кішок такого забарвлення:

 • забезпечити спокійне життя для людини;
 • нейтралізувати накопичилася погану енергетику в будинку, на членах сім’ї;
 • захистити від матеріальних проблем.

При цьому відуни самі привертають до себе черномастных друзів. З їх допомогою магічні ритуали проходять простіше, а результат отримують реальний.

9d81cd37ec307fc379374c4e9d714232 Чорний кіт в хаті – прикмети і забобони

Сучасні забобони різних країн

Неодноразово було відзначено: кішки продовжують життя господарю, забираючи хвороба, знімаючи стрес, блокуючи недугу. Сильна енергетика дозволяє це зробити швидко. Так з’явилося повір’я: коти всідаються на хворе місце. Незабаром запалення вщухне.

 • Англійці, як і італійці, шанобливо ставляться до милим створінням, незважаючи на забарвлення. Тому що помітили: з’явився кіт нареченої або нареченого перед церемонією віщує довгу благополучне сімейне життя. Тому деякі молоді просять друзів і подруг підкидати на весілля кошенят, яких потім бережуть як талісман.
 • Ірландці радіють приходу бродячого черниша під поріг. Впевнені, що необхідний захист вищих сил від чаклунства прийшла вчасно. А за найближче майбутнє не варто тепер переживати.
 • Американці завжди запускають бродячих черношерстных кішок, якщо ті сидять на порозі. Вважається, що тварина принесла на хвості удачу, успіх, благополуччя. А японці бажають здоров’я чорним котикам. Так вони позбавляються від недуги серця і зубних болів.

Народні прикмети, забобони про силу котів чорної масті відомі дуже давно. Прислухатися до них чи ні — особиста справа кожного. Головне, пам’ятати, що сам кіт у будь-якому разі ні в чому не винен.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради