Чому не можна знімати обручку: прикмети, якщо не носити після весілля

Весілля — одне з найбільш важливих подій в житті людини. Це зміна статусу, по суті — початок нового етапу. Ще в давнину з’явилося безліч прикмет, дотримання яких повинно було забезпечити щастя молодятам. Відноситься це і до головного атрибуту свята — весільному колечку. Воно виступає символом непорушного союзу, тому з’явилася прикмета, що потрібно завжди носити обручку. Але це відноситься не до всіх людей, і саме забобон має деякі нюанси.

976bc794d2980f7f1337ac65828ab839 Чому не можна знімати обручку: прикмети, якщо не носити після весілля

Чому не можна знімати обручку

В першу чергу прикмета ґрунтується на тому, що прикраса вказує на статус подружжя по відношенню один до одного. Коли людина одягає кільце на палець другої половинки, то укладає союз підтверджує свою любов і бажання провести разом все життя.

Замкнута форма аксесуара — теж символ нескінченності, щирих почуттів. Якщо ж хтось знімає кільце після весілля, то виходить, що він порушує зв’язок з коханою людиною. Починаються сварки, непорозуміння, що може призвести навіть до розлучення.

Є психологічне пояснення, чому кільце не можна знімати. Вважається, що так людина підсвідомо хоче знайти собі нового партнера. Можливо, навіть не усвідомлює цього, але зате оточуючі не бачать кільця і не підозрюють про шлюб. Тому намагаються познайомитися, фліртувати. А це як раз і призводить до розладу в сім’ї. Але навіть якщо обійшлось без сварок, друга половинка може образитися і подумати, що відносини закінчені.

Є ще кілька причин, за яким потрібно постійно носити прикрасу:

 1. Це оберіг, який захищає пару від усіх бід. Якщо зніме один — другий теж виявиться під ударом.
 2. Не можна і продавати кільце, тоді людина просто віддасть за гроші сімейне щастя.
 3. На цей аксесуар часто наводять псування, якщо не носити його і залишати без нагляду.

Езотерики вважають, що постійне носіння прикрас блокує потоки енергій в тілі. Це може призвести до занепаду сил, хвороб. Кільце знімають відразу ж після розлучення, навіть радять прибрати з дому. В іншому разі не буде щастя в особистому житті. А ось кільце померлого чоловіка зберігають.

Ні в якому разі не знімають прикраса для того, щоб хтось приміряв. При цьому до іншого людині переходить доля подружжя, значить, ті можуть втратити своє щастя.

Є і протилежна думка, згідно з якою кільце взагалі не можна надягати до весілля. Воно повинно лежати разом зі своєю парою. Якщо взяти одне, то їх зв’язок порушиться, і прикраси втратять силу. Може зірватися весілля, почнуться сварки між нареченою і нареченим. В першу чергу застереження стосується жінок, які люблять міряти все заздалегідь і показувати подругам.

Основні причини відмови носити аксесуар

Є багато обставин, за яких подружжя все ж знімають кільця. Одна з найбільш неприємних полягає в тому, що чоловік або дружина мають роман на стороні і не показують коханку або коханця, що перебувають у шлюбі. Однак причинами можуть стати й інші ситуації, які зовсім не означають, що подружнього життя прийшов кінець.

Ось чому жінки не носять обручку:

 1. Разонравилось через зміненого смаку, просто набридло, хочеться чого-то нового.
 2. З-за професійної діяльності. Прикраса доводиться знімати масажисткам, працівницям громадського харчування.
 3. Під час домашніх справ кільце теж заважає, а потім його забувають надіти.
 4. Більше не підходить за розміром.
 5. Погано поєднується з нарядом.
 6. Дружина боїться втратити або пошкодити, якщо виріб дороге.

c43b82e25eef7a3df155bc95e8d7cc9d Чому не можна знімати обручку: прикмети, якщо не носити після весілля

У чоловіків все простіше. Чоловік зазвичай не носить обручку з наступних причин:

 1. Воно просто не подобається.
 2. Прикраса незручне, а представникам чоловічої статі його краса тоді не так важлива.
 3. Не можна носити з-за особливостей професії.
 4. Кільце втрачено.

З цієї причини радять з’ясувати, чому чоловік зняв прикраса, а не сваритися. В противному разі негативна прикмета точно спрацює.

Можна знімати обручку

Хоча обручку до весілля не носять, але все ж є ще прикраса, яке чоловік дарує, пропонуючи руку і серце. Це помолвочное кільце. Воно зазвичай не гладке, з каменем. На нього теж поширюється заборона, згідно з яким прикраса знімати не можна.

Ювелірний виріб — ще одне підтвердження фортеці почуттів і серйозності намірів. Якщо людина порушить правило, разом з прикрасою він віддасть все хороше в житті — здоров’я, благополуччя, любов. А от після весілля прикрасу можна відправити у скриньку. Не забороняється носити його і далі — на тому ж пальці під обручки або на мізинці.

bbd9171b0108e33e62807f32bb1fc1b5 Чому не можна знімати обручку: прикмети, якщо не носити після весілля

Нещодавно виникла сучасна прикмета. Якщо помолвочное кільце втрачено або вкрадено, то відносини прийде щось нове. Причому необов’язково негативний.

В яких випадках можна знімати обручку

В першу чергу все залежить від того, наскільки людина забобонний. Багато хто вважає, що чим більше хтось боїться негативу, тим сильніше його притягає. Тому езотерики радять не думати про погані наслідки, коли жінка або чоловік знімає кільце. Багато релігії не схвалюють забобони, тому що так людина проявляє неповагу до Бога.

Церква не буде засуджувати тих, хто чомусь не носить прикрасу. Тим більше для цього є багато об’єктивних причин, коли виріб може заважати або навіть створювати небезпеку, якщо їм зачепитися.

Існує ще кілька ситуацій, коли прикраса на час знімають:

 1. Під час пологів. Прикмети кажуть, що це полегшить поява малюка, до того ж пальці опухають жінки, і кільце врізається в шкіру.
 2. При догляді за дитиною, щоб її не травмувати.
 3. Під час гігієнічних процедур — для зручності і, щоб кільце не потемніло.
 4. В басейні, сауні, коли людина плаває, щоб не зісковзнула.
 5. Можна зняти і в лазні, так як метал дуже нагрівається.

Лікарі радять періодично знімати обручку, щоб не перетискати судини. Тому при дотриманні прикмети потрібно не забувати про здоровий глузд, інакше можна завдати шкоди здоров’ю.

Чому священики не носять обручки

Прикраса знімають особи, які посвячують в духовний сан, тобто під час рукоположення. Ця традиція пояснюється тим, що кільце — не тільки символ приналежності дружини чоловікові і навпаки. Це також зв’язок Батька і Сина, де перший — це Бог, а другий — людина.

Коли священик знімає кільце, яке носив після весілля, це символізує його заручини з церквою. Він несе відповідальність з цього моменту не тільки за дружину і дітей, але і за свій прихід, який теж вважається духовною сім’єю, не менш важливою.

Деяким здається, що тим самим священик показує, що власні родичі для нього вже не так важливі. Але, коли людина старається на благо парафії служить богові, то він допомагає і своєї сім’ї, адже його праця приносить користь усім. В результаті і зв’язок з дружиною і дітьми зміцнюється, стає більш духовною.

Прикмета, що забороняє знімати кільце після весільного торжества, дійсно має під собою вагомі підстави. Адже прикраса — символ міцного союзу двох люблячих людей. Коли вони носять обручку, то показують всім глибину своїх почуттів. Але все ж не варто боятися прикмети. Є моменти, коли прикраса доводиться зняти, і це необов’язково зруйнує шлюб. При дотриманні заборони важливий здоровий глузд.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради