Чому не можна вбивати павуків у будинку: народні і релігійні прикмети

Багато хто не знає, чому не можна вбивати павуків в будинку. Залишають їх в живих, але продовжують боятися. На жаль, ці членистоногі є в кожній квартирі, і позбутися від них на 100% виходить рідко. У минулому люди вірили, що павуки в будинку приносять щастя, благополуччя та достаток, а якщо вбити комаха, це принесе низку проблем. Якщо випадково наступити на павука, нічого страшного не станеться. Але якщо комаха вбито спеціально, згідно з повір’ями, можна побоюватися покарання з боку вищих сил.

Чи можна вбивати павука в будинку за прикметами

Шамани північних народів вважали, що павуків в будинок надсилає доля. Вони були захисниками, яких вбивати не можна.

Люди знали, до чого вбити комаха — навести на себе проблеми. Людина, яка бажає щастя своїм близьким, ніколи не розчавить маленька істота.

Якщо хтось не знає, що буде, якщо вбити павука, можна звернутися до народним повір’ями:

 • Побачити павучка в своєму житлі — приємні звістки. Якщо його прибили в ранковий час — до сімейних негараздів, у вечірній — до грошових витрат. Якщо комаха було вбито навмисно, людину чекають неприємності і проблеми у справах.
 • Довелося вбити маленького павучка — це загрожує проблемами в особистому житті і поганими новинами, які стосуються дітей. Чим менше вбите істота, тим гірше покарання.
 • Якщо павук пересувається по людині, варто очікувати несподіваних новин від друзів. Зачинити його — відмовитися від приємного сюрпризу.
 • Прикмета свідчить, що якщо павучок біжить назустріч людині, він несе удачу. Якщо вбити такого посланця, це загрожує неприємностями.
 • Коли комаха вбито згорнутої газетою або тапком, значить, чоловік відмовився від приємних новин. Після цього йому недоступна інформація, завдяки якій він міг би змінити своє життя на краще.
 • Якщо павука вбили в процесі плетіння павутини, є ризик появи в будинку нечистої сили, недоброзичливців, оскільки саме павутина, згідно з повір’ями, відлякує злих духів і негативну енергетику. Також павутина завжди притягувала сімейне щастя і благополуччя.
 • Чоловік, який вбив відразу декількох павучків, найближчим часом може з кимось побитися або сильно посваритися.
 • Якщо в будинку знайдено гніздо з павучихою і паучатами — до любові та процвітання. Вбити все сімейство – значить втратити справжньої любові і відносин на цілий рік.
 • Якщо павук випадково впав на голову — до солідного грошового поповненню. Коли комаха вбивають, грошовий канал перекривається.

У давні часи лікарі рятували людей від різних хвороб народними засобами, ряд яких містив частини членистоногих в якості основних компонентів. Для медичних процедур використовувалася навіть павутина. Тому всі вважали, що якщо вбити в оселі павука, значить, залишитися без медикаментів, які не з чого приготувати.

У деяких давніх народів ці істоти були священними. Якщо хтось насмілювався їх вбити, був вигнаний.

Однак існують і позитивні повір’я, які пов’язані з вбивством членистоногих:

 • Дозволяється зачинити комаха, з-за якого утворилася павутина на раковині. Тим самим можна уникнути фінансових втрат.
 • Якщо павукова павутина виявилася на спинці ліжка, це означає, що один з подружжя замислюється про зраду або вже знайшов іншого партнера. У такому разі комаха краще зловити і випустити за поріг будинку.

 Чому не можна вбивати павуків у будинку: народні і релігійні прикметиТакож можна вбивати тих членистоногих, які спускаються з даху над вхідними дверима. Згідно приймете, в найближчому майбутньому в будинок постукає смерть.

Що кажуть релігійні вчення

Більшість людей, особливо страждають арахнофобией, цікавить, чи можна вбивати павуків в квартирі, і що за це буде. У всіх релігіях заборонено вбивство будь-яких комах, так як це великий гріх. Це Божі створіння, які мають право на життя. Чоловік не повинен вирішувати, кому жити, а кому померти.

Згадки про них є навіть у християнстві. Існує легенда, що саме павуки врятували життя Ісуса під час замаху. Він пробігав повз печери, в якій вирішив сховатися. Як тільки він туди зайшов, павуки обплели вхід міцною павутиною. Вороги вирішили, що в ній давно ніхто не був, і пробігли повз.

Подібна історія є про пророка Магомета в ісламі, коли він сховався від переслідувачів у печері гори Савр. Вороги не змогли дістати пророка, хоча їх від нього відділяла тільки павутина.

По ісламу мусульманам не можна знищувати павуків. Згідно релігії, вони повинні охороняти цих створінь.

Однак існує народна прикмета, що якщо вбити павука, який повзає по іконі, прощається 40 гріхів. Якщо павучок сплів павутину на іконі, це вважалося дуже поганою ознакою. Щоб воно не здійснилося, його треба було вбити.

Якщо павучка вбили випадково

Є прикмета, якщо вбити павука випадково, це може призвести лише до дрібних неприємностей і пліток на адресу винуватця. У деяких випадках люди вбивають цих комах від страху, внаслідок швидкої реакції організму у відповідь на фобію. Це теж можна вважати випадковим вбивством.

Як запобігти погані прикмети

Якщо комаха вбито не спеціально, квартира повинна бути очищена від мертвого павука. Його треба викинути за поріг. Завдяки такій дії можна уникнути покарання, яке загрожує за вбивство.

Деякі сильно віруючі в прикмети навіть ідуть до церкви, щоб попросити пробачення у Бога за те, що вбили жива істота. Можна також просто про себе попросити вибачення у самого павука, а після – у вищих сил і щиро розкаятися.

Мертва комаха залишати в квартирі не можна. Його треба обов’язково викинути за поріг, а не в сміттєве відро. В іншому випадку всі проблеми залишаться в будинку.

Якщо людина боїться павука, вбивати його не варто. Краще взяти баночку і зловити комаху, а після відпустити на вулицю. Так і гріх на душу не береш, і павучок залишається живим і неушкодженим.

Що робити з небажаними мешканцями

Незважаючи на те, що не можна вбивати павуків, багато хто не може спокійно ставитися до такого неприємного сусідству. В цьому випадку можна спробувати назавжди позбутися від комах. Досить слідувати деяким рекомендаціям:

 • Закласти в підлозі, на вікнах, на стінах навіть самі маленькі тріщинки, крізь які можуть пробратися непрохані гості.
 • Регулярно проводити у квартирі генеральне прибирання з використанням хлорки, борної кислоти, перцевої м’яти, евкаліпта.
 • При витирання пилу і миття підлоги особливу увагу треба приділяти місцям, де павуки найбільше люблять робити яйцекладку: низ крісел, ліжка, полиці шаф, кути в кімнаті і під кришками столів.
 • Періодично розсипати в кімнаті порошки або розпорошувати аерозолі від комах (Діатоміт, Термінатор, Потрійний удар, Дихлофос).

Якщо павуків в будинку розвелося занадто багато, то щоб не тиснути їх, можна розставити ультразвукові відлякувачі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради