Чому не можна стригти волосся до року дитині

Так уже заведено, що першу стрижку здійснює не батько, а священик під час хрещення дитини. Зрізання маленьких локонів необхідно для захисту дитини від нечистої сили. При цьому повне оголення голови або надання форми робити заборонено до виконання одного року. А ось причиною виступають забобонні передбачення про майбутнє дитини.

23ee8df28a066eeda80392ded7f3959a Чому не можна стригти волосся до року дитині

Про дитячих волоссі

Волосяний покрив на тілі малюка з’являється після 20 тижня вагітності. Іншими словами, при народженні дитина має вже волосся на голові і сформовані нігті на пальчиках. Волоссячко м’які, нагадують пух. Поступово зникають, але відразу з’являються нові, більш товсті, ніж були.

Так як скочування перших волосся веде до нерівномірного довжині, деякі матусі бажають їх прибрати. Інші ж упевнені, що неодноразові стрижки наголо призводять до потовщення волосся, роблять шевелюру густий, розкішною.

Але вірити, що регулярне состригание волосся якось допоможе виправити закладені з зачаття гени – помилка.

Наявність шевелюри залежить від родинних зв’язків. І якщо в роду не було людей з пишними вусами чи густим волоссям, то ніяка стрижка допоможе зробити їх гущі або довше.

Чому не можна стригти волосся дітям до року

Прикмети про те, стригти волосся дитині до року, існують не тільки у слов’ян, але і в інших культурах. Всі вони ведуть до того, що в кожній волосинці є сила, яка допомагає людині отримувати енергію. Якщо розглядати історичні підґрунтя появи забобонів, то кращим прикладом стане біблійна історія про Самсона. Герой, силач, богатир і захисник людей втратив силу після стрижки.

Предки свято вірили, що зістригти волосся в перші дні життя може шаман, священик або відун, щоб перевірити наскільки сильним буде новонароджений. Другий раз стрижку здійснювали після року для поліпшення енергетичних потоків, зв’язки з родиною. Свого роду підготовка до дорослого життя. Слов’янські народи воліли довге волосся. Коротка стрижка свідчила про покарання за серйозну провину.

3c9bd802d7eac56ad574e064f388edf1 Чому не можна стригти волосся до року дитині

Говорити не буде

Забобон про те, що дитяча стрижка до року «зріже кінчик мови», виникла в Білорусії. Але прикмета часто неправильно трактується. Це не означає, що дитина виросте німий. Тут є варіативність:

 • матиме дефект мови (картавість, шепелявість, заїкання);
 • не зможе вимовляти декілька букв;
 • не зможе висловлювати думки;
 • половини слів не буде розбирати;
 • постраждає швидкість читання.

Злякається сильно

Слов’яни вважали, що підстригати дітей до року, значить, налякати душу. Предки були впевнені, що новонароджений малюк – не повноцінна людина, а тіло, в яке заселяється душа. Якщо їй не до вподоби доведеться сім’я, в яку була надіслана, душа покидає тіло немовляти. Так стародавні люди пояснювали причини великої смертності дітей.

Волосся є бар’єром між світом живих і мертвих. Зістригаючи локони, навіть у незначній кількості, батьки відкривають шлях душі. Підтвердженням переляку був крик дітей під час стрижки.

Нездоровим зросте

Варто згадати вже сказане раніше: священики під час хрестин зрізають незначна кількість волосся у формі хреста. Потім закручують у розплавленому воску і відправляють в спеціальну ємність. Так перевіряється сила, здоров’я малюка. Весь захід проходить з молитвами і певними словами, щоб малюк був захищений від негативу і поганої енергетики. А також не втратив енергетичні потоки, які виходять від батьків, предків.

Якщо маніпуляції з состриганию проводить людина, що не знає захисних обрядів, слів, то енергетичні потоки порушуються. Після чого навіть міцний дитина починає хворіти.

Бідність замучить

Повір’я про злиднів – перефразування білоруського повір’я про «зрізанні мови» дітям. У давнину не сильно брали на роботу людей з поганою мовою. А якщо працівник того ж не розуміє сказаного, то про яке достатку може йти мова. Відповідно, що без роботи, на своїх хлібах, довго не проживеш і сім’ю не забезпечиш.

Волосся будуть погані

Найбільш поширене трактування прикмети: зістрижеш до року волоссячко новонародженому – обречешь на погану шевелюру. Для дівчини це жахливо. Адже красою здавна вважали розкішну косу. По товщині волосся судили про здоров’я. У чоловіків теж слабкий волосся свідчив про погане здоров’я, слабкості, малій фізичній силі.

4a811404e0e5e30c349d9b080ffc28e7 Чому не можна стригти волосся до року дитині

Аргументи «за»

Провідні фахівці педіатрії не схильні вірити народним прикметам, забобонним страхам. Тому на запитання батьків про подстрижке малюків частіше схиляються до стандартним вимогам гігієни:

 • довге волосся у дитини стають причиною появи пітниці;
 • так як голова частіше потіє, то це доставляє дискомфорт не тільки новонародженому, а й дорослій людині;
 • часто мити маленькій дитині голову не можна, так як мило навіть дуже дороге для ніжної шкіри веде до сухості покриву і появи дерматитів;
 • катишки на голові через тонкощі і довжини волосинок сприяють появі неврозу, плачу.

Якщо ці факти не переконали, а з’явилася відмовка: можна постійно розчісувати дитя, то варто врахувати, що часте розчісування лікарі забороняють. Натискання гребінцем на незміцнілі кісточки принесе більше проблем, ніж стрижка. Будь-яка гребінець веде до пошкодження тонкої дитячої шкірки.

Якою має бути перша стрижка

Перший і найбільш поширений міф про те, що можна стригти волосся після року під нуль заради густоти шевелюри, не підтверджується. Якщо у батьків волосся тонкий, слабкий, то і генетично передається дітям. Тому перша стрижка не обов’язково повинна оголювати голову.

Вирішивши підстригти чадо, батько повинен пам’ятати, що краса не повинна шкодити здоров’ю.

Тому помітивши страх, страх в очах, краще відмінити процедуру, пошукати професіонала, який зможе захопити дитя.

Як уникнути наслідків, передбачених у прикметах

В житті бувають різні випадки, і необхідність провести процедуру змушує шукати способи пом’якшення негативних наслідків. Уникнути можна, якщо:

 • проводити стрижку в молодий місяць;
 • стрижені волосся сховати в тканинний мішечок білого кольору;
 • укласти в медальйон зрізані локони, який тримати поруч з дитиною;
 • в один з днів за місячним календарем (3, 9, 13) протягом доби розчісувати монетами малюка;
 • вкласти в Біблію для повернення розуму.

З яким із думок погодитися, складно сказати. Езотерики стверджують, що зовсім неважливо вірити чи ні прикметами такого плану. Тут відіграє велику роль збереження традицій. А, як відомо, людина, яка не пам’ятає своєї історії, не дотримується традицій – не має майбутнього.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради