Чому не можна сидіти на порозі — основні прикмети і передбачення

Ознака, яка свідчить, що не можна сидіти на порозі, існує в багатьох країнах. Двері – бар’єр між різними просторами, який здатний захистити житло від негативних емоцій, проникаючих ззовні. Переддень пов’язують з енергетикою житла і благополуччям проживаючих людей. Існує безліч причин, чому не можна сидіти на порозі.

Що символізує поріг

З цією частиною будинку пов’язують безліч народних прикмет, що пояснюють тлумачення і силу. Це межа різних світів – житла та вулиці. Езотерики вважають, що знаходитися між двома просторами небезпечно для енергетики.

2a8eaa09fcda1d13510b85fba79b79e3 Чому не можна сидіти на порозі — основні прикмети і передбаченняЗа народним повір ” ям, поріг – це межа між живим і мертвим світом.

У давні часи під дверима будинку закопували прах родичів. Для збереження житла, під передоднем ховали мертву курку. З цих причин люди ставляться з повагою і обережністю до порога. Стародавні жителі вважали, що під дверним прорізом може жити домовик або зберігач будинку.

Чому не можна сидіти на порозі

Народні та східні прикмети пояснюють, чому не можна сидіти на порозі будинку:

 1. За фэншую, що існував на Сході, поріг має особливі властивості. Азіати надавали сакральне значення цій зоні, пояснюючи, що під ганком живуть добрі духи. Поганими діями і вчинками людина може розгнівати чи образити зберігачів будинку. Після чого жителі будуть нещасні практично все життя. Саме з цієї причини не можна сидіти на порозі будинку.
 2. Існував старий звичай, який використовували на Русі. Останки родичів закопували біля житла. Таким чином, поріг поділяв мертвих і живих. Пізніше процес поховання помінявся і відбилася в народних прикметах. Для багатьох забобонних людей поріг так і залишився межею, що розділяє два світи. Тому мешканцям будинку заборонялося сидіти або стояти в цій зоні.
 3. Є давній звичай, що зберігся до сьогодні, який пов’язують з дверима будинку. В новий будинок першу пускають кішку. Таким чином тварина забирає негативну енергію, яка залишилася від попередніх господарів або накопичилася під час будівництва.
 4. У шанувальників феншуй є власне пояснення, чому не можна перебувати на напередодні. Замішана погана енергетика під назвою «ши». Коли людина сидить на кордоні будинки та вулиці, він дає можливість вступати в житло несприятливої енергії, що руйнує позитивну енергетику будинку, позбавляє мешканців здоров’я і щастя, додає фінансових труднощів і турбот. Тому довго перебувати на порозі не можна.

Є повір’я, що вагітна жінка може втратити дитину, якщо буде стояти на порозі.

Можна стояти на порозі

Багато хто задається питанням, чому не можна стояти на порозі. Дверний отвір вважається початком шляху, де найчастіше виникають затримки. Тому за життя людині буде не вистачати рішучості і не вийде досягти бажаної мети. Також жителю буде важко вибрати партнера для життя, роботу і захоплення.

2532de9332d550590ac685aaa7337133 Чому не можна сидіти на порозі — основні прикмети і передбаченняЯкщо стояти на напередодні – можна розсердити домовика. Сутність почне лякати домашніх вихованців, пакостити, розпалювати енергетику в житло.

Зустрічаються випадки, де народні забобони свідчать, що постояти на напередодні – корисно. Таким чином мешканець будинку зможе позбутися від туги за минулими людьми. При цьому руки і ноги повинні знаходитися в особливому положенні – форма діагонального хреста з основою на 4 сторони вхідних дверей. Це нагадується своєрідну медитацію, яка часто супроводжується читанням молитви.

Що буде, якщо порушити заборону

Порушення забобони може спричинити багато неприємностей: розбалансування енергії в житло, скандали, хвороби, втрати. Існує забобон, що переддень – межа між світом живих і мертвих. Якщо довго стояти в дверному отворі – можна впустити злих духів у хату.

Небажано вітатися через вхід у будинок. Це спричиняє такі проблеми, як пробій негативної енергетики в житло, проникнення різних сутностей. Це призводить до поломок техніки, сварок між мешканцями будинку.

Розмова через переддень – погана прикмета. Оскільки ця зона – межа протилежних різних світів, людина, що стоїть по ту сторону, символічно знаходиться в іншому просторі. Це спричинить сварку. З’являється недовіру і нерозуміння між людьми. Краще запросити гостя в будинок або вийти на вулицю.

Як нейтралізувати погані наслідки

Повір’я може принести не тільки неприємності, але і позитивну енергетику. Це допоможе вам знайти щастя, любов, фінансове благополуччя. Саме з цим народним повір’ям пов’язані жіночі обряди, які допомагають знайти судженого.

Як нейтралізувати погані наслідки прикмети і привернути позитивну енергетику:

 • під переддень кладуть монету, що поліпшити матеріальний стан людини;
 • щоб позбутися від небажаних гостей, слідом кидають заговоренную сіль через відчинені двері;
 • коли йдете по справах, слід переступати переддень правою ногою;
 • для вдалого дня, перед виходом варто потриматися за кут столу і на виході двічі постукати по одвірку.

f78f94aa017d7e7e6a20fe14af93bdfe Чому не можна сидіти на порозі — основні прикмети і передбаченняІснує прикмета, якщо людина спотикається об поріг – парфуми не хочуть підтримувати його ідеї. Після цього наступають дрібні проблеми і неприємності.

Значення прикмети в різних країнах

Не у всіх народів прикмета несе однаковий зміст. Причина розбіжності думок – різні традиції та звичаї народів. Найчастіше прикмети і забобони ґрунтувалися на містиці.

Народи надають різне значення повір’ям про те, що не можна сидіти на порозі:

 • у росіян прикмета брала витоки з традиції ховати прах предків під дверним отвором;
 • у татар, народу, що живе в юртах, – віра в потойбічний світ, нечисту силу, погану енергетику порогу;
 • монголи пов’язують прикмету також виходячи з місця проживання, віри в проживання джина під дверима;
 • стародавні римляни були впевнені, що переддень присвячене богині цнотливості Весті, яку ображати – це гріх.

Згідно з прикметами, стояти або сидіти на порозі – небажано. Найчастіше це несе негативні наслідки й труднощі в житті. Однак наукового обґрунтування прикмета так і не отримала.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради