Чому не можна садити ялинку у дворі або біля будинку, ділянки — прикмети про сосни та інших хвойних дерев

Мода на хвойні дерева і бажання прикрасити ландшафт змушує домовласників замислюватися над питанням, чи можна саджати ялина на дачній ділянці. Страшні ознаки народних прикмет пояснюють, чому не можна садити ялинки на особистій ділянці або біля будинку.

d298274e7930561b7730edef4ca5b487 Чому не можна садити ялинку у дворі або біля будинку, ділянки — прикмети про сосни та інших хвойних дерев

Справедливості заради потрібно відзначити, що негативні забобони про новорічному дереві, посаджене у дворі, придумані в регіонах, де зовсім не ростуть ялини. Але оскільки погані прикмети все-таки існують, з ними варто ознайомитися перед прийняттям рішення, садити чи ялинку у дворі.

Ялина біля будинку

Ялинка «приносить» небіжчиків – це марновірство з’явилося з-за традицією використовувати ялинові лапи при похованнях. Гілками вічнозеленого дерева обкладали тіло покійного, встеляли ними двір і могилу, робили з них вінки.

Давні слов’яни вірили, що не можна садити ялина поруч з будинком, тому що жінка залишиться самотньою або бездітною, а в кращому випадку зможе народжувати лише дочок.

Аналогічні забобони були поширені в різних країнах Європи. Найвідоміше повір’я, пов’язане з ялинкою, з’явилося у Фінляндії. Перші колоністи висадили ялину поблизу озера Кейтеле. Вони визнали це деревце символом удачі. До його підніжжя приносили перші плоди нового врожаю, і тільки після цього вживали їх.

У цієї красивої легенди є сумна складова: коли на ялинці засихала гілка, один з самих перших колоністів відправлявся в інший світ. Коли ялина засохла повністю і впала, померла остання стара жінка, одна з перших приїхала для освоєння нових територій.

Продовжили жити тільки нащадки перших поселенців. А представники старшого покоління покинули цей світ разом з деревом, символизировали їх удачу, достаток і життєві сили. Але фіни вважають символом безсмертя всі види вічнозелених дерев, приписують хвойним рослинам божественну силу.

В інших народів ялина також вважалася священним деревом, яке встановлює зв’язок між двома світами (Дійсністю і Навью). У Карелії прийнято сповідатися їли, а в Комі ялинові лапи приносять вмираючому чаклуна, щоб він розповів все дереву і спокійно покинув світ.

Чому не можна садити ялина у дворі

Їли вважалися темними деревами, забирають щастя і життєві сили у мешканців – це важлива причина, чому не можна садити ялинку поруч з будинком. Існує приказка: «під березою добре веселитися, а під ялинкою – вішатися». Це вислів погано поєднується з новорічними прикметами.

Мова в приказці, швидше за все, йде про великому скупченні ялин, коли під їх гілки не проникають сонячні промені, а біля підніжжя дерев нічого не росте крім мухоморів.

51ab0a14838e96b4b844311bc3ecfb1c Чому не можна садити ялинку у дворі або біля будинку, ділянки — прикмети про сосни та інших хвойних дерев

Сучасні фахівці езотерики стверджують, що ялина забирає енергію тільки в теплу пору року, а в холодну – віддає. Тому тим, хто погано переносить холод, рекомендується гуляти серед ялинок.

Погані прикмети:

 • Коли ялина стане вище посадив її людини, у нього будуть неприємності.
 • Лише тільки ялинка переросте будинок, поруч з яким посаджена, у господаря будинку будуть глобальні проблеми.
 • Власнику земельної ділянки буде непереливки, якщо ялинка засохне або загине з інших причин.
 • Того, хто зрубає або погубить ялинку, загрожує пошкодження нижніх кінцівок.
 • Ялина «висмокче» з мешканців споруди всю радість, вони будуть нещасливими.
 • В будинку по сусідству з ялинкою панує погана енергетика, люди спиваються, можливі думки про суїцид.
 • Ялинка – «чоловікогін», вона випроваджує з дому чоловіків. А самотній людині заважає знайти «другу половинку».
 • У молодій сім’ї поруч з ялиною будуть народжуватися тільки дівчинки, про новонародженого хлопчика можна і не мріяти. І це в тому випадку, якщо подружжя не поругаются, і не розійдуться.

Перерахованого досить, щоб навіть думки не припускати про посадку лісової красуні в безпосередній близькості від свого «особняка». Але є причини, чому люди садять ялинки на своїй ділянці і перед будинком:

 • Пишна крона радує свіжою зеленню круглий рік.
 • Аромат хвої, який посилюється після дощу, не тільки приємний, але і допомагає виліковувати захворювання дихальних органів і нервової системи.
 • Для того щоб рік був успішним, в новорічну ніч рекомендується водити хоровод саме навколо ялинки, що росте в землі.
 • Своїм зовнішнім виглядом ялина надає ландшафту урочистість, а отже, привертає багатство.
 • На ділянці

  Як обійти прикмети, якщо дуже хочеться висадити куплену на Новий рік ялинку в горщику з корінням? Дотримуйте кілька рекомендацій:

  • Посадити деревце можна на самому краю ділянки, близько до огорожі, поруч з дорогою.
  • Вибирайте низькорослі різновиди хвойного рослини – в такому варіанті ніяких погані прикмети не спрацюють.
  • Садіть ялина на відстані не менше 5 метрів від найближчих будівель.
  • Тримайте поблизу з деревцем запас води.

  Ретельно плануйте посадки на ділянці, в подальшому неможливо буде пересадити ялинку в інше місце. Згідно прикметам не можна пиляти здорове дерево, щоб не порушувати природні енергетичні зв’язки.

  А ще врахуйте, що ялина не терплять поряд з собою ніяких зелених насаджень. Вона повільно зростає перші 10-15 років, а потім додає в росту по одному метру в рік.

  0da31a6f789bec11a07b0c3bd702e267 Чому не можна садити ялинку у дворі або біля будинку, ділянки — прикмети про сосни та інших хвойних дерев

  Можна садити на ділянці сосну — прикмети

  Різні види хвойних дерев відрізняються своєю енергетикою. Поруч з будинком рекомендується саджати ялівець. А ось сосна в свідомості народу дуже схожа на ялинку. Згідно забобонам не бажано вирощувати сосну на дачній ділянці. Є думка, що вона буде передавати своєму оточенню негатив.

  Сосна – дерево одинак. Воно може передати людині енергетику самотності. Згідно з народними прикметами про посадку цього різновиду хвойних рослин біля житла сім’ю чекає розвал, можливий розлучення, а самотня людина не влаштує свою долю, не знайде собі пару.

  Проте ялина – «іньська» дерево, а сосна – «яньський», відповідно і енергетичні властивості у них різні. Сосна передає людям свою внутрішню радість, допомагає швидше вийти з душевної кризи, легше переносити неприємності.

  Позитивні властивості сосни:

 • Дерево – цілитель знімає депресію, збільшує імунітет.
 • Енергетика сосни близькою по силі до роботи серцево судинної системи. Вона благотворно впливає на біополе людини, живить його, усуває всілякі блоки і затиски, з-за яких люди хворіють.
 • Вічнозелене дерево випромінює спокій і височина, допомагає стримати буйний темперамент, пригнічує агресію. Не дасть помилитися в момент прийняття відповідального рішення.
 • Соснові гілки здавна використовувалися в магії для очищення людської душі від впливу потойбічних сил.
 • Сосна – символ багатства і благополуччя.
 • Найбільш прихильно сосна відноситься до одухотвореним творчим людям (таким як поети, художники, музиканти). Але є думка, що отримувати користь, потрібно від сосни, що росте в лісі, поблизу будинку.

  Можливість висадити на власній ділянці новорічне деревце, насолоджуватися яскравою зеленню і ароматом хвої круглий рік спантеличує людей питанням, а чи можна саджати ялинку у дворі будинку, або краще утриматися від цього. Прийняти правильне рішення допоможе народна мудрість, але прикмети, на жаль, негативно відгукуються про виростанні ялин поруч з людським житлом.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради