Прикмети про павуків у будинку: добре чи погано побачити білого або чорного арахніда

Павук у різних народів світу вважається досить багатозначним символом — існує велика кількість міфів і фольклорних переказів, які показують його як хорошого, так і з поганої сторони. Тому не дивно, що з плином часу виникло безліч прикмет, пов’язаних з цим членистоногим. Незважаючи на те, що мало у кого павуки викликають позитивні емоції, і далеко не кожному сподобається зустріти їх у себе вдома, найчастіше павуки обіцяють щось сприятливе.

Прикмети про павуків розрізняються в залежності від деталей — де саме довелося зустрітися з ними, який був павук, і що сталося з ним згодом.

a42c077979b1af26341e6930d66cf8f6 Прикмети про павуків у будинку: добре чи погано побачити білого або чорного арахніда

В залежності від місця зустрічі

У першу чергу варто розібратися, де саме відбулася зустріч з маленьким гостем — павуки живуть в самих різних кліматичних широтах, зустріти їх можна і в міській квартирі, і в дачному будинку, і на вулиці. Прикмети і забобони про павуків, зустрічаються в самих різних місцях, з’явилися на основі багаторічних спостережень. Вірити чи ні у них, залишається на розсуд кожного, але накопичений з роками народний досвід підказує, що іноді варто прислухатися до подібних знаків, які посилає доля.

Вдома

Найчастіше зустріч відбувається в будинку, де ми проводимо більшу частину свого часу, і це не дивно — з настанням холодів комахи та інша дрібна живність шукають тепле та спокійне місце, де можна перечекати сувору зиму, а павук-хижак слід за ними.

Народний переказ говорить, що павук, який завівся будинку і сплів там павутину, віщує добробут і успіх.

При цьому важливо звернути увагу на його поведінку — якщо він біжить назустріч господареві будинку або спокійно сидить на місці, можна очікувати швидкого прибутку або вдалого збігу обставин, а от якщо тікає геть, той щасливий випадок змусить себе чекати.

Характер майбутніх подій залежить від деталей:

 • якщо павутина знаходиться в кутку кімнати, це вказує на те, що на найближчий час будинок захищений від негативного впливу і підступів недоброзичливців;
 • павук, плетущий акуратну павутину або сидить в її центрі, до швидкого настання теплої й ясної погоди;
 • гість, який облюбував місце в шафі або на одязі, віщує приємну покупку;
 • повзе вгору по стіні павучок вважається символом отримання швидкого прибутку.

f363d6c28f9ea8bf7512032863cd375b Прикмети про павуків у будинку: добре чи погано побачити білого або чорного арахніда

Ні в якому разі не можна вбивати павука, який заповз у хату, — так можна відвадити благополуччя і щастя на довгий час.

В офісі

Зустріч з павуком на роботі зазвичай означає зміни, які безпосередньо пов’язані з кар’єрних і професійною діяльністю:

 1. Якщо в розпал робочого дня павук впав прямо на робоче місце — це вважається застереженням. Хтось з колег може спробувати внести розбрат у колектив, також вказує на заздрість і плітки.
 2. Спокійно повзе по столу або стіні павук — до новини, пов’язаної з робочим процесом або ділової зустрічі.
 3. Значення павучка, який піднімається вгору по стіні, буде приблизно таким же, як і вдома, — це обіцяє матеріальне благополуччя, швидке отримання премії або підвищення на посаді.

В машині

Якщо павук плете павутину в автомобілі – відмінний знак для власника. Це означає, що господар авто буде захищений від поганого впливу ззовні. Прибирати таку павутину краще всього лише переконавшись, що павук остаточно пішов з неї, щоб ненароком не завдати йому шкоди.

Чому не можна шити на собі, зашивати в одяг: прикмета

Якщо ж під час поїздки павук повзе по водієві – це вказує на вигідну поїздку, результатом якої буде якесь матеріальне винагороду.

Не рекомендується знищувати павуків або моментально чистити автомобіль від павутини, якщо членистоногі не доставляють очевидного дискомфорту. В цьому випадку краще всього обережно перенести їх в безпечне місце.

На вулиці

Побачити павуків можна повсюдно, тому краще заздалегідь знати про те, що означає подібна зустріч:

 • Потрапити в павутину – несприятливий знак, особливо в тому випадку, якщо вона залишилася на обличчі. Це може обіцяти поява великої кількості неприємних клопотів і проблем.
 • Знайти клаптик павутинки, який прилип по дорозі до одягу, але був помічений пізніше – до приємного сюрпризу або швидкої прибутку.
 • Зустріти павука по дорозі до дому — добрий знак у тому випадку, якщо він повзе назустріч, це обіцяє надходження грошей або приємний подарунок. А от якщо при цьому довелося злякатися – удача обійде стороною.

676f6146c899c9dff8cdd8da2b365d14 Прикмети про павуків у будинку: добре чи погано побачити білого або чорного арахніда

Прикмети на окремі приміщення

Помічено, що поява павука в тій або іншій кімнаті може мати власне значення, яке відрізняється від загального сенсу прикмети.

У ванній

Павук у ванній вважається не самим сприятливим знаком – його поява в цьому місці вказує на застій у професійній діяльності чи втрату матеріальних благ. Аналогічне значення буде і у павука, який сплів свою павутину в туалеті. Щоб мінімізувати негативний вплив, краще всього залишити гостя в спокої і дати йому піти самостійно.

Є народна хитрість, яка допомагає перехитрити долю – можна встати обличчям до членистоногому так, щоб він повз назустріч. Тоді прикмета може спрацювати на отримання грошей чи матеріальних благ.

Побачити павука у ванній, якщо він сидить в раковині або на унітазі, особливо, якщо у воді, вказує на важкі і неприємні клопоти.

d8503f327535fb7a39f1cc2ad44aeeaf Прикмети про павуків у будинку: добре чи погано побачити білого або чорного арахніда

На кухні

За прикметою, павук, який влаштувався на кухні, також нічого доброго не віщує – зустріч з ним може вказувати на швидкий розлад у стосунках, конфліктну ситуацію з домочадцями або велику сварку. Якщо ж він опинився в посуді – це знак швидкої хвороби.

Між іншим, якщо в будинку багато павуків і павутини, це вважається непоганим символом – у деяких народів є повір’я, що павуки «полюють» на негативну і чужорідну енергетику так само, як на дрібних, докучливих комах. Таким чином, будинок стає захищений від лихого ока і псування. Особливо добре, якщо гості влаштувалися в кутах або на стику стелі і стіни – є думка, що саме в цих місцях накопичується погана енергія.

Локація в приміщенні

Прикмети стосуються також і того, де саме оселився павук в будинку – кожне місце зустрічі з них має свій особливий сенс.

На порозі

Зустріч навіть з самим маленьким і нешкідливим павучком на порозі несе в собі негативний символізм – це знак того, що незабаром господарів чекають серйозні, незаплановані витрати. Існує навіть зловісне повір’я про те, що павук, заползающий в будинок з порогу – це вісник смерті.

Найгірше, що можна зробити, побачивши павука на порозі – це зачинити непроханого гостя або його мітлою вимести. Краще всього не лякатися і дати йому спокійно покинути будинок.

На стелі

Павук на стелі, навпаки, належить до категорії сприятливих прийме. Про те, що саме позначає його появу, можна судити по поведінці:

 • якщо павучок сидить на павутині спокійно, не робить різких рухів і не лякається наближається господаря, це може говорити про те, що незабаром домочадців чекає несподівана новина або лист;
 • застати те, як павук плете нову павутину, – до примирення після довгої сварки і відновлення гармонійних відносин у родині;
 • якщо павук впав зі стелі прямо на одного з мешканців будинку, важливо не лякатися – чекає гарна новина.
Повертатися додому: забобони і погані прикмети

Потрібно звернути увагу, що при збиранні найкраще позбавлятися тільки від тієї павутини, в якій ніхто не живе. Навіть якщо вона виглядає неохайно, прогнати живого павучка вважається поганою прикметою. У тому випадку, коли іншого виходу немає, рекомендується акуратно зняти власника павутини і випустити в безпечне місце.

a4bd787ba5e5299fa6077b2a72d078f3 Прикмети про павуків у будинку: добре чи погано побачити білого або чорного арахніда

На підлозі

За прикметою, якщо павук повзе по підлозі, це обіцяє швидке грошову винагороду. Також це може вказувати на зміни в сім’ї найближчим часом – якщо павук біжить назустріч, то може очікуватися, що в будинку з’явиться щось нове, а якщо ж, навпаки, намагається втекти, то з чим-то доведеться незабаром попрощатися.

Несподівана поява павука – до раптової приємної новини або прибутку. Злякатися біжить по підлозі павука – до прийдешніх неприємностей.

На стіні

Існує дуже цікава прикмета, якщо павук повзе по стіні: можна стати удвох з боків від нього і загадати бажання. Успіх гарантований тому, в чию сторону поповзе маленький гість.

Павучок, повзе вгору по стіні, вважається знаком хороших змін в будинку, а от якщо він рухається вниз, то можливі збитки і дрібні неприємності.

f5ac0086c1c8b8547677c540d818da42 Прикмети про павуків у будинку: добре чи погано побачити білого або чорного арахніда

На вікні або за ним

Дуже часто павуки в квартирі обґрунтовуються на вікнах або підвіконнях. Якщо це сталося – хвилюватися не варто, потрібно обов’язково помітити, в якому місці з’явилася павутина. Для самотніх дівчат це вірна прикмета – на якому куті вікна розташувався павук, звідти й прийде майбутній чоловік. А ось якщо павутина знаходиться в центрі вікна, то найближчий рік доведеться провести на самоті.

Побачити відразу кількох павуків на вікні – до швидкого створення сім’ї, а для заміжніх жінок цей знак обіцяє міцний і довгий шлюб.

У ліжку

Побачити павука в спальні над ліжком – рідкісний випадок, зазвичай це передвіщає хворобу, а якщо павутина з’явилася на подружнім ложі, рекомендується уникати сварок зі своєю другою половинкою і намагатися бути терплячим, щоб уникнути серйозного розладу. Є також думка, що павутина на спинці ліжка позначає майбутню невірність одного з подружжя.

Павучок, плазуючий по подушці, вказує на те, що незабаром з’явиться безліч дрібних турбот, нудних і рутинних справ, які будуть займати практично весь вільний час. Можливі нервові переживання і сильне хвилювання.

На столі

Павук на кухні, звичайно, може захистити від шкідливих комах, але сам при цьому нічого хорошого не обіцяє.

Зі столу павука найкраще, якомога швидше прогнати – це небажаний гість, що попереджає про те, що в найближчому оточенні з’явився неблагонадійний людина, заздрісник, який може розпускати неприємні плітки. Рекомендується придивитися до свого оточення і поменше ділитися особистою інформацією.

У чашці

Павук, випадково виявлений в тарілці або гуртку, передвіщає несподівану новину. Такого гостя найкраще обережно винести на вулицю і відпустити.

А ось якщо членистоногі часто потрапляють в посуд, то краще насторожитися – це несприятливий знак швидких проблем зі здоров’ям.

2dcd2ba4b6f6b745ae5bc9dc4f18a6f6 Прикмети про павуків у будинку: добре чи погано побачити білого або чорного арахніда

В залежності від часу дня

Ще один фактор, що впливає на те, яке значення буде у зустрінутого павука – це час доби, коли він попався на очі.

 • Побачити павука вранці – весь день будуть супроводжувати прикрі неприємності, плани можуть бути порушені. Краще всього бути максимально обачним і перенести всі серйозні справи на інший день.
 • Вдень зустріч з павуком обіцяє знайомство з цікавою людиною, який може зайняти особливе місце у вашому житті.
 • Якщо побачити павука довелося ввечері – це знак прийдешнього матеріального поповнення, можливий виграш, несподівана знахідка або премія. Також це може бути довгоочікувана покупка або дорогий подарунок.
 • А ось якщо павука побачити вночі – то нічого хорошого чекати не слід, весь наступний день пройде в марних клопотів. Саме час розібратися з планами – в такий день краще відмовитися від серйозних угод або рішення ділових питань.

У Франції вважається, що членистоноге, яке зустрілося до полудня – знак одержання новини від близьких або листи. Італійці вважають, що така зустріч вказує на ясну, сонячну погоду.

Вплив кольору павука на прикмети

Варто звернути увагу на те, якого кольору був зустрінутий маленький гість. Від такої незначної, на перший погляд, деталі також багато залежить.

 • білий павук вважається захисником будинку – якщо він облюбував собі один з кутів приміщення, то ніякі злі сили не зможуть завдати шкоди домочадцям;
 • павучок чорного кольору віщує погане самопочуття або хвороба, особливо якщо він виявився на ліжку;
 • червоний павук приходить в будинок до грошей або істотної купівлі;
 • зелений павук, згідно приймете, віщує цікаву новину;
 • членистоноге коричневого кольору в будинку вказує на те, що незабаром доведеться зіткнутися з неприємною людиною.
Пальма у будинку — добре чи погано: прикмети і забобони, можна тримати в будинку і квартирі

Залежно від розміру

Більшість прикмет, пов’язаних з павуками, не акцентують увагу на розмірі зустрінутого членистоногого. Але помітити це, тим не менш важливо:

 • Великий павук вказує на великі життєві зміни – якщо він обіцяє грошову винагороду, то воно буде значним, якщо ж мова йде про неприємності, то вони можуть надовго вибити з колії.
 • А ось дрібні павучки, навпаки, не вважаються символом чогось серйозного: це можуть бути дрібні, практично непомітні клопоти, маленький подарунок або легке нездужання, залежно від того, де і за яких обставин відбулася зустріч.

c317e86afd9f3b0125ce302d3490fe47 Прикмети про павуків у будинку: добре чи погано побачити білого або чорного арахніда

До чого побачити кілька павуків

Є прикмета, що павуки рідко селяться в будинках у поганих людей. Тому, якщо ви виявили, що у квартирі завелося багато павуків, можна бути спокійним – енергетика в такому будинку чиста і добра.

Два павука на одній павутині – знак швидкого знайомства з майбутнім чоловіком, а для тих, хто вже перебуває у шлюбі, символ довгого і щасливого спільного життя.

Наші предки вважали павуків захисниками будинку, тому краще всього дати їм можливість спокійно існувати пліч-о-пліч з господарями – в іншому випадку від сім’ї удача може відвернутися.

Що буде, якщо вбити павука в будинку

Вже неодноразово згадувалося, що заподіювати шкоду павукам не слід. Але якщо павука вбили випадково, то це не загрожує нічим поганим – дуже важливо не мати злого умислу.

Вбити павука навмисно – максимально несприятливий знак. Північні шамани вважають, що таким чином людина знищує захисника і покровителя будинку, з-за чого біди і невдачі можуть торкнутися всієї родини.

За однією з прикмет вбити павука, що повзе по іконі – до позбавлення від гріхів. Вірити в це чи ні – вирішувати вам. Православні священики застерігають від подібних забобонів, краще всього тримати священні реліквії в чистоті, не допускаючи появи на них павутиння та пилу.

Побачити мертвого павука

За прикметою мертвий павук поганим знаком вважається, якщо він помер своєю смертю. Швидше за все, не станеться нічого особливого – це нейтральний символ. В давнину вважалося, що найкращим рішенням буде покласти померлого павучка у вогонь – так можна вшанувати духів-покровителів.

Багато хто лякається павуків у себе вдома, але народні повір’я майже завжди вказують на те, що цього робити не слід. Навіть якщо прикмета обіцяє щось погане, краще всього поставитися до гостя з повагою, намагаючись не проганяти його.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
Додати коментар

×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!