Чому не можна прибирати, мити підлогу, коли хтось їде, перед далекою дорогою

Скільки людей, що живуть на землі, стільки і підходів до порядку в будинку. Хтось прибирає в будь-який час доби і при різних обставинах. Деякі любителі чистоти і комфорту все-таки прислухаються до народних прикмет, які не займатися цим перед від’їздом.

3b2fa9a9572c32fe435809e5bf366184 Чому не можна прибирати, мити підлогу, коли хтось їде, перед далекою дорогою

Чому не можна прибирати, коли хтось їде

Збираючись у подорож, люди часто вдаються до традицій, встановленим їх предками. Перед далекою дорогою вони завжди молились перед образами і брали благословення. Ніхто не пускається в дорогу, не присівши перед цим на 1-2 хвилини. Є ще одна давня прикмета, що забороняє мити підлоги в день від’їзду гостей або родичів.

Недотримання цього повір’я загрожує такими негативними наслідками:

 • подорож може закінчитися аварією або катастрофою в дорозі;
 • несподіваним розладом здоров’я, травмою;
 • неприємностями з нагоди втрати багажу або грошових коштів.

Знавці народних прикмет вважають, що ті, хто нехтує ними, можуть взагалі не повернутися в будинок, з якого відправляються в дорогу.

880b9ed531d3137788b47af88342bc15 Чому не можна прибирати, мити підлогу, коли хтось їде, перед далекою дорогою

Чи можна робити прибирання відразу після від’їзду гостей або родичів

Візити близьких людей завжди пов’язані з зайвою прибиранням у квартирі. Це і гори посуду, і харчові відходи від приготованих страв, а також безлад в передпокої і місцях загального користування.

Як тільки гості залишають гостинний будинок, господині намагаються скоріше навести порядок і починають прибиратися. Проте, керуючись народними прикметами, не варто починати відразу повномасштабну прибирання. Можна почати з таких процедур:

 • вимити посуд і прибрати її до шафи;
 • почистити і помити сантехніку;
 • прибрати в передпокої зайву домашню взуття, навести порядок на вішалці з речами;
 • якщо є необхідність, то поміняти постільну білизну і відправити його в прання;
 • прибрати в житлових кімнатах: покласти на місце книги, журнали, аудіодиски, зібрати іграшки;
 • полити квіти.

Категорично не рекомендується підмітати та мити підлогу, поки виїхали люди знаходяться в дорозі.

Вважається, що віником (або пилососом) проводжаючий замітає людині майбутній шлях. А миття підлог і зовсім позбавляє його удачі.

Рекомендації по прибиранню будинку, з якого відправляються в шлях

Проводжаючи в подорож родича або близького друга, не починайте термінових збиральних робіт. Безпосередньо перед дорогою цього взагалі ніколи не роблять. По-перше, майбутні збори завадять наведення порядку. А по-друге, є речі, які заборонені «на дорогу»:

 • Виїхали гості повинні досягти свого будинку, перш ніж приймаюча сторона візьметься за статеву ганчірку.
 • Відправляючи когось із сім’ї на курорт, не поспішайте наводити чистоту і порядок. У разі гострої необхідності можна помити підлоги не раніше наступного дня.
 • Хто їде у відрядження або на навчання чоловікові легше буде дістатися до місця призначення, якщо ніхто за ним не стане виносити сміття, підмітати або мити підлогу.

Якщо з будинку виїхали свати, які приїжджали домовлятися про весілля, то нагальна прибирання може зірвати всі плани. Відбулася урочистість і скривджені майбутні родичі стануть результатом цих необачних дій.

Позитивною прикметою вважається перед майбутньою дорогою добряче вимести і вимити сходи в під’їзді. Така дія як би очищає шлях і усуває всі небажані події, які можуть трапитися в подорожі.

5e0b52d4731835af3201f6ae4f729e0b Чому не можна прибирати, мити підлогу, коли хтось їде, перед далекою дорогою

Коли починати прибирати після від’їзду гостей

Коли людина зібрався виїхати, йому завжди бажають щасливої дороги або легкої дороги. Причини цього йдуть корінням в старовину – тоді подорожі були подією, яке супроводжувалося небезпекою.

Недосконалість способів пересування, розбійники на дорогах могли в будь-який момент доставити безліч проблем і несли смертельну загрозу. Тому ставлення предків до далекій дорозі дійшло до теперішніх часів саме з острахом та хвилюванням за життя того, хто покидає межі будинку.

Прикмети застерігають починати прибирання в будинку з миттям підлог відразу після від’їзду. Не побоюючись за життя і благополуччя близької людини, це можете робити тільки через кілька днів після проводів.

Виняток становлять небажані гості, які своєю присутністю обтяжують господарів будинку. За такими візитерами намагаються вимити підлогу з додаванням у воду кухонної солі. Ця процедура звільняє господарів від псування і пристріту заздрісників. А непроханих гостей «вимиває» з дому назавжди.


Там, де прикмети стосуються спокою за безпеку близьких людей, час безсилий. Розбійники зникли на дорогах, з’явився широкий вибір транспорту, подорожі на якому не завжди закінчуються благополучно. Саме тому всі ритуали, пов’язані з проводами в дорогу, свято дотримуються в кожній родині. Краще дотримуватися прикмет, ніж платити за неуважність і байдужість виснажливими переживаннями.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради