Чому не можна нічого брати з кладовища і приносити додому ці речі

У народі з давніх часів є безліч забобонів, які попереджають людей про те, що брати з кладовища які-небудь предмети не можна. Це головне правило, яке варто дотримувати при його відвідуванні.

43f4fbf41612936f9b1a2031419e2768 Чому не можна нічого брати з кладовища і приносити додому ці речі

Якщо на такій землі зустрілася спеціально залишена або забута річ, то взявши її, людина може накликати біду не тільки на себе, але також і на членів сім’ї або друзів.

Забобони, які пояснюють, чому не можна нічого брати з кладовища, ґрунтуються на реальних історіях, зібраних за тривалий період. Тому люди з обережністю ставляться до предметів цієї землі.

Чому не можна нічого брати з кладовища

На кожному кладовищі існує певна мертва енергетика. Люди залишають в таких місцях тільки емоції нещастя, горя, туги і болю. Тому цими почуттями просякнуте все, що знаходиться на території.

Однією з причин, чому не можна забирати предмети з кладовища, стає прихований сенс кожної речі. Так родичі можуть приносити на могилу невеликі підношення мертвим у вигляді сувенірів, квітів або іграшок.

Померлі люди сприймають це як дар, які необхідно оберігати. Тому якщо людина візьме його, то він потривожить душу покійного, який захоче повернути втрачене назад. Таким чином, людина разом з річчю може повернутися на цю землю. Однак таке повернення може привернути до людини хвороби.

З цієї причини люди, знаючи, чому не можна брати з кладовища цураються таких дій, щоб не накликати біду.

Можна приносити додому речі з кладовища

Дух померлого людини може розлютити і принести нещастя в сім’ю. Люди чули чимало історій, пов’язаних з принесеними з кладовища речами. Так, наприклад, дівчина якось зірвала на могили родичів квіти і висадила їх у дворі будинку. Через деякий час її мама сильно захворіла.

Деякі люди стверджують, що шкоду може принести навіть пил, що осів на одязі після відвідування такого місця. Тому після кладовища рекомендують добре промити руки і випрати одяг.

2fc940621afad805e90764c9b84c1a24 Чому не можна нічого брати з кладовища і приносити додому ці речі

Однак існують і інші причини, які пояснюють, чому не можна нічого брати і приносити:

 • Речі, просочені енергетикою болю, сліз і горя, здатні передати такі емоції людини, приніс їх.
 • Предмети, що перебувають у власності покійних людей. Тому їх пропажа турбує духів. У народі відома історія, згідно з якою, жінка принесла на могилу матері красивий кришталевий глечик з квітами. Через деякий час, дівчині приснився сон, де неспокійна мати вказувала на пропажу і вимагала повернути на місце.
  Коли жінка відвідала кладовище, вона виявила, що вази дійсно немає на місці. Це доводить, що духи мають тісний зв’язок з усім, що їм приносять родичі або близькі люди. Забрати річ – значить, потревожишь мертвого, який не заспокоїться, поки вона не повернеться.
 • Люди, що займаються некромантією, нерідко на території кладовища проводять ритуали за участю різноманітних предметів. До них відносять псування, змови або інші негативні обряди. Взявши річ додому, можна перевести біду на себе або членів сім’ї. Людини почнуть долати напади страху, відчаю, він зануриться в депресію. Не рідко, якщо предмет використовувався для наведення вінця безшлюбності, то у того, хто взяв його, почнуться проблеми в особистому житті.
 • Щоб виключити такі наслідки необхідно пам’ятати ще одне правило — якщо річ, яку чоловік привіз з собою, випаде з кишені і торкнеться мертвої землі, то вона вже належить мертвим. Піднімати і забирати її з собою небезпечно.

  Є тільки одне виключення, при якому взяти речі з кладовища можна – якщо на їх місце поставили аналогічні. Так забрати лопнув глечик для квітів можна, якщо його замінити новим.

  Однак іншої думки дотримується церква. Священнослужителі стверджують, що брати речі з кладовища можна, і такі дії не заподіють шкоди. Це думка пов’язана з тим фактом, що православна церква заперечує наявність будь-яких парфумів у цьому місці.

  Необхідно відзначити, що дуже тонко негативну енергетику речей відчувають свійські тварини. Якщо такі предмети розташовуються поблизу тварини, то його поведінка різко змінюється. Це є ще одним доказом того, що речі, принесені з кладовища, можуть приносити шкоду.

  Незважаючи на безліч забобонів, людина сама вирішує вірити в них чи ні. Однак випадків, доводять негативний вплив речей з кладовища відомо багато. Тому ризикувати здоров’ям і здоров’ям рідних не варто. Світу мертвих слід залишити те, що їм належить.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради