Чому не можна мити підлоги ввечері і забиратися: народні прикмети і тлумачення

Є кілька версій, які пояснюють, чому не можна мити підлоги ввечері. Коли сонце досягає горизонту, пробуджуються сутінкові безтілесні створення. За повір’ями, більшість з них вороже ставляться до людей, прислуговує нечисті. Вечір – період панування на землі злих духів, тому безліч магічних обрядів виконується в цей час.

З чим пов’язаний заборона на прибирання ввечері

З веденням домашнього господарства пов’язано безліч прикмет. Забобонні люди переконані, що не можна підмітати будинку і мити підлоги після заходу сонця. На те є різні причини:

 • Залучення злих духів. У вечірній час доби на землі панує нечисть. Миття підлог та інші дії, спрямовані на очищення житла від сміття, привертають їхню увагу.
 • Ослаблення енергетичної захисту будинку. Вечірня протирання підлоги в квартирі загрожує появою проломи в енергетичному бар’єр, який не може подолати нечиста сила. Тому ввечері не тільки не миють підлоги, але і не викидають сміття.
 • Выметание удачі. Коли день іде на спад, не можна займатися ніякою працею – пранням, підмітанням або миттям підлоги. Предки вірили, що у людей, що затівають прибирання, не будуть водитися гроші. Разом з брудом вони вимивають удачу, сімейне благополуччя і здоров’я.

Миття підлоги в житло – творче дію, яке привертає увагу нечистої сили. У ранніх християн нечистю вважалися занепалі ангели, які й донині мстять богу за вигнання. З цієї причини вони докучають улюбленого його творіння – людини.

З миттям підлоги після заходу сонця пов’язані десятки прийме. Предки вірили, що прибирання символізує підготовку до приходу нечистої сили.

 Чому не можна мити підлоги ввечері і забиратися: народні прикмети і тлумаченняЗа такий проступок чоловік понесе покарання – позбудеться здоров’я, удачі, любові і т. д.

З самого дитинства дорослі пояснювали дівчаткам, чому не можна забиратися ввечері. Непослух загрожувало серйозними проблемами в майбутньому:

 • хворобами;
 • злиднями;
 • нещасливим шлюбом;
 • захворюваннями дітей.

Є й цілком логічні причини, за якими не стоїть намивати підлоги у вечірні години. В уявленнях сучасних жінок, прибирання без побутової хімії – тільки видимість прибирання. До складу миючих засобів входять синтетичні добавки та ароматизатори, які негативно впливають на стан дихальної системи. Якщо приміщення не провітрюється, всю ніч домочадці дихають шкідливими випарами.

Регулярне протирання підлоги ввечері загрожує респіраторні алергіями:

 • синуситом;
 • бронхіт;
 • ринітом;
 • фарингітом;
 • альвеолитом і т. д.

 Чому не можна мити підлоги ввечері і забиратися: народні прикмети і тлумаченняЗахворювань особливо схильні діти дошкільного віку. Тому в сім’ях з дітьми рекомендується використовувати тільки гіпоалергенні миючі засоби.

Що буде, якщо підмітати і мити підлогу на ніч

Російська православна церква критикує прикмети, прирівнює забобонність до гріха. Але священнослужителі толерантно ставляться до прикмет, які базуються на спостереженнях. Багато хто знає, що підмітати підлогу після настання сутінок не можна. Пояснити причину заборони більшість людей не може, але неухильно її дотримується.

Згідно з народними повір’ями, забиратися в квартирі потрібно рано вранці після сходу сонця. Такими діями в будинок залучаються добрі духи, що захищають господарів від нечисті.

Народні прикмети, пов’язані з прибиранням ввечері:

 • Миття підлоги перед поїздкою. Прибирання напередодні від’їзду загрожує проблемами в дорозі – крадіжкою грошей і документів, захворюваннями.
 • Прибирання під час від’їзду родича. Не можна вимітати сміття, поки родичі не доберуться до будинку. Предки вірили, що вечірня прибирання загрожує неприємностями як для родичів, так і для господині.
 • Выметание сміття за поріг. Не варто вимітати сміття через поріг. Разом з сміттям з дому йде достаток і здоров’я.
 • Підмітання підлоги в чужому домі. Категорично не рекомендується прибирати не в своє житло. Ви ризикуєте забрати з собою негативну енергію, яка накопичилася тут.
 • Выметание сміття ввечері після смерті члену родини. Згідно з повір’ями, душа упокоївся знаходиться в дорозі протягом 9 діб. Щоб вона не зіткнулася з неприємностями, в цей період ввечері не підмітають і не миють підлоги.
 • Миття кухонним рушником. Якщо ви вважаєте, що рушник можна перетворити в ганчірку, ніколи не використовуйте його для підлоги. Разом з брудом вимивається матеріальне благополуччя.
 • Протирання підлоги в церковні свята. Не можна прибиратися ввечері під час Пасхи, Водохресного святвечора, Успенського посту, Стрітення Господнього. За повір’ями, перед закінченням святкового дня злі духи стають особливо лютими.

 Чому не можна мити підлоги ввечері і забиратися: народні прикмети і тлумаченняМиття підлоги на убуваючу місяць. Якщо не хочете зіткнутися з хворобами і безгрошів’ям, не прибирайтесь увечері на старий місяць. Перед молодиком нечиста сила дуже активна.

Пращури боялися метушитися в житло після заходу сонця. Прибирання ввечері приваблювала нечисту силу, яка хотіла покарати господарів за їх бажання очистити будинок від сміття. У сім’ях, де миють підлоги на ніч, часто бувають:

 • сварки і скандали;
 • безгрошів’я;
 • нещасні випадки;
 • хвороби;
 • невдачі.

Сучасні жінки змушені поєднувати роботу і справи по дому. Приходячи в квартиру після трудового дня, вони беруться за готування, прання. Цілком ймовірно, що провокує сварки не третя сила – домовик, злі духи, – а образа через почуття несправедливості.

 Чому не можна мити підлоги ввечері і забиратися: народні прикмети і тлумаченняБільшість чоловіків не поспішає допомагати дружинам вечорами після роботи. Тому тягар відповідальності за ведення господарства цілком і повністю лягає на тендітні плечі дружини.

Коли прибирання на ніч виправдана і навіть необхідна

Прибиральниця в супермаркеті, готелі, спорткомплексі, лікарні та інших підприємствах не задається питанням, чи можна забиратися ввечері. Згідно практичним спостереженнями, люди цієї професії не хворіють частіше за інших. Пов’язано це з двома причинами:

 • вони виконують прибирання не в своєму будинку;
 • у приміщеннях комерційного призначення немає будинкових.

Є кілька особливих випадків, при яких рекомендується наводити порядок вдома ввечері:

 • Підмітання підлоги на зростаючу місяць. Щоб завжди водились гроші, підмітають всі кімнати в будинку, починаючи з найдальшого кута і закінчуючи коридором. Вважається, що такі дії привернуть в дім удачу, покращити матеріальне становище домочадців.
 • Після від’їзду небажаного гостя. Якщо ви не хочете, щоб чоловік переступав поріг вашого будинку, підметіть підлогу в коридорі відразу після його відходу. За повір’ями, після такого ритуалу він сам не захоче повертатися.
 • Наведення порядку ввечері після сварки. Для очищення від негативної енергетики потрібно помити підлоги ввечері із застосуванням сольового розчину. Прийнято вважати, що сіль нейтралізує негатив, внаслідок чого покращують взаємовідносини між домочадцями.

Без особливої потреби не варто забиратися ввечері. Краще всього виконувати прибирання вранці. Щоб у домі завжди водилися гроші, потрібно мити підлоги не рідше 2-3 разів на тиждень.

Вірити прикметам чи ні – справа кожного. Якщо боїтеся накликати біду, не забирайтеся ввечері. Вже краще витратити цей час на милування заходом сонця з високого пагорба, берега моря, на худий кінець, з балкона, ніж на страхи.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради