“Іван Купала в 2020 році” заблокована Іван Купала в 2020 році: дата, традиції та історія свята

За календарем зі старим літочисленням день івана Купала святкували 24 червня, а за календарем в сучасному стилі свято має фіксовану дату, яка припадає на 7 липня. Всі традиції і обряди повинні проводитися в ніч з 6 на 7 липня. Саме в нічний час атмосфера просякнута магічною силою любові, гармонії, оновлення. Шлюбні союзи, які були укладені в день івана Купала, вважалися особливо міцними.

Дата свята в 2020 році

Люди православного віросповідання повинні знати про дату святкування івана Купала в 2020 році, тому що в церковному календарі цей день відзначений як Різдво Іоанна Хрестителя. Новий Завіт описує його як родича Ісуса Христа, який волів аскетичний спосіб життя і був проповідником покаяння. Саме він пророкував швидке поява Спасителя.

З історії свята

На Русі в дохристиянський період свято був присвячений поклоніння божеству Ярилові слов’янського походження. Він вважався символом нового життя. Його шанували за заступництво любові, чистоті і цвітінню. Свято мав альтернативна назва — Ярылин день, Кокуй, Іван-травник. Всі обряди проводилися в знак поклоніння древнього божества Ярила-Сонця.

Цей день був найбільш значущим святом літнього періоду, тому процес святкування мав великий розмах. Слов’янські народності починали підготовку завчасно, ретельно плануючи кожну деталь. Святкування проходило серед усіх народів, незалежно від місця дислокації. Християнська релігія, як відомо, не сприймає язичницьких канонів. Після хрещення Русі старі божества поступово відходили в минуле. Події, які протягом багатьох століть відігравали важливу роль у народній культурі, були преображены на християнський мотив. таким чином, день Івана Купали, який співпав з народженням Іоанна Хрестителя, придбав церковний характер.

У сучасному суспільстві в день народження Предтечі Спасителя прийнято відвідувати ранкову службу в храмі. Народні обряди, такі як ворожіння, танці біля вогнища, посвяти, стали пережитками минулого. За церковним віруваннями, вода в день Купала має таку ж силу, що і в день Хрещення Христа. Віруючі рано вранці вирушають на місцеві водойми, щоб провести обряд обмивання. Православні християни відвідують ранкові служіння, купаються в освячених джерелах. Воду заготовляють у великій кількості, щоб вмитися під час недуг.

Традиції слов’янської культури

Саме в ніч Івана Купала стародавні слов’яни проводили обряд «оглядин»: в процесі вибиралися закохані пари і проводилися ворожіння на суджених. Якщо жереб з боку дівчини і хлопця збігався, то було прийнято вважати, що цей союз створив сам Ярило. Такі союзи вважали приреченими на успіх і міцні стосунки. Шлюбні обряди в свято Купала мав особливе значення для жителів усіх сіл. Пари, створені у цей день, вважалися об’єднаними на небесах.

Дівчата покладали на Купалов день великі надії, плели квіткові вінки, які вважалися символом чистоти і непорочності. Вони дарували вінки молодим хлопцям, які займали особливе місце в їх серці. Новоспечені пари танцювали навколо багаття, кружляли хороводи, танцювали і стрибали через багаття, тримаючись за руки. Вогонь вважався символом очищення і невинності, вічної любові і пристрасті, а так само переходом в нове життя.

Обряди язичників в день Івана Купала:

  • Масові обмивання у відкритих водоймах. Люди вірили в те, що в цей день вся нечиста сила, що мешкає у воді, виходить на сушу. Купання вважалися запорукою здоров’я і сили.
  • Північні слов’янські племена растапливали лазню, де парилися сім’ями. Під час святкування пили трав’яні суміші і відвари, які були ехінацеєю для зміцнення здоров’я і довголіття.
  • Деревце прикрашали вінками, довкола нього кружляли хороводи. Деревом могла бути зрізана верхівка яблуні, яка виносилася за межі села і прикрашалася квітами. Веселою грою ночі Купала був обряд, коли юнаки намагалися викрасти гілку, поки дівчата водили хороводи. У нічних заходах могли брати участь лише неодружені і неодружені люди.
  • Багаття вважалися головним надбанням ночі на Купала. Вони символізували духовне очищення. Для створення багаття завчасно готували хмиз на околиці місцевостей. В центрі конструкції був жердину з дерева зі смоляної ємністю. Полум’я повинно було горіти до самого світанку.

Вночі молоді люди вирушали на пошуки квітучої папороті. По традиції, яка знайшла буде супроводжувати удача весь наступний рік. Вранці 7 липня був звичай лягати в росу. Цей ритуал завершував нічні заходи. Красиве яскраве святкування єднало людей, дарувало надію на багатий врожай і безбідне майбутнє. Нерідко свята слідували весільні спілки. На свято запрошувалися не тільки односельці, а й жителі сусідніх околиць.

Свято Івана Купала має особливе значення для росіян по сьогоднішній день.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради