Чому не можна шити на собі, зашивати в одяг: прикмета

Предмети побуту і жіночого рукоділля – нитка з голкою – найчастіше стають «фігурантами» багатьох забобонів. Одне з народних повір’їв стверджує, що не можна зашивати на собі порваний одяг.

572bcf01c49c95d77fc57d05135ffa28 Чому не можна шити на собі, зашивати в одяг: прикмета

Чому не можна шити на собі

У цієї прикмети є розумне пояснення. Поспіх у справах і незручність такого процесу іноді призводять до несподіваних травм:

  • Вколовшись голкою, людина може ненавмисно занести в ранку інфекцію. Наслідком цього буде болючий нарив.
  • Небезпека такої травми полягає в тому, що ранка від уколу голки глибока. Інфекція, що проникла вглиб м’язової тканини, здатна завдати здоров’ю серйозної шкоди.
  • Якщо укол голкою торкнувся кровоносну судину, це може закінчитися небезпечними захворюваннями – сепсисом, правцем або бешиховим запаленням.

Сучасна медицина здатна надати дієву допомогу і вилікувати багато хвороб. Проте в ті часи, коли ця прикмета з’явилася, швейні пристосування були неякісними, а медицина – некваліфікованої, тому природно, що звичайний укол голкою породив таке народне повір’я.

У повсякденному житті забобони обростають великою кількістю вигаданих «аргументів».

Деякі прихильники народних прикмет вважають, що зашивая речі на собі, можуть спровокувати скандал в сім’ї.

Не шей на собі – пам’ять зашиєш

Це застереження часто доводиться чути тим, хто ризикує пришивати відірвався кишеню або ґудзик, не знімаючи з себе пошкодженої одягу. Такий дрібний ремонт відбувається зазвичай поза домом. Людина в поспіху або в силу якихось обставин втратив в дорозі гудзик або порвав річ змушений виправляти становище вже на роботі або в іншому громадському місці.

Марновірство загрожує повною втратою пам’яті. Однак таку прикмету можна тлумачити трохи інакше. Це своєрідне нагадування, що поспіх і необережність нерідко призводять до казусів. Той, хто не забуває заздалегідь подбати про свою зовнішність, рідше інших потрапляє у безглузді ситуації.

bf2a7399f610d1c981f25b5787f3e5b2 Чому не можна шити на собі, зашивати в одяг: прикмета

У чому небезпека

Народні прикмети створені на основі досвіду деяких подій і збігів. Вони не несуть в собі відкритої загрози, а є лише певною підказкою для людей. Ось що повинен враховувати людина, зібрався зашивати в одяг на собі:

  • можливість отримання небезпечної травми;
  • бактеріальні захворювання нерідко закінчуються летальним результатом;
  • швейні голки містять магічну силу, яку чаклуни використовують для ритуалів чорної магії.

Недбале ставлення до проблеми може призвести до тяжких наслідків.

Голка як магічний інструмент

Чаклунство і чорна магія з давніх часів використовували швейний атрибут для різноманітних ритуалів. З допомогою звичайних голок можна вчинити наступні дії:

  • закрити вхід у будинок небажаних візитерів;
  • зробити приворот на любов;
  • навести порчу;
  • викликати смерть.

Адепти релігії Вуду використовують ляльок, истыканных голками, для ритуальних і магічних обрядів. Така «іграшка» з голкою, вставленої в серці, може бути причиною смерті людини, оскільки її призначення – знищити ворога.

d3e4127e75777a479bb3898fce25c976 Чому не можна шити на собі, зашивати в одяг: прикмета

Реальна небезпека шиття на собі

Що б не прогнозували народні прикмети, в будь-якому випадку шити або штопати потрібно дуже обережно. Краще це робити в спокійній обстановці, де немає місця поспіху і перешкод.

Будь-який необачний рух або поштовх можуть призвести до поломки голки. І неприємність тут полягає не в псуванні швейного пристосування, а в тому, що його шматок може воткнуться і глибоко проникнути в руку.

У таких випадках звертаються за екстреною медичною допомогою.

Небезпека полягає в тому, що якщо голка або частину її потрапить у кровоносну судину, то з потоком крові вона дійде до самого серця. А це може стати причиною летального результату.

Як навчитися обійти прикмету

Прикмета має єдиний спосіб уникнути плачевних наслідків. Для того щоб шанси на виконання негативних подій зрівнялися з нулем, потрібно мати під рукою обривок нитки. Такий шматочок, відірваний від котушки і щільно затиснутий зубами, повинен виконати функцію «громовідводу».

53a72d4842c190ebcfed827c3fa16446 Чому не можна шити на собі, зашивати в одяг: прикмета

Жодна народна прикмета не є практичним посібником, який має допомогти збудувати лінію долі. Повір’я лише роблять акцент на деяких обставин, здатних трохи ускладнити або полегшити життя людей. А основний «інструмент» для поліпшення якості свого буття – це сама людина.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради