Чому не можна фотографувати сплячих дітей – чи можна фоткати новонародженої дитини?

Як би не було велике бажання батьків, закарбувати солодко посапывающего малюка, не варто цього робити, тому що фотографувати сплячих дітей не можна! Серед причин, що пояснюють цей заборона є абсолютно логічні доводи, що з’явилися в результаті багаторічних спостережень за різними явищами.

1805b741e59e24aedefc01401f6ae086 Чому не можна фотографувати сплячих дітей – чи можна фоткати новонародженої дитини?

Але є і теорії, засновані на стародавніх забобонів малограмотних людей, вони не підвладні раціонального мислення. Однак варто знати про всіх думках, щоб не завдати шкоди найдорожчого, що у вас є.

Чому не можна фотографувати сплячих дітей?

Існує теорія про те, що під час сну душа покидає тіло людини, і потрапляє в паралельний світ. В цей час небезпечно фотографувати дитину.

 • Великий ризик нанести його душевному здоров’ю величезної шкоди. На підтвердження цих думок зроблено безліч знімків сплячих людей, на яких поруч з людиною видно біла пляма – це підтверджує факт того, що душа відділяється від тіла.
 • А також побутувало повір’я про те, що сплячий може не прокинутися. Адже душа повертається в тіло тільки до моменту природного пробудження. А якщо розбудити дитину клацання фотоапарата або спалахом світла, душа не встигне повернутися чи може «зіпсуватися». Навіть прокинувся людина вже ніколи не буде таким як раніше. Тим більше, у слабкої душі діток не «відпрацьований» механізм швидкого повернення.
 • Втрата ангела-хранителя

  Луг фотоапарата або фотоспалах може налякати ангела-хранителя, який залишить свого маленького господаря без захисту, тому що в хвилюванні відлетить. Зрозуміло, це не приведе до летального результату, але малюк почне боліти, з ним будуть відбуватися неприємності.

  У християнському вченні нічого не сказано про те, що ангел може залишити свого підопічного без захисту і заборон на фотографування дітей не існує.

  А ось згідно з ісламськими традиціями не дозволяється малювати портрети і фотографувати навіть дорослих людей або тварин. Але сучасні мусульмани часто ігнорують цю заборону.

  Думка екстрасенсів

  Сплячого немовляти не можна фотографувати, тому що вразливе під час сну біоенергетичне поле людини відбивається на фото. Якщо знімок потрапить до рук умілих недоброзичливців, вони зможуть навести порчу або наврочити дитини. Аура малюків чиста, але зовсім беззахисна.

  Не дивно, що будь-який початківець злий маг зможе нашкодити дитині. З цієї причини не рекомендується показувати фото навіть сплячих маленьких дітей стороннім людям. Втім, наврочити дитини на фотографії може навіть близька людина.

  А ще не можна викидати, зривати або спалювати дитячі фото – це теж може завдати шкоди незміцнілої аурі малюка.

  Гіпнос і Танатос – брати-близнюки

  У міфах Стародавньої Греції боги смерті (Танатос) і сну (Гіпнос) позначені як близнюки. Слов’яни теж помічали схожість між смертю і сном. Про померлу людину можна подумати, що він спить (лежить нерухомо, очі закриті).

  Тому вважали, що фотографування сплячого наближає смерть. Є прикмета: якщо фото виходило розмитим – це означало швидку загибель того, хто зображений на знімку. Ця нечіткість означала:

  • Наявність прихованої важкої хвороби.
  • Наближення неприємностей.
  • Швидку кончину.

  fab1f4c0b0a2287a2ddd1959967386ad Чому не можна фотографувати сплячих дітей – чи можна фоткати новонародженої дитини?

  Жахлива традиція

  Заборона фотографувати сплячих людей (особливо дітей) з’явився в XIX столітті. Коли з’явилася фотографія, в Європі було модно робити знімки померлих родичів. За життя люди не фотографувалися, тому що ця послуга коштувала дорого.

  Зате після смерті родичі запрошували фотографа, щоб зняти покійного на пам’ять для нащадків. Іноді покійного фотографували за столом в оточенні дітей і онуків або покійного укладали в ліжко, і надавали йому вигляд сплячого. Вирізнялася така фотографія тим, що у «моделі» були закриті очі.

  У кожній багатій родині був альбом з фотокартками, який неофіційно називався «книгою смерті». Про померлого говорили, що «він моргнув на фото» або «він спить». Так з’явилася погана прикмета про те, що фотографувати сплячого – пророкувати йому швидку кончину.

  «Вкрадена доля»

  Існує повір’я: коли фотографують сплячої дитини, у нього крадуть здоров’я і щасливу долю. Чим більше зроблено фото, тим більший розмір викраденого. Це правило особливо поширюється на новонароджених нехрещених немовлят, які знаходяться без захисту Вищих сил, і не чинять опір зовнішнім впливам.

  А нехрещених дітей забороняється фотографувати не тільки уві сні, але і під час неспання. Хрестять дітей на сороковий день від дати народження (в цей момент матері можна відвідувати церкву). Але і після такої міри старожили не рекомендують приводити в будинок фотографів з боку, щоб уникнути крадіжки долі чада.

  Потрібно сказати, що в момент фотографування існує особливий контакт між фотографом та моделлю». Фотограф дуже сильно впливає на волнующегося малюка, може передати йому якісь свої якості. Тому дуже важливо, щоб камеру в руках тримав людина, що не має істотних недоліків.

  Насправді, фотографувати сплячого малюка можна, але потрібно проявляти обережність. Краще знімати дитину на камеру в моменти неспання, щоб відобразити всі важливі події життя: збирання першої пірамідки, боязкі кроки, спроби самостійно їсти кашу.

  Таке фотографування абсолютно безпечно для здоров’я, душі і ангела-хранителя. Але безцінне кожну мить, яку вдається зафіксувати в ранньому дитинстві. Не виключено, що дивлячись на фото свого сплячої дитини, через роки батьки зможуть відновити в пам’яті свої трепетні почуття.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради