Чому не можна доїдати за дітьми, вагітної: прикмети і забобони

На дитячому тарілці часто залишається недоїдена їжа. Традиційно вважається, що викидати продукти – це гріх. Саме очевидне рішення – доїсти те, що не подужав малюк. Існує спеціальна прикмета, яка розтлумачить, чим це обернеться для дитини.

448536c90e74ad68f4e45257408ba485 Чому не можна доїдати за дітьми, вагітної: прикмети і забобони

Чи можна за прикметами доїдати за кимось

Їжа – джерело енергії. Вона дає людині силу та здоров’я. Народні прикмети не рекомендують доїдати з чужої тарілки. Сувора заборона стосується родичів і сторонніх людей, дорослих і дітей. Такі дії заподіюють шкоду тому, хто доїдав і залишив їжу на тарілці.

Що буде, якщо доїдати з чужої тарілки:

 • Така звичка призведе до бідності. Недоїдками у минулі часи годувалися жебраки. Копіюючи їх поведінку, людина програмує особисту долю. Існує прикмета: доїдаючи за іншими, до кінця життя будеш ходити в обносках, брати в борг і не розбагатієш.
 • З’їдаючи залишки їжі, людина вбирає чужу енергію. Повір’я радять залишати тарілку чистою, щоб крім своєї волі не «поділитися» з кимось здоров’ям, фінансовим благополуччям і щастям.
 • Це дозволить дізнатися чужі думки (особливо якщо випити залишки напою). Вживаючи їжу, людина підсвідомо «ділиться» з нею таємними планами. Щоб ніхто не дізнався, про що він думав, краще з’їсти все до останньої крихти.

3ec1188e2d3c59a37a217974d766b97c Чому не можна доїдати за дітьми, вагітної: прикмети і забобони

Чому не можна доїдати за дітьми: прикмета

Дорослі годують маленьких членів сім’ї якісної свіжоприготованою їжею. Діти (в першу чергу малюки) не завжди здатні подужати свою порцію. Відправляти дорогі продукти у відходи шкода, тому мама або тато не бачать нічого поганого в тому, щоб «підчистити» тарілку свого малюка.

Прикмети категорично забороняють так робити і пояснюють, чому не можна доїдати за дитиною:

 • Це скоротить термін його життя. Відправляючи в рот шматочок, який залишився на дитячому тарілці, батьки ненавмисно позбавляють улюбленого сина або дочку довгожительства. У народі кажуть, що вони «заїдають» долю дитини.
 • Мама на підсвідомому рівні прив’язує до себе малюка і заважає йому стати самостійним. Він виросте «маминим» синком, не зможе відповідати за власні вчинки, приймати рішення.
 • З’їдаючи залишки страв, призначених дитині, дорослі відбирають у нього щастя, везіння і благополуччя.
 • Якщо мама і тато «допомагають» своєму чаду впоратися з порцією, то дитина до сивого волосся залишиться у них на утриманні. Ставши дорослим, він продовжить користуватися їх фінансовою підтримкою.

В процесі їжі не можна саджати малюка на стіл. Поширена прикмета, що з-за цього він буде довго і надривно плакати або втратить апетит.

Гірше всього, якщо доїдати за дитиною стануть представники старшого покоління. Бабусі і дідусі повинні утриматися від таких дій. За прикметами, вони відберуть у нього молоду енергію. Малюк почне часто хворіти, буде рости слабким, кволим, а в майбутньому не досягне становища в суспільстві.

Що буде, якщо є за вагітною

Прикмета про те, чи можна доїдати за вагітною, важлива для жінок, яким ніяк не вдається зачати дитини. У цьому випадку можна вдатися до перевіреного бабусиним способом. У народі здавна існувало повір’я: якщо жінка дітородного віку зможе доїсти або допити за вагітною, то скоро сама стане матір’ю.

Знаючі люди стверджують – цей метод майже завжди спрацьовує. Щоб завагітніти, достатньо з’їсти маленьку ложечку супу, шматочок м’яса або салатику з тарілки жінки, яка виношує дитину. Такий же ефект настане, якщо надпити хоча б ковток води з її склянки. Це повинні враховувати дівчата, які не планують у найближчому майбутньому обзаводитися потомством.

Прикмета настільки сильна, що вагітність здатна настати, навіть якщо використовувати для їжі чистий посуд, з якої перед цим їла жінка «в положенні».

2e47c2bd8635fe7112bda8b1d7ffd5e4 Чому не можна доїдати за дітьми, вагітної: прикмети і забобони

Раціональне пояснення

Наука відкидає припущення, що доїдаючи за своїми дітьми, батьки вкорочують їм життя або впливають на майбутнє. Педіатри не бачать в такій звичці нічого небезпечного для здоров’я малюка, якщо дорослий не скористається дитячої ложкою. Бажано, щоб у дитини була власна посуд, інакше є небезпека, що родичі «поділяться» з ним своїми бактеріями.

Якщо батькам шкода відправляти продукти в сміттєве відро, то вони повинні пересипати їх в іншу тарілку. Далі можна розпорядитися залишками їжі на свій розсуд.

Педіатра хвилює інше – причини, з яких дитина не з’їдає порцію. Низький апетит або його відсутність часто вказують на стрес або розвиток захворювання. Відмовляючись від їжі, малюк недоотримує необхідних компонентів, що призведе до зниження імунітету або спровокує відставання у розвитку.

Ще одне питання, яке зацікавить доктора, – розміри порції. Можливо, мама або бабуся насипають занадто багато їжі на тарілку дитини.

Змушуючи з’їсти ложечку за маму і тата», дорослі здатні надати маляті сумнівну послугу. У нього розтягнеться шлунок, що призведе до появи надмірної ваги.

Думка дієтологів збігається з народною прикметою: не доїдайте за ким би то не було, включаючи власної дитини. Додаткова ложечка каші чи супу збільшує ризик розвитку ожиріння. Незабаром економним батькам доведеться сідати на жорстку дієту, щоб скинути зайву вагу.

Дієтологи підрахували: доїдаючи продукти за дитиною, мама поглинає за день плюс 500 ккал. Це неминуче призведе до набору зайвих кілограмів.

Психологи теж дають негативну відповідь на питання, чи можна доїдати за дитиною. І прикмети тут зовсім ні при чому. Це негативно впливає на формування його характеру, пріоритетів, виховує негативні звички.

b9903eeb66d7f8fa812c49f473e42bf7 Чому не можна доїдати за дітьми, вагітної: прикмети і забобони
Чому батьки не повинні доїдати за дітьми:

 • Малюк зрозуміє, що дорослі поступаються його бажанням. Надалі він вимагатиме, щоб оточуючі беззастережно виконували його примхи. У разі відмови почне «закочувати істерику чи відповість непослухом.
 • Дитина побачить, що батьки за ним «прибирають». Привчити його до порядку буде складно. Прибирання іграшок, виконання домашніх справ він постарається перекладати на інших.
 • У дітей не сформується звичка дбайливо ставитися до їжі. Якщо маленькому їдцю дозволяти залишати її на тарілці, він не усвідомлює, що батькам доводиться важко працювати, щоб купувати продукти.
 • Вибираючи апетитні шматочки, малюк стане занадто вибагливим – почне відмовлятися від перших страв на користь смаженої картоплі або котлеток.
 • У дитини сформується неповажне, споживацьке ставлення до батьків. Малюк вирішить, що його статус вищий, ніж у дорослих, адже він з’їдає краще, а їм залишає недоїдки.

Що робити із залишками їжі

Якщо малюк не доїв порцію, то поступите таким чином:

 • Пересипте залишки їжі в контейнер, закрийте його і відправте в холодильник. Після закінчення півгодини дайте її повторно. Деякі діти вередують за столом, але пізніше у них прокидається голод.
 • Віддайте собаці або іншій домашній тварині.
 • Хлібобулочні вироби скорміть птахам.
 • Приготуйте із залишків їжі корисний обід – салат, омлет або сендвіч.
 • Використовуйте як інгредієнти для піци.
 • Якщо объедкам неможливо знайти застосування, складіть їх в пакет і викинете непомітно для малюка.

22869fe1729a468e5623300e303f29c4 Чому не можна доїдати за дітьми, вагітної: прикмети і забобони
Якщо рештки страв неможливо використовувати повторно або пустити в переробку, все одно не доїдайте. Батьки – приклад для наслідування. Дитина вважатиме таку поведінку нормою. Не дивуйтеся, якщо він почне доїдати з чужих тарілок у дитячому садку.

Щоб не стикатися з такою проблемою, зменшіть порцію. Нехай краще дитина попросить ще. Дитина повинна зрозуміти, що посуд після обіду (сніданку, вечері) слід залишати порожній. Згідно з прикметами, якщо не з’їсти, то «вся міць залишиться на тарілці».

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради