Слов’янські кільця-обереги: значення перснів давніх слов’ян

За часів, коли слов’янські племена не розділилися на кілька національностей, вірили, що роль долі у житті людини велика. На майбутнє намагалися вплинути амулетами, завдяки чому багато прості люди знаходили щастя, багатство, успіх і міцну сім’ю.

До наших днів дійшли перекази про слов’янських кільцях — найсильніших оберегах, допомагають у різних життєвих ситуаціях. Їх могутність не зменшилося, незважаючи на те, що пройшли століття з моменту їх активного використання.

e42a3ba1e0337433729c08a266de93da Словянські кільця обереги: значення перснів давніх словян

Магічна сила

Давні слов’яни вірили, що завдяки магічним ритуалам можна змінити долю або полегшити свою долю. Певні комбінації рухів руками залучали в життя допомога богів. Чарівне вплив всемогутніх ідолів можна збільшити з допомогою перснів. Крім того, вони стануть талісманом, оберігає від злих духів в повсякденності.

Кільця зберігалися в сімейному шкатулці і передавалися у спадок. Кожна дочка отримувала прикраса від матері чи бабусі, в той час як в руки синів переходили персні батьків і дідів. Бувало так, що протягом кількох поколінь народжувалися тільки хлопчики або тільки дівчатка.

Тоді кільця, призначені для представників іншої статі, зберігалися і накопичували в собі сили. Чим древнє слов’янський оберіг, тим більше його вплив на долю людини і всієї родини.

У сучасній слов’янській культурі залишився ритуал обміну обручками під час церемонії одруження. На початку XI століття ця традиція була більш широкою — персні передавалися від одного члена сім’ї іншому, при сватанні, перед тривалим від’їздом коханого, до воєнних походів.

Найчастіше ювелірну прикрасу переходило від старшого, більш сильної людини до молодшого. Такий жест означав не тільки словесну, але і духовний зв’язок. Передача кільця вказувала на міцні сімейні взаємини, щиру любов або шлюбні узи. Завдяки такому підтексту оберіг ставав ще сильнішим.

Між кільцем і власником також з’являлися більш міцний зв’язок, що дозволяло кожному бути впевненим в магічному помічника.

Чому кільця могутніше кулонів

Здавна в народі кажуть, що слов’янські кільця сильніше оберегів-кулонів. Таке повір’я грунтується на легенді про трьох молодців, які зустрілися віч-на-віч з всемогутньою богинею Долі.

У найдовший день у році, коли сонце сильніше місяця і зірок, вирушили три сусіда на ярмарок, щоб на інших подивитися і себе показати. На вулиці було спекотно, тому вирішили вони піти через ліс. Йдуть хлопці по знайомому шляху, та ніяк з гущавини вибратися не можуть.

З стежки нікуди не згортали — значить, заблукати не могли. Чують, лісові духи вирішили пожартувати над ними.

Тоді стали соседушки кричати: «Йди, покажися, хто крутить дорогою, з дубравушки нас не випускає!» Тут як Тут з’явився перед ними рослий чоловік. Волосся, борода, сорочка, постоли — все на ньому яскраво-жовтого світла, ніби з променів сонця вишито. «Ну що, молодці, звати мене зволили — вирішили з самим Батюшкою Сонцем позмагатися?» Ні слова більше не сказав чарівник.

Виходить до нього самий хоробрий молодець, у нього на грудях талісман від матері, завдяки якому син з усіх кулачних боїв переможцем вийшов. Мить — і немає дідка. Як тільки з’явився зі спини — а молодець вже лежить, наче сонце припекло.

А потужного талісмана немає на шиї, як за помахом чарівної палички зісковзнув в траву, та й перестав захищати господаря.

Вийшов другий молодець — на ньому льняна сорочка, а поділ вишитий червоними нитками. Що не символ — то оберіг від злих сил і пристріту. Але і з ним розправився Батюшка Сонце. Приліг юнак на траву навпаки товариша. Сам у спідній білизні, а під ним — та сама сорочка. І з цим амулетом впорався хитрий чарівник.

Третій молодець хлопець розумний і спритний. На його руці — слов’янський перстень, який перейшов від батька. Відчуває — кільце наче саме хоче зісковзнути. Тоді юнак стиснув руку в кулак, перешкодив планам лісового духа.

А завдяки магічного оберегу Батюшка Сонце не зміг здолати молодця. «Твоя взяла — добре ти захищений. Проси, що хочеш». Тоді зрадів молодий чоловік, попросив господарство велике, щоб старим батькам не соромно було видавати сина за красуню-умелицу. Виконав бажання програв сонячний бог і зник, ніби його ніколи й не бувало на стежці.

Коли прокинулися 2 молодця, послухали історію про перемогу сусіда. З тих пір у давніх слов’ян склалося чітке уявлення про силу талісманів-перснів.

Слов’янські обереги кільця

Слов’янські амулети діляться за статевою ознакою. Так історично склалося, що одні кільця носили виключно чоловіки, а інші тільки жінки. Якщо порушити традиції, то персні не зможуть повністю розкрити свою силу.

a3e19da4b2a641b0b9eab79ca104b366 Словянські кільця обереги: значення перснів давніх словян

Чоловічі

Персні-обереги, які здавна носили тільки чоловіки:

 • Колядник — це особливий символ, який уособлює чільне становище чоловіка. Завдяки такому ювелірного виробу власник зможе з легкістю управляти групами людей або навіть цілою компанією, передбачати наслідки кожного із вчинків.
 • Перстень Агисхьяльм — оберіг, який дозволяє чоловікові знайти свої слабкості і усунути їх. У той же час прикраса посилить інші сторони характеру, що дозволить хазяїнові розвинутися як особистості. Після цього саморозвиток буде проходити швидше.
 • Молвинец — кільце, яке вкаже чоловікові на вірний шлях при моральному виборі. З допомогою ювелірного виробу у молодої людини вийде передбачити своє майбутнє в тому випадку, якщо він обере один з двох варіантів.
 • Персні із зображенням птахів здавна захищали сім’янинів. Вони дозволяють вирішувати проблеми в особистому житті, а також скріплюють любов двох партнерів один до одного.
 • Оберіг-кільце бога Хорса у темному кольорі дозволить людині завжди залишатися на своєму. Якщо для перстені використовувався світлий метал, то такий амулет дозволить чоловікові швидко розправитися з проблемами, після чого почнеться біла смуга в житті.
 • Кільця зі слідами тварин чоловікові дозволять розкрити свої потаємні страхи і позбутися від них. Завдяки регулярному зверненням до талісману господар приборкає боязнь, що зробить його непереможним в очах оточуючих.

Жіночі

Слов’янські жіночі каблучки-обереги:

 • Перстень світове дерево дозволяє жінці стати справжньою берегинею сімейного вогнища. Прикраса подарує власниці розвинену інтуїцію, бажання піклуватися про чоловіка і дітей. Разом з тим, посиляться інші позитивні якості дівчини.
 • Родовик — оберіг, який позитивно впливає на здоров’я дівчини. Завдяки такому магічному помічникові будь-яка зможе побороти недугу. Такий амулет також рекомендують носити при вагітності, щоб народити здорового і міцного малюка.
 • Жіноче Триглав кільце позитивно впливає на три сфери життя. По-перше, на особисте життя: власниця зможе знайти свого ідеального супутника життя. По-друге, на кар’єру: у пані вийде реалізуватися у своєму покликанні. По-третє, у відносинах з близькими людьми: жінку оточать підтримкою і любов’ю.
 • Слов’янські кільця із зображенням квітів, ягід або рослин подарують господині вічну молодість і красу. Незалежно від того, наскільки втомленою і зайнятої буде дама, у неї завжди знайдеться час для розслаблення і приведення власного тіла в порядок.
 • Перстень, на якому зображена шишка або пелюстка конюшини, принесе удачу і щастя. Безліч приємних подій дозволять власниці відчути, що її життя наповнюється позитивною енергією.
 • Слов’янські кільця із зображеннями у вигляді тварин підсилюють ті якості особистості, які уособлюють зображені звірі. Персні з лисицею вплинуть на хитрість, з кішкою — на уміння знаходити рішення проблем, з зайцем — на загадковість і вміння заплутувати свої сліди.

Для захисту дитини

За слов’янським переказами існують кільця, які захищають дитину з самого народження. Поки малюк підростає, перстень можна повісити на білу, червону або жовту стрічку над ліжком. Надалі дівчинка або хлопчик зможе носити прикрасу, а зв’язок з магічним предметом буде міцніше.

 • Кільце, на якому зображена птах і пташеня, захистять дитину від необдуманих вчинків. Він буде чинити по совісті, не забуваючи про думці батьків. Також завдяки оберегу посилиться зв’язок мами і дочки або сина і батька.
 • Якщо на слов’янське кільце нанесені руни Феху, то в подальшому у дитини вийде побудувати своє життя в багатстві і розкоші. Такий оберіг стане запорукою престижу, швидкого просування по кар’єрних сходах, а також фінансових накопичень.
 • Амулет-сила життя дозволять синові та дочці рости без серйозних проблем зі здоров’ям. Всі недуги обійдуть дитини стороною. Крім того, його імунітет посилиться. Багато терапевти радять носити кільце під час боротьби із застудою або поширеними захворюваннями.
 • Кільце-сварожич захистить підростаючого члена сім’ї від шкідливих звичок. Ні сигарети, ні алкоголь, наркотичні речовини не привернуть його. Завдяки магічному амулету підлітковий період пройде благополучно.

2f4a25e8bfb79994586e95445de39861 Словянські кільця обереги: значення перснів давніх словян

Як активувати слов’янський кільце-оберіг

Кожен амулет необхідно активувати, інакше його сила буде неповною. Після певного ритуалу з’явиться зв’язок між власником і оберегом. Покроковий алгоритм активізації кільця:

 • Кращим варіантом отримання кільця буде подарунок від близької людини. Якщо майбутній власник купить амулет у магазині, перстень буде не менш потужним помічником.
 • Після придбання необхідно покласти кільце на блюдце і залити невеликою кількістю кип’яченої або бутильованої води. При цьому вимовляють: «Жива вода, оживи два кільця. Одне — на тарілці, друге — всередині». Ці слова необхідно повторити 3 рази.
 • Кільце дістають і вішають на червону нитку. Розгойдуючи цей кулон від себе і до себе, вимовляють: «Червоний — колір крові, любові і добра. Нехай ця нитка захищає мене. Нехай з нею зв’язок не втрачає кільце, щоб мені допомагало воно». Слова також необхідно повторити 3 рази, не припиняючи качати мотузку з перснем.
 • Після обряду необхідно заховати використовувалася нитку в шафа з білизною. Саме там вона буде поширювати свій захист на речі, які господар носить безпосередньо на тілі.
 • Слов’янське кільце рекомендується носити регулярно, щоб зв’язок з власником не губилася. Оберіг обов’язково надягають під час свят.
 • Слов’янське кільце з рунічними знаками — сильний амулет, що оберігає людину від труднощів, полегшує життя, допомагає підсилити певні якості людини. Вибрати помічника можна не тільки по статевій приналежності, але і по сфері життя, на яку вплине талісман.

  Також існують дитячі обреги, які будуть допомагати власнику протягом усього життя. Перед тим як використовувати магічний предмет, необхідно активувати перстень. Після цього власник зможе бути впевнений, що він визволив максимальну силу кільця.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради