Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

При оформленні будь-якого житлового простору, в першу чергу, враховуються загальні правила дизайну інтер’єру. Необхідно вибрати правильне колірне рішення; відповідні матеріали для оздоблення стін, підлоги та стелі; елементи освітлення та декорування.

Але коли постає питання, як оформити дитячу кімнату для дівчинки, необхідно враховувати ще безліч нюансів, щоб вона стала затишною, зручною і красивою — цією кімнатою принцеси.

8fa842bc4cc4c57f900310de717727a1 Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Особливості дизайну дитячої кімнати для дівчинки

Важливо створити в дитячій кімнаті для дівчинки атмосферу спокою і захищеності. Маленька господиня має в своєму приміщенні відчувати позитивні емоції. Цьому сприятиме правильно підібрана колірна гамма. Як правило, всі дівчатка віддають перевагу світлим, яскравим відтінкам.

При виборі дизайну інтер’єру повинні враховуватися індивідуальні смаки та бажання дитини. Допустимо використання рюшів і бантиків, ляльок і метеликів, але захоплюватися цим не варто. Набагато краще вибрати ідею з казки або мультфільму і в цій темі оформити весь простір.

Правила оформлення дитячої

Для правильного оформлення дитячої необхідно дотримуватися певної послідовності:

 • скласти план на папері, на якому розмістити все необхідне;
 • вибрати основні кольори і відтінки, які будуть використовуватися при оформленні кімнати;
 • визначитися з джерелами світла, не забуваючи по максимуму використовувати природне освітлення;
 • вибрати необхідну меблі, залишаючи якомога більше вільного ігрового простору.

59bb89e67318ae354c567cc2b330beb2 Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Матеріали, нюанси оздоблення та облаштування

Використовувані матеріали для оформлення дитячої, насамперед, повинні бути безпечними, гіпоалергенні і екологічно чистими.

Підлога і стеля

Покриття для підлоги повинне бути практичним: з його прибиранням і очищенням не повинно виникати жодних проблем. В кімнаті юних творців і фантазерів постійно на підлозі будуть присутні плями від фарби і фломастерів, сліди пластиліну і рослин, принесених з прогулянки. Затишне, тепле і м’яке килимове покриття неможливо очистити ніякими засобами.

Правильний варіант — ламінат або лінолеум. Ці матеріали добре відмиваються і не збирають пил. А в ігровій зоні дуже доречно буде розмістити невеликий теплий килимок.

Важливою частиною дівочої кімнати є стеля. Він повинен гармонійно поєднуватися зі стінами, меблями, підлогою і при цьому не діяти негативно на свою господиню, дратуючи її.

Щоб зробити правильний вибір, слід пам’ятати про те, що неприпустимо:

 1. Використовувати токсичні матеріали. Багато стельові покриття небезпечні. Вони можуть виділяти в навколишній простір хімічні речовини.
 2. Використовувати яскраві фарби. Яскраво-червоний, яскраво-жовтий, яскраво-рожевий, кислотно-зелений — ось ті кольори, які категорично не підходять.
 3. Використовувати темні фарби. У дитячій кімнаті краще відмовитися від використання темних стель, так як вони чинять негативний вплив на психіку дитини, діють гнітюче.
 4. Використовувати дзеркальне покриття. Дзеркала будуть відволікати дитину, а вночі можуть і налякати.

3ac98cdbd91b649aff7d4ee077fd092f Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Стіни

Першочергову увагу при обробці стін необхідно приділити екологічної безпеки матеріалів. Шпалери повинні пропускати повітря, не виділяти шкідливих речовин. За всіма цими параметрами краще всього підійдуть паперові, а фарба водоемульсійна. Для творчих занять на одній стіні варто зробити маркерное покриття, що дозволяє малювати прямо на неї.

При виборі тематичного дизайну не варто нав’язувати дитині свої пріоритети, а виходити з його смаків і побажань. Прикрашати приміщення дівчинки можуть казкові герої, яких любить маленька господиня: принцеси й феї, казковий ліс і звірі. Гарні будуть і природні мотиви: метелики і водоспади, заходи і світанки.

31eff04f6561f1f91ffdb5744ced47ae Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Зонування

Планування дитячої повинна організовувати простір таким чином, щоб дитина могла розвиватися, рухатися і відпочивати в комфорті. Вона сприяє розвитку самостійності у дитини.

Поділ на зони можливо за допомогою перегородок, шаф, стелажів та штор. Велику допомогу можуть надати різноманітні світлові прилади.

Правила зонування досить прості. Біля вікна необхідно облаштувати робочу зону. За допомогою меблевої перегородки вона відокремлюється від ігрової, а в глибині кімнати найкращим варіантом буде розміщення зони відпочинку з ліжком і шафою для одягу. Стелажем або ширмою відділяється спортивний куточок.

cb2cc56fff90003b8f1c9c0437e7f513 Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Меблі

Обставити дитячу кімнату для дівчинки своїми руками слід, не забуваючи, що дизайн повинен бути ніжним і витонченим, без масивних меблевих конструкцій. Підійде витончені меблі, але з достатнім об’ємом шаф і полиць, легкі перегородки і ширми.

У дитячій дуже важливу роль відіграє спальна зона. Якість сну сильно впливає на правильне фізичний та психологічний розвиток дитини. Від віку маленької господині буде залежати зовнішній вигляд спального місця. Для малятка підійде ліжко з високими бортиками, пізніше — в формі карети або квітки, а дівчинка-підліток віддасть перевагу дорослому варіанту. Але в будь-якому випадку, на першому місці повинні стояти функціональність і комфортність.

Ігрова зона по мірі дорослішання перетворюється в зону творчості. І тут необхідні зручні і підходять за розмірами стіл і стілець, місткий шафа або стелаж.

Для школярки необхідно правильно оформити навчальне місце. Тут важливо враховувати всі нюанси: висоту столу і стільця, ширину і глибину столу. Все це може впливати на здоров’я школярки і на якість її навчання.

В кімнаті дівчинки ніяк не обійтися без гарного дзеркала. Дуже обрадує її туалетний столик з тим же дзеркалом і всякими корисними дрібницями.

ceb3260176f2032d00084d8b930c11af Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Освітлення, декор

Роль освітлення надзвичайно важлива. Неякісний, холодний штучне світло може позбавити відчуття затишку, незважаючи на правильне планування та якісні оздоблювальні матеріали. При виборі ламп слід звертати особливу увагу на тону — кращі теплі, жовтуваті.

Дуже добре, якщо у світильниках будуть спеціальні пристрої для регулювання світлового потоку.

Особливу увагу слід звернути на освітлення робочого місця. Помилки в розташуванні письмового столу можуть призвести до небажання дитини займатися і погіршення постави. Робочий стіл не повинен розміщуватися у перпендикулярній вікна стіні, навіть при відмінному природному освітленні.

Письмовий стіл краще всього поставити прямо перед вікном. Тоді освітленість буде достатньою для комфортного виконання роботи без зайвої напруги зору.

При виборі декору не варто слідувати стереотипам. Дівоче приміщення зовсім не повинно бути оформлено у всіх відтінках рожевого, адже не менш привабливих відтінків існує дуже багато. Форма і фактура предметів декору повинні відповідати смаку і характеру маленької господині і підкреслювати її індивідуальність.

8551575aed05de9a2e2964196e91443c Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Підбір дизайну в залежності від віку

Краса, зручність, безпека, функціональність — це загальні вимоги до дизайну дитячої кімнати для дитини будь-якого віку. Зрозуміло, дизайн дитячої кімнати для дівчинки 10 років не буде нагадувати приміщення для малятка.

Малятко до 3-х років

Першорядне значення в кімнаті для малюків має безпека. Всі матеріали і предмети, меблі та іграшки повинні бути екологічно чистими та абсолютно нешкідливими. Кімната крихітній принцеси повинна приносити їй тільки позитивні емоції.

Для того, щоб атмосфера була спокійною і затишною, в кольоровій гамі повинні переважати теплі пастельні тони. Нічого строкатого, кричущого.

Зонування кімнати малятка допоможе їй зрозуміти, що речі повинні розташовуватися на певних місцях.

7135f5c80a548286ec947d2596f2c26f Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Дівчинка віком від 4-х до 7-ми років

У цьому віці починається активне пізнання навколишнього світу, але зосередитися на заняттях ще не просто, тому зона для занять і спальня повинні залишитися в спокійній колірній гаммі, а ось в ігровий та спортивний вже слід внести яскраві, контрастні акценти.

Маля почне обзаводитися подругами, вони будуть приходити в гості. Маленькі принцеси повинні мати комфортні умови для свого часу.

cfa374d16c148f6bc97c2655082a8ecb Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Дитяча дитини 7-12 років

Ось і школа. У цьому віці маленька людина максимально самостійним. Житловий простір необхідно організувати так, щоб зони відпочинку і занять були розділені з ігрової та спортивної зонами. Це допоможе під час занять дитині не відволікатися.

У робочій зоні краще використовувати кольори, які допомагають концентрації уваги, а в якості декору використовувати освітні предмети.

2e2c621a555b6a21744add191ff18a4a Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Дівчинка-підліток

Дівчинці-підлітку необхідно брати активну участь в процесі вибору дизайну свого життєвого простору, так як її думку про комфорт і затишок далеко не завжди збігається з думкою дорослих.

В першу чергу, визначаються ключові моменти:

 • колірна гамма кімнати;
 • стиль оформлення;
 • необхідні зони;
 • освітлення;
 • меблі.

Слід створити добре освітленої, багатофункціональну територію, в якій всі деталі, аж до дрібниць, будуть добре продуманими.

a1e28446d3607bf3edd3c88e9f7f964d Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Вибір кольору

Будь-який колір впливає на людину. Він може поліпшувати або псувати настрій, викликати почуття тривоги або знижувати його, тому до вибору варто підійти дуже відповідально.

Рожева

Психологи відзначають позитивний вплив рожевого кольору на психіку, дизайнери цінують його ніжність і декоративність. Він приносить відчуття захищеності і оптимізму. Рожева дитяча для більшості дівчаток — просто мрія.

Відтінки цього кольору можуть бути як теплими, так і холодними з включенням синього, бузкового або фіолетового. Якщо вікна кімнати виходять на північ і в ній недостатньо денного світла, слід використовувати теплий відтінок. Холодний підходить для кімнат з вікнами на південь.

Рожевий колір відмінно поєднується з білим і бежевим, сірим і жовтим, зеленим, блакитним, рожевим, бузковим, ліловим. Найскладніше — з червоним і оранжевим. Використовуючи грамотні поєднання, можна візуально збільшити кімнату.

b13693907bb457f94b3b871226d7a0af Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Бузкова

Бузковий колір знімає втому, сприяє розвитку уяви, креативності, творчих здібностей. Але його надлишок небажаний. Необхідно грамотне поєднання з відповідними відтінками. Найкраще — бузкового з жовтим та зеленим. Ця комбінація дуже життєрадісна і нагадує про весняних кольорах.

Чудово підходить бузковий колір і для оформлення кімнати принцеси».

07f38c72acfd59852d61b5f6fd2fb59f Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Зелена

В зеленій кімнаті дитина буде почувати себе комфортно незалежно від статі і віку — це гармонійний і позитивний колір. Колір зелені сприймається краще за всіх інших відтінків. Він піднімає настрій, знімає нервову напругу, покращує сон.

У дитячій кімнаті для дівчинки можна використовувати зелений колір будь-якого відтінку, поєднуючи його з рожевим, фіолетовим, блакитним, жовтим, золотим. Найкрасивішим є додавання до салатового білого і рожевого кольорів.

3f8cb513414330c1ad9249f19d6e8349 Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Біла і бежева

Білий колір є самим універсальним. Він поєднується з усіма іншими, візуально збільшує простір, що відбиває світло, приносить відчуття свіжості і чистоти.

Біла дитяча вимагає частої сухого та вологого прибирання, тому варто віддати перевагу матовому натяжній стелі і фарбуванні стін. Чудово підходить білий колір для інтер’єру кімнати новонародженого малюка.

Бежевий колір має переваги білого, але більш практичний і не так марок. Для кімнати дівчинки гарні кремові відтінки бежевого в поєднанні з фіолетовим, рожевим, зеленим.

297e96dfeccc87c9443b17b9771c1b65 Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Варіанти оформлення

Для кімнати дівчинки підійдуть багато стилів оформлення дизайну інтер’єру, задовольнивши всі її побажання та запити.

Дитяча в класичному стилі

Класика (об’єднання стилю і розкоші) — ідеальний варіант. Тут використовується багато натуральних матеріалів: меблі з натурального дерева, килими, живі квіти.

Відчуття класичного стилю підкреслюється аксесуарами: текстилем, декоративними подушками, драпіровками. Колірна гамма пастельних тонів.

c19f2177387b74c761278477b96a5801 Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Прованс

Сільська простота у поєднанні з особливою витонченістю характеризують цей стиль. Можна створити затишну дівочу кімнату, причому без великих вкладень. Декор досить простий — світлі стіни з малюнком з дрібних квітів і білий стеля.

de9df50761e6827fbdb857034dba2992 Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Модерн

Для цього стилю характерні округлі форми і відсутність гострих кутів, що добре підходить для маленьких непосид. Можливе використання меблів цікавих форм — ліжко у вигляді хмари або квітки.

6ff196f26bda832a819067e1aaa1936e Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Мінімалізм

Цей стиль краще всього підійде для дівчинки-підлітка. Він дає великий вільний простір з мінімальною кількістю меблів і яскраві аксесуари.

Основними характеристиками мінімалізму є світлі тони і функціональність меблів, а це візуально збільшує приміщення і економить простір. Світле, просторе приміщення подарує відчуття затишку і комфорту, що так важливо в дитячій.

71ab8b51ebd462bc81ad52b642587010 Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Хай-тек

Чіткість ліній і сучасні технології — ось основа хай-тека. Для обробки кімнати використовуються тільки сучасні матеріали.

Обробка стін виключає застосування будь-яких паперових шпалер. Блискучі поверхні створюються з допомогою металізованих або скло-шпалер, штукатурки, покритого спеціальною фарбою; з допомогою 3D технологій.

В основному використовуються холодні тони: сріблясті, білі, сірі та чорні. Але в дівочих приміщеннях можна додавати і яскраві тони, наприклад, малиновий або бузковий.

82c2276b4372819aa05f827b452b7126 Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Поп-арт

Це створення неповторного, яскравого, життєрадісного простору. У стилі поп-арт використовується все яскраве, а також глянсові поверхні. Його особливістю є поєднання непоєднуваного, тому в кімнаті можна знайти місце для всього, що подобається її господині.

Яскраві фарби не використовуються для стін, які служать як би фоном для оригінальних речей і фарбують у світлі тони.

cc7719fab9d5265fa122d8ef0219e56f Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Дизайн маленької кімнати

Правильна організація простору дозволить компенсувати нестачу площі і створити комфортний, затишний і стильний інтер’єр в маленькій дитячій.

Велике значення має кольорове оформлення. Щоб візуально збільшити простір, використовуються світлі тони з акцентами більш яскравого, насиченого кольору.

Творчий підхід, оригінальне рішення зможуть і в маленькій дитячій створити унікальний дизайн.

ac7745935b337e6479fa0c2154ceba58 Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Корисні рекомендації

Завжди необхідно пам’ятати про те, що головне в дитячій — це безпека. Не повинно бути ніяких б’ються, та крихких предметів, скла, кришталю, фарфору. Меблі потрібно вибирати без гострих кутів.

Для дівчинки краще виділити найбільш світле приміщення в квартирі, в якому немає балкона. Воно повинно знаходитися подалі від вхідних дверей.

a5093c10cdc0422f35b869a29e38bf92 Як оформити дитячу кімнату для дівчинки: дизайн приміщення та облаштування зон

Відео

У відеоролику — цікаві поради дизайнера про правильне зонування кімнати дитини.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради