Мехенді на руці для початківців. Фото ескізів, малюнки поетапно

Для початківців майстрів якісно намалювати мехенді на руці може здатися нездійсненним завданням. Розібратися в техніці нанесення тимчасової татуювання може допомогти знання стилів напрямки натільної творчості, а також вивчення рецептів приготування пігменту в домашніх умовах.

Що таке мехенді?

Мехенді на руці (для початківців зручніше використовувати термін «біотату») – це напрямок східного мистецтва, основною метою якого є прикраса людського тіла за допомогою малюнків натуральною хною. Достовірна інформація про місце зародження цього виду творчості досі відсутня. За однією версією, першими мехенді вирішили популяризувати єгиптяни, з іншого – мешканці Індії.

Технологія створення тимчасової татуювання, незважаючи на свою багаторічну історію, збереглася до теперішнього часу у вихідному вигляді. Східні люди здавна вважали прийнятним перетворювати своє тіло виключно безпечними способами – в даному випадку, натуральним біоматеріалом (на відміну від європейців, які воліють вбивати під шкіру токсичну фарбу).

Сучасні татуювання хною трактуються по-різному. Для одних цей натільний малюнок є ефективним способом самовираження, для інших – потужним оберегом. Ескізи, як і у випадку з традиційними тату, підбираються майстром індивідуально для кожного клієнта.

Значення символів у малюнках мехенді

Загальна картинка натільної малюнка складається з базових символів, що володіють глибинним змістом в давньосхідної культури.

4a9f118ecc839a16e664ba5e668ecf32 Мехенді на руці для початківців. Фото ескізів, малюнки поетапно

Основними елементами мехенді вважаються:

Символ у малюнках мехенді Значення
Трикутник В залежності від напрямку верхнього кута, трактується як символ чоловічої (наверх) або жіночої (вниз) енергії. Є оберегом від трьох руйнівних лих – хвороби, духовних страждань і стихійних катаклізм.
Зірки Вважається символом духовної рівноваги, внутрішньої гармонії людини, баланс між чоловічим і жіночим початком.
Квадрат Цю геометричну фігуру краще малювати на своєму тілі ті, хто вважає себе стабільним, чесним, совісним людиною, метою життя якого є освіта.
Хрест і його варіації Символізує космічну зв’язок між небом і землею, епіцентром якої є володар цього знака, зображеного на тілі.
Кола Вважаються уособленням нового життєвого витка, цілісного сприйняття навколишнього світу, а також целомудренности і вірності своїх володарів.

Переваги мехенді перед іншими татуюваннями

Мехенді на руці (для початківців важливо розуміти характерні риси, що відрізняють обраний напрям творчості від аналогів) володіє рядом переваг.

a3d713604e65388a80d98bd0474afa6b Мехенді на руці для початківців. Фото ескізів, малюнки поетапно

На відміну від традиційних натільних малюнків, биотатуировка:

 • можливість позбутися від натільного картинки, не вдаючись до використання хірургічних та апаратних методів (тату вицвітає самостійно через кілька тижнів);
 • відсутність крові на шкірі під час проведення процедури (враховуючи специфіку аналізованого виду творчості, стає очевидним, що цілісність шкірного покриву під час нанесення тату не порушується);
 • використання натурального матеріалу, не здатного спровокувати гостру алергічну реакцію і завдати шкоди станом здоров’я людини;
 • відсутність ризику зараження небезпечними захворюваннями (наприклад, гепатит);
 • хна не змінює вихідного кольору з часом, а її відтінок не залежить від гормонального фону та особливостей здоров’я потенційного володаря натільної малюнка.

Види хни для малювання мехенді

Щоб відповідати вимогам всіх майстрів і їх клієнтів, виробники хни для малювання мехенді поставляють свій продукт в декількох варіаціях.

955fec69010eb83f6b7bc23357b8b7e3 Мехенді на руці для початківців. Фото ескізів, малюнки поетапно

А саме:

 • Натуральна хна (має коричневий відтінок; склад включає в себе виключно натуральні компоненти підрозділяється на:
 • хна Шанкар (володіє максимально зручну для нанесення консистенцію; після нанесення набуває рудуватий відтінок);
 • хна Кавері (має густу консистенцію, більш підходящу для роботи вже досвідчених майстрів; відтінок після нанесення – насичено-коричневий);
 • хна Прем Дулхан (знята з виробництва з 2016 року у зв’язку з неокупаемимі витратами на її виробництво);
 • хна Нехай (має рідку консистенцію; після нанесення на шкіру стає світло – коричневою).

Крім 4 типів хни натурального відтінку сучасний споживчий ринок пропонує майстрам мехенді придбати також і кольоровий биопигмент. Склад таких фарб включає в себе штучні барвники або блискітки.

Враховуючи ненатуральність фарбувального компонента, перед використанням такої хни в роботі з конкретною людиною необхідно засвідчити у відсутності алергічної реакції на склад (нанести невелику кількість фарби на зап’ясті і поспостерігати за станом шкіри протягом 1-2 год).

Де купити хну, скільки коштує?

Хну для тимчасових татуювань можна придбати як в Інтернеті, так і в магазинах пігментів для натільних малюнків. Її ціна варіюється в залежності від кольору і складу гелеподібної субстанції. В середньому, за 1 тюбик фарби потрібно буде заплатити від 150 (звичайна натуральна хна) до 1500 руб. (кольорові маркери, стрижень яких просочується хною).

Маркери серед професіоналів вважаються найбільш зручним інструментом для створення мехенді.

c34c5074191fb7ddeaabbad1873c9144 Мехенді на руці для початківців. Фото ескізів, малюнки поетапно

Незважаючи на можливість заощадити велику кількість часу і замовити необхідну фарбу через Інтернет, досвідчені майстри мехенді робити цього новачкам не радять.

Крім ймовірність зіткнутися з обманом, в результаті якого можна втратити велику суму грошей, замовлений товар не завжди відповідає вимогам. Щоб придбання було корисним, необхідно здійснювати такі витрати тільки при особистій оцінці фарби для біотатуювання.

Рецепти домашньої пасти для мехенді

Мехенді на руці (для початківців рекомендується використовувати фарбу, на якій відбувалося навчання) може виконуватися не тільки купленої в магазині пастою, але і тією, що була приготовлена в домашніх умовах.

edacab26814e67f3f159efba31d97373 Мехенді на руці для початківців. Фото ескізів, малюнки поетапно

Перевіреними рецептами створення хни для тату є:

Класичний рецепт Рецепт для отримання фарби більш насиченого відтінку
 1. Заварити чорний чай і залишити його до досягнення водою темно-коричневого або чорного відтінку.
 2. Злити 100 мл заварки в глибоку тарілку.
 3. Змішати підготовлений склад з 3 ст. л. рафінованого цукру і ? ст. л. свіжовичавленого соку лимона.
 4. Поступової всипати в рідкі компоненти порошок хни, до досягнення фарбою густої консистенції.
 5. Дати настоятися протягом 30-60 хв. в холодильнику.
 1. Заварити 50 г швидкорозчинного чорної кави до 300 мл гарячої води. Довести склад до кипіння.
 2. Рідкі компоненти змішати з натуральною хною, до придбання складом кашоподібної консистенції.
 3. Додати у фарбу 7 кап. масла евкаліпта і гвоздики і 30 мл свіжовичавленого лимонного соку.
 4. Дати настоятися фарбі в холодильнику протягом 2-3 год.

Стилі мехенді

За стилями мехенді прийнято класифікувати на:

 • Арабська. Візуально нагадує арабську вишивку і прикраси одягу. Полягає в промальовуванні квітів різних розмірів і різновидів. Не має суворих правил, що стосуються нанесення фарби на шкіру.
  f9878442937591c6849023f8cc53985c Мехенді на руці для початківців. Фото ескізів, малюнки поетапно
 • Індійський. Передбачає покриття великої ділянки шкіри. Візуально такі мехенді на руках виглядають як рукавички, візерунки яких циклічно повторює кола, лінії, орнаменти та краплеподібні деталі. Рекомендується наносити в переддень весілля, як оберіг для щасливого сімейного життя.
  c2802e193e2c0905535f7e0b66151be0 Мехенді на руці для початківців. Фото ескізів, малюнки поетапно
 • Африканський, відомий також як марокканський. У рамках цього стилю майстра прорисовують геометричні фігури і рослини. Загальна композиція повинна строго відповідати розмірам і формі рук або ніг клієнта. Відмінна риса африканського мехенді – чітко промальовані яскраві контури деталей тату.

Що знадобиться для малювання?

Початківцям, щоб намалювати мехенді на руці, потрібен ряд специфічних інструментів, які слід придбати в спеціалізованих магазинах, які реалізовують товари для тату-майстрів.

Необхідний інструмент для створення біотату Коротка характеристика
Паста з натуральної хни Основний фарбувальний матеріал для створення малюнка. Допускається використання купленого складу, так і власноруч приготованого в домашніх умовах.
Мочалка підвищеної жорсткості або скраб для тіла Перед нанесенням мехенді рекомендується проскрабировать «робочий ділянку» шкірного покриву. Це забезпечить рівномірний розподіл хни, а також більш тривалий термін шкарпетки біотату.
Конус Він необхідний для рівномірного видавлювання фарби на шкіру. Його можна придбати в спеціалізованому магазині або зробити самостійно з підручних засобів. Для зручності використання своєї продукції сучасні виробники хни для мехенді постачають пігмент на прилавки торгових точок вже в конусах.
Трафарети Шаблони рекомендується використовувати незалежно від складності наноситься тату. Враховуючи рухливість шкірного покриву, ігнорування цього правила може призвести до порушення загального виду натільної малюнка і його зміщення з заданої ділянки.
Шприц без голки Можна використовувати при відсутності конуса для розподілу хни при нанесенні татуювання в домашніх умовах.

Як правильно тримати ємність з хною під час малювання?

Від правильності розташування конуса з хною під час малювання на тілі залежить комфортне самопочуття руки майстра. Якщо кінцівку швидко втомиться або постійно перебувати в напруженому стані, це негативно позначиться на рівності і чіткості промальовування контурів.

2edf142717b45829023b7f43f2eaf73c Мехенді на руці для початківців. Фото ескізів, малюнки поетапноМехенді на руці для початківців. Фото показує, що потрібно для роботи.

Щоб цього не сталося, новачкам рекомендується:

 • відрізати кінчик конуса безпосередньо перед початок сеансу (при необхідності позбавити його від сухих забруднень, закупорює вихід фарби);
 • зафіксувати ємність з хною між великим і вказівним пальцями руки так, щоб відстань до кінчика становило не більше 5 мм;
 • великим пальцем регулювати інтенсивність потоку хни з конуса;
 • нижня частина ємності з хною повинна впиратися в середній палець, перебуваючи при цьому під вказівним;
 • частини кисті руки, не задіяна при нанесенні біотату, повинна бути максимально розслаблена.

Етапи нанесення мехенді. Поради початківцям

Мехенді на руці для початківців найпростіше буде створювати, спираючись на загальноприйняті рекомендації професіоналів, пов’язані з послідовністю дій при промальовуванні тату.

Інструкція:

 1. Вибрати бажаний ескіз і підготувати трафарет для подальшої роботи.
  07330741b0547df26c3debed303adce4 Мехенді на руці для початківців. Фото ескізів, малюнки поетапно
 2. Підготувати хну. Якщо склад вимагає від майстра самостійного розведення, замішати його у відповідність з рекомендаціями виробника за 20 хвилин до початку сеансу.
 3. Вимити з милом місце майбутньої татуювання хною.
 4. Проскрабировать «робочий ділянку» шкірного покриву.
 5. Нанести на цю зону натуральне масло евкаліпта тонким шаром (рекомендується для отримання насиченого відтінку хни).
 6. Починати креслити шаблон з далекої сторони, поступово наближаючись до ділянок шкіри, розташованих поблизу руки майстра. Якщо новачок неправильно завдав хну, її можна видалити за допомогою ватного диска, попередньо змоченого в рослинному маслі.
 7. Дати хни висохнути, уникаючи штучного прискорення процесу.
 8. Струсити надлишки висохлої фарби за допомогою шматка м’якої тканини.

Маленькі нескладні малюнки, написи хною на руках

Для початківців майстрів мехенді найбільш виграшними ескізами будуть мініатюрні картинки, не мають дрібних деталей, які вимагають кропіткої промальовування.

На пальцях

Мехенді на пальцях не рекомендується робити людям, чий рід занять вимагає частого використання антисептичних засобів для обробки рук. Агресивні компоненти таких складів негативно впливають на натуральний пігмент, скорочуючи тривалість шкарпетки тату практично вдвічі. Біотатуювання на пальцях в абсолютній більшості випадків робляться чорно-білими.

30a31a6d3786220bbe7437033ece48c2 Мехенді на руці для початківців. Фото ескізів, малюнки поетапно

Рідко для їх створення використовується «вечірка» (гелеподібна субстанція, склад якої включає хну і блискітки одного або декількох кольорів). Такі картинки імітують кільця і вказують на те, як їх володар хотів би, щоб його сприймали оточуючі.

На долонях

У зв’язку з можливістю використовувати велику площу шкіри на тильній стороні долоні, абсолютна більшість професійних майстрів мехенді воліють створювати в цій області малюнки, що представляють собою цілісну композицію. Наприклад, квітка, пелюстки якого тягнуться до сонця.

f82bdd813b630d413777bf8ded8d6a49 Мехенді на руці для початківців. Фото ескізів, малюнки поетапно

Іншою особливістю біотату на долонях є необхідність ряду з них задіяти шкіру обох рук. Враховуючи специфіку розглянутої області нанесення картинки, мехенді тут виконуються тільки в класичному чорному або коричневому кольорі.

До ліктя

Біотатуювання, розташовані на всій нижній частині руки, виконуються в арабському або індійському стилі. Такий варіант мехенді, зовні виглядає як рукавичка, зазвичай вибирають дівчата напередодні весілля.

e36bcc8dafcb35b7ae1446fc143447d5 Мехенді на руці для початківців. Фото ескізів, малюнки поетапно

Витончена гілка квіткового дерева або мереживні форми, намальовані за допомогою хни, підкреслять елегантність образу нареченої і залучать максимальну кількість уваги з боку оточуючих.

Мехенді на руці на удачу

Мехенді на руку можна наносити з метою залучення удачі.

В якості таких талісманів підійдуть картинки з зображенням:

 • поважних тварин Індії (слонів);
 • пелюсток конюшини;
 • квіткових воронок (вважається, що нанесена на тіло воронка здатна «втягнути» в себе щастя і удачу, відбивши їх в життя свого власника);
 • квіток лотоса.

9bb2537bc452a3de2c1a453ea89f805f Мехенді на руці для початківців. Фото ескізів, малюнки поетапно

Беручи до уваги відсутність доказової бази про прямій залежності мехенді і позитивних змін у житті конкретної людини, велику роль у дієвості такого методу залучення удачі відіграє віра в диво.

При стійкої впевненості в тому, що натільний малюнок кардинально змінить зовнішні обставини, сам ескіз створюваної з цією метою біотатуювання не має особливого значення.

Догляд за мехенді

Щоб первісний вигляд мехенді зберігся на максимально тривалий термін, майстра по биотатуировкам рекомендують своїм клієнтам належним чином доглядати за натільною малюнком після його нанесення.

Серед основних рекомендацій професіоналів на цей рахунок зазначають:

 • щодня обробляти мехенді маслом, яке наноситься товстим шаром на шкіру за допомогою ватного диска (найвпевненіше використання кокосового або оливкової);
 • змащувати тату маслом перед запланованим відвідуванням басейну або перед прийняттям душу будинку;
  296f50d3c9bb021f07c6b89fc805e5b9 Мехенді на руці для початківців. Фото ескізів, малюнки поетапно
 • уникати тертя біотату і грубого механічного впливу на шкірний покрив в місці нанесення малюнка;
 • виключити заняття, які передбачають зіткнення біотату з хлоркою, сіллю або високими температурами.

Скільки днів тримається біотату?

Залежно від використовуваного майстром натурального пігменту час шкарпетки біотату може варіюватися від 5 днів до 2-3 тижнів.

На стан натільної малюнка впливає:

 • дотримання людиною рекомендацій професіонала по догляду за мехенді;
 • особливості стану шкіри (її тип, схильність до прояву алергічних реакцій і так далі);
 • погодні умови, в яких проживає власник біотатуювання;
  7ca9e637025b01f915082efebff8dd10 Мехенді на руці для початківців. Фото ескізів, малюнки поетапно
 • наявність помилок в техніці нанесення мехенді (особливо часто термін шкарпетки биотатуировок скорочується із-за зайвої кількості хни, використовуваної майстрами-новачками при створенні малюнка на тілі клієнта).

Як стерти, змити хну з руки?

Способи видалення хни з рук розрізняються в залежності від давності її нанесення на шкіру. Якщо мехенді зроблено менш ніж годину тому, можна ватою стерти фарбу з шкіри, після чого обробити цю ділянку мильним розчином або рясно обполоснути руки проточною водою, попередньо намиливши антибактеріальним засобом гігієни.

Якщо використання мила не дало результату, можна спробувати видалити свіжий малюнок хною ватним диском, змоченим в горілці, оцті або спирті. Після такого роду маніпуляцій оброблену ділянку шкіри рекомендується змастити жирним кремом.

Коли биотатуировка вже пробула на тілі деякий час, змити її вдасться лише щоденною повторенням найпростіших ритуалів:

 • приймати гарячі ванни;
 • скрабировать шкіру;
 • відвідувати сауну, басейн.

0d2349386d549154f66bf57b56bbea60 Мехенді на руці для початківців. Фото ескізів, малюнки поетапно

Мехенді, хоч і вважається найбезпечнішим видом татуювань, видалення яких не вимагає прийняття особливих заходів, передбачає ґрунтовного підходу до вибору ескізу. Початківці майстра зазвичай беруться за найпростіші натільні малюнки на руках або ногах клієнта, так як ці ділянки тіла дозволяють творити на більшій площі, уникаючи промальовування дрібних деталей.

Незважаючи на видиму простоту процесу створення біотату, щоб уникнути непередбачених результатів, при виборі складного ескізу слід звернутися до професіонала з великим стажем роботи.

Відео про мехенді

Як зробити швидке мехенді за 5 хвилин:

pinit fg en rect red 28 Мехенді на руці для початківців. Фото ескізів, малюнки поетапно

Знайшли помилку? Виділіть текст мишкою і натисніть: ctrl + enter

Дякуємо!
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: