Як пересунути важкий шафа без ніжок по підлозі і не подряпати меблями лінолеум

Настає пора робити ремонт в квартирі, або хочеться поміняти місцями меблі, але на шляху до досягнення мети виникає проблема, як пересунути важкий шафа без ніжок. Наявність міцних рук в достатній кількості частково вирішить питання, але ризик пошкодити підлогу або покриття залишається.

Наведемо різні підходи до переміщення важких предметів інтер’єру з мінімізацією фізичних сил і ушкоджень підлоги.

kak peredvinut tyazhelyjj shkaf bez nozhek po polu i ne pocarapat mebelyu linoleum521 Як пересунути важкий шафа без ніжок по підлозі і не подряпати меблями лінолеум

Методи пересування

В основу будь-якого методу закладені закони фізики, зокрема, знання про терті і роботі важеля. Тобто, слід придумати, як відірвати від підлоги предмет, і зменшити тертя при перетягуванні меблевого мастодонта.

Для підготовки до досягнення поставленої мети робимо наступне:

 • прибираємо вміст, знімні полиці, витягуємо ящики і максимально полегшуємо шафа;
 • протираємо підлогу миючим засобом і отримуємо чисту без пилу поверхню;
 • відриваємо приготований до переміщення предмет від місця його дислокації, використовуючи принцип важеля, злегка штовхаючи у верхній частині з боку в бік.

Початок покладено, переходимо до самого «цікавого» і визначаємо, як пересунути важкі меблі з лінолеуму або іншому не надто міцного покриття, і не подряпати його.

Килимок

Випробуваний дідівський спосіб пересування тягарів виглядає приблизно так:

 1. Трохи нахиливши, встановлюємо тяжкість на вовняної або повстяний килимок, підійдуть ковдру або плед.
 2. Один учасник процесу тягне підстилку, другий — штовхає шафа.
 3. Поріг краще долати розгойдуванням, тоді пересувається предмет як би перестрибує перешкоду.

kak peredvinut tyazhelyjj shkaf bez nozhek po polu i ne pocarapat mebelyu linoleum522 Як пересунути важкий шафа без ніжок по підлозі і не подряпати меблями лінолеум

Капронові кришки

Замінити повстяний килимок можуть звичайні поліетиленові кришки для закриття скляної банки. Попередньо змастивши бік ковзання воском або милом, рівномірно розподіливши по периметру, поміщаємо підкладки під шафу і легко пересуваємо предмет в потрібне місце.

kak peredvinut tyazhelyjj shkaf bez nozhek po polu i ne pocarapat mebelyu linoleum523 Як пересунути важкий шафа без ніжок по підлозі і не подряпати меблями лінолеум

Парафін, віск і господарське мило

Натерши шлях пересування парафіном, воском або господарським милом до утворення тонкого шару на поверхні покриття підлоги, можна пересунути шафу шляхом легкого ковзання по утворилася доріжці. Мастило видаляється теплою водою. Для створення слизького шляху підійде розчин мила.

kak peredvinut tyazhelyjj shkaf bez nozhek po polu i ne pocarapat mebelyu linoleum524 Як пересунути важкий шафа без ніжок по підлозі і не подряпати меблями лінолеум

Меблевий транспортер

Переставляти меблі можна з допомогою продається в магазинах пристосування.

Використання меблевого транспортера дозволить:

 • легко транспортувати предмет з великою вагою по приміщенню;
 • захистити стіни, підлога, саму меблі від пошкоджень і подряпин;
 • зробити перестановку швидко по будь-якому покриттю підлоги.

Дія «вантажника» здійснюється за допомогою сталевого важеля і подставляемых під кути вантажу транспортних платформ з обертовими майданчиками на колесах.

kak peredvinut tyazhelyjj shkaf bez nozhek po polu i ne pocarapat mebelyu linoleum525 Як пересунути важкий шафа без ніжок по підлозі і не подряпати меблями лінолеум

Сирий картопля

В якості альтернативи килимку або поліетиленовим кришок підійде сиру картоплю, порізану залежно від способу переміщення на гуртки висотою 5-7 мм або навпіл. Нарізка розподіляється під днищем меблів і шляхом ковзання перетягується по ламінату, паркету або лінолеуму. Сліди від крохмалю добре видаляються змоченою у воді ганчіркою.

kak peredvinut tyazhelyjj shkaf bez nozhek po polu i ne pocarapat mebelyu linoleum526 Як пересунути важкий шафа без ніжок по підлозі і не подряпати меблями лінолеум

Сучасні способи

У вік технічного прогресу змінюється технологія та вантажно-розвантажувальних, такелажних робіт.

Для перенесення габаритних важких предметів стяжні ремені використовуються у вигляді текстильної поліестрової стрічки з храповим механізмом для натяжки і кінцевими фітингами для кріплення. Таке пристосування розраховане на двох людей і відрізняється простотою у використанні.

Потрібно акуратно підняти меблі для пропускання ременів, зробити це можна за допомогою спеціальної лапи з такелажного устаткування.

Хорошим рішенням для полегшення перестановки великих предметів є використання підкатний візки на нейлонових колесах, забезпеченою повертаються кульковими опорними дисками і має можливість балансувати при перекочування по нерівностях.

kak peredvinut tyazhelyjj shkaf bez nozhek po polu i ne pocarapat mebelyu linoleum527 Як пересунути важкий шафа без ніжок по підлозі і не подряпати меблями лінолеум

Техніка безпеки

Пересування великогабаритних меблів — важка робота, пов’язана з ризиком травматизму.

Необхідно дотримуватися такі правила техніки безпеки:

 • спокійно і технічно грамотно спланувати порядок дій при виконанні робіт, переконатися в надійному розташуванні пристосувань;
 • не намагатися рухати шафа, якщо він не піддається, без спеціальних пристосувань для переміщення меблів чи помічників;
 • шляхи пересування необхідно максимально звільнити від перешкод, речей, предметів, в яких можна заплутатися;
 • приймати стійке положення, не робити різких рухів.

Іноді простіше розібрати шафа, і перенісши по частинах, зібрати на новому місці. Допомога родичів, друзів не буде зайвою і нею не варто нехтувати. При сумнівах у власних силах можна замовити послуги професійних вантажників, і робота буде виконана в строк, швидко, якісно і безпечно.

Відео про перенесення меблів на ременях

У відео показано перенесення великої шафи на ременях.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради