Як стати щасливою людиною і бути їм: 19 рішень

Бути щасливим — це мета, яку ми всі хочемо досягти, але у всіх нас є різні ідеї про те, як стати щасливою людиною. Про щастя думається легко, але бути щасливим і відчувати себе таким не завжди виходить.
Що ж можна і потрібно зробити, щоб стати життєрадісною і коханою жінкою або щасливим і успішним чоловіком? Стати щасливим можна і в 30, 40, 50 років, якщо знати від чого залежить щастя.

Іноді обставини можуть бути сприятливими, щоб відчувати себе добре. Однак є певні дії, які ми можемо реалізувати на практиці, щоб поліпшити наше ставлення до життя.

У цій статті ви знайдете 19 невеликих дій, які допоможуть вам бути щасливою і відчувати себе добре кожен день, особливо жінкам. Почніть реконструювати своє ставлення до щастя вже сьогодні!

Деякі думають про бажання стати щасливою людиною

Деякі вважають, що це егоїстична мета. Так буває, якщо ви пов’язуєте відчуття щастя з чистим гедонізмом, і прагнете до задоволення будь-якою ціною, не звертаючи уваги на оточуючих. Хоча не буває щастя без задоволення, але це щось більше, ніж просто приємні відчуття.

14a9f368fef741076464d164ace86015 Як стати щасливою людиною і бути їм: 19 рішень

Інші вважають, що не можуть бути щасливими. Ці люди так кажуть: «Щастя наче метелик: чим сильніше ви намагаєтеся зловити її, тим більше вона вислизає від вас. Але вам варто переключити увагу на щось інше, як вона прилетить і сяде вам на плече».

Дослідження доводять, що відчуття щастя не з’являється в нашому житті випадково. Це результат прагнення до мети та усвідомленого вибору.

Треті можуть заперечити, що прагнення бути щасливим — тривіальна мета. Втім, всі ми пов’язуємо переживання щастя з цілями, які бажані для всіх, — довголіттям, міцним здоров’ям, творчістю і стосунками з людьми.

Давайте подивимося правді в очі, більшість з нас погодиться з Далай-ламою: «Мета нашого життя — бути щасливим».

Звичайно, рішення «хочу стати щасливою» занадто розпливчасті, щоб містити конкретний план дій. Тому нам потрібні конкретні рішення, які дозволять швидше домогтися успіху у своїй намір домогтися цього позитивного стану.

(До речі, раджу прочитати прислів’я про щастя і як стати щасливим, з них ви можете почерпнути багато позитивних думок).

Що таке щастя

Багато визначають стан щастя як поєднання задоволення і осмисленої мети. Мета передбачає наявність високих мотивів, які визначаються вашими особистісними цінностями. Задоволення — це дії, які приносять вам відчуття радості і позитивні відчуття зараз.

Є і третя складова щастя — гордість. Гордість визначає те, як людина оцінює своє життя в цілому, наскільки він задоволений своїми досягненнями і тим місцем, яке він займає в житті.

Від чого залежить ваше щастя?
50% щастя визначається особливостями вашої особистості, які значною мірою успадковані.Інші 50% того, як бути щасливим, визначаються факторами, якими ви керуєте: своїм здоров’ям, вашою кар’єрою, вашими відносинами або інтересами, а також тим, що ви переслідуєте.

Ось чому, якщо ви відчуваєте себе нещасним, у ваших руках є можливість змінити це.

Тепер, коли ми визначили три складові щастя, поговоримо про те, які дії ми можемо зробити, щоб стати щасливішими?

19 рішень як стати щасливою людиною

Нижче перераховані 19 конкретних рішень, але, звичайно, їх кількість може бути нескінченним. Не бійтеся придумувати власні рішення, виходячи зі знання себе і своїх потреб.

Але пам’ятайте, що ефективні цілі повинні відповідати принципам SMART, тобто вони повинні бути конкретними, змістовними, орієнтованими на дію, реалістичними та обмеженими в часі.

Ви можете адаптувати запропоновані рішення з тим, щоб вони краще збіглися з особливостями вашої особистості і вашим способом життя.

Рішення цілі

Ці рішення збільшують рівень щастя, створюючи виконану сенсу життя, в гармонії зі своїми цінностями і сильними сторонами особистості.

93ec07c0fe677369b5147a49e7e426ac Як стати щасливою людиною і бути їм: 19 рішень

 1. «Я звернуся до кар’єрного консультанта». Якщо ваша робота не задовольняє вас, вам необхідно прояснити свою мету. Кар’єрний коуч допоможе наповнити сенсом ваш поточний рід занять або знайти більш відповідну роботу.
 2. «Почну вести щоденник». Коучі рекомендують вести «щоденник однієї фрази». Записуйте по одній пропозиції щодня про подію, що дозволило вам по-новому поглянути на ваші цілі в житті або прискорило прогрес того як стати щасливим?
 3. «Обов’язково буду захищати себе, якщо почую принизливі або образливі коментарі на свою адресу». Ця мета — складний виклик! Вам може знадобитися заздалегідь, відрепетирувати те, що ви хочете сказати.
 4. «Я зроблю свій шлюб (або значущі відносини) більш люблячим і гармонійним. Для цього я зроблю …(впишіть конкретні дії)». Дослідження показують, що сприятливі відносини формують значиму і задовольняє життя. (Рекомендую прочитати красиві цитати про щасливе сімейне життя).
 5. «Буду займатися волонтерською (добровольчої) роботою на благо інших ____ годин на тиждень з причини, яку я вірю». Крок номер один: зробити дзвінок у благодійний фонд або волонтерську організацію.
 6. «Кожен день буду висловлювати вдячність людям за те, що вони зробили або сказали».
 7. «Перед тим, як лягти спати, я згадаю три речі, за які вдячний/вдячна». Численні дослідження підтверджують ефективність почуття вдячності для відчуття психологічного комфорту і благополуччя. Подяка — двоюрідна сестра щастя.

Рішення задоволення

В тому, як стати щасливою жінкою важливу роль відіграє необхідність відчувати моменти радості, комфорту і легкості щодня. Ви можете додати рішення «задоволення» в повсякденну практику турботи про себе.

Шукайте моменти радості у фізичній активності, улюблені заняття, хобі або в спілкуванні з іншими людьми. Іноді можуть долати занепокоєння, що отримання задоволення — занадто дрібна мета.

Тоді нагадайте собі, що без турботи про власних приємних переживаннях у вас не залишиться енергії на інші значущі ролі у житті — бути батьком, чоловіком/дружиною, професіоналом.

52a31f1cf028c8c19b3f502c04c41c33 Як стати щасливою людиною і бути їм: 19 рішень

Хіба це не чудово — знати, що вам немає необхідності відмовлятися від маленьких задоволень, щоб стати щасливішими?

 1. «Я буду кожні ____ тижнів ходити на масаж (манікюр, спа-салон, вибиратися на чашечку кави з подругою)».
 2. «Буду робити регулярні перерви на роботі і вдома». Перерви можуть включати прогулянку на природі, короткий сон, медитацію.
 3. «Буду присвячувати принаймні 30 хвилин на день приємною діяльності: (впишіть який)»
 4. «Включу в звичайний розпорядок життя походи в кіно (відвідування театру, концерту, ресторану) кожні вихідні».
 5. «Я стану більш здоровою за рахунок (занять спортом 20-30 хвилин в день, обмеження в харчуванні, виключення цукру і алкоголю тощо)». Багато людей приходять в жах від однієї думки про необхідність змінити свої нездорові звички, наприклад, щоб сісти на дієту або зайнятися спортом. Але позбавлення від шкідливих звичок по-справжньому зробить вас щасливою людиною.

Рішення гордості

Гордість може стати мірилом вашого рівня щастя. Ви цікавитеся як стати щасливою і життєрадісною жінкою, незалежно від віку 30, 40 або 50 років?

Ось деякі поради психолога: коли ви озираєтеся на своє життя або просто прожитий день, подумайте і проаналізуйте, що ви сказали або зробили такого, чим могли б пишатися?

eb81559a7769317d7c327590256c28e7 Як стати щасливою людиною і бути їм: 19 рішень

 1. «Я буду брати уроки (впишіть які саме), щоб підвищити свою компетентність у цій галузі».
 2. «Буду відкладати (певну суму грошей кожен місяць, щоб убезпечити себе і свою сім’ю, якщо настануть важкі часи». Фінансова безпека = душевний спокій.
 3. «Напишу листа своїм дітям (онукам, дружину, партнерам), описуючи мої успіхи і невдачі, якими пишаюся. Я розповім про труднощі, які подолала, і про людей, які допомагали мені впродовж життєвого шляху. Опишу значущі події в своєму житті, щоб мої діти і близькі могли вчитися і рости, використовуючи мій досвід».
 4. «Поставлю собі за мету і постараюся проявити доброту, принаймні, до однієї людини в день».
 5. «Зроблю свій внесок у життя суспільства (мого міста, країни, району і т. п.), наприклад, беручи участь у суботнику, працюючи для збереження історичної спадщини, пожертвувавши на озеленення парку або ваші варіанти)».
 6. «Постараюся трансформувати негативний досвід у позитивний з допомогою… (конкретні дії або участь у суспільних групах). Приміром, колишні алкоголіки, наркомани беруть участь в анонімних групах підтримки для тих, хто бореться з цими залежностями. Для них це хороший спосіб не тільки стати, але і бути щасливою людиною.
 7. «Замість того щоб обмінюватися подарунками на свята, я домовлюся з другом/подругою, щоб внести ці гроші на пожертвування в благодійні фонди дитячих будинків». Багато відчувають теплі почуття хорошою гордості, коли отримують від благодійних фондів подячний повідомлення за зроблене пожертвування.

Висновок

Ви, мабуть, помітили, що важко провести межу між рішеннями задоволення, цілі і гордості. Деякі рішення включають усі три складові. Щоденна прогулянка, наприклад, може стати джерелом задоволення, здоров’я (мета) і гордості.

Рішення задоволення для однієї людини може стати метою і гордістю для іншого. І звичайно, досягнення будь-якої значущої мети наповнює нас задоволенням сама по собі! Ваш мозок винагородить вас сплеском дофаміну кожен раз, коли ви робите крок назустріч до мети.

На щастя, багато «звички щастя» легко створити і підтримувати. Хто ж не хоче бути щасливим?

Якщо ви прийняли рішення стати щасливим, виберіть конкретну діяльність, відведіть для неї час у своєму розкладі та усуває будь-які перешкоди. Періодично оцінюйте свій прогрес, щоб зрозуміти, чи дійсно стала багатшою ваше повсякденне життя.

Ви виявите, що прагнення до щастя не примха, а мета, виконана глибини і значущості. Як писав Аристотель: «Щастя — це сенс і мету життя, початок і кінець людського існування».

Якщо ж ви відчуваєте себе нещасною людиною, то дуже часто проблема в вас. Поет Румі одного разу сказав: «Твоя задача — не шукати любові, а шукати і знаходити всі перешкоди, які ти спорудив всередині себе проти неї».

Те ж саме можна сказати про ваш пошук того, як стати щасливою людиною. Замість того, щоб шукати щастя зовні, загляньте всередину себе, щоб виявити все, що заважає бути щасливим, а потім працюйте над їх виправленням.

Адаптований переклад статті психолога Meg Selig

Подивіться відео як стати по-справжньому щасливою людиною.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради