Чи можна вагітним ходити на цвинтар – думка церкви, психологів, що може убезпечити

680f18cc76dcba9a759d2eedac7ce201 Чи можна вагітним ходити на цвинтар – думка церкви, психологів, що може убезпечити

З вагітністю пов’язано багато староруських прикмет і забобонів. До них належить і заборона вагітній жінці на відвідування кладовища, який, з точки зору науки і віросповідання, дотепер викликає здивування і розбіжності.

Відвідування вагітної кладовища асоціюється з протистоянням життя і смерті, що не є сумісним – так вважають староверцы. Як правильно зрозуміти, чи можна взагалі вагітним жінкам ходити на цвинтар?

Чи можна вагітним ходити на цвинтар

Медики вважають, що якщо це не суперечить станом жінки, майбутня мама може відвідувати кладовище, коли їй хочеться. Однак давньоруські забобони та прикмети на цей рахунок категоричні – вагітна жінка не повинна відвідувати кладовище або брати участь у похороні.

 • якщо вагітна підійде і подивиться на небіжчика – дитина буде слабким і блідим;
 • у дитини вселиться злий дух і немовля в утробі захворіє;
 • душа покійного відведе душу дитини з собою;
 • у дитини вселиться душа мертвого людини.
 • Давньоруські забобони у своєму заборону ґрунтуються на тому, що в період носіння дитини, материнський організм слабшає, і являє собою два незміцнілих енергетичних поля: мами – слабке поле через віддачі енергії, і дитини – ще не зміцнілий енергетичний потенціал.

  Це означає, що вагітна вразлива перед будь-яким негативним проявом, в тому числі негативною енергетикою місць поховань. А наслідки руйнівного впливу негативної енергії призводять до критичного впливу на формування захисного біополя малюка.

  d8074211bf865e0728e5809a63a0da0a Чи можна вагітним ходити на цвинтар – думка церкви, психологів, що може убезпечити

  Точка зору психологів

  Наукова думка відрізняється від духовного світогляду. Психологи висловлюють побоювання за психічний стан вагітної при знаходженні на кладовищі. Похорон і проводи небіжчика, що супроводжуються сильними переживаннями, негативно позначаються на емоційному здоров’я, і викличуть можливий стрес.

  Нервовий стан і часті перепади настрою можуть бути причиною можливих передчасних пологів. Тому, якщо є можливість не відвідувати це місце, вагітної рекомендується нею скористатися.

  Причинами заборони відвідування є:

  • надмірна емоційність і перепади настрою на гормональному фоні – в такому стані відвідувати могилу не рекомендується, щоб не погіршити емоційне навантаження;
  • багато людей на кладовище – в святкові і вихідні дні вагітної краще не йти на цвинтар, так ви вбережете себе і майбутню дитину від злих поглядів і мов (пристріту, псування).

  Якщо відчуваєте сумнів або небажання відвідування кладовища, краще туди не йти. Лікарі рекомендують ходити на могилку жінці в положенні тільки тоді, коли є бажання відвідати покійного родича.

  20df895af830343856cf54d4b760dc7f Чи можна вагітним ходити на цвинтар – думка церкви, психологів, що може убезпечити

  Думка церкви

  Православна церква не забороняє вагітній жінці сходити на могили покійних родичів. Християни вважають, що це заспокоює і розслабляє.

  В писанні є згадка, що поховання покійного і проводи його в останній шлях є святим обов’язком кожної людини.

  У розумінні православної релігії цвинтар – це місце спокою людей, які перейшли з земної обителі в небесну. Вважається, що вони чекають свого часу, щоб воскреснути на заклик Всевишнього. Тому покійні не можуть нести зла вагітній жінці та її дитині в утробі.

  Що може убезпечити вагітну

  Якщо вагітна жінка все-таки відчуває необхідність піти на цвинтар, їй слід дотримуватися простих правил:

  • Для відвідування вибирайте ранковий або обідню годину. Склоняющееся до заходу сонце символізує закінчення життєвого циклу, тому ввечері по кладовищу вагітної краще не ходити.
  • Перед відвідуванням місця покійних отримаєте боже благословення у священика. Підіть до церкви і поставте свічку святим, попросіть їх уберегти вас і малюка від впливу не упокоєних душ і злих язиків.
  • Одягніть символічний оберіг (підійде оберіг з червоної нитки) і натільний хрестик.
  • Не одягайте прикраси.
  • Перед виходом помоліться і перехреститися.
  • На похороні не дивіться на людей – це допоможе уникнути пристріту, і не доторкайтесь до небіжчика, щоб у дитини не перейшла її душа.
  • Не затримуйтеся на кладовищі довше 10 хвилин.
  • По дорозі на кладовище спостерігайте за поведінкою домашніх тварин і птахів. Існує повір’я, що в них живуть добрі душі. Якщо помічається неприродне поведінку собаки, кота чи ворони, негайно повертайтеся додому. Вважається, що таким чином добра душа оберігає вас.

  Вірити чи ні стародавніми прогнозам – особиста справа кожної вагітної жінки. Якщо майбутня мама – атеїстка, вона може відвідувати кладовище, коли їй захочеться. Але якщо віра у Всевишнього глибока, а сумнівів у силі дії злих духів ні, краще поберегти себе і дитини до його народження.

  Обходьте місця, де царює смерть, стороною. А могилки померлих родичів можна відвідати після пологів.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради