Перевірений часом томат Нікола: докладний опис, секрети вирощування, відгуки

Деякі сорти томатів, завдяки певним характеристикам, не втрачають популярності протягом багатьох років. До таких належить різновид алтайської селекції під назвою Нікола. Докладний опис, секрети вирощування та відгуки городників знаходяться в статті.

proverennyjj vremenem tomat nikola: podrobnoe opisanie, sekrety vyrashhivaniya, otzyvy46 Перевірений часом томат Нікола: докладний опис, секрети вирощування, відгуки

Загальний вигляд

Томат Нікола був представлений світу в останні роки минулого століття. Основна відмінність – стійкість до холоду. Різновид успішно пройшла випробування в регіонах Сибіру.

Виглядає рослина так:

 • Кущі невисокі (детермінантні). У висоту стебла досягають 60 див.
 • Листя не надто багато. Пластини темні, вкриті безліччю зморщок.
 • Квітки прості. Першу кисть томат утворює на рівні 7 листків.
 • Плоди плескатоокруглі. При дозріванні стають червоними. Вага одного коливається від 100 до 120 р.
 • Всередині помідорів багато камер.
 • М’якоть щільна. У смаку явно відчувається кислинка.
 • Увага! Внутрішній вміст плодів майже наполовину складається з сухих речовин. Цей факт дозволяє готувати з описуваних томатів якісну пасту.

  По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плодів
  Середньо-ранній (105-115 днів) Детермінанти-нантный (в теплиці до 65; на відкритій грядці до 45) Універсальний Для плівкових теплиць і відкритого грунту 100-120 До 8 у теплиці; до 6 у відкритому грунті Плоско, червоні, щільні, багато камер

  Переваги і недоліки

  Алтайські селекціонери щедро обдарували томат позитивними характеристиками, завдяки чому сорт не втратив популярності за багато років існування.

  Основні з плюсів:

 • Томат адаптується в будь-якому регіоні країни.
 • За невисокими кущами просто доглядати.
 • Томат приносить врожай в ранні терміни в теплиці та на незахищеній грядці в саду.
 • Плоди добре зберігаються і транспортуються без пошкоджень.
 • Товарний вигляд дозволяє вирощувати помідори в комерційних цілях.
 • Врожайність для північних районів висока. З кожного куща збирають 1-1,5 кг.
 • Помідори вживають в свіжому вигляді, використовують для приготування соку, маринують, засолюють. З суттєвих недоліків фахівці відзначають сприйнятливість до грибкових хвороб.

  proverennyjj vremenem tomat nikola: podrobnoe opisanie, sekrety vyrashhivaniya, otzyvy47 Перевірений часом томат Нікола: докладний опис, секрети вирощування, відгуки

  Особливості агротехніки

  Вирощують томат через розсаду. Насіння сіють з таким розрахунком, щоб при настанні теплої пори помідори були готові до пересадки в грунт. У холодних регіонах роботу виконують в останні дні березня. На постійне місце томат садять в червні, дотримуючись інтервал 50х70.

  Увага! Незважаючи на холодостійкість сорт сильно чутливий до заморозків. Щоб уникнути пошкоджень молоді рослини на перших порах прикривають плівкою або агротексом.

  Пасинкувати і формувати кущі не потрібно. Якість ґрунту відчутно позначається на врожайності. Потрібно слідкувати за регулярністю поливів і підгодівлі. Добриво вносять раз в 10-14 днів. Підходять спеціальні комплекси мінералів.

  Відгуки

  • Вероніка з Тули. Томат вже кілька років батьки вирощують на присадибній ділянці. Завжди нахвалюють сорт. Я вирішила наслідувати їх приклад і в минулому сезоні теж посіяла насіння Миколи. В результаті помідорну грядку прикрасили симпатичні кущики, такі ж, як на фото упаковки з посадковим матеріалом. Смак плодів сподобався. Більшу частину врожаю відправила на зимові заготовки.
  • Антон з Тамбова. На ділянці маю невелику теплицю, де ростуть різні сорти помідорів. Цей томат подобається «байдужістю» до змін навколишніх умов. Навіть при різких похолоданнях зав’язь і квітки не опадають. Плодів завжди багато. Вони смачні: в міру кислоти і солодощі. З задоволенням їмо свіжими, маринуємо в банках, передавливаем на сік.
  • Валентина з Орла. Томат Нікола вже 3 роки вирощую на городі. Сорт ніколи не підводив. Навіть у сезон, коли було холодне, дощове літо зібрала відмінний урожай.

  Томат Нікола з тих сортів, які ще довго не втратять популярності. Значний урожай апетитних помідорів нескладно отримати навіть починаючому городникові в будь-якому регіоні величезної країни.

  Нікола: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради