Кухонні мийки: з штучного каменю, гранітної крихти, кварцові мийки для кухні, плюси і мінуси моделей раковин

Все більшу популярність набирають кухонні мийки з штучного каменю. Це пояснюється великою міцністю даного матеріалу, а також його непористої структурою, що перешкоджає утворенню різних бактерій і цвілі.

Декоративний камінь володіє великою кількістю кольорів, що дозволяє підібрати модель у відповідності зі стилем і колірним рішенням кухні.

Розглянемо, які бувають різновиди мийок, на що звернути увагу при їх виборі, а також рекомендації по догляду, щоб покупка могла прослужити достатньо довго.

7808effc5bc01e6e6b8f2e80fde7d0b3 Кухонні мийки: з штучного каменю, гранітної крихти, кварцові мийки для кухні, плюси і мінуси моделей раковин

Плюси і мінуси

Мийки з штучного каменю мають свої плюси і мінуси. Розглянемо їх докладніше.

Переваги

Кам’яний тип мийок має свої переваги:

 1. Довговічність. Термін служби може досягати 10 років.
 2. У разі пошкодження штучний матеріал неважко відновити.
 3. Завдяки однорідною структурою на поверхні неможливо появу і розмноження бактерій, а також різних плям і нальотів.
 4. Висока міцність. Проте у випадку падіння важких предметів на поверхню можуть утворитися сколи і тріщини, і тоді буде потрібна допомога професіонала.
 5. Важливою перевагою є великий асортимент даного товару у продажу є безліч різних форм, кольорів і фактур.
 6. Декоративний камінь володіє хорошою звукоізоляцією, тому під час миття посуду дратівної брязкоту і шуму чути не буде.

f7f3150eed88abf941e54d4d6c6893dd Кухонні мийки: з штучного каменю, гранітної крихти, кварцові мийки для кухні, плюси і мінуси моделей раковин

Недоліки

Незважаючи на велику кількість переваг, при виборі та купівлі вироби з штучного матеріалу слід звернути увагу і на мінуси:

 1. Висока ціна в порівнянні з аналогами з іншого матеріалу.
 2. Ненатуральний камінь досить важкий, тому встановлювати придбаний товар самостійно буде важко.
 3. При зіткненні з гарячою посудом або окропом на поверхні раковини можуть залишитися плями. Щоб цього уникнути, слід ставити сильно нагрітий посуд на спеціальну підставку.
 4. Якщо на раковину, зроблену з акрилового каменю, пролити фарбувальні речовини, то її потрібно терміново відмити, так як поверхня матеріалу їх вбере. У той же час граніт вбираючими властивостями не володіє.

5f26592a1fe78869d5e3311608488dcf Кухонні мийки: з штучного каменю, гранітної крихти, кварцові мийки для кухні, плюси і мінуси моделей раковин

Що краще — мийка з каменю або нержавіючої сталі

Найчастіше перед споживачем постає дилема: яку модель краще вибрати — з каменю або нержавіючої сталі. І той, і інший тип матеріалу володіє своїми особливостями, плюсами і мінусами.

До переваг моделей з нержавіючої сталі можна віднести: доступну ціну, універсальний зовнішній вигляд, який підійде до фактично будь-якого стилю кухні, стійкість до перепадів температур, гігієнічність, а також відсутність додаткових засобів по догляду.

Але нержавійка має також і свої недоліки: різні миючі речовини можуть призвести до появи дрібних подряпин, а ті в свою чергу — до виникнення бактерій. Також сталь вимагає постійного відходу з-за появи вапняного нальоту, її постійно потрібно протирати. У нержавійки також відсутня звукоізоляція і при взаємодії з посудом або водою вона видає шум.

Кам’яні аналоги сильно відрізняються від виробів з нержавійки. У порівнянні з металевими мийками, вони більш вигідні в плані зовнішності, простоті догляду. Не видає зайвого шуму при використанні.

Однак моделі з каменю коштують дорожче, ніж аналоги з нержавіючої сталі. Також декоративний камінь більш схильний до негативних впливів на зразок появи тріщин після падіння важких предметів на його поверхню або подряпин від використання металевої губки.

Виходячи з порівняльного аналізу двох варіантів моделей (з штучного каменю і нержавіючої сталі), можна зробити наступні висновки:

 • споживачам при купівлі товару віддають перевагу красивому зовнішньому вигляду і стилю, варто звернути увагу на вироби з каменю;
 • якщо покупця цікавить в першу чергу ціна товару, то слід вибрати варіант з нержавійкою;
 • користувачі, які цінують простоту догляду за покупкою, можуть зупинити свій вибір на кам’яній моделі;
 • звукоізоляція — важливий параметр при виборі кухонної раковини, цією перевагою володіють товари з штучного каменю.

Не слід забувати, що при покупці будь-якого варіанту слід строго дотримувати всі рекомендації по догляду за виробом, щоб покупка могла прослужити довгі роки, зберігши свій первісний вигляд.

d19328327ed7419e0603fe29e5fb329c Кухонні мийки: з штучного каменю, гранітної крихти, кварцові мийки для кухні, плюси і мінуси моделей раковин

Види штучного каменю

Існує кілька різновидів кухонних виробів з декоративного каменю, які залежать від виду натурального наповнювача:

 1. Мийка з гранітної крихти. Найбільш якісний і міцний матеріал. Найкращий варіант — 80% гранітної крихти в складі.
 2. Кварцова мийка для кухні. На 95% складаються з кварцового піску і є відмінним вибором для тих, хто цінує оригінальний дизайн, довговічність і безшумність своїх кухонних аксесуарів.
 3. Вироби з акрилу. Серед їх переваг знаходяться вологостійкість, простота догляду, витонченість.
 4. Мийка з мармурової крихти. Її ще називають мийкою з литого мармуру. Коштує дешевше, ніж вироби з граніту, проте це менш міцний і довговічний варіант.

cdcb7de87db51581b367be0dc10ce12e Кухонні мийки: з штучного каменю, гранітної крихти, кварцові мийки для кухні, плюси і мінуси моделей раковин

Різновиди

Є кілька різновидів установок кухонних мийок. Розглянемо кожний з варіантів окремо.

Вбудована

Вбудовані моделі встановлюють або на одному рівні зі стільницею, або нижче її висоти. При установці нижче рівня поверхні стільниці раковини роблять у вигляді окремих чаш з відсутністю крил.

Інтегровані мийки з штучного каменю мають свої специфічні особливості. Цей варіант зажадає втручання фахівця, який зможе зробити з’єднання мийки зі стільницею безшовними і зовсім невидимим.

Завдяки такому щільному і герметичного з’єднання інтегрований тип має свої переваги: водонепроникність і відсутність накопичуваної бруду, а також цікаве дизайнерське рішення.

До недоліків інтегрованого варіанту можна віднести досить високу ціну за особливий монтаж, але якість і незвичайний зовнішній вигляд швидко окуплять витрачені кошти.

c9dd1a1c9c0a02d0d5424f6b7199da0b Кухонні мийки: з штучного каменю, гранітної крихти, кварцові мийки для кухні, плюси і мінуси моделей раковин

Накладна

Простий і недорогий варіант. Встановити модель можна самостійно, помістивши замість стільниці на звичайний кухонний шафа. Накладний тип відрізняється простим дизайном і неглибокої раковиною, зробленої із сталі.

Мінуси у використанні цього варіанта полягають в тому, що з часом в щілини між раковиною і сусідніми шафами може набитися бруд і волога. Дану проблему можна вирішити, обробивши всі стики герметиком.

d16fdb7a911939f5e9cc4679abc607c0 Кухонні мийки: з штучного каменю, гранітної крихти, кварцові мийки для кухні, плюси і мінуси моделей раковин

Врізна

Даний тип підійде для стільниці будь-якого розміру і матеріалу. Для встановлення виробу в стільниці роблять заглиблення, що збігається за розміром з самої раковиною. Потім мийку закріплюють з зворотного боку кронштейнами або притисками, закладають шви герметиком або ущільнювальної стрічкою.

На відміну від накладного типу, монтаж врізного не дозволяє бруду і мікробів накопичуватися в стиках між раковиною і шафами. В той же час недоліком можна вважати те, що в час установки комунікацій потрібно відокремлювати всю конструкцію від статі, проте є моделі, що дозволяють цього не робити.

93289015fdaa6e0eb0bbc8aa5fe89255 Кухонні мийки: з штучного каменю, гранітної крихти, кварцові мийки для кухні, плюси і мінуси моделей раковин

З однією або двома чашами

Модель з однією чашею — традиційний і звичний варіант для всіх споживачів, призначений для миття посуду або овочів і фруктів. Підходить для користувачів, які мають невеликі кухні. Найчастіше до чаші додатково прилягають одне або два крила, які використовуються для сушіння посуду або розморожування продуктів.

Переваги варіанту з однією чашею: невеликий розмір, широкий асортимент, великий розкид цін, зручність миття.

На жаль, модель з однією чашею має обмежену функціональність. Допомогти її розширити частково може крило або мийна кошик.

Використання одночасно двох чаш набагато зручніше, ніж однієї, оскільки дозволяє економити воду при митті посуду.

Недоліки полягають у високій ціні, а також кількості зайнятого місця двома чашами.

2a4bd39a27f6b188462ae1e0e3f149dc Кухонні мийки: з штучного каменю, гранітної крихти, кварцові мийки для кухні, плюси і мінуси моделей раковин

З крилом

Крилом є невелика горизонтальна площина з однієї або обох сторін мийки. Найчастіше крило роблять гофрованим, щоб при митті вода стікала в раковину з невеликим жолобах. Існують моделі з гладкими крилами, вони повинні бути нахилені в бік раковини.

Також є різновиди і без крила, або просто вузькими майданчиками — їх рекомендується встановлювати користувачам, які не збираються часто і багато готувати.

1ff1e56df4a4bb7244f6d4c156ba866c Кухонні мийки: з штучного каменю, гранітної крихти, кварцові мийки для кухні, плюси і мінуси моделей раковин

Кутова

Перевага даної моделі в тому, що вона займає мало місця в порівнянні зі звичайною раковиною, але при цьому є зручним і функціональним варіантом. Також плюсом є великий асортимент дизайну кутових мийок — їх можна вписати в кухню будь-якого стилю і колірної гами.

Вадою можуть бути утруднення в ремонт сантехніки — розмір дверцята шафки, розташованого під мийкою, завжди менше простору за цими дверима.

Також, при установці занадто великий раковини, кут, розташований прямо за нею, може виявитися недоступним для використання.

b34ad9ab8b91c2bc1bdc3fdf466393d4 Кухонні мийки: з штучного каменю, гранітної крихти, кварцові мийки для кухні, плюси і мінуси моделей раковин

На що звернути увагу при виборі

Перед тим як придбати який-небудь товар, покупець вирішує, за якими критеріями буде орієнтуватися при покупці. При виборі мийки слід враховувати такі параметри: склад матеріалу, розміри, форму, кількість чаш, забарвлення, вартість, а також необхідні кухонні аксесуари. Нижче докладно розглянуті ці критерії.

Склад штучного каменю

Декоративний камінь складається з двох елементів: наповнювач (граніт, кварц) і полімерні смоли. Самий оптимальний варіант співвідношення наповнювача і сполучних полімерів — 80:20. Від кількості граніту в матеріалі залежить ціна, якість і міцність виробу. Також замість граніту наповнювач може складатися і з акрилового каменю, але в такому випадку мийка може не витримувати різкі перепади температур.

Розміри і форма

Від обраної форми і розміру залежить функціональність і відповідність дизайну кухні.

Форми і розміри мийок бувають наступних типів:

 1. Квадратна — комфортний та місткий. Її розміри можуть бути 500?500 мм або 600?600 мм.
 2. Прямокутна — підійде у випадку вузької стільниці, але вона не така зручна, як квадратна. Розміри:550?500, 500?800, 500?1000, 500?1250 мм і ін
 3. Кругла — зручніше, ніж прямокутна, але найчастіше в ній відсутні допоміжні секції. Діаметр — 45-51 див.

Кількість чаш

Кількість чаш в мийці може нараховувати кілька варіантів:

 1. З однією чашею — класичний варіант, економить багато місця, але недостатньо функціональний.
 2. З двома чашами — самі чаші можуть бути як одного розміру, так і різних. В такій раковині можна виконувати відразу дві функції.
 3. З трьома чашами — дві з них мають однаковий розмір, а третя менший. Цей варіант підійде для кухонь великого розміру.

Забарвлення

На сучасному ринку можна знайти величезну кількість різних кольорів і дизайну раковин. Вони можуть бути зроблені як під натуральний камінь (чорний, білий, коричневий), так і більш яскравих відтінків (зелений, блакитний, червоний, жовтий і т. д.). Новітні технології дозволяють виробу зберігати свій первісний колір довгі роки.

c466315eee8f67756788a822ebaceb00 Кухонні мийки: з штучного каменю, гранітної крихти, кварцові мийки для кухні, плюси і мінуси моделей раковин

Вартість

Вартість виробу може змінюватись в залежності від розміру, кількості чаш, бренду, матеріалу та інших факторів.

Самий бюджетний варіант — модель з нержавіючої сталі, ціна починається від 800 рублів. Кам’яний аналог обійдеться дорожче, він коштує від 7000 рублів і може досягати 30000 рублів. Товари від вітчизняних виробників, як правило, дешевше.

Змішувач та інші аксесуари

Змішувач — дуже важлива частина кухонних аксесуарів, так як завдяки йому відбуваються такі важливі речі, як миття посуду, овочів або просто набір води в ємності. Змішувачі розрізняються по дизайну, обсягом виливу, куту повороту і типу кріплення крана, матеріалом виготовлення і т. д.

Також існує достатня кількість і інших аксесуарів для мийки:

 • фільтр на зливі — не дозволить залишками їжі потрапляти в раковину, і тим самим засмічувати її;
 • підставка на дно раковини — складається з металевих прутів, захистить поверхню раковини від подряпин;
 • піддон — ставиться на низ мийки або на її краю, призначений для розморожування м’яса, риби або сушіння овочів;
 • обробна дошка — зручна для кухні маленького розміру;
 • органайзер для раковини — прикріплюється до раковини, служить для зберігання губок, ганчірок або рукавичок для миття посуду;
 • знімна сушарка — підійде у випадку, якщо відсутнє місце для окремої сушки для посуду.

a3450370c38e8c8745731e42f141ef8a Кухонні мийки: з штучного каменю, гранітної крихти, кварцові мийки для кухні, плюси і мінуси моделей раковин

Популярні виробники кухонних мийок

Нижче наведений список найпопулярніших і надійних виробників.

Blanco

Ця німецька компанія є провідним виробником кухонних мийок зі сталі, декоративного каменю, а також запатентованого матеріалу Silgranit, на 80% складається з гранітної крихти. Цей матеріал відрізняється стійкістю до перепадів температур і механічних пошкоджень.

Alveus

Відомий британський бренд, славиться широким вибором продукції. Особливо відрізняється лінійка Monarch, в якій присутні моделі з особливою сталі з металевим відтінком. Також дана компанія славиться легкістю монтажу виробів.

Franke

Виробник родом зі Швейцарії. Компанія пропонує широкий асортимент мийок з нержавіючої сталі, декоративного каменю, що відрізняються підвищеною стійкістю до високої температури. Franke також має свій метод легкої установки виробів, з допомогою прикріплення раковини до стільниці спеціальними затискачами.

Granfest

Відомий російський виробник. Відрізняється цікавим дизайном своїх моделей як за кольором, так і за формою. Існує навіть особливий стиль, пофарбований під орнамент «Гжель», виконаний у вигляді біло-синього візерунка.

b657854580bc053d61973b0c7378d978 Кухонні мийки: з штучного каменю, гранітної крихти, кварцові мийки для кухні, плюси і мінуси моделей раковин

Omoikiri

Японський бренд, також поставляє на ринок велику кількість аксесуарів для кухні — мийок, змішувачів, водоочисників. Даний виробник відрізняється моделями з більшою місткістю, ніж у інших брендів. Слід зазначити вироби лінійки Akisame, що мають підвищений рівень шумопоглинання.

Нюанси монтажу

Виготовляють і встановлюють мийку в кілька етапів:

 1. Заготовка. Проводиться з акрилового каменю, який подається у формі листа. Заготівля складається з днища майбутньої мийки, бокових пластин і бортика. Потім вирізаються шість рейок розміром 800 мм х 45 мм
 2. Гаряче формування. Для цієї операції використовується спеціальна піч. В неї поміщаються заготовки під днище і боковини, які потім вигинаються до потрібної форми.
 3. Збірка. Перед з’єднанням боковин і дна, вирізається спеціальна деталь — галтель. Вона забезпечить плавний перехід від бортика до днища. Потім всі деталі склеюють між собою.
 4. Посилення швів. До поверхні стику підклеюється спеціальна акрилова рейка, що забезпечує додаткову міцність і герметичність матеріалу.
 5. Установка. Готовий виріб прикріплюється до стільниці нижче, вище, або на її рівні. При якісної інтеграції мийка повинна виглядати, як продовження стільниці, без швів і щілин.

4e243ea3ff7d20f3c37936728b10f7d6 Кухонні мийки: з штучного каменю, гранітної крихти, кварцові мийки для кухні, плюси і мінуси моделей раковин

Рекомендації по догляду

Для збереження первозданного вигляду і робочих функцій виробу необхідно дотримувати наступні рекомендації:

 1. Щодня протирати поверхню раковини сухою ганчіркою. Це врятує матеріал від іржі та вапняного нальоту.
 2. Якщо вапняний наліт все ж з’явився, то слід скористатися спеціальними засобами для його видалення.
 3. Оберігати поверхню від сильних ударів і подряпин.

Намагайтеся дотримуватися наведених інструкцій, і Ваша покупка прослужить ще довгі роки!

Відео

У відео показано, чим і як чистити кухонну раковину.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради