Спальня в стилі кантрі: особливості оформлення інтер’єру в сільському стилі, елементи дизайну кімнати з натуральних матеріалів

Простий і затишний стиль кантрі зародився в Англії, але став популярний у всьому світі. Адже тепло і затишок домашнього вогнища цінуються скрізь. Подорожуючи по світу, кантрі вбирає в себе частинку від кожної культури, і саме це робить його таким неповторним і рідним.

Спальня, оформлена в сільському стилі, підійде для людей, які втомилися від суєти великого міста, бажаючих відпочити від стресів і заповнити свої життєві сили. Комфортний і практичний інтер’єр подарує частинку тепла у холодному мегаполісі.

spalnya v stile kantri: osobennosti oformleniya interera v derevenskom stile, ehlementy dizajjna komnaty iz naturalnykh materialov926 Спальня в стилі кантрі: особливості оформлення інтерєру в сільському стилі, елементи дизайну кімнати з натуральних матеріалів

Особливості стилю Кантрі

Головні особливості кантрі — простота й виразність форм, неяскрава колірна палітра і велика кількість дрібних деталей в оформленні. Добротні меблі, відсутність сучасної техніки і оздоблення з матеріалів вигідно відрізняють кантрі від інших стильових напрямів.

Основною концепцією стилю є відсутність сучасних оздоблювальних матеріалів. Не можна використовувати в оформленні скло, пластик, хромований метал.

spalnya v stile kantri: osobennosti oformleniya interera v derevenskom stile, ehlementy dizajjna komnaty iz naturalnykh materialov927 Спальня в стилі кантрі: особливості оформлення інтерєру в сільському стилі, елементи дизайну кімнати з натуральних матеріалів

Характерні риси

Стильовий напрямок бере свій початок у 30-х роках минулого століття. Саме в той час багато людей почали купувати нерухомість за містом і оформляти її в сільському стилі. З часом інтер’єри з використанням сільських елементів перемістилися і в міські квартири.

Разом з простотою і функціональністю кантрі має й інші характерні риси:

 1. Приглушена кольорова гама . Використовуються світлі і темні натуральні кольори (бежевий, коричневий, оливковий тощо). Стиль не терпить яскравих контрастів. Вся колірна гама кімнати повинна поєднуватися між собою.
 2. Природні матеріали . Екологічність оздоблювальних і основних матеріалів — це основа напрямку. Ніякої синтетики, пластику та інших, популярних у сучасному світі, матеріалів.
 3. Проста обробка . Стіни, підлога та стеля повинні служити лише фоном для меблів і декору. Не вітаються квітчасті шпалери, яскрава фарбування стін, розпис.
 4. Незвичайний декор . Глиняні та керамічні фігурки, валяні іграшки, вишиті картини, вази і дерев’яні шкатулки стануть відмінною прикрасою інтер’єру в стилі кантрі.
 5. Ковані елементи . Меблі з кованими вставками додасть особливий шарм кімнаті в сільському стилі.
 6. Візерунки в клітку . Вони можуть бути скрізь: на шторах, подушці і оббивці меблів. Клітинний принт ідеально впишеться в обстановку спальні.

Також кантрі може набувати риси, характерні лише для тієї країни, в якій він застосовується. Так з’являється новий різновид стилю.

spalnya v stile kantri: osobennosti oformleniya interera v derevenskom stile, ehlementy dizajjna komnaty iz naturalnykh materialov928 Спальня в стилі кантрі: особливості оформлення інтерєру в сільському стилі, елементи дизайну кімнати з натуральних матеріалів

Колірна палітра

Кольору в інтер’єрі повинні бути максимально наближені до натуральних. Хоча в сучасному дизайні допускаються яскраві акценти, але їх не повинно бути занадто багато.

Найактуальніші кольори для сільського стилю:

 • всі світлі відтінки бежевого;
 • жовтий, світло-жовтий;
 • колір слонової кістки;
 • блакитний, бірюзовий, блакитний;
 • зелений, оливковий;
 • персиковий, теракотовий.

В текстилі можливе поєднання кількох кольорів, наприклад, можна використовувати кольоровий плед або плетений з декількох ниток килимок.

spalnya v stile kantri: osobennosti oformleniya interera v derevenskom stile, ehlementy dizajjna komnaty iz naturalnykh materialov929 Спальня в стилі кантрі: особливості оформлення інтерєру в сільському стилі, елементи дизайну кімнати з натуральних матеріалів

Види стилю кантрі

Кожна країна, в якій популярний кантрі, залишила свій слід в дизайні. Тому з’явилося кілька його різновидів, кожна з яких має свої особливості.

spalnya v stile kantri: osobennosti oformleniya interera v derevenskom stile, ehlementy dizajjna komnaty iz naturalnykh materialov930 Спальня в стилі кантрі: особливості оформлення інтерєру в сільському стилі, елементи дизайну кімнати з натуральних матеріалів

Англійське

Англійське кантрі відрізняється тим, що не має жорстких рамок у виборі кольорів і матеріалів. Головне правило — їх екологічність. Текстиль повинен бути яскравим. У справжніх англійських будинках він може поєднуватися без всякої системи: квіткові малюнки, в’язані пледи та вишиті подушки-думочки можуть зустрітися в одній кімнаті.

Головний атрибут англійської дизайну — знаменитий малюнок-клітка. Вона повинна бути присутніми в інтер’єрі якщо не повсюдно, то хоча б в окремих речах — пледі, оббивці меблів, на скатертині або наволочках диванних подушок.

spalnya v stile kantri: osobennosti oformleniya interera v derevenskom stile, ehlementy dizajjna komnaty iz naturalnykh materialov931 Спальня в стилі кантрі: особливості оформлення інтерєру в сільському стилі, елементи дизайну кімнати з натуральних матеріалів

Американське

В американському кантрі яскраво проявляються риси так званого Дикого Заходу. Груба дерев’яна меблі, шкіряні елементи декору, національний індіанський колорит — все це повинно бути присутнім у кімнаті, виконаної в американському кантрі. Для додання більшого колориту можна використовувати в якості аксесуарів ковбойський капелюх або чоботи, виставлені на самому видному місці.

Американський інтер’єр кантрі завжди виглядає дорого і грунтовно, адже обов’язковим атрибутом будинку є камін, викладений з каменю.

spalnya v stile kantri: osobennosti oformleniya interera v derevenskom stile, ehlementy dizajjna komnaty iz naturalnykh materialov932 Спальня в стилі кантрі: особливості оформлення інтерєру в сільському стилі, елементи дизайну кімнати з натуральних матеріалів

Скандинавське

Скандинавське кантрі використовує в дизайні тільки натуральні матеріали: дерево, глину, камінь, тканини з льону, бавовни і шерсті. Меблі повинна бути найпростіших форм, оздоблення — дощаті підлоги і обштукатурені стіни. Колірна гамма — переважно в морському стилі.

Використовуються такі кольори:

 • білий;
 • зелений;
 • блакитний;
 • лазурний;
 • світло-сірий.

Текстиль для декору застосовується фактурна, в смужку або клітку. На підлогу стеляться килими — імітація шкіри тварин. Покривало на ліжку також може бути імітацією хутряного полога.

Обов’язковим атрибутом скандинавського стилю є велике дзеркало. Воно може бути дерев’яною або кованої рамі. Дзеркало покликане візуально розширювати простір і вловлювати промені скупого північного сонця.

spalnya v stile kantri: osobennosti oformleniya interera v derevenskom stile, ehlementy dizajjna komnaty iz naturalnykh materialov933 Спальня в стилі кантрі: особливості оформлення інтерєру в сільському стилі, елементи дизайну кімнати з натуральних матеріалів

Російське

Для російського сільського стилю характерна обробка стін з використанням натуральних матеріалів: дерева, каменю, глиняних кахлів. Актуальна також проста побілка стін, використання фактурної штукатурки, штучно постарене дерево.

В якості декору застосовують глиняні горщики, глечики, вази з національної розписом (гжель, хохлома). Для прикраси інтер’єру використовуються вишиті фіранки, наволочки, серветки, покривала ручної роботи. Особливий колорит додасть знаходиться в кімнаті піч.

Російська сільський стиль відрізняється тим, що обробка стін, стелі і підлоги може бути повністю виконана з дерева.

spalnya v stile kantri: osobennosti oformleniya interera v derevenskom stile, ehlementy dizajjna komnaty iz naturalnykh materialov934 Спальня в стилі кантрі: особливості оформлення інтерєру в сільському стилі, елементи дизайну кімнати з натуральних матеріалів

Оформлення спальні

Інтер’єр спальні, оформленої в кантрі-дизайні, виглядає свіжо і стильно. Нотки простоти, сільського укладу і гармонії з природою створюють в кімнаті затишну, теплу атмосферу. Незважаючи на те, що стиль з’явився досить давно, він актуальний і в сучасному житті.

Кантрі — стиль для тих, хто цінує простоту і функціональність інтер’єру.

spalnya v stile kantri: osobennosti oformleniya interera v derevenskom stile, ehlementy dizajjna komnaty iz naturalnykh materialov935 Спальня в стилі кантрі: особливості оформлення інтерєру в сільському стилі, елементи дизайну кімнати з натуральних матеріалів

Стіни

Стіни — це своєрідний фон. Тому оформлення стін є основою інтер’єру.

У стилі кантрі можна виділити декілька варіантів оформлення стін:

 1. Шпалери . Колір шпалер не повинен бути занадто яскравим, принт — квітковий, у смужку чи клітинку. Структура шпалер також може бути різною: вінілові, паперові або тканинні.
 2. Декоративна штукатурка . Цей сучасний матеріал дозволить втілити найсміливіші задумки дизайнерів. Оштукатурені стіни можуть поєднуватися зі вставками з каменю і цегли.
 3. Дерев’яні панелі . Вставки з дерева ідеально виглядають в інтер’єрі кантрі. При цьому, дерево — екологічно чистий і безпечний для здоров’я матеріал.

Можливо поєднання всіх елементів оздоблення стін в одній кімнаті. Тут головне — не перестаратися і витримати баланс між матеріалами. Адже інтер’єр спальні повинен налаштовувати на відпочинок, а велика кількість деталей може цьому перешкодити.

spalnya v stile kantri: osobennosti oformleniya interera v derevenskom stile, ehlementy dizajjna komnaty iz naturalnykh materialov936 Спальня в стилі кантрі: особливості оформлення інтерєру в сільському стилі, елементи дизайну кімнати з натуральних матеріалів

Стеля та підлога

Для спальні в сільському стилі підійде підлогове покриття, виконане з дерева. Це може бути паркет, ламінат або просто добре підігнані одна до одної дошки. В доповнення до інтер’єру, на підлогу можна постелити невеликий килимок з плетених або квітковим візерунком.

Стеля в кімнаті повинен відповідати стильовому оформленню приміщення. Тому часто його повністю покривають дерев’яною дошкою або балками. Також в оформленні стелі може бути використана фарба, побілка або різні види штукатурки.

Балки в спальні бажано робити тонкими, не грубими і фарбувати в тон стелі. Це буде сприяти більш повноцінному відпочинку.

spalnya v stile kantri: osobennosti oformleniya interera v derevenskom stile, ehlementy dizajjna komnaty iz naturalnykh materialov937 Спальня в стилі кантрі: особливості оформлення інтерєру в сільському стилі, елементи дизайну кімнати з натуральних матеріалів

Меблі

Меблі для спальні слід вибирати з натуральних матеріалів: дерева, ЛДСП (ламінованої деревинно-стружкової плити) , MDF (деревоволокнистих плит середньої щільності) .

Забарвлення можуть бути будь — якими- від світлих пастельних до темних тонів. Головна умова — меблі повинна бути масивною, міцною і зручною у використанні. В оформленні ліжка допускаються ковані металеві елементи.

Якщо спальня невеликого розміру, меблі краще вибирати дуже світлих відтінків. Це візуально розширить кімнату і додасть більше простору.

spalnya v stile kantri: osobennosti oformleniya interera v derevenskom stile, ehlementy dizajjna komnaty iz naturalnykh materialov938 Спальня в стилі кантрі: особливості оформлення інтерєру в сільському стилі, елементи дизайну кімнати з натуральних матеріалів

Освітлення

Інтер’єр в сільському стилі припускає велику кількість природного освітлення. Тому вікна в спальні по можливості робляться великими панорамними і прикрашаються легким прозорим тюлем.

Доповненням до природного служить штучне освітлення. Центральна лампа повинна давати м’яке розсіяне світло. Також в спальні повинні бути присутніми гармоніюють з люстрою невеликі світильники, використовувані для читання.

Для додання кімнаті більшого затишку, необхідно використовувати лампи з теплим жовтим світлом.

spalnya v stile kantri: osobennosti oformleniya interera v derevenskom stile, ehlementy dizajjna komnaty iz naturalnykh materialov939 Спальня в стилі кантрі: особливості оформлення інтерєру в сільському стилі, елементи дизайну кімнати з натуральних матеріалів

Текстиль

Текстиль спальні в сільському стилі повинен відповідати дизайну і гармонійно вписуватися в інтер’єр. Краще, якщо текстиль буде ручної роботи.

В сільський інтер’єр можуть відмінно вписатися:

 • в’язані серветки пастельних тонів;
 • килимки ручної роботи;
 • покривало в стилі печворк або вишите;
 • велика кількість подушок з наволочками ручної роботи;
 • легкі фіранки з ручною вишивкою.

Текстиль дуже важливий в оформленні спальні. Він створює особливу атмосферу, яка налаштовує людину на відпочинок.

spalnya v stile kantri: osobennosti oformleniya interera v derevenskom stile, ehlementy dizajjna komnaty iz naturalnykh materialov940 Спальня в стилі кантрі: особливості оформлення інтерєру в сільському стилі, елементи дизайну кімнати з натуральних матеріалів

Декор

Дане стильовий напрям передбачає велику кількість різних аксесуарів і декоративних елементів. Милі серцю дрібнички повинні знаходитися всюди.

Для створення затишку в кімнаті знадобляться:

 • годинники, зроблені під старовину;
 • плетені вироби: різні шкатулочки, кошики і тому подібні речі;
 • картини з сільськими пейзажами;
 • порцелянові фігурки;
 • вази з живими квітами;
 • елементи хендмейд: зроблені вручну ляльки, гербарій, вироби з бісеру.

Також можна прикрасити кімнату сімейними фотографіями в дерев’яних рамках.

spalnya v stile kantri: osobennosti oformleniya interera v derevenskom stile, ehlementy dizajjna komnaty iz naturalnykh materialov941 Спальня в стилі кантрі: особливості оформлення інтерєру в сільському стилі, елементи дизайну кімнати з натуральних матеріалів

Камін

Оформлення каміна в інтер’єрі спальні в стилі кантрі — популярний дизайнерський хід. І хоча камін асоціюється з заміським будинком, оформити його можна і в міській квартирі.

Класична облицювання каміна — це камені великих розмірів. Навіть якщо сам камін — сучасний і працює від електрики, така обробка дозволить створити в приміщенні особливий затишок і теплоту, зануритися в іншу епоху.

Обладнати камін цілком можливо і в спальні маленького розміру. Для цього необхідно лише правильно організувати простір і запросити фахівця з встановлення камінів.

spalnya v stile kantri: osobennosti oformleniya interera v derevenskom stile, ehlementy dizajjna komnaty iz naturalnykh materialov942 Спальня в стилі кантрі: особливості оформлення інтерєру в сільському стилі, елементи дизайну кімнати з натуральних матеріалів

Спальня кантрі з двома ліжками

Кантрі як не можна краще підходить для організації спальні двох осіб. Особливо, якщо необхідно розміститися на невеликій площі. Двоярусні дерев’яні ліжка ідеально впишуться в інтер’єр. Якщо ж в кімнаті плануються два окремих спальних місця, вони повинні бути оформлені в єдиному стилі.

Обладнання спальні на двох в мансарді — прекрасний спосіб раціонально використовувати весь простір заміського будинку.

spalnya v stile kantri: osobennosti oformleniya interera v derevenskom stile, ehlementy dizajjna komnaty iz naturalnykh materialov943 Спальня в стилі кантрі: особливості оформлення інтерєру в сільському стилі, елементи дизайну кімнати з натуральних матеріалів

Відео

З відео можна почерпнути ідеї для оформлення спальні в стилі кантрі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради