Як відіпрати гуаш з одягу: засохлу, свіжу

Іноді потрібно відіпрати гуаш з одягу. Оскільки фарба має в своєму складі клей, часто це не вдається зробити звичайним способом. Необхідно застосовувати хімічні розчинники. Не всі їх потрібно спеціально купувати, можна скористатися підручними засобами, які часто є в будинку, такі як нашатир, бензин. ацетон. Застаревшее пляма потребує більше зусиль.

d2278a324d1bde7e050fe0f129e5370e Як відіпрати гуаш з одягу: засохлу, свіжу

Гуаш на одязі: як видалити?

Видалення свіжого забруднення

Хоча гуаш — фарба на водній основі, її не завжди просто вивести. Пов’язано це з тим, що у складі білила і клей. Ці інгредієнти моментально вбираються і закріплюються на тканини. Виріб з тільки що посадженим плямою потрібно негайно помістити під струмінь холодної води і постаратися максимально відмити. Гаряча протипоказана, тому що можна заварити фарбу. Потім натерти забруднення милом, краще господарським, і дати полежати близько години, випрати в машині з звичайним миючим засобом.

При недостатньому результаті, після прання потрібно видалити фарбу за допомогою інших засобів. Їх наносять на забруднену ділянку, витримують кілька хвилин, потім річ знову перуть. До таких речовин відносяться:

  • хімічні розчинники, бажано ті, що є в складі гуаші;
  • підігрітий оцет, змішаний з бензином;
  • ацетон;
  • гас;
  • препарат для зняття лаку;
  • гліцерин з нашатирним спиртом;
  • щавлева кислота в суміші з нашатирем.

При роботі з агресивними речовинами необхідно захистити руки бензиновими рукавичками.

Очищення від засохлої фарби

7ee89343acf1081bd588e4ba2b3e7894 Як відіпрати гуаш з одягу: засохлу, свіжуЧастина пігменту видаляється з тканини механічним способом.

Відмити стару гуаш вимагає значно більших зусиль і часу. Перш за все, потрібно з допомогою ножа зішкребти застарілий фарбу з одягу. Потім рясно нанести кашку з натертого мила на въєвшєєся пляма, дати полежати речі близько 40 хвилин. За допомогою старої зубної щітки і будь-якого миючого засобу очистити забруднений ділянку. Після цих дій прокрутити річ у центрифузі. Якщо прибрати забруднення не вдалося, застосувати один із способів, описаних вище.

Обробка делікатних тканин

Ефективно видалити забруднення гуашшю з білої сорочки, велюру, шовку або оксамиту, рекомендується використовувати гліцерин, етиловий і нашатирний спирт, змішані в однакових частинах. Приготованою сумішшю змочити м’яку серветку і нанести на одяг, залишити на 10-15 хвилин, після закінчення прополоскати в прохолодній воді. Заключний етап — прання в машині, якщо дорогий предмет одягу це допускає. В іншому випадку краще звернутися в хімчистку.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради