Оранжевий статус — урожайний томат з каротином. Опис, властивості, особливості

Помаранчеві помідори відомі своєю користю. За цим показником вони навіть перевершують деякі червоні томати. Якщо ви посадите на своїй ділянці Помаранчевий статус, то отримаєте рясний урожай плодів з високим вмістом бета-каротину. Судячи з опису від виробників, це не всі переваги культури.

oranzhevyjj status  urozhajjnyjj tomat s karotinom opisanie, svojjstva, osobennosti48 Оранжевий статус — урожайний томат з каротином. Опис, властивості, особливості

Опис сорту в деталях

Ранній детермінантний гібрид — новинка на російському ринку. Він поки відсутній у Держреєстрі, але випускається великим виробником насіння, агрокомпанією Сибірський Сад. Придбати посадковий матеріал можна і у колекціонера А. Маштакова, чиї томати продаються під брендом Насіння-М. Його гібрид Помаранчевий статус F1 має додаткову маркіровку ” М-10. За описом і властивостями обидві культури від цих виробників ідентичні.

Томат призначений для різних типів грунту. Селекціонери запевняють, що компактні кущики не виростуть вище 0,6 м. Перше суцвіття формується над 5-7 листочком, решта — через кожні 1-2 аркуша. Кількість грон — від 7 до 9. На кистях утворюється за 5-6 томатів, які відносяться до категорії біф. Насичена бета-каротином м’якоть м’ясиста, цукриста, з малою кількістю насіння, за відгуками — дуже смачна. У плодоніжки відсутня зелена пляма.

Увага! Також є гібрид Рожевий статус від компанії Геліос і А. Маштакова (у другому випадку — з додатковою позначкою М-15). За описом і характеристиками ці томати схожі на помаранчеві. Головна відмінність — у кольорі плодів.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Ранній (95-105 днів) Детермінанти-нантный (до 0,6 м) Універсальний Для відкритих грядок і теплиць Від 150-180 до 250-300 Від 7-9 до 17 (за різними даними) Насичено-помаранчевий, плоско, глянсовий, м’якоть щільна, малосемянная

Переваги і недоліки культури

Головні плюси томатів — високий вміст вітамінів і мінералів, а також смак, в якому солодкі нотки переважають над кислинкою. Інші переваги:

 • Використовується в дієтичному харчуванні, дитячому меню.
 • Дає рясний урожай великих помідорів.
 • Шкірка томату не розтріскується.
 • Володіє стійкістю до вірусних і бактеріальних хвороб (до яких саме — селекціонери не уточнюють).
 • Оранжевий статус F1 підходить для вирощування під відкритим небом і в теплиці.
 • Кущі компактно розташовуються на ділянці.
 • Плодоносити починає рано, рясно формує квіткові кисті.
 • Недоліки у томата теж є:

  • гібридна природа не дасть можливості самостійно розмножити рослина;
  • великі плоди складно цілком помістити в банки, а соуси і пасти вийдуть смачними, але не занадто насиченими за кольором;
  • незважаючи на невисокий зріст, кущі можуть зажадати підв’язки, якщо важкі плоди будуть сильно гнути стебла.

  oranzhevyjj status  urozhajjnyjj tomat s karotinom opisanie, svojjstva, osobennosti49 Оранжевий статус — урожайний томат з каротином. Опис, властивості, особливості

  Особливості агротехніки і відгуки про гібрид

  Щоб вчасно отримати здорову розсаду, насіння томату сіють з кінця зими до середини березня. Глибина загортання — 1-1,5 см. Паростки проклюнуться при +22…+26 °C. Перед переміщенням на грядку в сад або теплицю сіянці потрібно загартувати протягом тижня. Розсаду поливають відстояною водою і підгодовують добривами, пікірують при появі 2-3 листочків. На постійне місце томат садять з розрахунку 3 рослини на 1 кв. м.

  Рада. Кращі підживлення — ті, що містять фосфор та калій.

  Масово дачники поки не хваляться фото врожаїв і результатами своєї роботи. Причина — томат ще молодий, і не встиг пройти апробацію на дільницях. Один з нечисленних відгуків залишила Катерина з Самари. Вона садила гібрид у відкритому грунті. Смачні плоди йшли на продаж. Жінка зазначила, що томат довго зберігає товарний вигляд, а досягти найкращих результатів допоможе своєчасне підживлення.

  Оранжевий статус — гібрид з привабливими властивостями. Він цілком може сподобатися любителям невисоких томатів з приємним смаком і гарною врожайністю.

  Помаранчеві томати: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради