Як швидко остудити суп в каструлі — прості способи

Ви приготували цілу каструлю ароматного супу! Але от біда — він ще гарячий, але вам потрібно поставити його в холодильник вже зараз, бо скисне. У такій ситуації потрібен спосіб швидко охолодити блюдо. Чи можна все-таки поставити гарячий..? Давайте розберемося в ситуації.

Чому не можна ставити гарячу каструлю в холодильник

Є цілих три причини, чому цього робити не варто:

 • великий і гарячий об’єкт (наша каструля свіжого супу) різко підніме температуру в холодильнику вище кімнатної. Повертатися до колишньої, низькою, він буде дуже довго (в середньому близько 5-6 годин). Це не тільки зведе користь самого холодильника для решти зберігаються в ньому продуктів немає, але і створить ризик поломки агрегату;
 • скляні полиці холодильника не володіють високою теплопровідністю. Якщо вони виготовлені не з самого якісного матеріалу, то вони можуть тріснути після того, як ви поставите на них гарячу каструлю супу;
 • випаровується суп (а він гарячий, він у будь-якому випадку буде випаровуватися) осяде на стінках холодильника як іній. Це покриття знизить його ефективність і, знову-таки, може привести до поломки.

Коли можна ставити блюдо в холодильник? Як тільки суп стане теплим (тобто коли ви зможете спокійно тримати каструлю не за ручки голими руками), пора ставити його в камеру.

Як швидко охолодити каструлю з супом

Але у вас немає часу чекати, поки суп охолоне сам собою. Що можна зробити?

Щоб страва не зіпсувався під час охолодження, кухарі радять підбирати спосіб, який потребує для цього не більше двох-трьох годин. Нижче ми підібрали найбільш ефективні методи остудити каструлю зі свіжим супом.

Викупайте її

Крижана «ванна» дуже швидко остудить вашу каструлю супу. Протягом години окріп охолоне до кімнатної температури, і його можна буде прибирати в холодильник:

 1. Заткніть злив в кухонній раковині і наберіть крижаної води.
 2. Поставте на дно якусь велику, але невисоку жароміцний посуд дном вгору. Відмінно підійде, наприклад, форма для пирога. Це потрібно, щоб раковина не постраждала від гарячої каструлі.
 3. Поставте каструлю на перевернуту посудину.
 4. Протягом години періодично помішуйте суп — так він швидше охолоне. По можливості додайте лід в раковину.

Розділіть її

У вас досить чистого посуду, щоб вмістити весь ваш суп? Відмінно, скористаємося їй:

 1. Весь суп розлийте по невеликим мисках, плошкам, пластикових контейнерів.
 2. Розставте посуд на столі. У такому вигляді суп охолоне в три-чотири рази швидше.
 3. Якщо у вас є вентилятор, поставте його навпроти посуду і увімкніть. Потік повітря буде відганяти тепло від супу, і він охолоне ще швидше.
 4. Коли від тарілок і мисок перестане йти пар, злийте суп назад в каструлю і приберіть в холодильник.

Одного разу у мене вийшло остудити п’ять літрів супу, розлив його приблизно по 10 різних посудинам, за 1,5 години. Вентилятор я не використовувала — з ним, напевно, впоралася б і за годину.

kak bystro ostudit sup v kastryule  prostye sposoby21 Як швидко остудити суп в каструлі — прості способи

Цей прийом працює з будь-якою їжею — просто розкладіть її по тарілках, і вона швидше охолоне

Виставте її за двері

Уточнимо через балконні двері. Якщо у вас є балкон або лоджія і зараз зима, можна остудити каструлю супу, скажімо так, найбільш природним чином. Не забудьте підкласти під гарячу каструлю що-небудь жаростійке, щоб не зіпсувати підлогу балкона. Швидкість остигання дуже сильно залежить від температури на вашому балконі/лоджії. Краще всього, якщо температура не піднімається вище +14 градусів.

Розбавте її

Цей метод варто застосовувати тільки в тому випадку, якщо ви впевнені, що смак страви не постраждає від невеликої разбавки. Розбавляти ми будемо не водою, а кубиками льоду — так ефективніше. Додайте по 2-3 кубика на кожен літр супу і ретельно розмішайте.

Якщо ж ви розбавляти суп категорично не хочете, спробуйте скористатися багаторазовими кубиками льоду. Вони не зіпсують смак, але допоможуть швидше охолодити блюдо. Їх мінус — вони менш ефективно остуджують, ніж справжній лід. Так що класти їх потрібно в два рази більше.

Прикладіть до неї пакетик від ударів

Якщо у вас завалялися спеціальні охолоджуючі пакети від ударів, саме час скористатися ними не за призначенням:

 1. Підготуйте холодний пакет згідно інструкції. Зазвичай їх потрібно розім’яти, щоб порвався внутрішній маленький пакетик.
 2. Поставте каструлю на цей пакет.
 3. Помішуючи суп, частіше піднімайте гущу з дна, щоб страва охолоджувалося рівномірніше.

kak bystro ostudit sup v kastryule  prostye sposoby22 Як швидко остудити суп в каструлі — прості способи

Навіть якщо у вас немає такого пакета, ви зможете знайти його в будь-якій аптеці, а коштує він недорого — близько 50 рублів за штуку

Тепер, остудивши суп, ви можете спокійно прибрати його в холодильник і не переживати ні за страву, ні за техніку. Економте час і вільно займайтеся своїми справами!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради