Московський делікатес: особливості групи томатів, врожайність, опис агротехніки, відгуки

Московський делікатес — група помідорних сортів від селекціонерів Підмосков’я. У неї входить кілька різновидів томатів з відмінним забарвленням. Чим цікаво опис цієї культури і як її характеризують томатоводы-любителі, дізнаєтеся зі статті.

moskovskijj delikates: osobennosti gruppy tomatov, urozhajjnost, opisanie agrotekhniki, otzyvy80 Московський делікатес: особливості групи томатів, врожайність, опис агротехніки, відгуки

Опис сорту та його різновидів

Томат вивели в кінці минулого століття. У 2001 р. його зареєстрували в селекційному Держреєстрі РФ як красноплодной сорт для вирощування у відкритому грунті. На практиці томат нормально розвивається і повноцінно плодоносить і в теплицях. Культура допущена для вирощування в усіх с/г зонах країни.

Пізніше в асортименті агрофірм і томатоводов з’явилися ще два різновиди культури: гібриди Золотий і Вершковий F1. Перший має насичено-жовтого забарвлення. Він дуже схожий з оригіналом, тільки дозріває на тиждень раніше і володіє характерним для жовтоплідних помідорів смаком. Другий томат сильніше відрізняється від побратимів:

 • терміни дозрівання — ранні;
 • висота куща — до 1,2 м;
 • забарвлення — кремово-жовтий (як на фото);
 • маса плоду — 70 г;
 • врожайність — вищий на третину.

Плоди всіх підвидів мають зручну циліндричну форму з невеликим «носиком», соковиту м’ясисту структуру. Стебла рослин потужні, з середньою кількістю великих листя звичайного типу. Перше суцвіття кущ формує над 9-11 листочком. Потім — через кожні 3-4.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-пізній (120-125 днів) Индетерми-нантный (до 1,8-2 м) Універсальний Універсальний 90-100 г 12-14 при різних методах вирощування Червоний, довгастої форми, слаборебристі, 2 гнізда

Сорт в саду: переваги та недоліки

Садівникам подобається циліндрична форма томатів. Вона зручна в подальшому застосуванні врожаю. Люди вирощують парні колірні комбінації Московського делікатесу, а потім гарними рівними рядами закочують в банки під кришку. Помідори також придатні для салатів, сокової або соусного переробки.

Інші фактори затребуваності томату:

 • Гідна врожайність. З куща в оптимальних умовах збирають до 3-4 кг плодів.
 • Відмінні смакові якості. Жовтоплідні томати до того ж містять каротин і підвищену дозу цукрів.
 • Високий показник товарності плодів. Їх кількість у загальному обсязі прагне до 100%.
 • Стійкість до розтріскування на гілках. Хороша лежкість стиглого врожаю. Доступність перевезення на відстані.
 • Низька сприйнятливість до температурних коливань влітку, нетривалої посухи або дощовим періодів.
 • moskovskijj delikates: osobennosti gruppy tomatov, urozhajjnost, opisanie agrotekhniki, otzyvy81 Московський делікатес: особливості групи томатів, врожайність, опис агротехніки, відгуки

  Мінуси томату стандартні для високорослих сортів:

  • необхідність підв’язки для нормальної вегетації;
  • потреба в формуванні куща і наступному видаленні пасинків.

  Увага! Дані про імунної стійкості відсутні.

  Особливості агротехніки, відгуки від томатоводов-любителів

  Томат висаджують на грядку розсадою. Час для посіву через 60-65 днів до запланованої пересадки молодих рослин в сад. На грядці розташовуйте не більше 4-х кущів на 1 кв. м. Рекомендації за схемою: 50?70 див.

  У мережі багато відгуків про томаті. Позитивні з них далеко не всі. Ларису з Московської обл. сорт не задовольнив за всіма характеристиками. Посадковий матеріал вона набувала у селекціонера Октябрины Ганичкиной.

  Надії (Челябінськ) не сподобалася зав’язуваність плодів та загальна врожайність. До того ж її грядку вразив фітофтороз. У Олександри (Білорусь) результат роботи був приблизно такий же. Ці жінки садили оригінального насіння томату і підвиди Золотий (виробник — Русский город). Оксана (Рязанська обл.) похвалила гібрид Вершковий за солодкуватий смак, врожайність, і болезнеустойчивость. Тетяна з Новосибірська садила цей же томат, але смакові якості їй не сподобалися.

  Московський делікатес — цікавий за описом, але неоднозначний за відгуками томат. Поставтеся до його вибору з обережністю.

  Огляд томатів: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради