Чим відмити ґрунтовку зі скла

Після ремонту, генеральне прибирання – міра вимушена. Щоб було затишно в житлових приміщеннях, доведеться чистити поверхні. Знаючи про те, чим відмити ґрунтовку зі скла, можна спростити рішення поставленої задачі і скоротити час, витрачений на підтримання чистоти.

Причини забруднення грунтовкою вікон і підвіконь

a62493fb530baf69445abb9b7cd10842 Чим відмити ґрунтовку зі склаПід час ремонтних робіт грунтовка може випадково потрапити на скло

Малярні роботи тільки на перший погляд здаються простими і нескладними. Насправді – це справжнє мистецтво. Треба знати, як створити міцне покриття і забезпечити міцне зчеплення декількох шарів оздоблювальних матеріалів. Якщо самому фарбувати стіни, навряд чи вдасться відразу все зробити акуратно. Часто при проведенні грунтовки, розчин розхлюпується. Його краплі потрапляють і на скло, і на підвіконня. Видалити їх безпечно можна, якщо знати, як відмити вікна після ремонту від ґрунтовки. Спочатку необхідно озброїтися інструментами та речовинами, здатними розчинити засохлий будівельний розчин. Для роботи можуть знадобитися:

 • чиста вода;
 • розчиняють речовини на основі уайт-спирту;
 • чистячі-миючі засоби;
 • оцтова есенція;
 • мочалка;
 • ганчірка.

Корисно озброїтися спеціальним скребком. У нього форма нагадує букву «Т». На верхній планці кріпиться половинка леза. Коли все буде готове, можна приступати до прибирання.

Як правильно мити пластикові вікна, підвіконня та скла від грунтовки

00b3075164a76afa85d05b1c5807b03e Чим відмити ґрунтовку зі склаЩоб не було розлучень, в кінці чищення скористайтесь м’ятими газетами

Існує маса способів, що допомагають швидко вирішити поставлене завдання. Якщо вибрати правильний метод, можна легко видалити залишки будівельних розчинів не тільки з поверхні скла, але і з лінолеуму, а також ламінату. Вирішуючи, чим відмити грунтовку, важливо подивитися, в якому вона перебуває стані. Коли склад ще не встиг схопитися і висохнути, він забирається наступним способом:

 • Рясно змочується ганчірка в теплій воді.
 • Нею стираються забруднення.
 • Скло натирається сухою ганчіркою.
 • Залишки вологи прибираються м’ятими газетами.
 • Фахівці знають, чим відтерти ґрунтовку зі скла, коли та повністю засохне. Вони радять такі плями спочатку рясно змочувати водою. Давати вологи вбратися, а потім прибирати залишки бруду вологою губкою. Після такої процедури потрібно помити скло, як це робиться зазвичай: водою і м’ятими газетами.

  Найскладніше знайти відповідь на питання, як відмити скло від грунтовки глибокого проникнення. Боротися з такими забрудненнями можна, якщо заздалегідь замочити їх, поклавши на кілька годин рясно намочену ганчірку. Під дією вологи висохлий склад набубнявіє, тоді його легко буде вилучити за допомогою скребка і леза. Залишки слідів прибираються засобом для миття посуду.

  Щоб не покарябать вікно, необхідно працювати з лезом в одному напрямку. При цьому не можна сильно натискати на нього. Якщо тримати скребок під кутом 3-45 градусів по відношенню до оброблюваної поверхні, її важко подряпати. По мірі забруднення інструмент необхідно очищати від накопичилася бруду. Використовувати для такої роботи можна тільки гостре лезо. Несправний вістрі обов’язково подряпає скло.

  Механічна чистка – кращий варіант для тих, хто не знає, чим відтерти силіконовий герметик від скла. Видалити його ефективно допоможе або гострий ніж, або залізна мочалка. Але простіше і безпечніше користуватися саме скребком з лезом.

  Якщо нічим відтерти силікон від скла, можна скористатися парогенератором. Під дією високої температури матеріал починає плавитися. У цей момент його нескладно прибрати сухою ганчіркою. Важливо розуміти, що такий спосіб підходить тільки для термостійкого скла. Звичайне може не витримати точкове нагрівання.

  Безпечна хімія

  ddb9448bf91528841819c95f8c6b015e Чим відмити ґрунтовку зі скла“Corvett” підходить для вікон і плитки

  Є цілий набір засобів побутової хімії, застосування якої помітно полегшує роботу. Фахівці рекомендують вибирати склади з найменшим рівнем піноутворення (Powerfix, Corvett, Veroclean). Тоді їх легше буде потім змивати водою. Корисно перед роботою уважно читати інструкцію, розміщену на флаконі і строго слідувати вказівкам виробника. Якщо для роботи використовуються концентрати, важливо дотримуватися заходів безпеки і надягати на руки гумові рукавички.

  Користуватися хімією досить просто:

 • Концентрат попередньо розбавляється водою в пропорціях 1х10.
 • В отриманому розчині змочується губка.
 • Нею протирається поверхню скла.
 • Мильна плівка потім змивається водою.
 • Скла протирають насухо.
 • Довго залишати на склі розчин не потрібно. Зазвичай виробник вказує на упаковці рекомендований інтервал. Якщо перевищити його, можна пошкодити оброблювану поверхню. Так як склад грунтовок буває різним, то і хімію потрібно підбирати з урахуванням виду використовуваного будівельного матеріалу.

  Якщо стоїть питання, чим змити акрилову фарбу зі скла, краще користуватися уайт-спиртом. Змочувати в ньому ватний тампон, прикладати його до цятками на десять хвилин. А потім акуратно відскрібати набряклу фарбу ножем або металевим шкребком. Сліди від акрилової грунтовки легко видаляються, якщо їх на кілька хвилин замочити в окропі.

  Народні засоби

  У будинку завжди є під рукою те, що допоможе замінити дорогі засоби побутової хімії та зекономити на їх купівлю — це оцет і сода. Кислота використовується в нерозведеному вигляді. Вона просто виливається на засохлу грунтовку і змивається через 15 хвилин. За цей час есенція спровокує розбухання забруднення.

  З соди попередньо готується кашка (для цього в порошок додається невелика кількість води). Нею зволожуються сліди від ґрунтовки. Засіб виступає в ролі лужного розчинника і в якості механічного абразиву. Практика показує, що воно більш ефективно, ніж оцтова есенція.

  Як запобігти забрудненню поверхонь під час ремонту

  Знаючи про те, чим відмити вікна від грунтовки, можна якісно виконувати процес очищення. Але це завжди трудомісткий процес. Набагато простіше запобігти появі плям на склі. Для цього перед початком оздоблювальних робіт фахівці рекомендують закривати віконний проріз і підвіконня термозбіжною плівкою. У неї мінімальна товщина. Вона не буде перешкоджати проникненню денного світла. Кріпиться до рами малярським скотчем.

  На підлогу можна стелити тільки щільний поліетилен. Такі прості заходи допоможуть значно спростити генеральне прибирання після ремонту і не потім ламати голову над тим, чим відмити силіконовий герметик зі скла, звичайну ґрунтовку або акрилову фарбу.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради