Як відкрити пральну машинку якщо вона заблокована: що робити

Коли не відкривається пральна машина, це говорить про збій програмного забезпечення агрегату в процесі прання. Перед користувачем стоїть проблема: як відкрити машинку і розблокувати двері без пошкодження механізму. Зробити це можливо тільки після з’ясування першоджерела несправності. Якщо дверцята заблокувалася не через поломки основних елементів механізму, розблокувати дверцята можна самому.

kak otkryt stiralnuyu mashinku esli ona zablokirovana: chto delat17 Як відкрити пральну машинку якщо вона заблокована: що робити

Чому дверцята пральної машинки блокується?

Незалежно від причини поломки, слід пам’ятати, що спроби відкрити люк силою категорично заборонені. Такі дії можуть призвести до ураження електричним струмом. Також після такого втручання механізм сильно пошкодиться, що потребує дорогого ремонту. З’ясувати першоджерело проблеми допоможе інструкція до девайсу, де описані сигнали поломок.

Причини, чому не відкривається двері пральної машини:

 • автоматична тимчасова блокада по закінченні програми прання;
 • перепад електричного напруги;
 • відсутність води;
 • збій ПЗ;
 • пральна машина не відкривається після прання внаслідок збою системної плати;
 • спрацювала функція «захист від дітей»;
 • поломка замка або дверної ручки апарату;
 • засмічення фільтра;
 • у баку залишилася вода з причини поломки помпи.

Важливо — забороняється проводити будь-які маніпуляції з пристроєм під напругою.

kak otkryt stiralnuyu mashinku esli ona zablokirovana: chto delat18 Як відкрити пральну машинку якщо вона заблокована: що робитиЯкщо з’явилося повідомлення пральної машинки про відсутність води необхідно вимкнути програму і продовжити після відновлення напору.

Перші три пункти можна виправити без особливих зусиль. Після прання дверцята, як правило, відкривається через 2-3 хвилини. Якщо час очікування відкриття перевищено, потрібно вимкнути пральну машину з мережі, почекати близько півгодини, включити прилад заново. Пристрій здійснить скидання параметрів і відкриється. Такий же спосіб застосовується під час перепадів електрики в мережі. Якщо апарат сигналізує про відсутність води в системі, то слід вимкнути програму, перевірити наявність води в трубопроводі, і продовжити прання після відновлення напору.

Що робити, щоб відкрити?

Коли не відкривається дверцята пральної машини з-за механічної поломки, при спрацьовуванні опції блокування дверної клямки від дітей потрібно утримувати кнопку «Старт» 5-40 секунд. Це повинно допомогти. При збої ПО рекомендується звернутися до інструкції з експлуатації. Тут прописані всі можливі програмні помилки та алгоритм їх вирішення.

Проблему поломки замка або дверної ручки можна виправити двома способами:

 • Вимкнути машину, озброїтися тросом або волосінню. Пропустити матеріал між корпусом і дверима. Натиснути на язичок замку, що спровокує плавне відкриття.
 • Знеструмивши апарат, зняти верхню кришку. Нахилити пралку і виявити замок. Плавно створити натиск на спусковий клапан пальцем або викруткою, що допоможе відкрити люк.
 • Як впоратися з забитим фільтром?

  kak otkryt stiralnuyu mashinku esli ona zablokirovana: chto delat19 Як відкрити пральну машинку якщо вона заблокована: що робитиУ разі засмічення фільтра потрібно провести його чистку, після чого виставити режим «злив» і включити.

  При засміченні фільтра знадобиться відкрити нижню панель, вийняти фільтр, пралку нахилити. Вилити воду в таз. Далі закрутити деталь назад і виставити програму «Полоскання», «Злив» або «Віджимання». Якщо після цих заходів рідину все ще присутній усередині барабана, має місце засмічення зливного патрубка, з-за якого пралка заклинила. Прочистити його своїми руками не складно. Потрібно простелити рушник або килимок з метою вберегти прилад від вологи, потім перевернути пральну машину і укласти на підлогу задньою стінкою вниз. На днище відкрутити з’єднання, вийняти шланг і злити воду. Всі деталі з’єднати, виставити агрегат і включити.

  Як самостійно полагодити ручку?

  Якщо зламалася ручка двері пральної машини заклинило, потрібно активувати екстрений режим відкриття дверцят. З цією метою потрібно знайти важіль аварійного відкриття. Зазвичай це оранжевий трос поблизу зливного фільтра. Що робити, якщо двері пральної машинки раніше не піддається і має місце поломка дверної ручки з подальшою заміною, допоможе наступна інструкція:

  • Зняти дверцята, користуючись викруткою, викрутити сполучні болти, розклавши люк на дві складові.
  • Акуратно витягнути і відкласти скло, сфотографувавши розташування всіх деталей, щоб мати можливість правильно зібрати механізм воєдино.
  • Викруткою натиснути на металевий стерженек ручки, вийняти гак замочка, пружинку і пластиковий елемент ручки.
  • Змонтувати нову ручку в 3 етапи:
   • встановити нову пружину;
   • прикріпити гак з ручкою і сталевий стрижень;
   • приєднати дверки.

  Короткі висновки

  Якщо не відчиняються двері пралки, для початку потрібно розібратися в причинах. Пральна машинка-автомат нового покоління, як правило, самостійно сигналізує чому вона заблокована. Дотримуючись перелічених вище методів, можна виправити проблему самостійно. Якщо немає впевненості у своїх силах або потрібна додаткова консультація, кращим рішенням буде звернутися до фахівців. Професійні наладчики не тільки усунуть проблему, але і проконсультують з питань догляду за пристроєм.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради