Все про білий наліт на посуді після посудомийної машини

Практично кожна господиня, яка користується посудомийній машиною, іноді стикається з появою специфічних білих слідів на вимитого посуду. На думку спеціалістів, причини його виникнення можуть бути самими різними. Тому необхідно знати, чому в посудомийці білий наліт на посуді з’являється і які заходи потрібно вжити для його запобігання в майбутньому.

Причини утворення нальоту

6ead92ef476a57375fd0d68653495c18 Все про білий наліт на посуді після посудомийної машиниЩоб позбутися від білого нальоту на посуді, необхідно визначити причини його виникнення

Практика показує, що стійкий наліт на посуді після посудомийки з’являється найчастіше при неправильному використанні техніки. Позбутися від нього нескладно: важливо вчасно виключити причини утворення розлучень:

 • Жорсткість використовуваної води для миття тарілок, чашок, каструлею. Білі розводи на посуді після посудомийки викликає надмірна жорсткість води. Велика кількість розчинених у воді солей металів стає причиною характерних слідів, які особливо добре помітні на темних поверхнях. Сучасна посудомийна техніка має спеціальні вбудовані елементи, які називаються іонообмінниками. Для пом’якшення води важливо перед запуском техніки в роботу засипати спеціальну сіль у відсік посудомийки. Якщо ігнорувати цю рекомендацію, то іонообмінник буде пошкоджений, і потрібно його термінова заміна. Витрата сольових добавок залежить від показника жорсткості води в регіоні. Кількість засипається порошку розраховується індивідуально.
 • Неправильне дозування і використання дешевого засобу для миття. Надмірна кількість миючих препаратів і погано розчинилися таблетки нерідко призводять до утворення накипу на посуді після посудомийної машини. З-за недостатньої кількості ополіскувача, миючий засіб гірше змивається з тарілок і чашок, утворюючи характерні патьоки. Виробники посудомийній техніки не радять заливати ополіскувач перед початком її роботи. Це потрібно робити після закінчення першого ополіскування. Якщо дотримуватися рекомендацій, то білий наліт у посудомийній машині перестане з’являтися.
 • Недотримання правил експлуатації техніки. Поява нальоту на посуді після посудомийки іноді пояснюється технічною несправністю машини. В процесі роботи може заклинити кришка відсіку, куди кладеться миючий препарат. Це призводить до поганого вимивання порошку і утворення слідів. Причиною плям можуть стати засмічені фільтри. Нерівномірний тиск подачі води пояснюється засміченням отворів розбризкувачів. Після чищення засмічених елементів посудомийну техніку рекомендують запустити вхолосту. Для видалення неприємного запаху і слідів накипу у відсік для миючих таблеток засипають спеціальний порошок.
 • Несправність датчика жорсткості води. Коли датчик виходить з ладу, жорсткість води перестає бути під контролем. Для усунення проблеми появи білого нальоту на каструлях і сковородах необхідно замінити механізм.
 • При зниженні тиску подачі води техніка перестає працювати на максимальну потужність. В результаті чого, миючий препарат змивається, не до кінця і з’являється білий наліт на посуді після посудомийки. У будинках з центральним водопостачанням використання такої техніки при зниженому тиску не рекомендується. Для поліпшення водопостачання радять встановити труби з великим діаметром, придбати насос, який буде підвищувати тиск або почати використовувати спеціальний накопичувальний бак.

Практично кожну з перерахованих причин появи білих слідів на тарілках і каструлях можна виправити самостійно.

Як позбутися від нальоту

56a1cf8594420fd6dc1f0c03ef7eacc2 Все про білий наліт на посуді після посудомийної машиниПроцес засинання солі в посудомийну машину для пом’якшення надзвичайно жорсткої води

Щоб прибрати патьоки з чашок і тарілок після миття, необхідно виконати кілька рекомендацій:

 • Змінити дози використовуваного миючого порошку і солі для пом’якшення жорсткості води.
 • Щільно закривати кришку дозатора, який щодня вливається ополіскувач. Якщо кришка неприкрита повністю, то речовина буде використано раніше часу.
 • Розглянути варіанти застосування миючих засобів різних торгових марок для визначення найбільш відповідного для цієї посудомийної машини.
 • Сіль потрібно всипати в отвір посудомийки через спеціальну лійку. Розсипанне з піддону речовина може стати причиною білого нальоту.
 • Перед завантаженням посуду в машину важливо ретельно очищати її від залишків продуктів харчування.

Щоденний догляд допоможе не тільки позбутися від білого нальоту в посудомийній машині, але і продовжити термін служби техніки.

Безпечні засоби і інструменти

Ополіскування чашок, келихів і блюдець у воді після миття не завжди допомагає позбутися від розлучень. Іноді необхідно використовувати щітки і спеціальні губки для більш ретельного очищення. Досвідчені господині рекомендують замочити посуд в оцтовій воді протягом 15 хвилин. Потім обробити її губкою з содою і помити під проточною водою.

Легкі розводи на келихах і чайних чашках прибирають за допомогою паперового рушника, змоченою в оцті. Після того як кислота подіє, скляні поверхні необхідно натерти до блиску сухою серветкою.

Безпечна хімія

e0d7d78c4699e7ce27a634a23b7b4e8a Все про білий наліт на посуді після посудомийної машиниFinish випускається у вигляді гелю і ополіскувача

Щоб неприємні розводи на тарілках і чашках не з’являлися після миття знову, треба подбати про утримання техніки в чистоті. Позбутися від накипу, котра нерідко буває причиною нальоту, допоможуть хімічні препарати від різних виробників. Найвідоміші з них: Finish, Somat, Soda Sun, HG, Toppe.

Виробники хімічних засобів, які використовуються для очищення посудомийних машин, дають гарантію їх ефективності та безпеки для здоров’я людей. Але входять до складу препаратів, їдкі хімічні речовини можуть завдати шкоди людині, який займається обробкою поверхонь посудомийки без рукавичок. Після завершення роботи з побутовою хімією необхідно провітрити приміщення.

Народні засоби

Крім дорогих хімічних засобів, досвідчені господині використовують народні препарати, до складу яких не входять шкідливі для організму компоненти. Їх ефективність доведена на практиці. Доступна ціна також є одним з переваг їх застосування.

Серед ефективних і часто використовуваних народних коштів виділяють:

 • оцет;
 • лимонну кислоту;
 • кухонну соду;
 • ефірне масло евкаліпта.

Ці компоненти розводять у невеликій кількості теплої води, в якій замочують тарілки, чашки і каструлі на 15 хвилин. Для очищення техніки ці речовини додають у відсік для миючого порошку і запускають посудомийку для роботи в холостому режимі.

Білий наліт на посуді після посудомийної машини не буде утворюватися, якщо перед миттям додати у відсік для миючих таблеток 10 г лимонної кислоти. Важливо пам’ятати, що вона негативно впливає на стан металевих каструль, столових приладів і сковорідок. Тому миття цих предметів рекомендують залишити на наступний раз.

Як запобігти утворенню слідів на посуді

Щоб розводи на посуді не утворювалися після миття в посудомийці, рекомендують по мірі необхідності проводити профілактичний догляд. При щоденному використанні техніки 1 раз в 3 місяці запускають холостий режим з додаванням порошку проти накипу. Якщо посуд миється в машині через день, то очищати її від накипу радять один раз на півроку.

Важливо стежити за очищенням фільтрів від набивающихся залишків продуктів. Після 20 використань посудомийки, машину потрібно промивати зі спеціальними жиророзчинні порошками.

Як показує практика, при правильному догляді за посудомийкою білі патьоки на посуді з’являтися не будуть.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради