Кращий Gnome-дистрибутив

luchshijj gnome distributiv121 Кращий Gnome дистрибутив

Як і KDE, Gnome є одним з найстаріших робочих столів для дистрибутивів Linux. Обійшовши своїх родичів типу Xfce і KDE, Gnome надихнув деякі популярні сьогодні середовища робочого столу.

Cinnamon і Mate з’явилися, коли проект оголосив про свою кардинально несхожою серії 3. Розроблений проектом Solus робочий стіл Budgie також був натхненний Gnome. Хоча ряд минулих релізів Gnome коштував йому витоку користувачів, яким не сподобалося новий напрямок розробки, новий реліз допоміг проекту знову завоювати серця деяких суворих критиків, включаючи Лінуса Торвальдса.

Хоча Gnome є популярним вибором настільних дистрибутивів для новачків, на ньому працюють і спеціалізовані дистрибутиви, призначені для тестування на вторгнення, судової експертизи або мультимедіа і виробництва. Gnome також є типовою в CentOS, RedHat Enterprise Linux і інших дистрибутивах, призначених для сервера.

У нашому огляді ми обмежили свій вибір настільними дистрибутивами, які легко пристосувати для будь-яких завдань. В особі Debian ми маємо один з найстаріших дистрибутивів Linux. Fedora знаходиться на іншому кінці спектру і часто першим застосовує нові технології. Antegros і Manjaro обидва засновані на Arch, a Zorin OS заповнює недолік Ubuntu у цьому списку.

Зміст

 • Як ми тестували дистрибутиви Gnome
 • Кращі Gnome-дистрибутиви
 • Antergos
 • Debian
 • Fedora
 • Manjaro
 • Zorin OS
 • Складу програм
 • Безпека
 • Взаємодія з користувачем
 • Адаптованість
 • Документація та підтримка
 • Управління пакетами
 • Графік виходу релізів
 • Висновки
 • Як ми тестували дистрибутиви Gnome

  Більшість популярних дистрибутивів Linux пропонують свою редакцію Gnome, або, принаймні, мають його в своїх репозиторіях. При наявності дружніх до користувача інструментів управління програмами Gnome легко встановити на будь-який дистрибутив Linux. Але для нашого Порівняння ми обмежили вибір проектами, які постачаються з Gnome.

  Ubuntu нещодавно повернувся до Gnome і з цієї причини отримав чимало уваги. Тому його немає в нашому списку: ми зосередилися на проектах, які залишалися вірні Gnome.

  Ми порівнюємо їх збірки програм за замовчуванням і можливості управління програмами, а також політику релізів: дистрибутив, що вимагає перевстановлення кожні півроку, знайде мало споживачів. Плюс, дистрибутив повинен виділятися на тлі інших і бути приємною в роботі.

  Кращі Gnome-дистрибутиви

  Antergos

  Раніше відомий як Cinnarch, дистрибутив використовує власний установник CNCHI, досить простий у використанні. Під час установки користувачам пропонується на вибір декілька робочих столів, з Gnome. Залежно від цього вибору дистрибутив скачає пакети з Інтернету; однак він не повідомляє вам про загальний обсяг закачування або про місце на диску, необхідному для установки.

  luchshijj gnome distributiv122 Кращий Gnome дистрибутивGnome дистрибутиви. Antergos

  Набір додатків мінімальний, що ідеально для тих, хто бажає сформувати дистрибутив під свої потреби. Однак якщо вам потрібний готовий до використання дистрибутив, пропонує, як мінімум, повний набір програм для повсякденного використання, Antergos вам не підходить. Інструмент Gnome Tweaks включений в установку за замовчуванням, і ви можете використовувати його для індивідуального налаштування зовнішнього вигляду Gnome, якщо вам не подобається простий зовнішній вигляд дистрибутива.

  Debian

  Разом з Gnome Software дистрибутив також пропонує Synaptic Package Manager. На жаль, іноді дистрибутив гальмує при спробі оновити програмні репозиторії, якщо ви використовуєте графічні інструменти. Замість цього можна скомандувати apt-get update в терміналі, щоб оновити репозиторії.

  luchshijj gnome distributiv123 Кращий Gnome дистрибутивGnome дистрибутиви. Debian

  Якщо ви визнали варіацію Gnome від Antergos простацькою, то зовнішній вигляд Debian ще більш невигадливий. Справа не тільки в Gnome: дистрибутив принципово не переробляє вищерозміщені [upstream] пакети. Зате Debian підтримує найбільша кількість архітектур, і через роки використання не самої кращої програми установки проект вирішив розробити власну. Хоча вона ще на стадії бета, це досить простий інсталятор. На жаль, для кожного завдання відводиться окремий екран. Користувачам було б зручніше, якби цю інформацію зібрали на одному екрані.

  Fedora

  Набір додатків у Fedora майже такий же, як у Debian. Єдине виключення — програми Weather і Boxes у Fedora, яких у Debian немає. Дистрибутив використовує власний установник Anaconda; він вважається дружнім до користувача і при цьому повнофункціональним. Спочатку призначався для новачків і досвідчених користувачів, зараз цей дистрибутив найбільше підходить користувачам середнього рівня або. принаймні, тим, хто вже знайомий з Linux. Як мінімум, він призначений для тих, кого Linux приваблює безпекою, стабільністю, різноманітністю опцій, і хто знайомий з комп’ютерними системами.

  luchshijj gnome distributiv124 Кращий Gnome дистрибутивGnome дистрибутиви. Fedora

  Дистрибутив служить тестовим полігоном для технологій, які в підсумку перекочують в Red Hat Enterprise Linux. Тому не забувайте, що в ньому є програми та функції, мало придатні звичайним домашнім користувачам. Якщо не вважати створення індивідуальних шпалер для кожного нового релізу, дистрибутив мало піклується про налаштування верхніх програм.

  Manjaro

  З першого погляду важко повірити, що Manjaro використовує той же Gnome 3, що й інші дистрибутиви. Дистрибутив не завантажує традиційної Gnome Shell. Замість цього, на його дисплеї розміщується панель зліва зі значками для різноманітних повсякденних програм, таких як Firefox, термінал, менеджер програм Ратае і т. д. Можна натиснути на кнопку внизу зліва екрана, щоб відобразити повний список додатків. Якщо вам потрібен список додатків за категоріями, натисніть на кнопку Menu нагорі ліворуч. Ця функція присутня завдяки розширенню Gnomenu в Gnome.

  luchshijj gnome distributiv125 Кращий Gnome дистрибутивGnome дистрибутиви. Mangaro

  Крім Ратае, дистрибутив також пропонує власний менеджер налаштувань і індивідуальний інструмент визначення обладнання. Manjaro Hello, власна версія використовується в багатьох дистрибутивах програми Welcome, забезпечує швидкий доступ до форумів, wiki та іншої документації.

  Zorin OS

  Zorin OS теж індивідуально настроїти робочий стіл Gnome. Manjaro використовує розширення Gnomenu, a Zorin OS — власну утиліту Appearance, і пропонує на вибір три розкладки меню. В якості браузера за замовчуванням дистрибутив дотримується Chromium, але інструмент Zorin Браузера Manager допоможе встановити такі браузери, як Firefox. Права панель меню Zorin OS статична і пропонує швидкі посилання на директорії, наприклад, Home, Documents і Downloads.

  luchshijj gnome distributiv126 Кращий Gnome дистрибутивGnome дистрибутиви. Zorin OS

  Категорії додатків перераховані в лівій панелі, і якщо на них натиснути, додаток відображається в тому ж місці. Універсальний пошук в Activities Overview майже однаковий зі всіма дистрибутивами цього місяця, і його можна використовувати для пошуку файлів. Заодно він рекомендує програми для установки, на підставі аналізу введених вами ключових слів.

  Складу програм

  Які програми пропонуються для повсякденного використання?

  Більшість сучасних настільних дистрибутивів за замовчуванням містять ряд програм і пакетів, абсолютно різноманітних від браузерів, поштових клієнтів і клієнтів чату до офісних і виробничих програм, мультимедіа-плеєрів і навіть ігор, і допомагають користувачам швидко освоїтися зі своїм дистрибутивом.

  Майже всі дистрибутиви в нашому списку йдуть з вражаючою підбіркою програм. Debian, Fedora слідують суворим принципам організації пакетів, і це обмежує пакети, доступні для цих дистрибутивів за замовчуванням. Fedora пропонує тільки вільні програми і програми з відкритим кодом, але Debian дотримується своїх правил [Debian Free Software Guidelines] і пропонує тільки вільні програми. Незважаючи на це обмеження, обидва дистрибутива пропонують Firefox, пакет LibreOffice, аудіо-та відеоплеєри, клієнти чату і IM, та багато іншого.
  Manjaro Linux — єдиний, хто пропонує музичний плеєр Lolly-pop. Розроблений для Gnome, він може похвалитися всіма звичайними функціями, а також підтримує відтворення інтернет-радіо. Але він не пропонує списку станцій за замовчуванням, так що web-адреса станції, яку ви хочете слухати, треба вказувати вручну.

  Як і перші букви в їх назвах, Antergos і Zorin OS знаходяться на протилежних кінцях один від одного. Zorin OS на 1,6 ГБ легше, ніж образ Antergos об’ємом 2 ГБ, однак пропонує більше пакетів. Крім звичайних виробничих, мультимедіа та інтернет-додатків. Zorin OS пропонує також ряд ігор, таких як Mahjongg, AisleRiot, Sudoku, Mines і т. д.

  Antergos також є свого роду винятком. Так вийшло, що в нашому переліку це єдиний дистрибутив без офісних/виробничих інструментів. В усі інші стандартно включається LibreOffice, a Antergos навіть не передбачає його легкої альтернативи, наприклад, Abiword. Натомість пропонуються такі (досить незвичайні) інструменти, як Documents і Books. Розроблені Red Hat, ці менеджери колекцій навряд чи будуть особливо корисні на свіжій установці, тим більше в ситуації, коли відсутній текстовий редактор. Якщо відволіктися відданого непродуманого кроку, дистрибутив також пропонує Chromium в якості браузера за замовчуванням, медіа-програвач Totem, Cheese, і дуже мало інших інструментів.

  Безпека

  Як вони захищають вас?

  Неважливо, з якої причини — через неправильно налаштованої системи, проломи в системі безпеки або випадкового dd не того розділу — перспектива втрати даних аж ніяк не неймовірна. Ще один ризик, про який варто пам’ятати — недобросовісні сайти. Тому ви повинні зробити всілякі заходи для забезпечення безпеки вашої системи і даних.

  Жоден з цих дистрибутивів за замовчуванням не пропонує батьківського контролю. Якщо у вас є діти, які використовують комп’ютер для виходу в Інтернет, подумайте про встановлення додаткових програм, щоб захистити їх від Інтернету. Варто також обзавестися такими
  корисними звичками, як установка на свій браузер розширень для блокування реклами і скриптів. Подумайте про встановлення проксі; наприклад, DansGuardian придатний і для блокування заданих сайтів.

  Досить непогано також постійно створювати резервні копії своїх даних. На жаль, це ще одна область, де дистрибутиви нічого не пропонують. За винятком Zorin OS, який йде з Deja Dup і дозволяє запланувати резервне копіювання і навіть зберігати копії у віддаленому місцезнаходження, інші дистрибутиви за замовчуванням не пропонують рішень резервного копіювання. Природно, з репозиторіїв всіх наших дистрибутивів можна встановити Deja Dup або одну з безлічі альтернатив.

  Ще одна область, де Zorin OS перевершує суперників — це його брандмауер Gufw, що допомагає користувачам швидко визначити правила брандмауера. Як і інструменти резервного копіювання, у інших дистрибутивах Gufw та інші інструменти брандмауера можна встановити з програмних репозиторіїв.

  Взаємодія з користувачем

  Коли все сказано і зроблено, цікаво з ними працювати?

  Дистрибутиви, які ми розглядаємо, використовують систему керування пакетами у форматах Deb та RPM, так само, як і дистрибутиви на базі Arch з двійковими пакетами, що частково відрізняє їх один від одного. Але оскільки всі вони використовують робочий стіл Gnome, можна чекати від них зовнішньої схожості. Дистрибутиви також пропонують практично однакові набори додатків, встановлених за замовчуванням.

  Однак що створює відмінність цих дистрибутивів один від одного, так це їхня цільова аудиторія і використання індивідуальних інструментів і інструментів налаштування. Незважаючи на те, що у них один і той же робочий стіл Gnome, деякі дистрибутиви різко відрізняються від інших за виглядом.

  Одні дистрибутиви більше підходять для роботи на сервері, тоді як інші пропонують відмінний баланс між функціями. Ми шукаємо стабільний дистрибутив, не дуже складний в освоєнні.

  Адаптованість

  Вони багатоцільові або вузькоспрямовані?

  Debian, Fedora створені для різних ролей. За замовчуванням вони дистрибутиви добре підходять для звичайного повсякденного використання, але завдяки великим програмним репозиториям їх легко перетворити в ігрову або мультимедіа-станцію, налаштувати як файловий або web-сервер, і т. д.

  Порівняно з іншими дистрибутивами в нашому списку, Debian пропонує трохи застарілі програми. Для користувачів настільних ПК таке може бути причиною його цуратися, але тому-то Debian і ідеальний для роботи на сервері. Крім CentOS, заснованого на RHEL, Debian — один з найбільш популярних серверних дистрибутивів. Fedora, навпаки, миттю вбирає нові технології і представляє своїм користувачам найсвіжіші програми. Якщо вас цікавлять самі передові технології відкритого коду, Fedora буде для вас найкращим вибором.

  Zorin OS розроблений з метою забезпечити відповідну альтернативу для користувачів Windows і Травні, і витрачає чимало енергії на те, щоб забезпечити новим
  користувачам простий у використанні робочий стіл. Спадщина Ubuntu робить Zorin OS відмінним, дружнім до користувача настільним дистрибутивом.

  І Manjaro, і Antergos обидва нащадки Arch Linux. Завдяки потужному інструменту управління пакетами pacman ці дистрибутиви легко переформувати для будь-якої мети. Якщо ви втомилися від постійних скачувань та переобладнань при кожному виході нового релізу вашого дистрибутива, варто задуматися про дистрибутиві з поновлюваних релізом, такому, як Antergos і Majaro.

  Документація та підтримка

  Наскільки добре документація і підтримка Gnome-дистрибутива?

  Debian вважається одним з найбільш стабільних дистрибутивів Linux. Ось чому він так популярний на серверах і серед системних адміністраторів і пропонує ряд посібників і довідників, спеціально розроблених для адміністраторів. Зокрема, нові користувачі оцінять його ЧаВо [FAQ] і керівництво по установці. Якщо вам подобається командний рядок, зайдіть в Reference Manual, він про роботу в терміналі.

  Fedora теж може похвалитися активним спільнотою своїх користувачів. У проекту є база знань, де користувачі можуть розмістити питання та знайти відповіді на звичайні проблеми. Це у доповнення до списку розсилки та каналах IRC, застосовуваним для взаємодії з користувачами і розробниками.

  Zorin OS йде по стопах свого батька, Ubuntu, і пропонує достатню кількість документації по таким темам. як установка, пошук додаткових програм і налаштування бездротового доступу. Хоча його форуми не дуже активні, все ж там присутні створені
  користувачами довідники і підказки. Ви також можете отримати комерційну підтримку, якщо придбаєте Ultimate або Business Edition дистрибутива.

  Manjaro, крім корисних форумів, пропонує складену користувачами wiki, що охоплює майже всі аспекти дистрибутива. Ви знайдете добротну інформацію по таким темам, як управління програмами, а крім того, інструкції по установці і настройці настільки корисних програм, як антивірус і програми віртуалізації.

  Управління пакетами

  Чи потрібно вам більше програм?

  Будь-який з дистрибутивів нашого Порівняння легко укомплектувати з їх програмних репозиторіїв з тисячами додаткових пакетів.

  Програми в Debian поділяються на категорії main, contrib і non-free. Репозиторій non-free містить всі програми та бібліотеки, не включені в дистрибутив через ліцензійних обмежень.

  І Fedora, і Zorin OS використовують для управління програмами Gnome Software. Оскільки Zorin OS заснований на Ubuntu, ви також можете встановити сторонні PRA для додаткових пакетів. В Debian і Zorin OS любителі командного рядка можуть вжити для установки пакетів потужний інструмент apt-get.

  Установка Fedora за замовчуванням пропонує користувачам два репозиторію. Крім постійного репозиторію Fedora, де розміщено більше програм, ніж піддається уяві, репозиторій Updates використовується для оновлення наявних програм.

  Якщо вам потрібно ще більш передове, варто подумати про включення репозиторію Updates-Testing для доступу до програм, які знаходяться на стадії тестування. Увімкніть цей репозиторій, тільки якщо ви тестувальник або розробник програм, тому що вони можуть пошкодити вашу систему. Для Fedora та інших дистрибутивів з RPM додаткові програми також пропонуються в декількох сторонніх репозиторіях, наприклад, RPM Fusion, хоча проектом вони офіційно не підтримуються.

  На відміну від більшості інших дистрибутивів на базі Arch Linux начебто Antergos, Manjaro має власні програмні репозиторії. Недолік тут в тому, що стабільні репозиторії Manjaro за замовчуванням оновлюються трохи пізніше. чим Arch. Обидва ці дистрибутива також дають можливість включити Arch User Repository (AUR) для встановлення додаткових програм.

  Графік виходу релізів

  В ногу з часом.

  Debian слід моделі випуску по мірі готовності. Оскільки цей дистрибутив призначений для роботи тільки з ретельно перевіреними програмами, така модель є єдино можливою для проекту. Єдиним очевидним обмеженням цієї моделі є те, що в кінцевому підсумку користувачі отримують вже застаріле ПЗ. навіть при встановленні самого свіжого релізу дистрибутиву. Хоча у проекту немає конкретного графіка релізів, кілька останніх релізів виходили раз на два роки.

  Оскільки Zorin OS заснований на Ubuntu, його минулі релізи завжди залежали від релізу Ubuntu. Крім Zorin OS, проект також випускає Zorin Lite, призначений для більш старих машин, а також редакції Education і Business. З виходом Zorin OS 12, на базі Ubuntu 16.04 LTS, проект вирішив використовувати графік виходу релізів в стилі Debian. Основні релізи тепер будуть виходити раз на два роки, а проміжні — постачати налагодження, інкрементние поновлення вбудованих додатків, підтримку нового обладнання та різноманітні поліпшення.

  Для Fedora метою є випуск нового релізу кожні півроку. Проект пропонує список пакетів, які має намір включити в майбутні релізи, і розробники намагаються укладатися в необхідні терміни. На жаль, в останніх релізах проекту не вдалося цього зробити, та дати релізів часто порушувалися.

  І Antergos і Manjaro є дистрибутивами з відновлюваними релізами. Це означає, що в будь-якому з цих дистрибутивів вам ніколи не доведеться перевстановлювати новий реліз. Замість цього ви підтримуєте свою систему, своєчасно встановлюючи постійний потік вступників оновлень.

  Дистрибутиви з відновлюваними релізами традиційно вважаються призначеними для досвідчених користувачів Linux. Однак багато дистрибутиви зараз вибирають цю модель релізів через властивою їй простоти.

  Висновки

  Коли вам ставлять завдання зробити Порівняння розподілу з однаковим робочим столом, дуже складно звузити вибір з п’яти особливо яскравих, визначаючи переможця. В кінці кінців ми зупинилися на дистрибутивах, у яких, незважаючи на подібні набори програм за замовчуванням, різні системи управління пакетами і розробки стратегії.

  Debian приходить останнім з-за його політики організації пакетів. Було б несправедливо ставити дистрибутив, який навіть не пропонує самих свіжих програм, вище дистрибутива з поновлюваних релізом. Але якщо для вас головне — стабільність, то у Debian немає рівних.

  Серед ключових чинників при виборі переможця даного Порівняння були налаштування і персоналізація дистрибутива. Тому Fedora, зі стандартним релізом Gnome, не отримала більш високої оцінки. Єдина причина, по якій цей дистрибутив не виявився останнім — убогість набору додатків Antergos.

  У тесті безпеки всі дистрибутиви показали себе досить слабо. Коли доходить до самого жахливого, приємно знати, що ваш замок оточений фортечним ровом, але ще більше тішить думка про те, що все найцінніше для вас зберігається далеко. Хоча Fedora начебто перевершує інших завдяки своїм правил брандмауера за замовчуванням, а також SELinux, факт відсутності за замовчуванням інструмент резервного копіювання дивує. Ось чому Zorin OS, хоча і не пропонує нічого навіть близько схожого на стабільність і користь SELinux, перевершує в цьому тесті Fedora.

  Яким би чудовим не був Manjaro, йому варто задуматися про надання простої в роботі інструменту брандмауера за замовчуванням. Власне кажучи, це правда навіть для таких старих дистрибутивів, як Debian.

  Zorin OS і Manjaro у всіх тестах йшли майже голова до голови. Але нам слід вибрати тільки одного переможця, і ця честь дістається Manjaro завдяки його поновлюваному циклу релізів. Хоча обидва дистрибутива приділяють достатньо ресурсів для того, щоб виглядати дружелюбно і бути зручними в роботі, Manjaro обійшов свого Deb-родича завдяки відданій спільноти користувачів і вражаючою документації.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради