Коли купатися у Чистий Четвер перед Великоднем. Молитви при вмиванні і для очищення будинку

Православні християни 2 травня 2021 року будуть відзначати улюблений дорослими і дітьми свято – Великдень. Воскресіння Христа передує тиждень пристрасна.

Страсний тиждень – найстрашніші 7 днів, коли потрібно звільнитися від матеріальної бруду і гріхів. Одна з важливих дат цього періоду – Чистий четвер, який в 2021 році випав.

3383fb782b2737bedfe68e96ddbbb25e Коли купатися у Чистий Четвер перед Великоднем. Молитви при вмиванні і для очищення будинку

Якщо запитати старих людей, вони розкажуть, що в Чистий четвер завжди купалися в лазні, а будинок намагалися зробити чистим. Такий звичай зародився у селян і дотримується сьогодні.

Як годиться купатися, як прибрати з дому погану енергію, а також про те, як краще провести четвер Страсного тижня – відповіді на ці питання ви отримаєте з нашої статті.

Коли купатися у Чистий четвер перед Великоднем з середи на четвер?

У християн свята вода асоціюється з двома святами – Хрещення і Великий (Чистий) четвер. Якщо з Хрещенням все зрозуміло, чому в четвертий день Седмиці воду наділяє божественною силою?

А все тому, що в цей день відбулася Таємна Вечеря. Історія відома тим, що Спаситель продемонстрував рівність з простими людьми і омив ноги своїм учням – апостолам.

d2ffec6ebd3ac4824d8225c8df0cd743 Коли купатися у Чистий Четвер перед Великоднем. Молитви при вмиванні і для очищення будинку

Це сталося пізно ввечері, тому спочатку обряд купання було прийнято проводити саме в ніч з середи на четвер.

Селяни топили баню, а після півночі йшли купатися. Цим правилам люди дотримувалися кілька століть.

Сучасні священнослужителі вважають по-іншому. Вони кажуть, що неважливо, коли ви викупаєтеся.

Головне в цей день – сходити в Церкву, відстояти богослужіння і причаститися. Все інше священики називають народним обрядом, який не має ніякого відношення до релігії.

Якщо ви вирішили дотриматися традиції, ось кілька порад:

 • Вважається, що купатися краще вранці;
 • Срібний посуд наділяє воду ще більшою очищаючою силою;
 • Головне, щоб змити з себе фізичну і духовну бруд до п’ятниці, адже кажуть, що до Великодня купатись більше не можна.

df2cc95ac5f58494f6c36412706adc6b Коли купатися у Чистий Четвер перед Великоднем. Молитви при вмиванні і для очищення будинку

Це цікаво! Старі люди розповідають, що омиватися потрібно стоячи. Так з людини будуть швидше стікати всі гріхи і напасті, які накопичилися за рік.

Що говорити перед купанням в Чистий четвер?

Прокинувшись вранці, перед купанням прочитайте будь молебень, який знаєте напам’ять. Можна звернутися до Бога своїми словами – попросити його благословення. Це допоможе підготуватися до церемонії.

Візьміть воду в долоні і скажіть про себе:

Вода-матінка! Змий з рук все погане, подаруй чистоту зорі. Амінь.

0de8c6458a7f218d8055705804b3f712 Коли купатися у Чистий Четвер перед Великоднем. Молитви при вмиванні і для очищення будинку

Наливаючи воду, можна прочитати таке заклинання:

Понеділок, вівторок та середа, а це свята вода. Очищаєш ти все навколо, умий і мене, крещеную, причащенную. Змий з мого личка хвороба і лихе око – чоловічий, жіночий, стариковый, дитячий. Візьми маяту, подаруй легкість. Амінь.

Тепер можна купатися – мити голову, тіло. Головна ж фраза цієї дати:

Що мене розуміє, Чистий четвер змиває.

d68cb6b0b3897cfb7a2a4e519f9bfc32 Коли купатися у Чистий Четвер перед Великоднем. Молитви при вмиванні і для очищення будинку

Рада! Після купання всі в родині повинні всипати в горщик з квіткою по жмені чорної (четверг) солі. Є повір’я, що вона є сильним оберегом.

Як правильно купатися у Чистий четвер: молитви при вмиванні

Словами, виголошені під час водних процедур, приділяється велике значення. Є загальні фрази, а є і спрямовані на певну сторону життя.

Ось магічні слова, які можна сказати:

Як покаяння очищає, як вода омиває, очисти мя, Чистий четвер, від поганих думок, гріхів, чужих наклепів, образ та порожніх розбіжностей. Амінь.

abb46c9793ecee7a286e1231fa9b1061 Коли купатися у Чистий Четвер перед Великоднем. Молитви при вмиванні і для очищення будинку

Більш конкретні молитви:

 1. Якщо останнім часом здолали неприємності, хвороби, і ви підозрюєте, що на вас накликали нещастя, купаючись, скажіть: Світлий і чистий Четвер, повернись до мене обличчям. Нехай моє життя стане такою ж чистою і світлою. Амінь.
 2. Зняти пристріт можна і по-іншому. Вранці, умиваючись, тихо вимовте фразу: Змиваю все, що на мене нашептали. Чим душа і тіло сприймається, Великим четвергом змивається.
 3. Молода незаміжня жінка може привернути увагу хлопців. Під час ранкового вмивання потрібно сказати: Як чистий і сяючим Чистий четвер, так нехай і я буду привабливою для всіх.
 4. Для притягнення успіху і матеріального благополуччя проведіть спеціальну церемонію. На ніч налийте воду в ємність і покладіть будь-який виріб зі срібла. Вранці, умиваючись з неї, промовте заклинання: Великий четвер і християни Великдень вихваляють. Так і мене б всі хвалили і славили – і молодь, і люди похилого віку. Щоб усі шанували мене, щоб моя робота виручку давала, золото до рук приклала, а монети в кишені дзвеніли. Амінь.
 5. Ще один наговір від пристріту, який потрібно читати, стоячи під душем або поливаючи водою: Дощ в прах перетворився, а прах в бруд обернувся, забризкав мене, Раба Божого (ім’я). Очисти мене, водиця, від бруду. Нехай вона йде, а на мене благодать сходить, охороняє, очищає від усього поганого оберігає. Хай захистить мене Ангел-хранитель. Амінь.
 6. Якщо є можливість попаритися в російській лазні, використовуйте заклинання для здоров’я: Понеділок, вівторок та середа, а ось четверговая вода. Омиває все живе, нехай омиє і мене. Нехай очистить від поганого пристріту, змиє всі хвороби, забере безсилля. Дасть здоров’я, легкості і бадьорості. Амінь.
 7. Ще один цікавий змова – схуднення. Хто хоче скинути зайву вагу, повинен сказати під час ранкового вмивання наступні слова: Всім, що дав мені Господь, буду швидко насититися. Не буду переїдати, все зайве – отрута для мого живота. Зупинюся з Божою допомогою, буду сита малим. Господь зупинить мене вчасно, не дасть скуштувати зайвого, а я буду під контролем твоїм, Господи. Дай мені силу внутрішню відвернутися від зайвої їжі, щоб позбавитися від зайвої ваги. Зціли мене від цієї земної звички. Спасибі, Господи. Амінь.

f676483e426bf01ee3d24a0cccbd7a5e Коли купатися у Чистий Четвер перед Великоднем. Молитви при вмиванні і для очищення будинку

Головна умова – щира віра. Необов’язково в точності відтворювати змови і молитви. Можна попросити Господа про допомогу своїми словами.

Які можна читати молитви на очищення від негативної енергії?

У Чистий четвер прийнято не тільки купатися самим для звільнення від гріхів, але і прибирати своє житло. Вважається, що така традиція допомагає очистити будинок від негативної енергії.

Хочеться відразу попередити, що воцерковлені люди виступають проти проведення обрядів і ритуалів у день Великого четверга. Вони називають такі традиції язичницькими, вважаючи їх важким гріхом.

2c5fad6c698218c9f115b5da33fd214e Коли купатися у Чистий Четвер перед Великоднем. Молитви при вмиванні і для очищення будинку

Є кілька способів, які підійдуть для очищення житла:

 1. Потрібно перші три дні Седмиці дотримуватися обмежень в їжі. Напередодні Великого четверга сповідатися і причаститися в Храмі. Запаліть довгу церковну свічку і обійдіть будинок, починаючи від вхідних дверей. У місцях, де свічка буде тріщати, або з’явиться чорний дим, потрібно затриматися на деякий час. При обході без зупинки читайте Отче Наш або молитву Миколі-Чудотворцю. Якщо не знаєте напам’ять слів, можна записати їх на папірець.
 2. Зробіть ретельне прибирання, позбавтеся від мотлоху. Тепер можна зробити очищення простору. В кімнатах поставте по іконі і запаліть свічки. Зачитайте Отче Наш перед Святим Ликом тричі. Процедуру повторіть в кожному приміщенні.
 3. Обійдіть весь будинок зі свічкою, звертаючись до Бога зі словами, які йдуть від серця. Після встаньте перед іконою Ісуса Христа, запаліть свічки і скажіть наступні слова змови: Творець роду людського, Дарувальник духовної благодаті і спасіння. Почуй молитву мою, подаруй своє благословення. Нехай Дух твій захистить моє тіло і душу від людської злості та іншого негативу. Амінь. Потім окропіте кути в квартирі святою водою.
 4. Позбутися від поганої енергетики можна з допомогою четвергової солі. Вона виходить тільки в один день – Чистий четвер. Віднесіть пачку солі вранці на службу в Храм, щоб висвітлити її. Будинки прожарити на сковороді, читаючи будь-яку відому молитву. Наберіть воду, сыпаните туди жменю солі. Скажіть таку фразу: Сіль Великого четверга сиплю біса на роги. Нехай вони зникнуть, а з будинку всі напасті і хвороби підуть. Амінь. Воду використовувати для прибирання. Залишилася сіль можна зберігати цілий рік.

53068e0cdc910c6e4af7f96062d280e9 Коли купатися у Чистий Четвер перед Великоднем. Молитви при вмиванні і для очищення будинку

Рада! Вважається, що під час кожної прибирання будинку потрібно ретельно мити кути. Саме там збирається негативна енергія, яка негативно впливає на загальну атмосферу.

Що можна і не можна робити в день Чистого четверга?

Найголовніше – віруючі повинні сходити в Храм, сповідатися і очиститися від усіх провин і гріхів. У церквах занурюються у спогади про Таємну Вечерю і прогнозах Христа про його зраду.

Увечері читають 12 Євангелій, де розповідається про останні дні життя Спасителя серед смертних людей.

737407a7401afcf2c0bebdb42f30961a Коли купатися у Чистий Четвер перед Великоднем. Молитви при вмиванні і для очищення будинку

Жінки прибирають будинки, фарбують яйця, готують паски й інші великодні страви. Важливо викинути сміття і непотрібні речі – це обіцяє благополуччя на весь рік.

Вважається, що в Чистий четвер треба скупатися і сходити в перукарню. Дозволяється прання білизни, інші домашні клопоти.

fe75bad5ba4b82a85e8fcd7a47314135 Коли купатися у Чистий Четвер перед Великоднем. Молитви при вмиванні і для очищення будинку

Основні заборони накладаються на лайку та переказ гріха. Не можна думати погано про своїх близьких, скандалити, лихословити. Але заборонено і веселитися, навіть просто шуміти. День повинен пройти спокій і умиротворення.

Не прийнято давати і брати в борг. Також заборонені великі покупки і дарування подарунків. Не можна просити Бога про гроші, але можна благати про щастя для своєї родини.

Ну, і звичайно, важливо дотримуватися строгий піст. Навіть якщо готуєте на свято, не можна куштувати страви.

Поїсти можна після купання і прибирання. Дозволена певна їжа – сирі овочі і фрукти, горіхи, мед.

093c56deb922e2ef3dcccf1423136612 Коли купатися у Чистий Четвер перед Великоднем. Молитви при вмиванні і для очищення будинку

Чистий четвер – важливий день, що передує Великдень. Весь православний світ готується до Великого свята – Воскресіння Христа.

Проведіть його спокійно – викупайтеся, наведіть будинку порядок і відвідайте Церкву. Тільки так можна залучити благодать і Боже благословення у свою душу і будинок.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради