Томати сорту Інжир: характеристики, опис, відгуки

Томат під назвою Інжир — неординарний тепличний сорт. Його плоди відрізняються оригінальною формою і незвичній солодкою м’якоттю. Вирощують такі помідори навіть в регіонах з суворим кліматом. Ознайомтеся з описом виду, тонкощами його агротехніки, думками садівників.

tomaty sorta inzhir: kharakteristiki, opisanie, otzyvy140 Томати сорту Інжир: характеристики, опис, відгуки

Опис сорту і його основні характеристики

У Держреєстр селекційних досягнень сорти з такою назвою немає. Ним займається агрофірма Гавриш. У продажу є Рожевий і Червоний сортові підвиди томату Інжир. Між собою вони відрізняються тільки забарвленням плодів.

Культура випускає батоги до 3 м. Листя мало. На відкритій грядці в саду кущі вирощують тільки в південних регіонах. Дозрівання проходить приблизно за 105-110 добу. від перших сходів.

Нестандартність форми плодів оцініть з фото. Самі томати великі, з тонкою шкіркою, але досить щільні в середині. У м’якоті багато камер, зустрічаються порожнечі. Їх маса при правильній агротехніці досягає 800 м на нижніх гілках і 200-300 г — на верхніх.

Увага! Цінність томату — в його смаку. В його солодощі майже немає кислих нот. Тому сорт гарний у свіжих салатах і у вигляді соку.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-стиглий Индетер-минантный Салатного типу та для переробки Для будь-яких теплиць В середньому близько 400 20-30 Рожевий чи червоний Сильноребристая, плоськоокруглая або грушоподібна форма

Досвід вирощування: переваги та недоліки

Томати Інжир (обидва види) дозрівають китицями по 3-5 шт. В загальній складності з одного куща овочівник отримує до 7-8 кг Висока врожайність поєднується з великим розміром помідорів. Інші достоїнства томату:

 • солодкий фруктово-цукровий смак;
 • обширність кулінарного застосування;
 • можливість дозрівання зібраних раніше терміну томатів;
 • висока схожість;
 • підвищена стійкість до помідорним захворювань.

Мінуси у сорту теж є:

 • Закрити габаритні плоди в банки не вийде.
 • Кущі-довгоміри вимагають грамотного формування, регулярного пасинкування і підв’язки важких кистей. Як грамотно формувати кущики томату, ми описали тут.
 • Томат любить тепло і світло. При їх недоліку врожайність буде нижчою.
 • Величезні плоди можливо отримати тільки при рясних підгодівлі.
 • При вирощуванні в теплиці садівникам доведеться зіткнутися з типовими проблемами: шкідниками і хворобами закритого простору.
 • tomaty sorta inzhir: kharakteristiki, opisanie, otzyvy141 Томати сорту Інжир: характеристики, опис, відгуки

  Особливості агротехніки сорту

  Культивують томат Інжир розсадним способом. Посадку насіння здійснюють у 2-й або 3-й декаді березня. Пересадку розсади в грунт в кінці травня, на 60-65-й день. Рекомендована відстань між рослинами в ряду — 40-50 см, між рядами — 70 див.

  Рада. На 1 кв. м тепличної грядки висаджують не більше 3-х кущів цього томату.

  Садівники встановили досвідченим шляхом: найкращу врожайність культура демонструє при формуванні куща в 1-2 стебла. Не менше 4-х разів за літо рослину потрібно підгодовувати калій – і фосфорсодержащими сумішами. Чергуйте кореневе та позакореневе внесення. Ще знадобляться органічні підгодівлі. Заздалегідь продумайте опору для високорослого томату. Підійдуть шпалери.

  Відгуки практикуючих садівників

  Овочівники на тематичних форумах залишають суперечливі відгуки. Magrat виростила гідний урожай в умовах Сибіру. Плоди у неї вийшли недостатньо великими, але й уваги грядці жінка приділяла трохи. До того ж томат визрівав у відкритому грунті. Кущі виросли невисокими — близько 1,5 м, кисті розміщувалися в 3-4 яруси. Також городниця зазначила стійкість культури до хвороб.

  tomaty sorta inzhir: kharakteristiki, opisanie, otzyvy142 Томати сорту Інжир: характеристики, опис, відгуки

  У Ніни з Орла грядку з томатами Інжир подъела гниль. Урожай зачах в процесі достигання або не зав’язався взагалі. Жінка помилково вирощувала сорт не в теплиці, а на вулиці. На ділянці Олени в Підмосков’ї врожайність виявилася неповною. В полікарбонатній теплиці дозрів лише нижній ярус помідорів, верхній майже не зав’язався. Смак дачниця сподобався, але м’якоть виявилася сухуватою і з порожнечами.

  Цей томат володіє цікавими якостями. Однак з його культивацією на практиці не все гладко. Можливо, тому сорт поки не включений до Реєстру.

  Сорт помідорів Інжир: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради