Дівочі сердечка – сорт для теплиць. Опис томата та його характеристики

Багато садівники роблять свій вибір на користь серцеподібних томатів. Одним з цікавих представників цієї групи є сорт з незвичайною назвою Дівочі сердечка. Подані нижче характеристики і опис культури дозволять познайомитися з нею ближче.

devichi serdechki – sort dlya teplic  opisanie tomata i ego kharakteristiki46 Дівочі сердечка – сорт для теплиць. Опис томата та його характеристики

Опис сорту

Плоди цього томату цілком відповідають назві сорту. На фото видно, що вони серцеподібної форми, середньої ребристість, яскраво-червоного забарвлення. Смак стиглих помідорів цукровий. Основне застосування – для нарізки салатів, а врожай може також використовуватися для приготування соків, пасти, лечо.

Томат Дівочі сердечка є середньостиглим. Призначений для теплиць. Рослина високоросла. У сприятливих умовах виростає до 2 м у висоту. Перша зав’язь з’являється над 11 листом, а наступні – через 3. Всього на кожному стеблі може сформуватися по 4-5 плодових кистей.

Докладніше з характеристиками томату можна ознайомитися в таблиці.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (111-115 днів) Индетерми-нантный (160-200 см) Салатний Для теплиць 150-170 Теплиця – 10-11 кг Червоний. Серцевидний, соковитий, середньої щільності. В кисті до 5-6 штук

Переваги і недоліки, відгуки садівників

Основні переваги томату:

  • дружне дозрівання помідорів;
  • відмінні показники врожайності;
  • чудові смакові якості;
  • досить великий розмір плодів, середня вага яких знаходиться в межах 150-170 р.

Увага! На нижніх гілках плоди зазвичай бувають більшими – до 300 р.

До недоліків томату відносять необхідність підв’язувати високі стебла помідорного куща і регулярно видаляти відростаючих бічні пасинки. Крім того, сорт не відрізняється хорошою стійкістю до хвороб, тому рослинам потрібні додаткові обробки.

Незважаючи на деякі мінуси, практикуючі садівники дають цим помідорів хороші відгуки:

  • Олена, вже досвідчений овочівник, любить експериментувати з невідомими ще їй сортами. Спробувавши цей серцеподібний томат, вона високо оцінила його смакові характеристики.
  • Був названий смачним томат і садівником під ніком natocnkakom.
  • Юрій теж придбав пакетик насіння цього помідорного сорту. Але не вирощував у захищеному ґрунті, як це рекомендується, а на відкритій грядці. І хоч частина кущів у нього в саду після сильного вітру з дощем полягли на землю, що вистояли в негоду томати порадували його непоганим і дружним урожаєм.

Особливості агротехніки

У південних областях деякі садівники вирощують цей сорт на відкритій грядці. Але в більш прохолодному кліматі необхідно використовувати тепличні споруди. Томат вирощують через розсаду. У фазі 2-х листків сіянці пікірують, розсаджуючи їх по окремим горщикам. Насіння висаджують через 60-65 днів до передбачуваної пересадки молодих рослин у теплицю. На 1 м2 площі розміщують не більше 3-4 кущів, які в подальшому формують у 1-2 стебла.

devichi serdechki – sort dlya teplic  opisanie tomata i ego kharakteristiki47 Дівочі сердечка – сорт для теплиць. Опис томата та його характеристики

Після перенесення у теплицю догляд за томатными кущами звичайний. Він включає в себе прополки, поливи, розпушування ґрунту у прикореневій зоні, внесення підгодівлі. А так як томат сприйнятливий до основних хвороб культури, проводять також додаткові профілактичні обробки.

Обов’язковою процедурою буде підв’язування стебел до кілка або іншої опори, щоб рослини не опадали на землю. Не варто забувати і про пасинкування. Бажано хоча б раз на тиждень проводити огляд кущів, видаляючи з’явилися бічні відростки. Частину листя теж за необхідності забирається, щоб не було надмірного загущення.

Рада. Кількість підживлень потрібно контролювати, так як при частому внесення добрив пасинки можуть виростати не тільки з бічних пазух листових пластин, але і з квіткових кистей.

Дівочі сердечка – привабливий для садівника тепличний томат. При належному відході він порадує городника не тільки чудовим смаком плодів, але і непоганими показниками врожайності.

Дівочі сердечка: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради