Гігант лимонний – вітамінний томат для теплиць і відкритих грядок. Докладний опис, поради та відгуки

Дивовижний томат анонсує сам себе – гігантська вага, лимонний колір. А ось про смакові якості, термінах дозрівання, переваги перед іншими сортами ви дізнаєтеся з опису в статті. Незайвим буде ознайомитися з рекомендаціями з вирощування та відгуками досвідчених фермерів.

gigant limonnyjj – vitaminnyjj tomat dlya teplic i otkrytykh gryadok podrobnoe opisanie, sovety i otzyvy90 Гігант лимонний – вітамінний томат для теплиць і відкритих грядок. Докладний опис, поради та відгуки

Опис сорту

Гігант лимонний внесений в список Держреєстру в 2000р. Згідно з рекомендаціями оригінатора сорту (ПК «Російський город»), томат може вирощуватися у всіх регіонах РФ на відкритих і закритих ділянках.

Рослина дуже потужна, індетермінантна. У теплиці може досягати 2-2,5 м у висоту, на відкритих грядках ріст куща скромніше – до 1,5 м. По вегетационному періоду томат відноситься до середньостиглих (в середньому 110-120 днів від сходів). Плоди формуються на простих суцвіттях, перше з яких утворюється над 7-9 листом, а далі чергуються через три аркуша. Кожна кисть несе на собі 2-4 помідора. При дозріванні зелений колір томатів, серед яких виділяються темно-зеленими плечима, змінюється на рівномірну лимонно-жовте забарвлення.

Томати значних розмірів. У теплиці вага одного плоду може досягати 900-1000 г, в ОГ не настільки вражаючі габарити – в середньому 400-500 р. Форма плескато-округла з помірною ребристістю біля основи.

На розрізі помідора зберігається яскрава жовта забарвлення. Центральна частина добре виражена, м’ясиста. Насіннєвих кишень багато, але вони не сильно виражені. Смак солодкий, з легким лимонним ароматом, кислинка помірна. Деякі гурмани характеризують смак цього сорту як мармеладний.

Увага! Опис томату Гігант лимонний спирається на дані від ориганатора сорти та інформації з Держреєстру. Помідори, які виросли з насіння від інших агрофірм, можуть значно відрізнятися забарвленням, вагою і смаком.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Среднеспе-лый,

110-120 днів

Индетерми-нантный,

150-250 см

Салатний Для теплиць і відкритого грунту 500-900 Теплиця: 14-15 кг

Відкритий грунт: 6-7 кг

Яскраво-жовтий. Плоськоокруглая форма. Ребристі

Переваги і недоліки сорту

Цілий ряд переваг виділяє цей сорт серед своїх жовтоплідних побратимів:

 • стабільно висока врожайність (близько 15 кг в теплиці і 6-7 у відкритому грунті);
 • делікатесний смак, що виділяється в салатах і соках;
 • підвищений вміст ?-каротину (пігмент, попередник вітаміну А) і аскорбінової кислоти, що особливо цінується в дієтичному харчуванні;
 • довго може перебувати на кущі із збереженням смакових якостей;
 • тривале зберігання.

З мінусів томату можна перерахувати:

 • необхідність в підв’язування до опори;
 • потребує посилених підгодівлях і пасинкування;
 • вимогливий до грунту;
 • за терміном дозрівання не «проскакує» фитофтору;
 • розміри плодів не дозволяють цілком влаштовувати їх у банки.

Агротехнічні особливості та відгуки садівників-городників

Дотримуючись рекомендації селекціонерів сорту, ви зможете домогтися максимальних результатів при вирощуванні томату.

gigant limonnyjj – vitaminnyjj tomat dlya teplic i otkrytykh gryadok podrobnoe opisanie, sovety i otzyvy91 Гігант лимонний – вітамінний томат для теплиць і відкритих грядок. Докладний опис, поради та відгуки

 • Насіння слід сіяти за 60-70 днів від передбачуваної висадки розсадного матеріалу в грунт.
 • Як тільки помітили появу 1-2 справжніх листочків – виробляєте пікірування.
 • Після утворення 5-6 справжніх листків розсада готова до пересадки в тепличний або відкритий грунт (за схемою 60х50).
 • Формувати в один або два стебла.
 • В процесі вирощування не скупіться на підживлення комплексними добривами.
 • Якщо хочете отримати супергигантские томати, регулюйте кількість грон на кущі і самих плодів у кожній кисті.
 • Які результати отримали городники, виростили Гігант лимонний, повідають відгуки.

  Світлана з Казані пише: «Купувала насіння в двох джерелах, вирощувала в теплиці. Помідори зросли великі в обох випадках, от тільки колір відрізнявся. На кущах з першого джерела томати були швидше помаранчеві, а з другого дійсно кольором як лимон, так і ароматом його більше нагадують».

  Андрій з Омська ділиться: «Вирощую жовті томати вже 4-й рік, і зібрав невелику колекцію сортів. Цей томат посадив вперше. Як по мені, так він більш клопіткий у вирощуванні, ніж його побратими, але результат вартий витрачених на неї зусиль. З 6 кущів зібрав 35 кг дуже красивих і смачних помідорів».

  Навіть якщо ви прихильник традиційних томатів, придивіться до Гігантові лимонному, і, можливо, вам відкриються нові горизонти у фермерському справі.

  Лимонний гігант: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради