Ультрафіолетові лампи для нігтів. Види, функції, яку купити, вартість

Ще 100 років тому манікюр могли собі дозволити лише знатні та багаті дами. Сьогодні яскраві і красиві нігті може зробити будь-яка жінка. Потрібно тільки мати спеціальні гелі та апарат для сушіння нігтів. На допомогу любителькам нейл-арту прийшли ультрафіолетові лампи.

Види ламп для манікюру і їх відмінності

Конструкція ультрафіолетової лампи технологічно нескладна. Вона зроблена у вигляді корпусу з кнопками управління на поверхні і знаходяться усередині лампами.

Деякі моделі додатково мають:

 • таймер;
 • вентилятор;
 • висувні панелі;
 • дзеркальні поверхні.

УФ-лампи відрізняються габаритами. Більший розмір апарата пристосований для сушіння двох рук одночасно. Компактні лампи зручні для використання в домашніх умовах, стоять на порядок менше великих апаратів. Колірна гамма настільки різноманітна, що можна підібрати лампу у відповідності з будь-яким інтер’єром.

f88d8d21c617eb2f9c7fb36ad1bdea06 Ультрафіолетові лампи для нігтів. Види, функції, яку купити, вартістьУльтрафіолетові лампи для нігтів

Ультрафіолетові лампи для нігтів відрізняються не тільки зовнішнім дизайном, але і внутрішньою начинкою. Від того яка лампочка знаходиться всередині, залежить потужність апарата й здатність полімеризації покриття.

Прилади для полімеризації лаків і гелів:

 • УФ-лампи. Їх відрізняє невисока вартість, широкий вибір модельного ряду, універсальність використання.
 • Світлодіодні (LED) лампи. Ціна на порядок вище, але вона компенсується швидкою сушкою нігтів. Яскравість світла залежить від світлодіодних потужностей, але вони застосовні тільки для гелів, позначених значком LED.
 • Гібридні лампи (CCFL). Це УФ лампи з холодним катодом швидко і рівномірно полимеризуют лакове покриття, за 20-30 секунд. Вони наповнені газом, що випромінюють м’який, приємний для очей, світло. Елемент у 24 Вт придатний для легких і середньої щільності лаків. Для роботи з густим конструирующим гелем використовуються спіральні елементи в 12 Вт. Цей вид ламп найдорожчий.
УФ-лампа LED-лампа CCFL-лампа
Час роботи 5-10 тис. годин 50-100 тис. годин 80 тис. годин
Час експлуатації 2-3 місяці Заміни не вимагає Заміни не вимагає
Потужність 36-54 Вт 9-12 Вт 12-18 Вт
Технічне час відкидання 2-4 хв. 30-60 сек. 2-3 хв.
Види покривають складів Всі лаки, крім позначки LED Гелі і лаки нового покоління з маркуванням LED Всі лаки і гелі, як старого, так і нового покоління, але без позначки LED
Вага 1-2 кг 0,5–1 кг 1-2 кг

Всі апарати для затвердіння лаків працюють за загальними принципами: випромінювання, впливаючи на полімери, яким покриті нігті, змінюють їх молекулярну структуру й лаки тверднуть.

Плюси і мінуси ультрафіолетових ламп

Ультрафіолет давно застосовується в медицині, косметології. Він володіє бактерицидними властивостями, допомагає виробляти в організмі вітамін D, поповнює нестачу сонячних променів.

658826df015b25c7a8d914c6a9dff7d0 Ультрафіолетові лампи для нігтів. Види, функції, яку купити, вартістьПлюси і мінуси ультрафіолетових ламп

Позитивні сторони ультрафіолету:

 • Досить ефективно діє в багатьох бактерій і вірусів.
 • Благотворно впливає на організм. Періодичне використання допомагає зміцнити кровоносні судини, знижує в’язкість крові.
 • Універсальність. Апарати використовуються як проффессиональными майстрами, так і любительницами робити манікюр у домашніх умовах.
 • Великий вибір моделей різної потужності. Можна підібрати апарат з таймером, потужною лампою, вентилятором, для сушіння нігтів одразу на двох руках.
 • Простота в обігу. Пристрій апаратів дозволяє легко і просто міняти лампи. Прилади потужністю 9 Вт можуть працювати на батарейках.
 • Можуть полимелизировать майже всі лаки і гелі. Широкий хвильовий діапазон полімеризує склади, позначені UV, LED-UV, і не мають спеціальних маркерів. Покриття LED призначені тільки для сушіння під світлодіодами.
 • Доступність ціни. Прилади мають невисокий ціновий поріг, крім апаратів високої потужності, до 54 Вт.

Ультрафіолетові лампи для нігтів мають недоліки:

 • Термін служби ламп. Деякі УФ-лампи недовговічні, виробляють не більше 3 тис. годин, після чого потрібна заміна на нові. Чим частіше включається сушка, тим швидше виробляється термін роботи лампочок.
 • Тривалість сушіння. На затвердіння деяких покриттів йде багато часу. Так, один шар гель-лаку вимагає для застигання 3-4 хвилин.
 • Чутливість апарату до перегріву. Тривале використання ламп розжарювання може привести до перегріву апарату. Часто цю проблему вирішує вбудований вентилятор.
 • Необхідність обробки. Після кожного сеансу слід протирати дезинфікуючим розчином всю лампу.
 • Дискомфорт. При тривалій сушці деякі відчувають легке печіння рук.

УФ-лампа для манікюру: принцип роботи

У 1985 році з’явилися перші светоотверждаемые матеріали для нігтів. Для швидкого закріплення синтетичного матеріалу необхідний світловий джерело певної хвилі. Таким полимеризатором стала УФ-лампа.

cba1fbdd6e7b9ea99821702d28ebac3a Ультрафіолетові лампи для нігтів. Види, функції, яку купити, вартістьУФ-лампа для манікюру

Випромінювання ультрафіолету ділиться на 3 типу:

 • UV-C (100-280 мм) – найнебезпечніше для здоров’я випромінювання.
 • UV-B (280-315 мм) – несприятливий для людини.
 • UV-A (315-400 мм) – сприятливий для засмаги. Це випромінювання застосовується в лампах.

Принцип роботи апаратів, заснований на випромінюванні світла певної хвильовий довжини в 380-400 нанометрів. Для кожного типу гелю необхідні певні типи хвиль. У класичних тунелях, або УФ-лампи, використовують змінні лампочки в 9 ватів. Це може бути тунель, що складається з 1, 2 або 4 лампочок.

Прилад, яким необхідно 2 або 4 лампочки буде споживати потужність в 18 або 36 вт відповідно. А випромінювання будуть значно менше, всього 20%.

Таким чином, лампа 9 вт дасть ультрафіолету всього 1,7 вт. По мірі зростання експлуатації приладу, знижується освітленість. Тому через кожні 2 тис. вироблених годин, лампи слід замінювати. Тривалість світіння встановлює фірма-виробник, це залежить від часу полімеризації гелю. У середньому висихання відбувається за 90-110 секунд.

Продуктивність ламп:

Вид роботи Час в сек.
Стерилізує, часто призводить до запалення сполучної тканини 100-280
Допомагає виробляти вітамін D, надає благотворну дію на шкіру 280-315
Створює ефект засмаги 315-400

Конструкція УФ-лампи

Ультрафіолетові лампи для нігтів виготовляються методом лиття під тиском виробів з пластмас. При цьому виходять особливо міцні вироби різної конфігурації. У більшості сучасних апаратів лампи всередині розташовані півколом, що дозволяє охопити при сушінні всі нігті одночасно.

Для кращої полімеризації внутрішність лампи покрита світловідбиваючим матеріалом, завдяки чому весь світ потрапляє на руку. Дно всередині сушіння покрито спеціальною пластмасовою пластиною.

За якими критеріями треба вибирати ультрафіолетову лампу для манікюру

Основний критерій, за яким визначається необхідність покупки лампи, її потужність. Вона залежить від кількості ультрафіолетових ламп, які можна вставити в апарат. Слід звернути увагу на наявність світловідбиваючих панелей усередині лампи. Вони впливають на рівномірність покриття і якість полімеризації.

b50df8bb415a19cda63aabf2a034f19a Ультрафіолетові лампи для нігтів. Види, функції, яку купити, вартістьУФ-лампа для манікюру

Всі інші параметри залежать від смаку і бажання покупця:

 • Оснащення. Вбудовані додаткові функції, висувний піддон, хороший відбивач, на все це варто звернути увагу при покупці.
 • Зручність експлуатації. Довжина проводу, відповідний розмір, зручне розташування кнопок – на це варто звернути увагу при покупці.
 • Час сушіння. Цей параметр залежить від наявності вільного часу і матеріалу покриття, який частіше використовується.
 • Дизайн апарату і його розміри. Великий і важкий апарат не завжди буде доречний в домашніх умовах.
 • Спосіб живлення. Непоганим рішенням буде покупка апарату, який має не тільки мережний провід, але і USB-кабель.

Потужність

У міні-моделях номінальна продуктивність ультрафіолетових ламп становить 9 і 18 ватт. Є лампи потужністю 36, та 54 ват. Кількість ват залежить від кількості ламп в апараті. У 9 та 18-ватних апаратах 1 і 2 змінні лампи, 34 і 56-ватних – 4 і 6 ламп відповідно. Для перманентного манікюру затребувані лампи потужністю 36 вт. Вони гарантують якісне висихання за короткий період.

Тип лампи

В апаратах використовуються люмінесцентні лампи UV, оскільки вони витрачають в 3-5 разів менше електроенергії в порівнянні із звичайними лампами розжарювання. Термін служби становить 5-10 тис. годин. Температура розжарювання ламп становить +50 С. При сильному нагріванні апарату, нігтьової гель іноді може обпалювати пальці.

При купівлі лампи слід переконатися, щоб вона підходила по кріпленню, розміру і потужності для апарату. До індукційної схемою підходять лампи – UV-9W-L і УФ 9 Вт. До апаратів, які мають електронну схему – UN-9W або UV-9W-E і УФ 9 Вт. Газосветные лампи для манікюру по технічним характеристикам більш виграшні. Вони в три рази підвищують збереження і довговічність покривають матеріалів.

Гелі під їх впливом не скручуються. Заміна ламп здійснюється, як і в настільних світильниках.

Покриття

У продажу представлені лампи різноманітні за кольором. Їх можна підібрати до будь-якого інтер’єру і на будь-який смак. Пластик, з якого виготовляється корпус не нагрівається, його можна мити делікатними миючими засобами. Головне, на що слід звернути увагу, щоб він не був дуже тонкий.

Дросель

Апарат для сушіння може бути рухомим або стаціонарним. Наявність поворотного механізму в лампі зручно в тому випадку, коли, крім манікюру, виконується одночасно і педикюр.

УФ-лампи можуть мати дві системи запалювання:

 • Електронна. Запалювання відбувається відразу після натискання кнопки включення. Як і будь-яка електроніка, вона не має захисних вузлів, і будь перепад в напрузі може вивести її з ладу. Працює від мережі 180-240 вольт. Перегорають зазвичай по черзі. Для цих апаратів підходять лампи марковані піктограмою UV-9W.
 • Індукційна. В апаратах є внутрішній електромагнітний дросель і стартер для запускання, розташовані в цоколі, тому їм не страшні перепади в напрузі. Запалюються ці лампи не відразу, а з деяким тимчасовим інтервалом. Лампочки з такою системою економніше витрачають електроенергію, перегорають попарно. Вартість таких ламп дещо дорожче, ніж звичайних. Маркування лампочок – UV-9W-L.

Для домашнього користування достатньо буде лампи з електронною системою запалювання.

Дисплей

В останніх моделях апаратів для сушіння вбудовані дисплеї, на якому відображається час полімеризації, індикатор потужності. На всіх моделях є кнопки включення, розташовані поверх корпусу, що дуже зручно, коли сушіння виробляють самостійно, в домашніх умовах.

Таймер

Таймер, вбудований в апарат, зручний тим, що не потрібно стежити за часом сушіння, що дозволяє економити час і не пересушувати лакове покриття. У недорогих моделях час встановлено на 1-3 хв. В більш дорогих апаратах таймер встановлюється посекундно.

a4fceb7a25f74115ecc81a4f8dd8b104 Ультрафіолетові лампи для нігтів. Види, функції, яку купити, вартістьЛампа з таймером

Також можна поставити час на сушку одного шару лаку. Пристрій дозволяє вибрати режим від 10 секунд до 2 хв. Ультрафіолетові лампи з вбудованим сенсором автоматично включаються в момент дотику рук, і відключаються, коли руки забираються з апарату для сушіння нігтів.

Знімне дно

У деяких моделях розроблено знімне дно. Ця функція зручна при заміні ламп, дезінфекції апарату. Піддон в деяких моделях має поділу для пальців.

Розмір

Є лампи великих габаритів, призначені для одночасної обробки обох рук. Ці моделі важкі, і більш дорогі. У продажу є і невеликі, компактні сушіння, розраховані на одну руку або на 2-3 пальця.

Виробник

Найбільш популярні моделі виробляються компанією RuNail.

УФ-лампи від інших виробників:

 • OPI, Gelish, CND, Harmony. Високоякісні апарати, зроблені американськими компаніями. Ціна висока.
 • JessNail, Planet Nails, Polaris. Продукція цих компаній є апарати «золотої середини», відповідні стандарту ціна – якість. Гарний дизайн, хороша продуктивність, цінова доступність.
 • Апарати, вироблені в Китаї. Лампи, вироблені маловідомими компаніями, добре себе зарекомендували в домашніх умовах. Різноманітність кольорів, доступна ціна, прийнятна якість – відмінна риса китайських виробників.

Особливості та правила експлуатації УФ-ламп для манікюру

Ультрафіолетові лампи для нігтів вимагають догляду і дотримання деяких правил:

 • Не можна використовувати апарат при перегорання хоча б одного елемента. У складі УФ-ламп міститься ртуть, а при несправній лампі цілісність її може бути порушена.
 • Не можна видаляти краплі гелю, що потрапили на корпус лампи, розчинником. Ацетон, що входить до його складу, зашкодить пластиковий корпус.
 • Лампи УФ протираються тільки м’якою сухою серветкою. При сильному забрудненні можна повернути лампу іншою стороною, интсенсивность освітлення від цього не зміниться.
 • На лампу і корпус не можна розпорошувати дезінфікуючий засіб. Можна протирати спиртом або миючим засобом для делікатного прання.
 • Відробила свій термін лампу слід негайно замінювати.

  148ae4b370f699094333efc78797459d Ультрафіолетові лампи для нігтів. Види, функції, яку купити, вартістьВикористання УФ-лампи

При покупці апарату слід звернути увагу на етикетку, розташовану на тильній стороні приладу. У ній міститься інформація про виробника, а також має бути знак РСТ, що вказує на сертифікацію продукту. Це буде гарантією того, що була куплена безпечна лампа.

Огляд кращих виробників і моделей УФ-ламп, ціни

Найбільш затребувані моделі ламп:

 • RUNAIL 36 BTRU. Професійна лампа підходить не тільки майстрам, але і любителькам домашнього нейл-арту. Має класичну форму тунель, працює з 4 лампами 9 ват, висувне дно, таймер на 1-3 хвилини. Вага приладу – 1,5 кг, що надає стійке положення на столі. Ціна– 2,8 тис. руб.
 • CND UV Lamp 36W. Професійний апарат для закріплення гель-лаку шелак і гелю Brisa. Має вбудований вентилятор, індикатор, що повідомляє про строк заміни ламп. Апарат має вбудовану ручку, за допомогою якої зручно переносити. Об’ємний тунель дозволяє застосовувати апарат для педикюру., Продуктивність кожної з чотирьох 9 ваттовых лампочок -100 годин. Ціна – 12 тис. руб.
 • Planet Nails. Кращий вибір, як для любителів, так і для професіоналів. Розмір тунелю дозволяє вільно сушити всі пальці відразу. Висувний відбивач створює додатковий комфорт. Є таймер на 120 сек. Різноманітна кольорова гама дає можливість вибору. Ціна – 2,3 тис. руб.

  6f249feb59b535ab2144417b09977db4 Ультрафіолетові лампи для нігтів. Види, функції, яку купити, вартістьPlanet Nails

 • TNL Professional. Апарат, вироблений у Південній Кореї, відповідає всім сучасним вимогам дизайнерського нігтьового мистецтва. Простота у використанні, довговічність, зручність – відмінні риси апарату, потужність якого 36 ватт. Працює в режимі 1,5 хв. і безперервному. Висувний піддон зручний для зміни ламп, колірна гамма різноманітна. Ціна – 1,2 тис. руб.
 • Polaris PNL 4018UV. Зручний у використанні гарний апарат, виконаний у вигляді півсфери. Є поглиблення для рук, дзеркальний відбивач. Зверху розташовані кнопки для включення. Таймер представлений трьома режимами: 120, 180 хв і без таймера, що дозволяє вибрати режим для кожного шару гелю. Автоматичне відключення, зі звуковим сигналом. Вага невеликий – 05 кг. До апарату додається мережевий адаптер. Ціна – 3,2 ыс. руб.

  3c5a755f62fd342c47669476224059d4 Ультрафіолетові лампи для нігтів. Види, функції, яку купити, вартістьPolaris PNL 4018UV

 • УФ-лампа KUKLA від JessNail Professional. Цей прилад підійде для любительок створення шедеврів в домашніх умовах. Фірма добре зарекомендувала себе на ринку УФ-ламп з 1995 року. Вага апарату невеликий, потужність 36 Вт, працює на 4 лампи по 9 Вт. Невеликий розмір дозволяє помістити в дамську сумку. Всередині повністю дзеркальне покриття для рівномірного сушіння. Нижня частина висувна, що дозволяє використовувати його не тільки для манікюру, але і педикюру. Зовні виглядає дуже стильно, колірна гамма різноманітна. Ціна – 1,5 тис. руб.
 • UV Beurer MP. Німецька торгова марка товарів для здоров’я заявила про себе з 1919 року. Сучасний апарат для сушки має потужність 36 Вт, 4 лампи по 9 Вт. Вбудований таймер має два режими: 120 секунд і без обмеження часу. Хороший дзеркальний відбивач дозволяє висушувати нігті за 1,5–2 хвилини. Висувна панель, невеликий розмір і вага створюють додаткові зручності. Ціна – 3,3 тис. руб.
 • IRISK UV LAMP. Професійна лампа, що працює від електромережі. Електронний таймер працює в декількох режимах: від 30 до 300 секунд, крім нескінченності. Невелика, зручна за розміром УФ-лампа, має потужність 365 Вт. Додаткові функції: вбудований вентилятор, висувний піддон, дзеркальний відбивач. Виготовлена в Китаї під контролем компанії IRIS’K. Ціна – 3 тис. руб.
 • УФ лампа від фірми Джет Еліт. Компактний апарат для однієї руки з вбудованим таймером на 1-3 хв. Акуратно і ретельно полимелизирует гелі за рахунок параболічного рефлектора, який знаходиться в піддоні. В апараті 4 лампи, потужністю 9 Вт. Можна використовувати також і для педикюру. Ціна – 9 тис. руб.

Вибираючи ультрафіолетові лампи треба враховувати всі параметри апарату: потужність, безпека, надійність. Вона повинна бути зручною у використанні, приносити задоволення, бути помічницею у створенні шедеврів для нігтів.

Відео про ультрафіолетових лампах

Пристрій і принцип роботи УФ-лампи для нігтів:

Автор: Бєляєва Ганна

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради